Passengers (2016) ☆ 👁

Utazók

(Morten Tyldum)

amerikai-ausztrál dráma, kalandfilm, sci-fi, szerelmi történet

3,3

2023-07-05 18:18:36 lizardking (4) #56

Azt, hogy Jim túlélte a reaktor hűtését, még simán el is fogadtam, de Aurorának újra hibernáltatnia kellett volna magát, egyszerűen megbocsáthatatlan, amit Jim tett, még ha valahol meg is értem a dolog lelki részét, pszichológiáját. Ez az egyetlen bajom a filmmel, amúgy teljesen jó.

2019-09-28 16:16:31 Doc (4) #55

Azért a "morális hulladék" és az "előre megfontolt gyilkosság" erősnek tűnik egy kissé. Nem hinném, hogy belegondoltál, hogy milyen lehet ennyire egyedül lenni. A legtöbb ember egy csomó mindent mindent megtesz, csak azért, hogy ne közösítsék ki valahonnan - és az azért még sehol sincs attól, hogy konkrétan el van zárva _minden_ emberi kapcsolattól. Nem tudom meddig bírnám belebolondulás nélkül, de nem is szeretném kipróbálni. És a fickó a film szerint elég sokáig ellenáll. Ami az öngyilkosságot illeti - azt is könnyebb egy ilyen filmben "megoldásként" javasolni, mint ténylegesen megtenni...
Érdekes alapsztori, mutatós megvalósítás és habkönnyű befejezés.
A 44-es és 48-as kommentben leírt történetek persze jóval drámaibb, maradandóbb filmet eredményeztek volna, de nem hiszem hogy a mozipénztárnál is jól teljesítettek volna.
Összességében szerintem egész jó film lett, egy leheletnyi morális dilemmával (ami eleve nem volt elvárás).

előzmény: miraculum (#20)

2019-09-01 14:42:47 saatonda (2) #54

vagy sci-fiként, vagy akció-katasztrófa-akármilyen filmként, vagy romantikus filmként legyen vagy érdekes vagy szórakoztató. ez egyik sem, unalmas, gyengécske, sok pénzt pazaroltak rá.csak színészek rajongóinak

2018-07-11 22:42:42 Ehun69 (5) #53

Nem szeretem a sci-fi-t , de ez nagyon bejött. Jó kérdések és jó válaszok. Mindenkinek ajánlom, aki meg szeretné újítani párkapcsolatát és szeretne 2 órát nem a földön lenni D. Remek zene, 4 szereplő ellenére 0 perc unalom 9/10

2018-05-01 16:50:42 magichorze (3) #52

Az eleje egész jó volt, kábé addig míg beütött a ménkű az űrhajón. Ott volt némi béna drámázás a kötelező akciófilmes körökkel "engedd ki a tüzet", éppen pont rövid póráz, perszehogy sikerül az újraélesztés, stb...

Az akciófilmes hülyeségért kár volt, mert amúgy nem volt rossz film, de sokkal többet ki lehetett volna hozni belőle.

2018-03-16 08:41:03 dittike (4) #51

Romantikus sci-fi dráma mely az emberiség jövőjét vetíti elő

2017-11-05 15:00:41 Reaper (2) #50

Hát.. sci-fit vártam, drámát kaptam. Abból is a giccses Hollywoodos változatot. Fura, hogy épp egy drámára írom, de nekem kicsit lelketlennek tűnt a film. Lehet, hogy a kevés szereplő az oka, vagy csak a tény, hogy már az elején tudtam, hogy mi lesz a vége. A legnagyobb problémám az egésszel, hogy semmi csavart nem tartogat, és egyetlen eredeti gondolat sincs benne. Eltelt vele az idő, nem arról van szó, de még egyszer biztos nem nézném meg, és nem is ajánlanám senkinek.

