The Accountant (2016) ☆ 👁

A könyvelő

(Gavin O'Connor)

amerikai akciófilm, dráma, krimi, thriller

3,5

2018-02-01 02:20:30 o0o (2) #19

Nekem is csak az jutott erről eszembe, amit többen írtak már lejjebb: egy egész pofás, A szállító vagy Elrabolva-szerű akciófilm lehetett volna ebből, ha nem akartak volna mindenképpen több "tanulságot" belegyömöszölni az egyszer-volt-hol-nem-volt-volt-egyszer-egy-faék típusú sztoriba. (Pl. ha múltidézős részek nem jutottak volna túl a vágószobán, nálam egy kerek osztályzattal feljebb állna az egész film. Jónéhány párbeszéd is "mélyebb" akar lenni, mint aminek helye lenne egy ilyen akciófilmben.) Ja és sajnos Kendrick előadóművésznő sem hozza itt már olyan könnyedén a kezdő, de feltörekvő értelmiségi kiscsajszi szerepét, mint az Egek urában vagy a Fifit-fiftiben. Hiába, minden romlik, egyre csak romlik.

2017-06-15 18:56:48 Tetovaltlany (4) #18

Nagyon tetszett.lekotott.

2017-05-23 19:36:13 Lanie (4) #17

Nekem bejött. Az Affleck tesóknak nagyon jól áll ez az elvont figura vonal, ezekben látom igazán, hogy nem is olyan rossz színészek ám.

2017-05-23 11:25:42 lakatoszoltan01 (3) #16

A legvége bejött, az nekem egyedi volt. A film meg lassú, de egyszer nézhető, aztán felejthető.

2017-03-05 17:13:24 adikaland (3) #15

Nem igazán tudom,hogy ez mi volt. Az értetlenségem miatt 3as es nem 2es. Kicsit őszintébb lett volna egy vállaltan B-filmet csinálni ebből.

2017-03-04 17:28:04 The Cortez (4) #14

Kész felüdülés volt Affleck-et a Batman v Superman után 1 igényesebb moziban, és 1 érdekesebb szerepben látni, még akkor is, ha az A könyvelő is gyakran elég hiteltelen. Ettől az egész pro autista-sztoritól olyan érzésem támadt, mintha 1 félig szuperhős (már megint), félig toleranciafilmet néznék. Furcsa párosítás, de szerencsére nem sikerült elcseszni, mivel az alkotás rohadtul izgalmas, az akciók és a vérengzések ütősek, a flashbackekben súlyos drámát kapunk, a fináléban pedig még 1 hatalmas nagy csavart is, amitől én ugyan nem ájultam el, mert sajnos tudtam előre a poént, de másoknak még leeshet tőle az álluk.

2017-02-16 13:30:32 noresz02 (4) #13

Mindenféle prekoncepció és elvárások nélkül huppantam a fotelba, és láss csodát: tetszett. Szórakoztatott. Lehet, hogy akart komolykodni is a film, de az nem igazán sikerült neki. Valahogy összeállt egy egésszé és minden részlet működött benne. De tényleg csak a kikapcsolódás szintjén, többet ne várjon senki.

2017-01-30 00:16:22 Bubu (3) #12

Ez egy nagyon jó film... lehetett volna. Sokat akart fogni, sokféle szeretett volna lenni. Plusz a főhős motivációja nem volt logikus/világos. Márpedig egy autista általában az. Egy olyan autista, aki nem funkcionál (nem tud beszélni), nem irányít hadműveleteket. És attól még, hogy nehezen fejezi ki az érzéseit, vannak neki, nem gyilkol pszichopata módjára A film végéig úgy voltam, hogy jó kis film ez, aztán logikailag sehogy sem jött össze. Túl sok kérdést hagyott válasz nélkül. Kár a jó pillanatokért...

2017-01-29 20:10:13 szakmunkás (4) #11

Ha a vége nem ilyen szenvedős lett volna, nálam ez 5 lett volna, de összességében nagyon jó volt.

2016-12-18 21:17:24 Rorschach (4) #10

Nem igazán tudtam előzetesen, hogy mire is számítsak, aztán végül csak jól szórakoztam. Ez a kulcsszó szerintem: A könyvelő veszett szórakoztató kis múvi, ízig-vérig B akciófilm a vagányabb fajtából, kategóriájához mérten kirívóan flancos alkotógárdával. A szépre szabott, komolyan vett akciók meg két John Wick között kincset érnek, igazán.
De merészebb leszek: még Ben Affleck is jó volt a főszerepben (a Gone Girl és ezután úgy látszik, én csak akkor tudom elviselni, ha - urambocsá - bamba karaktert játszik, szerintem ez illik legjobban a színészi eszköztárához :). És akkor még arról a faszaságról, ami Jon Bernthalból árad, még nem is beszéltem, adjanak már ennek az embernek egy kicsit nagyobb teret valahol, megérdemelné.

