The BFG (2016) ☆

(Steven Spielberg)

amerikai-angol-kanadai fantasy, kalandfilm

2,6

2017-03-01 20:14:11 Havierez (4) #24

Jó lett bár Spielberg tud ennél felnőttesebbet is rendezni pl: Schindler listája az voltt az érzésem hogy olyan gyerekes és nem felnőtteknek való film ez! SAJNOS. :(

2017-02-16 22:10:28 redsovi (2) #23

Iszonyúan rémes Spielberg-adaptáció. Lehet itt az ideje letennie egykor aranyhúrokkal fűzött lantját a mesternek. Még gyerekkel se nézetném.

2017-02-09 23:29:13 kfiro (3) #22

Szép a képi megjelenítés, és hát erősen érezni a CGI-t, de végül is ezt másként nem lehetett volna jól kivitelezni. Nekem is kicsit gyermeteg volt és lassú, de elalvásról szó sem volt :-)

Spielbergtől az ember sokat vár és általában meg is kapja, de most valahogy ez nem volt meg.
Ez az eddigi az egyik leggyengébb filmje, ezt a összpontszámok is tükrözik, ha megnézitek.

Nekem kicsit olyan "A Christmas Carol" plusz "Neveletlen Hercegnő" hangulata volt az egésznek. Az óriás figurája teljesen hasonlatos Ebenezer Scrooge-hoz, csak itt jóságos, bár abban is a végére jó lesz, amúgy az sokkal erősebb film :-)

Inkább csak gyerekeknek ajánlanám, nem igazán van benne félelmetes jelenet.

Jó Szórakozást!

2017-01-21 10:59:23 berto (4) #21

Ki gondolta volna, hogy az orosz kém Spielberg utolsó előtti filmjéből ilyen remek alakításra is képes? A kémek hídjában minden mimika nélkül csak azt hajtogatta háromszor, hogy „használna?” Ennek ellenére valóságos díjözönben részesült. Ebben a filmben pedig HABÓ szerepében igazi színészi teljesítményt nyújtott. A kalandos életű Dahl meseregényét filmvászonra adaptálni merész vállalkozás, de a rendezőnek ragyogóan sikerült. Látványos, varázslatos mesevilágot teremtett, amely néha eltér az eredeti műtől, de ez nem válik a hátrányára. A modern filmes trükkök egész arzenálját felvonultatva követhetjük Szofi és HABÓ történetét. Sokan horrornak jellemzik, de ha ez igaz, akkor a Jancsi és Juliska és a Piroska és a farkas is az! Nem hiszem, hogy a mai gyerekekben félelmet keltene a kilenc ocsmány óriás megjelenése, mert a TV-ben látható animációs szemetek néha sokkal rémisztőbb alakokat jelenítenek meg. Feltétlenül meg kell említeni Nagy Sándor (nem hivatásos műfordító!) magyarra való átültetését, a HABÓ-ra jellemző rengeteg szellemes szófacsarás élvezetes pluszt nyújt a látvány mellett. Még egy pozitívum: Szofi (Ruby Barnhill) végre nem picsogós gyerekhangon szólal meg, hanem Györke Laura hangján, amelyet sok-sok szinkron-színésznő irigyelhetne meg, mert ez a szövegmondás tökéletes. Minden szavát jól lehet érteni, külön élmény volt. Schnell Ádám szinkronja sokkal jobb volt Rylence hangjaként, mint Scherer Péter reszelős orgánuma.

2017-01-17 17:29:29 noresz02 (3) #20

Hát nemtom. Egy kiskamasznak talán jó lehet, aki megfelelő szocializációval még eléggé gyerek tudott maradni. Ez felnőttnek ömlengősen lassan csordogáló mesécske, kisebbeknek meg még talán rémisztőek BFG "haverjai". Mostanában egyre többször esnek bele ebbe a hibába a stúdiók. Vagy már csak engem érdekel, hogy mit néz a gyerek? Spielberg meg csak biztos el akarta kápráztatni a népes családból valamelyik unokát.

2017-01-07 14:35:08 Havierez (4) #19

nekem tetszett ez a film bár igaz voltak hibái például több akciójelenetet rakhatott volna bele a rendező de így se volt rossz!! Olyan mesés és kalandos szép látványvilágú alkotás. Egy kicsit Tim Burton-ös volt a díszlet meg látvány nem is hittem volna hogy Steven Spielberg ilyen műfajban is otthon van le a kalappal előtte tényleg ha bátrabb lett volna és több akciójelenet, izgalmat visz bele még ennél is tökösebbet csinált volna. Nagyon megéri megnézni csalódni nem igen lehet benne.

2016-12-26 22:09:25 noresz02 (3) #18

Akkor azért voltak szimpatikusak a kommentjeid egy ideje :)))

2016-12-26 21:34:25 BonnyJohnny (2) #17

Nézz be a JÁTÉK topicba, és az oldal keresőbe üsd be, hogy Lauda! ;)

előzmény: noresz02 (#16)

2016-12-26 21:23:27 noresz02 (3) #16

OFF szereted a száguldó cirkuszt?