2017-10-29 19:56:59 Norbert Simon (3) #49

Ezt a filmet számomra elég nehéz műfajba helyezni. Ez a film a végére mindenes műfajúvá változott.Szerintem még Ő maga sem nagyon tudja meghatározni saját magát. A film látványvilága tetszetős nekem. Ámbár a sztori is jó lenne de a kivitelezés már borzasztó lett. A vége az pedig számomra élvezhetetlenné tette az egész filmet. A srác szerintem nem is volt olyan jó választás erre a szerepre de a Jennyfer Lawrence még aránylag megpróbál valami nézhetőt adni a fokozatos nézhetetlenségből. Én azt hittem ,hogy ez egy izgi sci-fi lesz de csak egy ilyen túlérzelgős valamit kaptam az arcomba. Szóval elég nagy csalódást okozott ez a film.

2017-10-23 22:48:09 caeiro (3) #48

A látványvilág okés, a kiinduló probléma is, de ahogy átsiklottak a végén rajta....na az elfogadhatatlan. Legalább a hapsikám halt volna hősi halált, ha már egyszer megmurdelta a Csipkerózsikát az ébrésztéssel. Hogy a csudába nem lett gyerekük? Simán összehozhattak volna egy kisebb focicsapatot, bár hogy a kölykök mit csináltak volna még 70-80 évig... max. felébresztettek volna még pár embert, és a végére jól felélték volna a hajó készleteit :) Na ez lett volna az igazi túlélős dráma, harc az ébredők és a nem alvók közt. Esetleg a szundikálókat kirakták volna útközben.... lehetett volna moralizálni stb. Basszus ebben a filmben több potenciál volt....

2017-06-06 19:06:25 ChrisAdam (4) #47

Persze, mint általában mindig. :)

előzmény: terika (#46)

2017-06-06 09:50:42 terika (3) #46

Ez nagy dilemma lett volna és nagy tragédia is - valószínű.

ChrisAdam, amit a 43-asodban írtál: kicsit túlkombináltad, nem? :D Nevettem.

előzmény: guybrush (#44)

2017-06-05 19:55:09 ChrisAdam (4) #45

Anyám, ez mennyivel jobb. Tényleg. Be is indult a fantáziám.

előzmény: guybrush (#44)

2017-06-05 19:46:41 guybrush (?) #44

Ruben Östlund (Force Majeure, The Square) verziója lett volna ütős:

"The main character is a guy who wakes up in one of those pods on a spaceship. I wanted to put his family in the other pods, his wife and kids. Then there’s this dilemma: He’s going to die on the ship because the travel takes 300 years. If he wakes up his kids, they will die on the spaceship and not on the planet they’re heading for; if he wakes up his wife, then the kids will not have a mother when they arrive. So of course, you have to wake up another woman, because you don’t want to be alone. Then you can swipe on pictures to see the women, like Tinder. You have to decide on the pictures and pick someone. To bring things [like] that would be relevant in contemporary times. But when I pitched this to the producers, I think they got scared."

2017-06-05 19:30:17 ChrisAdam (4) #43

Nem lett volna baj, ha tényleg dráma lesz a filmből.

Hát, valószínű elhasaltak volna. :) Egyébként igazad van, remek jó lehetőség lenne még ebben a sztoriban, sőt, láttunk is már hasonlót. Viszont én az egyszerűségének örültem, nem volt túlcsavart, nem erőltettek valami mindfuckot a végére, sem pedig az űrhöz sokszor kötelezőnek hitt filozófiai gondolatokat. Attól féltem, hogy a végén kiderül valami turpisság, hogy "a cég direkt ébresztette fel őket, mert igazából ők nem azok, amik és a cég se az, ami és a többi... Szerencsére nem így lett. Ennek ez állt jól, amit láttunk. :)

előzmény: terika (#42)

2017-06-05 17:33:02 terika (3) #42

Én is csak azért maradtam, mert az eleje nagyon jó. Na, meg mert az előzetestől kicsit elájultam, szerintem nagyon látványos lett (pedig semmi extra nincs benne és még lézerfegyverrel sem lőnek halomra embereket). Nem lett volna baj, ha tényleg dráma lesz a filmből. Ha mertek volna azt csinálni belőle.