All in all teljesen fogyasztható kis koktél, ám kéretik nem túl komolyan venni a filmet, mert azt megsínyli - főleg az autizmus-vonal, mivel az aztán köszönőviszonyban sem áll a valósággal ugye.

2016-12-10 20:22:45 Grofia (2) #9

A film előzetese bizakodásra adott okot, így viszonylag nagy elvárásokkal mentem a moziba. Pofára esés lett a vége.
A sztori úgy ahogy elfogadható, bár vannak benne teljesen felesleges szálak, amik gyakorlatilag semmit nem adnak a filmhez.
A szereplők teljesítménye felemás, az egész jótól, az übergázig terjed a skála.
A film első fele még egész élvezhető, a második fele azonban kész katasztrófa. Az utolsó 15 perc nettó kínlódás volt, egymást érték a hatalmasabbnál hatalmasabb ökörségek. Igen zabosan jöttem ki a moziból.
Mérgelődésem tárgya az volt, hogy simán lehetne ez egy középkategóriás - esik odakünn, nézzünk filmet - alkotás, de sajnos nem az. Nagyon nem szívlelem amikor nehezen megállapítható, hogy milyen műfajban nyomul az éppen megtekintett alkotás. A film esetében többször felmerült bennem a kérdés, hogy "na most ez mi akar lenni". A mai napig nem tudok épkézláb választ adni erre a kérdésre.

Egyszer nézhető, abszolút felejthető alkotás.

2016-12-10 19:18:22 BonnyJohnny (4) #8

Jackson Pollocktól a Szabad forma.

előzmény: hegi2016 (#6)

2016-12-10 19:13:53 Mizi (?) #7

Elfelejtettél szavazni! :)

előzmény: Killjoy (#2)

2016-11-12 21:21:17 hegi2016 (?) #6

Valaki megtudja mondani, hogy mi az a híres kép, amit a végén elküld a csajnak?

2016-11-03 22:42:53 trockij (3) #5

Igen, a vége volt a gyengébb.

előzmény: Channá (#4)

2016-11-01 12:53:17 Channá (3) #4

Ritka felesleges volt az utolsó egy órát ennyire elhúzni, csupa haszontalan információkkal, és kit érdekel? fordulatokkal. Én nem tudok beállni abba a táborba, ahol a vége miatt felpontozzák.

2016-10-29 23:41:39 Leo_Stotch (4) #3

Kellemes meglepetés. A jogász ugrott be róla, hogy akár az is lehetett volna ilyen korrekt...
Jó kis sztori, a színészek, élükön Affleck-el is jót játszanak.
Aprócska kis fordulatocskák, de lehetett volna kicsit feszesebb is.
Ben-t viszont tényleg öröm nézni.

2016-10-27 21:52:25 Killjoy (4) #2

Nemrég értem haza. Jó volt bizony ez :D Affleck nagyon jó volt, zseniálisan hozta a kívülállót. Anna Kendrick engem még mindig levesz bármikor a lábamról és itt is megvolt vele a szokásos eye-candy faktor. Ahogy Tenebra is írta, az öreg nyomozó és úgy összességében az egész nyomozósdi sztorija volt egy kicsit lassú és lógott ki ezért a képből, de amikor Affleck odavágott, na azok nagyon szépen össze voltak rakva. Már várom, hogy egy keményebb Batmant hozzon majd nekünk.

Plusz nagyon zavart, hogy Simmons szinkronhangja nem a mostanában már megszokottá váló Barbinek Péter volt, hanem Gáspár Sándor. :(

2016-10-20 23:30:01 Tenebra (4) #1

Van benne pár hülyeség, amik lerontják az összképet, de így is kellemes meglepetés, pozitív csalódás az elég szar és klisés trailer után. Tulajdonképpen ez az egész a Warrior egy másik verziója. Ben Affleck zseniális ebben a szerepben. A sztori is izgalmas, főleg persze a főhős Chris Wolff miatt. A gyerekkori részek között vannak kifejezetten katartikus, számomra a Batman: Kezdődiket is idéző képsorok.

Problémám a J. K. simmons-féle szállal volt, ami ráadásul meglehetősen lezáratlan maradt, illetve a végső csavar szerintem túl hirtelen és erőltetett, ha megfelelő módon mindfuck is. John "Shane" Bernthal karaktere pedig eléggé klisés lett ahhoz képest, hogy valójából ki ő. Szerintem jobb lett volna, ha kifejezetten Chris és az ő kapcsolatára hegyezik ki a sztorit, igazából felesleges a J. K. Simmonsos nyomozós szál. Bosszúdrámát kellett volna ebből csinálni.

Persze így is nagyon pozitív csalódás, én a vetítés után még a 9 pontot is megadtam rá a 10-ből. Így estére azért ülepedett, és jobban látom a hibáit. De ott, akkor a moziban elég nagy hatással volt rám.