Hardcore Henry (2015) ☆ 👁

(Ilya Naishuller)

amerikai-orosz akciófilm, kalandfilm, sci-fi

3,4

2018-04-28 07:16:39 Mario Brothers (5) #32

10-20 (tí-hú) év múlva ez a film legalább akkora klasszikus lesz, mint anno a Mad Max volt! Nem hiába, talán a legjobb akciófilm, amit eddig láttam!

2017-02-15 15:58:03 paksiendre (5) #31

Kis laptopon nézve tényleg gyomorforgatóan hathat, viszont moziban odavert rendesen. Azóta tv-n néztem meg, ott is azért szédültem egy idő után. Viszont jöjjön csak a 2 nyugodtan, split screenel vagy nézetváltással, akárhogy, tuti nézős!

2017-02-15 11:46:08 Dangar (5) #30

Nem zárkózom el az ötlettől, bár félek, az nagyon leterhelné a grafixot. Ricegős 20FPS-el meg nem nagy élmény mészárolni. :D :D :D

2017-02-15 11:37:08 Ubul (4) #29

nézetet váltva? hagyjuk már, osztott képernyő :D

előzmény: Dangar (#28)

2017-02-15 11:32:57 Dangar (5) #28

"Az egyetlen ami nem tetszett, hogy a karakterünkről nem tudunk meg semmit szinte."

Erre találták ki a folytatások intézményét. :) Abban lehetne mondjuk egy csaj a főszereplő (Softcore Sally), akinek a szó szerint vett szemszögéből megismerhetnénk Henry múltját vagy ilyesmi. De akár "multiplayer" is lehetne, néha nézetet váltva a 2 főhős közt. Van még bőven kraft a koncepcióban, az tuti!

előzmény: Reaper (#23)

2017-02-14 23:45:08 Dangar (5) #27

Nos, nem tökéletes...de a "zseniális" fogalmát részemrõl messzemenõen kimeríti, ami ugyebár helyi, KT-valutában kifejezve 5 ropogós.

2017-01-09 10:23:17 noresz02 (5) #26

Akkor neked a VR szemüvegek sem jönnének be?

előzmény: Bicycle Repairman (#25)

2017-01-09 10:20:25 Bicycle Repairman (1) #25

Sajnos szó szerint nézhetetlen, kb. 10 perc után fordult fel a gyomrom az fps élménytől..

2016-12-29 12:35:37 kfiro (3) #24

Végre eljutottam odáig, hogy megnézzem ezt a filmet, nagyon sok jót hallottam róla.

Sokat használok GoPro-t, és jó pár home-klipet csináltam már, amiket aztán a rövidségük miatt, jó visszanézni.
Síelések, nyaralások ötperces zanzásított verziói, persze nem csak fejre szerelt kamerával, mert úgy nem lennének olyan élvezetesek.

A Hardcore Henry egy korszak alkotónak mondható film, de inkább a gamerek örülhetnek neki, mert tulajdonképpen egy gyilkolászós játék közepében érezhetjük magunkat, amit nem mi irányítunk.
A sajátságos perspektíva miatt, hosszútávon kissé nehezen emészthető és a történet egyenlő a nullával, de tény és való, hogy látványos és érdekes lett a végeredmény.

Minden elismerésem a film készítőinek és valóban ez egy remek próbálkozás volt, de remélem nem fog megjelenni rövidesen a mozikban Hardcore Henry visszatér. :-)

Egy biztos azt a filmet nem fogom megnézni. :-)

Jó szórakozást!

2016-12-20 05:20:59 Reaper (4) #23

Ebben van akció bőven... sőt! :)

Nagyon tetszett ez az új fajta koncepció, bár nehéz volt megszokni az elején, de amúgy egész piszok jó kis film. Az egyetlen ami nem tetszett, hogy a karakterünkről nem tudunk meg semmit szinte.

De kellemes kikapcsolódást nyújtott...

2016-12-04 01:18:41 Rorschach (5) #22

Nem.

(Ugyanakkor ez a szép az egészben :D)

előzmény: Hicks (#21)

2016-12-04 01:12:02 Hicks (4) #21

Csak en erzem ugy hogy a naturalista jelenetek tul lettek tolva, a vegere mar onceluva valtak ?

2016-09-05 13:17:12 Bogyó (4) #20

Egy nem mindennapi film, elég ügyesen alkalmazza a GoPro technikát. A végére is maradt poén, fordulat amitől nekem máris a kedvencek közé emelkedett. Csinálhatunk hozzá premier előttit, sajnos sok ember azt se tudta mire jön.

2016-08-31 23:02:47 Modric (5) #19

Mikorra várható a DVD megjelenés?

2016-08-23 15:57:04 MicaHiro (3) #18

Semmiképp sem egy jó film (hogy mást ne mondjak, az év legidegesítőbb főgonosza alighanem meg is van), mégis azt gondolom, hogy jó, hogy ez a film elkészült. Mert rengeteg bátor húzása van, csak épp nekem nem jött be. De próbálkozni kell, és ha minden filmkészítő így állna hozzá ( :D), legalább érdekes filmek születnének.