2017-06-05 16:58:56 ChrisAdam (4) #41

Igazából az a szerencséje a filmnek, hogy egy pillanatig sem akar korszakalkotó sci-fi lenni, komolykodó dráma, vagy mély szerelmi történet. Csupán egy kalandos limonádé, amiben minden úgy működik, mint ahogy az egy limonádéban illik. A szerelmi szál kicsit túl csöpögős, a kalandok túl vannak húzva és persze a boldog vég. De azért van ebben a filmben egy-két nagyon jó dolog. Például a komplett első fél óra, talán azt mondhatnám, hogy ötös. Rendkívül jó a hangulata, engem beszippantott (bár aki alapból nem szereti ezt a műfajt, annak megértem, hogy az első fél óra unalmas, stb.), a látvány brutáljó, szépen körüljárjuk a helyszínt. Az atmoszféra egyébként igen erős, működik a bezártság érzet, a végtelen űr feeling is átjön tulajdonképpen a végéig. Aztán még mindig tök jó a film egészen addig, míg meg nem csókolják egymást, aztán megy a szirup. De addig komolyan mondom közelít a zseniálishoz. Ha abban a mederben maradt volna, ejj, de jó lett volna. De hát limonádéra szerződtetett, mit lehet tenni. Persze utána se rossz, inkább csak olyan kis aranyos. :) De hogy Jennifer Lawrence milyen jó csaj még mindig, hát igen.
70% Stabil négyes. Megérdemli, jó szórakozás. Aki komoly sci-fit keres, itt nem talál.

2017-06-04 01:44:38 sasi89 (3) #40

Aki szereti a sci-fit annak a látvány miatt szerintem egyszer valószínűleg megéri megnézni. Összességében egy közepes osztályzatot megér a film.

2017-05-31 13:57:38 ChrisAdam (4) #39

Ragyogás. Már az előzetesben asszociáltam rá és valószínű/remélhetőleg tudatos tisztelgés/utalás.

előzmény: terika (#38)

2017-05-31 13:55:58 terika (3) #38

Melyik filmben/animációban (de az is lehet sorozat volt...) láthattuk már Arturt (robot pultos, aki meghallgatja a főszereplőt, aki folyamatosan visszajár hozzá stb.stb.)?
Amikor először találkozunk velük a filmben, totál az az érzésem volt, hogy ezt bizony már láttam, pont így, pont ilyen szituációban - de nem, nem ezt a filmet néztem meg véletlenül kétszer. Ötlete valakinek?

2017-05-30 20:48:15 Ubul (3) #37

tudom, hogy kisebbségben vagyok, de ha valamit nem tudok végignézni -> nézhetetlen számomra :) másnak még attól jó szórakozás lehet. Adtam én is már fordítva filmre ötöst, ami számomra annyit is ért, de ott is kisebbségben voltam :D
Persze az is közre játszhatott, hogy aznap "minőségibb" filmeket néztem

előzmény: kfiro (#36)

2017-05-30 18:50:46 kfiro (5) #36

Még jó hogy ennyire színes a világ és hogy ennyire mást gondolunk bizonyos dolgokról. :-)

Bár tény és való hogy az ötös az erős (nekem most mégis az), de azért az egyest azt nagyon túlzásnak tartom. Persze még a legzseniálisabb filmek is kapnak egyest, szóval ha így nézzük akkor mindegy.
Természetesen nem akarlak sem meggyőzni, sem vitába bocsájtkozni, úgyhogy respect a szavazatodnak, amivel lássuk be, azért erős kisebbségben vagy :-)

előzmény: Ubul (#35)

2017-05-24 15:26:42 Ubul (3) #35

jó neked, én akkora karót adtam rá (pont azért, mert nem tudtam végig nézni), hogy a fal adta a másikat :D
de legalább valakinek bejött :)

előzmény: kfiro (#34)

