Sleeper (1973) ☆ 👁

Hétalvó

(Woody Allen)

amerikai sci-fi, vígjáték

3,7

Miles Monroe: Mi az, hogy "elpusztítanak"? Hogyhogy elpusztítanak?
Dr: Elektromos úton minimalizálják az agyát.
Miles Monroe: Az agyamat? Az a második kedvenc szervem.

Miles Monroe: Á, egy New York Times 1990-ből. A pápa felesége egészséges hármas ikreknek adott életet.

Miles Monroe (miután ellopja a halott elnök orrát, majd egy pisztolyt szegez rá): Ne mozduljon senki, vagy az elnök kap egy lövést a szeme közé.

Luna Schlosser: Milyen 200 évig nem szexelni?
Miles Monroe: 204, a házasságommal együtt.

Miles Monroe: Nem tudom, hogy mi a pokolért vagyok itt. 237 éves vagyok, nekem már a nyugdíjas éveimet kéne élnem.

Miles Monroe: Ennek az anyagnak rettenetes az íze. A bioboltomban el lehetne adni.

Miles Monroe: (a robotkutyájáról) Szobatiszta vagy elemeket fog elhagyni a lakásban?

Miles Monroe: Istenem! Egy érzéketlen eperrel püfölök egy embert!

Luna Schlosser: Milyen érzés 200 éven át hallottnak lenni?
Miles Monroe: Olyan, mint egy hétvége Beverly Hillsben.

Luna Schlosser: Ó, értem. Szóval nem hiszel a tudományban, nem hiszel a politikai rendszerek működőképességében, és nem hiszel Istenben, igaz?
Miles Monroe: Igaz.
Luna Schlosser: Nos akkor miben hiszel?
Miles Monroe: Szex és halál - két dolog, ami csak egyszer történik meg az életben... de legalább a halál után nincs émelygésed.

Miles Monroe: Teleologikus, exisztencialista ateista vagyok. Hiszek abban, hogy létezik intelligencia az univerzumban - New Jersey bizonyos részei kivételével.

Luna Schlosser: Nem talált semmi mást?!
Miles Monroe: Azt hiszi, könnyű rohanni egy akkora banánnal a vállamon, mint egy kenu?

Miles Monroe: Az orrot kell megnéznünk. Úgy hallottam, csöpög.