Bridget Jones's Baby (2016) ☆ 👁

(Sharon Maguire)

amerikai-angol-francia-kínai szerelmi történet, vígjáték

3,2

2017-06-05 17:26:01 terika (2) #12

Nos. Bridget bizony megöregedett (vagyis Renée). Nem, mintha bárki tehetne az idő múlásáról, de talán ez volt az egyik legrosszabb momentum a filmben, hogy nem a megszokott karakter, arc tekintett vissza Bridget személyében. És, hát a film szerint is eltelt 10 év, ennyi idő alatt Bridgetnek is tanulnia kellett a hibáiból és önálló, stabil nővé kellett (volna) válnia (olyanná, aki irányítja a sorsát). Tehát lényegében az alapkoncepció nem változott, az új szereplő frissített kicsit a dolgon, de így sem volt számottevő. Sokszor elég butuska a történet, de ennek ellenére vannak benne kifejezetten vicces momentumok. Nagyon bírtam Emma Thompsont a doktornő szerepében és Patrick is tetszett a szememnek.
A tévés főnök, a spulnifejű csaj (lehet valami híresség ő is, de egyrészt ha az is, nem érdekel, másrészt nagyon irritált, a szakállas haverjaival együtt) nagyon idegesítő volt, a macskájával együtt. Nagyon nem tetszett ez a momentuma a filmnek, mert nagyon erőltetett módon az ember arcába tolták ezt a mémet.

A mai lagymatag szerelmes tinifilmek és a >mi az élet értelme 20 éves korom előtt< koncepciójú filmek között azt kell mondjam Bridget kifejezetten üdítően hat, a nagy kár az, hogy a felvetett problémákban nem merül el, ad rá egy kis morális (katyvasz) választ és kész, happy end.

2017-05-23 11:36:31 lakatoszoltan01 (3) #11

Azt hozza, amit kellett. Mint a korábbi kettő. Aki a korábbiakat szerette, ezt is fogja.

2017-01-30 22:52:29 kfiro (3) #10

Jó volt, de nem több. Talán ez volt a legjobb.
Én a régieket nem értékeltem, mert már annyira megkoptak, viszont emlékszem, hogy nem aratott egyik sem nagy sikert nálam. Újra nézni meg már nem fogom azokat.
Sajnos így is csak közepest ért el a mostani, ennek függvényében az előzőek még kevesebbet.

Jó szórakozást!

2017-01-27 22:11:13 Bbazsa (3) #9

Orvos a legjobb :D

2017-01-26 14:27:47 kaamir (3) #8

Éppenséggel nem rossz, itt-ott még egészen jó is, csak hát nehezen érthető, hogy ez a két jól szituált, jóképű férfi miért kapar és megy le ennyire kutyába BotoxJones kedvéért. Legalább 20 perccel hosszabb is a kelleténél.

2016-12-18 21:01:20 noresz02 (3) #7

15 évvel az első rész után szörnyű kimondani, de már ennek a filmnek is van nosztalgiafaktora. És ha már nosztalgia, szerintem hiányzott belőle Hugh Grant rendesen, annak ellenére is, hogy Patrick Dempsey beleadott apait-anyait. A gegek inkább szánalmasak voltak, a humorfaktor is recsegett-ropogott, de a régi lendület még elvitte egy gyenge hármasig.

2016-11-20 14:33:40 Sántha Orsolya (4) #6

Francba, megvettek vele. Nem is hittem volna. Jobban tetszett, mint az előző részek. Egy percig sem untam. És szerencsére úgy ért véget, ahogy reméltem :)

2016-11-14 20:54:26 Ehun69 (3) #5

a színészek megöregedtek, nem hiteles, ilyen korban már nem ennyire barom az ember, ha igen, az nem vicces, hanem szánalmas, az egyes volt a csúcs...azért 1-2 jó angol szösszenet miatt megadtam a 3-at

2016-11-12 08:59:20 zeddi (5) #4

Nagyjából azt kapja az ember, ami várható - könnyed, szórakoztató, vicces csajos film. Ha ilyenre vágyik az ember, a célnak tökéletesen megfelel

2016-10-15 15:17:08 schankox (5) #3

A legjobb Bridget Jones rész. Nem is akar más lenni, csak az, ami. Sajnos Zellweger arca igencsak szét van csúszva, de ezáltal (is) igen hiteles a szerepében. Könnyed, csajos mozi, vaskos poénokkal.

2016-09-17 20:38:35 Adam Taylor (4) #2

A főhősnő mindkét kalandja kellemes emlékként raktározódott el emlékezetemben - a harmadik rész után újranézve kicsit át kellett értékelnem a sorozatot. Az első epizód még mindig remek, könnyed szórakozás, a második epizód viszont egészen borzalmas, nem is tudom ez hogyan nem tűnt fel annak idején.
Volt tehát félnivaló, de az eredeti rendező visszatérése abszolút pozitív hatással bírt. Sajnálkozás helyett végre a poénokon a hangsúly - ez a sorozat talán legviccesebb része. A történet sem unalmas, Dempsey, akit eddig nem kedveltem különösebben, ezúttal üde színfolt, de a showt Emma Thompson lopja el minden rövidke jelenetében. Zellweger nyilván változott, de még mindig ő maga Bridget Jones, baráti köre pedig szerencsére kevés jelenetet kapott - eddig talán ők voltak a legirritálóbbak.

2016-06-29 09:57:27 ifj. Ó. Posszum (?) #1

A trailer nagyon azt sugallja, hogy zabi gyerek lesz ez, csúnya, keléses, vörhenyes kis répa. Még a zsákosember is visszahajítja majd.