2017-05-24 15:15:53 kfiro (5) #34

Közben már felértékeltem ötösre, annyira sokszor jut eszembe ez a film, persze jó érzésekkel :-)

előzmény: kfiro (#32)

2017-05-21 19:20:04 gomez1000 (3) #33

Nem mondanam, hogy unalmas film, csak sajnos nincs igazi karcos tartalma. Sablon, sablon hatan, es ez a tulzott szerelmi dramazas az urben, mintha noknek keszult volna. Ezzel a latvanyvilaggal ilyen gyenge sztorit csinalni mar bunnek szamit.

2017-04-23 20:38:51 kfiro (5) #32

Ez a film úgy van jól, ahogy van. :-)
Nagyon jók a díszletek és a látvány, no és a történet is végig izgalmas. A színészi alakítás is a helyén van.
Részemről teljes mértékig megérdemli a négyest.

Jó szórakozást!

2017-04-18 22:29:23 Havierez (4) #31

Nem értem miért szidják olyan sokan ezt a filmet egynek elment a vége teljesen izgalmas volt és Jennifer Lawrence hozta a szokásos szexi formáját! ;)

2017-04-07 15:56:20 project640 (5) #30

én ennek a filmnek úgy mentem neki, hogy sz*r lesz .... és nem, igenis mindenkivel szembehelyezgedek, mert egy igenis nézhető, élvezhető filmet kaptam .... a társalgások a bárpultossal igazi szín volt, az űrhajó bemutatása, az űr ábrázolása, stb....a szereplők is hozták a kötelezőt, és a film is amolyan hollywoodi lett, de nem lett nagyobb túlzás, mint egy átlagos amcsi film.....
mondjon nekem valaki az elmúlt fél évben egy igazán jó sci-fi-t!?
ez egy abszolút nézhető film volt

2017-04-06 21:18:04 noresz02 (3) #29

Hát Chris Patt nem tudom hogyan lehet eyecandy, ugyan én férfi vagyok, de akármennyire is próbál gyúrogatni, nekem mindig csak a Városfejlesztési osztály duci balfékje marad.

2017-04-06 20:00:25 tomside (3) #28

Nem túl intelligens, de szemrevaló darab. Azt hiszem, a legnagyobb bajom az a Chris Patt, aki le van filmezve itt is, meg ott is, de az én szemem valahogy soha nem látja őt színészkedni. Alapjáraton is van vele egy ilyen bajom, hogy sokkal inkább nőknek való eyecandy a fiú, mint színész, de ez ebben a filmben hatványozottan igaz. Egyszerűen nem színészkedik. Unom nézni.

2017-04-05 00:03:21 pedroalvarez (2) #27

Bár a film úgy álleszcuzámmen faék egyszerűségű, az osztályozásánál gondban vagyok, pláne a vélemények olvasása után. Még sosem fordult elő, hogy három osztályzat közül vacilláljak, de most úgy tűnik, mégis. Elfogult sci-fi/tech rajongóként szinte bármilyen alapkoncepció megfog, itt is, minden apró részletet megfigyeltem, a látvány bőven rendben van, ezért négyesről indult. Sajnos amcsi lévén már az elejétől támadtak a klisék, de hármasra mégis csak a hullámzó figyelemlekötés miatt csúszott, nem szeretem, ha egyik pillanatban egész érdekfeszítő a téma, a másikban meg rémunalmas.
A színvonal zuhanása párhuzamos az idő múlásával, így ahogy említettem, el is érkeztünk a végeredményhez. A film kábé kétharmadától olyan közhely-rengetegbe kerül a kedves néző, hogy a vége felé már csak kisablakban ment a gépen. A kettest nem a jól megszokott forszírozott happy-ending miatt kapja, hanem a már-már a nézőt is kellemetlenül érintő küzdelem annak elhitetéséért, hogy ez a film ez más, ez még egyet csavar! Arra, amit az utolsó 15 percbe műdrámaként belepréseltek, lehet nincs is bocsánat, és nekem senki ne jöjjön azzal, hogy de tulajdonképp meghaltak.
Tényleg nem vártam sokat a filmtől, de úgy tűnik azt sem nagyon hozza. Annyi sci-fit készítenek manapság, hogy a látvány már édeskevés, ha lehet jót csinálni miért csinálnánk szart?

