Sausage Party (2016) ☆ 👁

Virsliparti

(Conrad Vernon - Greg Tiernan)

amerikai animáció, fantasy, kalandfilm, thriller, vígjáték

3,0

2022-06-19 19:26:30 almaspite (4) #16

Vicces? Igen.
Helyenként túllő a célon ? Igen.
Sablon story? Nem.
Így lehetne hármas.
Azért 4-es, mert nagyon találó párhuzamot von az emberi vallások ill. hit valamint a kaják hite között.

2017-06-06 21:38:40 Leo_Stotch (2) #15

Túl sok és egyben túl kevés is.
A főzés horrorisztikus bemutatása nagyon jó, viszont a többi nagyon gyenge, erőltetett.
Több ötletre, sziporkára vártam, a vége meg egyenesen gyalázat...

2017-01-17 21:12:25 Reaper (1) #14

Hatalmas csalódás volt a film, még úgy is, hogy elvárások nélkül ültem le elé. A végén levő orgia tette fel az i-re a pontot, ott már túllőttek a célon! Van pár humoros(abb) mozzanata, de összességében egy agyament, buta, vérprimitív kajapornó az egész a a leszbikus taccotól a homokos burritón át a formás, de jó nagy kurva bagettig.

Soha többet semmit tőlük!

2017-01-15 17:52:19 noresz02 (2) #13

Nálam Rogen meg a bandája már leírta magát, hiába reménykedem, hogy visszatérnek a kezdetekhez, ahol még volt humoruk. De mivel tényleg elfogulatlanul pontozom, a karót felhúztam kettesre a nyomokban humoros és pörgősebb befejezésre való tekintettel.

2016-11-17 19:15:24 kaamir (2) #12

Pont olyan primitív, közönséges és erőltetett, ahogy az ember ettől a hitvány bandától (Rogen, Goldberg, Hill, Cera, Rudd, Wiig, Franco) várta. Komolyan, ezeknél az embereknél még soha, senki nem ártott többet a humornak az emberiség történetében.

(Jó, elismerem, néhány egész jó poén volt azért benne, a nagy számok törvénye alapján.)

2016-11-13 15:21:19 Mizi (?) #11

Semmi gond nem lesz velük, legalábbis nem azért, mert megnéztek egy horrort. Én szó szerint az X-aktákon nőttem fel, mégsem lett semmi bajom. :)

előzmény: TheDriver (#9)

2016-11-13 15:14:33 critixx (1) #10

De ilyenkor miért engedik be őket, illetve alapból miért adnak nekik jegyet? Mikor én voltam gyerek, minket simán "kitiltottak" a korhatáros filmekről a jegypénztárnál.

előzmény: TheDriver (#9)

2016-11-13 13:17:08 TheDriver (3) #9

Nekem az volt a kedvencem amikor a kedves, felelossegteljes apuka bevitte a ket 6 ev koruli gyereket a Vaksotetre... nagyon nehez volt megallnom hogy ne szoljak oda neki... es akkor csodalkoznak ha kesobb gondok lesznek a gyerekekkel...

előzmény: THE (#8)

2016-11-13 12:07:45 THE (2) #8

Nem értem, hogy miért viszik be a 8-10 éveseket ilyen animációra, talán ha a kedves szülő kicsit utánanézne miről is van szó, mivel a jegyszedő nem fogja kiszűrni, ki az aki korhatár alatti.

2016-11-06 13:40:45 amic (3) #7

Megnéztem volna egy stáblista utáni jelenetet, ahogy Rogenék hotdogot zabálnak.

2016-10-22 20:25:08 Jason13 (3) #6

Én azok közé tartozom, akik kifejezetten szórakoztatónak tartják Seth Rogen és Evan Goldberg kretén humorát. A két fickó előző munkái (Itt a vége, Az interjú) pedig kedvenc vígjátékaim közé tartoznak, így kifejezetten vártam legújabb őrületüket, amely egy erősen korhatáros animációs mozi lett.
Azonban a végeredmény nem igazán nyűgözött le. Hiába a kellően elborult alapötlet és a mögötte lévő gondolatok a vallásról, nem éreztem működőképesnek a poénokat. Eleinte még tényleg vicces az, ahogy az animált karakterek keményen trágárkodnak, de aztán szép lassan kifulladt a történet. Igaz, a kötelező füvezős képsorokat megkapjuk, ahogy a különböző szexuális utalásokat is (például virsli és kifli esete a sok közül), viszont ezek közül néhány igencsak erőltetettre sikeredett.
Aztán a fináléra mintha összeszedték volna magukat a készítők, mert ott már tényleg elszabadul az őrület és megnő az igazán vicces képsorok száma is. A lezárás pedig már majdhogynem parádés.
De a cselekmény középső szakasza sajnos nem az igazi. Hiába tartom nagyra az alkotógárda eddigi munkáit, ezzel most nem igazán tudtam mit kezdeni. Komolyan, még a meglehetősen morbid módon bemutatott valláskritika maradt meg bennem a legjobban.
Sebaj, a tengerentúlon szépen termelt ez a beteg cucc és Rogen is azt nyilatkozta, vannak még hasonló ötletek a tarsolyában. Remélem azok ütősebbre sikerülnek majd.

2016-10-22 01:21:06 MicaHiro (1) #5

Mélyen egyetértek. Ez nemhogy nézhetetlen, nem csak a minőségével van a baj; azt hiszem a létezésével sem értek egyet.

előzmény: Ágó (#3)

2016-10-21 00:37:01 Timon (3) #4

A nézhetetlen és a jó között minden osztályzatot megértek. Pár ütős poén, amúgy iszonyatosan alpári és trágár, Rogen-ék biztosan eltoltak pár spanglit a forgatókönyv írása alatt. Ez különösen igaz a végére, ahol totál elszállt az agyuk. A food porn kifejezés a film után egészen más értelmet nyer.

2016-10-20 11:52:45 Ágó (1) #3

Rég adtam karót ilyen nyugalommal.

Bocsánat a rajongóktól. Ez nagyon (nagyon) nem az én világom.

2016-10-08 08:42:45 goromba (3) #2

Érdekes cucc, főleg az elején. Hát igen, PC az nyomokban sem lelhető fel, hála istennek, viszont egy idő után talán kissé sok a trágárság.
Kisgyereknek semmiképp sem való.

2016-10-07 05:35:29 whiteman 01 (3) #1

Ehhez képest még az Amerika Kommandó is PC volt, és bár néha rezeg a léc, összességében nagyon-nagy fun.:)