2016-12-26 18:04:57 BonnyJohnny (2) #15

Vicces, de akkor tényleg szó szerint fordított a helyzet, mert az Elliot a sárkányt azt hiszem egy nyugodt (F1 mentes) vasárnap délután néztem meg, és akkor ott egy kellemes kis semmiségnek hatott, azt hiszem majdnem négyest is adtam rá. :)

előzmény: Adam Taylor (#14)

2016-12-26 11:08:55 Adam Taylor (4) #14

Ugyanígy jártam az Elliott, a sárkánnyal. Minden alkalommal fáradtan kezdtem neki, így a filmélmény is rossz lett.
A barátságos óriás viszont meglepően tetszett, a gyerekességét remekül ellensúlyozza a gyönyörű látványvilág, én jól szórakoztam.

2016-12-19 13:51:50 necksprain (1) #13

mindent leírtak már róla alattam, még annyit tennék hozzá, hogy a frusztráción kívül, amiért végigszenvedtem mély szimpátiát és szánalmat éreztem a 'gonosz' óriások irányába. de komolyan, az a film üzenete, hogy az agresszorokat, akik elnyomnak minket, azokat ugyanúgy el kell nyomni és megszégyeníteni? főleg, hogy még utalások is voltak rá, hogy régen az óriások nemesek voltak. erre az a megoldás, hogy odamennek szuperszónikus helikopátereikkel az emberek, és pofán szórják zöldséggel a főgonoszt? hát baszdmeg gratulálok, de fölbasztam magam.

2016-11-05 18:52:01 ZoLeEe (2) #12

unalmas és fárasztóan együgyű, ráadásul ez a félig-fonetikus óriásnyelv nekem sokszor nemvolt érthető(gondoltam bekapcsolom feliratozást,de az is fonetikusan volt írva hogyafrancessenbele.) Visszagondolva, ha van eszem akkor az első fingós résznél kikapcsolom.

2016-09-02 07:02:51 BonnyJohnny (2) #11

Én olyankor belepörgetek. Bár, tudom az nem a rendes film élmény (olyan, mintha újravágnám), de az általában csak javítani szokott a filmeken. :D

előzmény: Mizi (#8)

2016-09-02 01:23:16 ChrisAdam (?) #10

Nagyon helyes! :D

2016-09-02 00:51:09 BonnyJohnny (2) #9

Mikor elaludtam a Star Warson, sírtam miután felébredtem. :D

2016-09-01 23:31:17 Mizi (?) #8

Az elalvás az más. Én is aludtam már el jó filmeken, mert rohadt fáradt voltam. :)
Azt hittem, hogy csak simán annyira rossz volt, hogy nem bírtad cérnával. Vannak olyan filmek, amelyeket annyira kínszenvedés nézni, hogy nem bírja az ember egy szusszal elintézni. Nekem ilyen volt például a Gáspár Noé-féle Szerelem.

2016-09-01 22:22:46 ChrisAdam (?) #7

Jobb, ha ezt le se írtad volna. :D :D Fáj a szememnek és a szívemnek.
(Persze én is aludtam már el zseniális filmen, de szörnyű lelkiismeretfurdalás követ egy ilyen esetet.)

2016-09-01 22:04:57 BonnyJohnny (2) #6

Híresebb filmek, amiken elaludtam: Star Wars IV (moziban ülve! ... igaz tíz évesen :P), King Kong (1976), Alien(!)... eddig gyerekként. 2001, Apocalypse Now, Fanny és Alexander. Ellenben egy marathon keretein belül néztem meg a Twilight négy részét. Még szerencse, hogy nem az alapján ítélek, hogy min aludtam el, és min nem. ;)

előzmény: Mizi (#5)

2016-09-01 21:27:06 Mizi (?) #5

Én egy ilyen "filmélmény" után simán rávágnám az 1-est. Ha nem lehet együltőhelyben végignézni, az gyakorlatilag nézhetetlen, nem? :)

2016-09-01 21:07:51 BonnyJohnny (2) #4

Három részletben tudtam megnézni három egymást követő estén. Nagyon unalmas és gyermeteg.

2016-07-23 21:52:43 Timon (3) #3

Könyvben jobb, még úgy is h. elsősorban gyerekeknek szól, kevésbé éreztem infantilisnak. A játékidőn lehetett volna kurtítani legalább 20 percet, a dinamika javára vált volna, sokszor ellaposodott. A látványvilágot és a karaktereket elég jól átültették vászonra, vizuálisan pazar, a megelevenedett álmok különösen szépek. A hús-vér szereplőknél viszont az angol királyi udvartartás mintha kicsit blődebb lett volna a kelleténél. BFG Dahl által kitalált játékos, hangutánzó szókészlete ad még mindig egy sajátos ízt a történetnek.

2016-05-11 22:26:26 The Hungarian (3) #2

Eredetileg június 30-ra tervezte a magyar forgalmazó, a DreamWorks/Amblin döntése volt a későbbi időpont. Elég zsúfolt családi filmekkel a nyár, szóval nem csoda.

előzmény: Havierez (#1)

2016-05-11 20:50:35 Havierez (4) #1

Hú de várom már. Először csak az előzetesét láttam és már akkor megfogott a hangulata nagyon varázslatos. Azon meg ledöbbentem hogy Steven Spielberg rendez egy ilyen csodás, varázslatos mesét. Őtőle nem ilyen típusú alkotásokat szoktam meg. Nagyon kíváncsi vagyok rá hogy mit hoz ki ebből a jó történetből.

Amúgy plakáton látom hogy Július 1 a bemutatója USA- ban de magyarországon csak Augusztus vége. Ez hogyan lehetséges?