2017-04-03 19:40:54 o0o (3) #26

Utálom, amikor a média túlhájpol egy filmet, és ahhoz képest csalódást okoz, amikor megnézem. Azt viszont szeretem, amikor lehúznak egy filmet, így nincsenek elvárásaim, és ahhoz képest egy egész jó kis szórakoztató mozit kapok. Ez történt most is...

2017-04-02 00:00:24 Nyugalom (4) #25

Engem ez a film nagyon kikapcsolt. A hétköznapi nyomorúságaimról elfeledkeztem, miközben hallgattam az elején jól elszórt poénokat, utána pedig néztem a két főszereplő kínlódását. A zene a végén pedig hab a tortán. Nem egy korszakalkotó film, de arra jó volt, hogy leüljek elé és mosolyogjak, mikor vége.

2017-04-01 12:22:21 Corso666 (4) #24

Velem komoly problémák lehetnek, 100xor kevesebb hibát vélek ebben felfedezni, mint pl az Érkezésben amit mindenki agyonmagasztal. :)

2017-03-06 21:06:53 Dió (3) #23

A bele se akart menni reszt en is ugy ertem, hogy lusta volt belemenni - erre irtam, hogy ez nem bok a filmnek. Szoval maradhatunk abban, hogy a sztori ezen resze valoban egy rakat guano, mert az alapkonfliktust meg jol csapja fel az asztalra, de a kibontasa mar tobb mint hanyag. Sot, ha vegigolvasom, amit a spoilerben irtal, meg kettesre is levagom mindjart, mert ilyen szintre aztan meg mar plane nem jut el... csak en ugye a megtekintes elott vegigolvastam a gyalazo rottenes kritikakat, es ha nulla elvarasokkal ulsz le egy ilyen film ele, akkor az neha meg a maga korlatoltsagaval is elszorakoztat - ami onmagaban persze nem menti fel a hibai alol, es igy jon ki nalam a harmas.

2017-03-06 20:17:40 Olórin (2) #22

Azért az enyhén szólva vitatható, hogy nem akart belemenni, hiszen ez a film komplett második felének fő konfliktusa. Amit aztán persze mindössze annyival old fel, hogy "ó, megmentettük egymást, akkor semmi baj, örök szerelem van". Szóval olyan értelemben belement, hogy elbaszta rá a cselekmény egy jelentős részét, olyan értelemben viszont nem, hogy körül is járja a problémát.

Amúgy elvezet ez az egész egy érdekes gondolatkísérlethez:
Mi van, ha felébreszti a csajt, és kiderül, hogy mégsem illenek össze, mégsem fogják kedvelni egymást? Mondjuk mert a csaj egy ostoba liba és/vagy mert a pasi egy önző fasz (nála ez ugye nem is feltételes mód...). Vagy ha elkezdenek "járni", de egy-két év múlva durván összevesznek, akár meg is gyűlölik egymást? A fickó fél évig megint depizik, aztán felébreszt egy másik csajt? Ha meg az sem válik be, akkor egy harmadikat? És pár évtized alatt végigkeféli a fél űrhajót? És a korábbiakkal, akik nem váltak be, mit csinál? Kidobja őket a légzsilipen? Most persze túlzok, de ez az egész annyira röhejesen banális-szar, annyira mínuszban van az IQ-ja a karakter- és kapcsolatkezelésnek, hogy én szégyelltem magam, miközben néztem.