2016-08-09 11:51:48 kwzatz (?) #17

"De mint ahogy magukat a videójátékokat is marhaságnak tartom" Pedig van egy pár, ami mögött a filmek 95%-a elbújhat. :)

2016-08-08 22:47:31 Dió (3) #16

Képtelen voltam rá nem egy videójátékként tekinteni... merthogy az is. Tudom, idiótaság ezt felróni, ha egyszer a készítők is annak szánták. És a maga kategóriájában, ilyen folytán, remek móka a maga korlátoltságával. De mint ahogy magukat a videójátékokat is marhaságnak tartom, így a film sem ostromolt meg nálam klasszikusi magasságokat. Ami ugyanakkor pluszt adott neki, az a mindig elképesztő Sharlto Copley... miatta egyszer nézhető.

2016-08-04 10:58:05 A. B. Normal (?) #15

Jimmy karakterének hála egy csodás, Mel Brooksi értelemben vett műfaji komédia, igazi dedós (vagyis velejéig börleszkes) poénokkal, csak itt habostorta helyett belső szervek röpködnek. Elképesztő látvány, a hollywoodi blockbusterek árnyékában már-már elfelejtett kérdést tesszük fel sokszor: "ezt meg hogy a fenébe csinálták meg?".
Számomra szinte gyermeki lelkesedéssel, és sokszor újranézhető, nagy (kibernetikus) szívvel rendelkező mozi.

2016-07-08 02:42:30 sasi89 (4) #14

A kidolgozott történet hiánya miatt csak négyes, de az akció része az nagyon adja neki végig, az FPS feeling nagyon átjön, főleg annak aki FPS játékokon nőtt fel, zúzós filmekhez mérten nagyon jól sikerült.

2016-06-30 22:21:31 Jason13 (5) #13

Ez csont nélkül zseniális!
Manapság szinte nagyítóval kell keresni azokat az akciófilmeket, melyekben nem a drága CGI-effektusok uralják a vásznat, hanem igazi, csonttörő kaszkadőrmutatványok. Ezért is tetszett nekem nagyon az indonéz területről érkező The Raid első két felvonása és a már hollywoodi színekben tündöklő John Wick.
De a Hardcore Henry simán zsebre teszi őket. Ez pedig a technikai megvalósításának köszönhető. Eddig is akadtak már olyan produkciók, melyek kacsintgattak az FPS-nézettel, de ez az alkotás az, ami ténylegesen végigviszi ezt a koncepciót. Mindezt pedig úgy teszi, hogy egy percig nem tűnik zavarónak a stílusa.
A rendkívül brutális akciók, a zseniális operatőri munka és a bravúros vágás együttesen felejthetetlenné teszi Henry ütős kalandját.
Persze, kapunk egy papírvékony történetet is a rengeteg hepaj mögé, de a készítők ezt nagy adag iróniával és éj fekete humorral öntötték le, ami még szórakoztatóbbá teszi ezt az agymenést.
Igazából a színészi játékról sem lehet sokat írni egy kivétellel. Sharlto Copley szokásához híven remekül alakít, akár több különböző karaktert is. A film legviccesebb jelenetei egyértelműen hozzá köthetőek. A többiek csak azért vannak jelen, hogy főhősünk szétrúgja a seggüket.
Ám ezzel nincs is semmi baj. Sőt, így is dicséretes az, hogy az alkotógárda nem csak egy vizuális orgiát álmodott a vászonra, de egy szórakoztató sztorit is tudtak fabrikálni hozzá.
Az összkép így nem más, mint egy '80-s évek adrenalinbombáit megidéző akciómaraton, a mai kor technikájával felvértezve.
Pazar zenék, elborult és ötletes zúzások és eltalált poénbombák jellemzik a Hardcore Henry-t, ami elé én még biztos sokszor leülök. Ilyen egy igazi bűnös szórakozás!

2016-04-30 23:04:20 Xuja (4) #12

Ilyen egy kompromisszumok nélküli, abszolút önironikus és őrült akciófilm.

2016-04-25 17:33:12 Rorschach (5) #11

Tartalom alatt azt értem, hogy a belső nézet mellett olyan akciófilmet kapunk, amilyet már baromi régóta nem. Pörgés, stílus, humor istentelen elegye.

Most így hirtelen a Golyózápor jutott eszembe hasonlóként, azóta nem láttam ilyen mocskosul vagány, öntörvényű ámokfutást - a Hardcore Henry pedig talán még egy kicsit jobb is annál, elvégre olyan íve van, amit tanítani kellene.

előzmény: The man who laughs (#10)

2016-04-24 23:20:33 The man who laughs (3) #10

Persze gimmick nélkül is pörgős, adrenalinbomba lenne - meg a humor is ugyanúgy jelen lenne -, az tény, de messze nem lenne (ilyen) emlékezetes. Sőt valószinüleg moziba sem jut el.

