Everything You Always Wanted to Know About Sex (1972) ☆ 👁

Amit tudni akarsz a szexről - de sosem merted megkérdezni
Mindaz, amit önök a szexről mindig is tudni akartak

(Woody Allen)

amerikai vígjáték

3,8

2020-09-02 14:03:28 DevilTakeU (1) #10

Megannyi zseniális,korszakalkotó,sőt mondhatni műfajteremtő film mellett ez az egyetlen WA mozi,amit értékelhetetlennek tartok. Borzasztó az egész,úgy ahogy van. A legelső epizód,az udvari bolondos még esetleg elmegy,de ami azután következik,az minden csak nem mulatságos (és nem is abszurd,meg nem is groteszk,és végképp nem szatíra),sokkal inkább egy nagy,mélységes döbbenet,és szekunder szégyenérzet. (Gigacsöcs??)

Számomra hihetetlen hogy évekkel később ugyanez az ember hozta össze az Annie Hallt,a Manhattant,a Hannah és nővéreit...

1.5/10

2017-05-06 19:58:57 ChrisAdam (4) #9

Az első epizód fenomenális, hamisíthatatlan Woody Allen, sírva nevettem több alkalommal, a második szintén hatalmas parádé, ritkán látni ekkora ökörséget, az ilyenre általában vevő vagyok. Totális abszurdum, egy zseniális Family Guy bejátszás se érhet nyomába.
Aztán utána elég mélyrepülésbe kezd a film, érdektelenné válik egy picit és nem is tud annyira elszórakoztatni, kicsit el is álmosított. Persze még mindig voltak jó kis poénok. Aztán az utolsó epizód megintcsak zseniális, de már ez se hozza az első színvonalát.
Összességében persze jó szórakozás, de talán mint ahogy csabaga mondja, külön-külön kettesével érdemesebb megnézni, mert ennyi baromságot a nyakunkba zúdítani 84 perc alatt kicsit meredek. :) 70%

2014-06-27 17:11:29 csabaga (4) #8

Rájöttem,ezt a filmet nem szabad egyszerre megnézni.Túl sok.

Részletekben,naponta két epizód,érdekesebb.

2012-07-03 23:19:03 sleepingdancer (5) #7

A mosolytól a röhögésig terjedö skálán mozogtam oda-vissza végig a film alatt - habkönnyü de nem buta film - imádnivaló klasszikus woody allen

2012-06-23 17:10:55 vudielen (4) #6

egyetértek Rorschach-hal

2012-02-11 16:03:15 csabaga (4) #5

Nekem az első epizód tetszik a legjobban.:)
Az egész film általában egyenetlen szinvonalú.

2012-02-11 10:45:57 dorothygale (5) #4

Woody Allen a filmművészet Salvador Dalí-ja! :D

2012-02-11 10:15:45 dorothygale (5) #3

Az első rész gáz....A második rész hihetetlenül jó. Gene Wilder hihetetlenül jó színész! Az arckifejezései, a mimika! Woody olasz maffiózóként zseniális...Perverzen feszült :D... Nagyon jó film , az élet valóságos hülyeségeiről, kikarikírozva minden egyes szokásunkat..... :D :D

2011-01-15 21:54:18 Rorschach (4) #2

Az első és az utolsó fejezet miatt nem lehet négyesnél rosszabbat adni rá, pedig megérdemelné. Meg merem kockáztatni, hogy a film az összes poénjának felét ellövi a legelső részben, az viszont hatalmas!

2008-07-02 22:44:45 nagype (4) #1

Az első epizód, a középori, zseniális vala :)
A második, a bárányos, értelmetlen baromság volt, sajnos. Egyáltalán semmi vicces nem volt benne. Viszont új értelmet nyert a pásztor-óra. :)
Azok az epizódok voltak jók, amikben Woody Allen szerepelt, a többi eléggé időkitöltőnek tűnik számomra.
Emiatt miatt csak 4-es adható rá.