2017-03-06 20:00:35 Dió (3) #21

Magával az érveléssel teljesen egyetértek, azt leszámítva, hogy szerintem kicsit sokat vársz ilyen téren egy plain simple hollywoodi love storytól:) Egy sokkal intelligensebb szintet kéne vállalnia a filmnek ahhoz, hogy ilyen szintű morális döntések mélyelemzésébe egyáltalán bele akarjon csapni. Nyilván nem bóknak szánom a film irányába, ha azt mondom, hogy ebbe bele se akart menni, de én ilyet nem is vártam - egy matt egyszerű, péntek esti szórakozásra vágytam, és azt megkaptam. Az ilyenekre találták ki a konszenzusos hármas osztályzatot. :-)

előzmény: miraculum (#20)

2017-03-06 06:41:37 miraculum (3) #20

Nem feltétlen a "legyünk boldogok azzal amink van" miatt vagyok dühös. Az elégedettség és a dolgaink megbecsülése szerintem nem negatív üzenet, inkább csak triviális, és egyben nem is zárja ki a törekvést a jobbra. A főszereplő döntése, hogy felébreszti a nőt, az egy előre megfontolt szándékú gyilkosság az adott pillanatban. Ekkor még nem tudhatta hogy emiatt fog megmenekülni a teljes utaslétszám, és ezért a döntés vizsgálatánál és ítéleténél szerintem ezt nem is szabad figyelembe venni. Egyszerűen halálra ítélt valakit mert neki rossz volt. Az öngyilkosság is felmerült benne, de ahhoz nem volt meg a bátorsága, helyette tönkretett egy másik embert (Egyébként az öngyilkosság is egy érdekes kérdés ebben a helyzetben). Ez morálisan egy annyira alávaló döntés, hogy egy alkotás nem hozhatná ki happy endre innen a sztorit. Még az lett volna a legkorrektebb ha a sztori hagyná hogy feláldozza magát a végén a hő kiengedésekor, egy bármilyen drámában szerintem ennek a döntésnek a hős meg kell hogy fizesse az árát. De nem és a sztori így nem csak morálisan züllött marad hanem gyáva is lesz. Ráadásul Fishburne megjegyzése, hogy kábé ne haragudj rá, mert a fuldokló is megpróbálja lerántani a mélybe a segítséget, hát ilyen szintű kimosdatási kísérlethez azért kell hogy legyen bőr a pofáján az embernek. Összességében nagyon fontos kérdéseket tesz fel a film, de vagy fel sem tűnik ez a szerzőknek vagy teljesen szociopaták és azért adnak rá ilyen választ. A végén a szinte teljes happy end számomra azt mutatja, hogy nem is értették a készítők (forgatókönyvírók, eredeti regény szerzője, rendező, nem tudom, ki) hogy elhangzott egy fontos kérdés amire választ kellene adniuk.

2017-03-04 10:30:05 Dió (3) #19

Én nem vettem észre, hogy ennyire ott lett volna a filmben, amit spoilerben írtál, bár ha a végére gondolsz, akkor egyetértek: mi mást várnánk Hollywoodtól, mint a néző "legyünk boldogok azzal amink van" summázással való megerőszakolását... de ettől eltekintve (meg attól, hogy tele a bakancsom azzal, hogy csak álompárokat lehet főszerepeltetni, akik a színészi tehetségük hiányát fake Colgate mosollyal álcázzák), én megkaptam, amit akartam. Érdekes kérdést tesz fel a film először is: mi van, ha a hibernálókabinod 90 évvel korábban ébreszt fel, avagy áldás vagy átok -e egy céltalan, de gondoktól mentes élet. Persze ezt csak a maga korlátoltságával bontja ki, amit aztán viszont remekül ellensúlyoz az elképesztő látvánnyal, és Thomas Newman zenéjével, ami még az oly kedves Wall-E élményt is megidézi. Összességében korlátolt sci-fi olcsó szereposztással, de egyszeri szórakozásnak szerintem remek.

előzmény: miraculum (#18)

2017-03-02 17:17:28 miraculum (3) #18

Vizuálisan nagyon szépre megcsinált, alapvetően egyszerű kalandfilm. Hajlottam volna egy gyenge négyesre is, ha a főszereplőt morálisan hulladék döntését követően nem próbálta volna a film ennyire bosszantóan beteg módon kimosdatni, emiatt viszont megérdemelné akár azt is hogy beverjek egy kettest neki.