Tartalom alatt mit értesz?

Nekem az egészen az érződött, hogy a készítőknek egy szándék lebegett a szemük előtt: Hogy látványban és akcióban mindent kihozzanak az FPS nézetből, és ennek minden más alárendeltek. És éppen ezért igazán nem is tudok haragudni a filmre, hiszen pont azt nyújtja, amit ígér, illetve becsülendő az is, hogy próbál valami újat, mást nyújtani, mint a többi mai akció mozi.

2016-04-24 19:02:25 Rorschach (5) #9

"De ha egyáltalán nem érdekel a gimmick, akkor nem érdemes próbálkozni vele, mert mást nem tudd nyújtani."
Szerintem ez egyáltalán nem igaz.

Épp attól k**** jó szórakozás, hogy nem csak a gimmickről szól az egész, hanem van mögötte tartalom. A belső nézet szigorúan csak formaiság, klasszik akciófilmként is működne a film, mert ez a turmix bármilyen formában ütőképes, ha vevő rá az ember.

előzmény: The man who laughs (#8)

2016-04-24 18:52:43 The man who laughs (3) #8

Nem tudom mit gondoljak róla. A sztori, a karakterek, a dramaturgia szintjén a legolcsóbb Steven Seagal VHS filmet is alulmúlja, viszont az akciók elsőosztályúan vannak megrendezve, remek zeneválasztással, és baromi jól működő -abszurd/morbid - humorral. Igazából nem árul zsákbamacskát, ha tetszett az előzetes, és úgy érezd, hogy hosszabban is elnéznéd, akkor jó. De ha egyáltalán nem érdekel a gimmick, akkor nem érdemes próbálkozni vele, mert mást nem tudd nyújtani.

2016-04-15 15:54:32 Karesz84 (4) #7

Non stop zúzda. Alcím:
"A halál 800 formája". :)

Ekkora darálást filmen még nem láttam (esetleg a Golyózápor).
Olyasmi érzés, mintha a Quake 3 deathmatch-cset
feldobnánk némi (azért nem túl eredeti) storyline-nal
és kissé beteg humorral.

Copley megint király alakítást nyújt.

Az FPS nézet adta érdekességen
kívül újdonságokat nem hoz.

2016-04-13 22:17:22 Rorschach (5) #6

Üdítő élmény, a záró eksönben egyedül annyi energia van, ami az átlag akciófilmben száztíz perc alatt sem.

És még a humora is veszett jó.

2016-04-12 22:41:47 BonnyJohnny (3) #5

Amerikában nincsen fokozat a PG-13 és az R rated között, így a magyar rendszer nem teljesen kompatibilis vele. Nálunk ami R rated, az gyakran 16-os karikát kap. Az NC-17 az, ami egyértelműen a 18-as.

előzmény: kocz (#4)

2016-04-12 22:22:17 kocz (5) #4

Én csak annyit mondok: tökéletes. Minden fillért megért. Amikor azt hinnéd nem lehet valamit fokozni, akkor a pofádba vágja, hogy de lehet. Nem kell komolyan venni a filmet, mert akkor tényleg csak 3-as, vagy még annyi sem. De ha úgy nézed amilyennek a készítők szánták...úristen, életemben nem szórakoztam ilyen jól. A legnagyobb erőssége, hogy sosem azt történik amire számítasz, tényleg olyan mintha ami látsz az ad hoc tizedmásodpercek alatt meghozott döntések sorozata lenne. Mondjatok, bármit szerintem zseniális. Bár a 16-os besorolást nem igazán értettem. Már az intro megérne R-rated jelölést.

2016-04-10 08:25:51 BonnyJohnny (3) #3

A formátum, a tempo és a brutálisan naturalista stílus adja, de, ahogy előzőleg is tartottam tőle, az, ami egy videoklip terjedelemben zseniálisan működik, az nem biztos, hogy egész estés filmként is megállja a helyét.
Szerintem, konkrétan nem. Sharlto Copley persze zseniális (minden formájában), ez vitán felül áll, emeli a filmet. Viszont szerintem sokkal több humor kellett volna bele. Mert amikor van, akkor működik. Komolyan meg úgysem lehet venni.

2016-04-10 01:32:31 ChrisAdam (3) #2

Átlagos kivitelezéssel egy gyenge, feledhető valami lenne, így azonban igencsak brutális élmény - a perspektívát mondjuk 20-30 perc alatt lehet teljesen megszokni. Nem ajánlom, hogy több ilyen készüljön, én se fogom többször megnézni, egyszer elég volt, mindesetre elég merész, remek szórakozás - s valahogyan ergya története, semmi mondanivalója, filmművészetileg nulla mivoltja ellenére mégis szinesíti a filmtörténelmet. Tényleg hatalmas munka, elismerésem.
(Gyenge) négyesről indult, hármast érdemel.

2016-04-04 23:13:56 frogman (?) #1

előképek: https://www.youtube.com/watch?v=QYm-dT24iRY és https://www.youtube.com/watch?v=Rgox84KE7iY