2017-02-28 21:17:34 Lanie (4) #17

Én sem vártam különösen semmit tőle, sőt igazából elég negatívan álltam hozzá és kellemes esti szórakozást kaptam. Nem téptem a hajamat különösebben semmin. A látványt külön kiemelném, gyönyörű a szemnek egy-egy megoldás a filmben, engem pedig inkább az érdekelt mint a romantika faktor.

2017-02-18 22:58:34 hhgygy (2) #16

Ez iszonyat gagyi volt. Most semmi másról nem beszélnék, mint hogy ilyen agyonháttérzenélt sz*rt még életemben nem láttam.

2017-02-17 19:48:08 Rituska (3) #15

Kifejezetten kellemes csalódás az Utazók. Semmit sem vártam ettől a filmtől, de elégedetten távoztam a moziból. 3D-ben néztem, ami egyébként nem nagyon jellemző rám, de azt kell hogy mondjam, érdemes volt. Elképesztő a látvány, a történet nagyon beindította a fantáziámat. Sokat rontott a színvonalán az a néhány gagyi és hatásvadász jelenet, ami sajnos az amerikai filmek 80%-ára jellemző.
Gondolatébresztő. Teljesen mindegy, hogy a múltba repül vissza az ember, vagy a jövőbe, az érzésekre szükségünk van, mint a levegőre. Nem csak enni, inni, hanem szeretni is AKARUNK. Enélkül nem ember az ember. Belénk van kódolva a ragaszkodás utáni vágy. Elagyaltam, hogy vajon én mit tettem volna a főszereplő helyében.....
Én ritkán olvadok el technikai megoldásoktól, de az úszómedencés rész előtt le a kalappal.
Simán nézhető, sőt, kategóriájában kiemelkedő. (Az utóbbi időben nekem azok a filmek okoznak pozitív meglepetést, amit a kritikusok lehúznak.)

2017-02-12 11:05:53 Nordbright (3) #14

Ez is egy biztatónak induló, de középszerűségbe átforduló alkotás lett. Ettől függetlenül megéri megnézni, messze nem katasztrofális! A látvány kiváló, gyönyörű képek, nagyon szép a technikai kivitelezés, a steril és utópikus környezet, a jövőbeni technológiák bemutatása, az űrhajó "világa", az atmoszféra. Na de a legjobb Arthur volt!! :)
Logikátlanságok lehet vannak benne több helyen, de a végéig nem túl zavaróak, ott viszont spórolhattak volna velük.
Faxságok:
- a tűzkiengedős résznél a főhősnek szarrá kellett volna égnie. Így is majdnem átégett, de utána egy égésnyom sem volt a szkafanderen, még egy folt sem - csupán egy hajszálnyi szakadás a ruhán. :/
- a végén az a növényekkel és állatokkal teli rét... értem mit akar kifejezni, de MIÉRT? Miért így, ennyire eltúlozva? (egyébként hány köbméter földet hordtak a fedélzet(!) alá, és honnan, hogy egy 30m magas fa is nőhetett oda?
- a hollywoodi befejezés most (is) kifejezetten b...ta a csőrömet. Happy end. Nagyon kiszámítható és sablonos volt (a megmenekülés is). Mikor az űrben sodródva húzta maga után a szakadt kábelt már tudtam, hogy mi lesz a szerepe... persze, hogy meg is lépték.

Szép volt, de elpazarolt lehetőségek is jellemzik.

2017-01-16 18:13:14 kovi1970 (4) #13

Ha a nyilvánvaló logikátlanságokat nem nézzük, akkor nem olyan rossz ez. Az Indexen lehúzták, mert nem értette az illető a lényeget.
Ha a fickó nem ébreszti fel a csajt, ami persze csúnya dolog volt tőle, akkor nem élték volna túl az utat. Egyikük sem.

A cím magyar ferdítése meg megint a szokásos szívlapátra kívánkozóra sikeredett. UTASOK, ez a film címe, nem pedig az amit adtak neki.

2017-01-13 23:29:20 BonnyJohnny (3) #12

Nem. Egyszerűen csak (ahogy írtam is) ártalmatlan. Moziban nézve, barátokkal, egyszer elmegy. Erre találták ki a közepes osztályzatot. Amúgy meg, ami jó benne, az pl. a látvány. (Többek között Jennifer Lawrence látványa is. ;))

2017-01-13 22:27:04 ChrisAdam (4) #11

Van egy olyan érzésem, hogy Jenniferrel kezdődik és Lawrencével végződik. :)

2017-01-13 22:02:48 Rorschach (3) #10

A rövid jellemzés után csak egy kérdésem lenne. Azt már tudom, mitől nem jó, no de mi az, amitől nem is rossz? :)

2017-01-13 20:58:32 BonnyJohnny (3) #9

Nem rossz ez. Persze nem is jó. Ártalmatlan, felszínes, sablonos, logikátlan limonádé. De nem rossz.

2017-01-13 11:08:29 tomside (3) #8

... csak a magyar előzetesben.

Ott viszont szerintem nem véletlenül hangzik el. A forgalmazó próbált plusz izgalmi faktort tolni a trailerbe. Jujj, nem véletlenül.. jujj, de titokzatos, hát akkor hogy?!

előzmény: safranyn (#7)

2017-01-13 10:58:58 safranyn (?) #7

A fenéket kell megváltoztatni. Ez a magyar forgalmazó hülyesége volt, aki jól láthatóan nem tudta, hogy az véletlenül sem csavar, hogy nem véletlenül ébred fel Lawrence. Az idióta "nem véletlenül ébredtünk fel mondat el sem hangzik a filmben, csak a magyar előzetesben.

2017-01-12 21:14:20 Umberto (4) #6

Nézd meg, és megtudod! Remélem, minél hamarabb javítják a szerkesztők!
Rorschach, tényleg nézd meg, érdemes.

2017-01-12 21:11:51 BonnyJohnny (3) #5

Én is úgy tudom, hogy eredetileg is az volt a történet leírásában. Csodálkoztam is, hogy az Origo a minap egy egész cikket szánt a "felháborodásának", hogy nem is romantikus film... vagy valami ilyesmi.

2017-01-12 21:08:13 Rorschach (3) #4

Akkor jól sejtettem, hogy csavarnak szánták az infót, miszerint Lawrence nem magától ébredt fel, hanem Pratt ébresztette?Csak mert a film eredeti, pre-productionös tartalomleírása még tartalmazta, utána viszont igyekeztek agyonhallgatni.

előzmény: Umberto (#2)

2017-01-12 21:07:12 Mikkey (4) #3

nem akarom itt a közveleményt befolyásolni, de nekem a sok lehúzó kritika ellenére is bőven tetszett. nyilván van egy csomó gyermek betegsége, de mégis olyan jó volt belesüppedni a moziszékbe, és eljátszani az alapstory gondolatával, ezzel a scifibe oltott romantikus történettel. azért lehetett volna még bátrabban belenyúlni, vagy megcsavarni 1-2 dologgal, de kellemes film élményként marad meg

2017-01-12 20:54:05 Umberto (4) #2

Javaslom a tartalom leírásának lerövidítését. Az imdb sem spoilerezik, és a trailerből sem derül ki az, ami az itteni tartalomleírásban benne van.

2016-12-16 10:46:47 Ubul (3) #1

hínnye, első kritkáknál nem szerepel valami fényesen, metacritic 39, rotten 30%