Me Before You (2016) ☆ 👁

3,4

2020-05-09 23:26:11 dorothygale (2) #17

Erôltetett...

2020-03-16 01:16:08 Channá (2) #16

Nekem egészen odáig nem volt bajom a filmmel, amíg a kiscsajrol ki nem derült, hogy egy tok egoista, aki az egészet maga miatt csinálja. Utána már csak szenvedni tudtam, és huledezni, hogyan tud beleszeretni a srác egy csajba, aki magának szervez meg egy utat. És akkor atfordultam abba, hogy még értettem miért volt neki egy onelegult exbaratja. Zsák a foltjat…
A színésznő kicsit sok volt nekem, de lehet ezt az utasítást kapta. Amúgy sem volt egy könnyen befogadhato karaktere

2017-03-01 20:48:52 Havierez (2) #15

SZokásos szerelmi sztori egy kis angol humorral megfüszerezve egynek elment de semmi több

2017-02-05 17:58:22 zeddi (3) #14

Le vagyok akadva ezen a filmen, talán mert többször is csalódás ért nézése közben. Az elején nagyon zavart, hogy helyből az Életrevalók jutott eszembe (gondoltam annak a koppintása lenne?) és ahhoz képest gyengusznak tűnt. Nem voltak olyan szerethetők a karakterek és a körülmények (Emilie kifejezetten idegesítő, sok volt számomra). Aztán, gondoltam, oké ez egy romantikus film, ezzel a szemmel nézve kezdett megtetszeni (na jó így sem ötös, de talán lesz belőle valami...). Közben már kezdtem elhinni, hogy a srác végre meglátja a szépet az életben meg a szerelemben. Összességében véve engem nőként már csak a pozitív végkifejlet tudott volna megvigasztalni, hogy végignéztem, és szemet hunytam a kevéssé szimpatikus női szereplő és az élni nem akarás okozta szenvedés fölött. Így a végén végképp kiakadtam - dacára annak, hogy nem kell mindig happy enddel zárulnia egy filmnek.

2017-01-06 09:14:07 goromba (2) #13

Asszem, bele kéne néznem lassan a GoT-ba, hogy tudjam, miért nagy szám Emilia Clarke, de kb. a Lost eleje/közepe óta csak olyan sorozatot nézek, aminek az epizód végén van egyfajta vége(ez az én hibán, nem tagadom)Szintén személyes, hogy nem tetszik a csaj(mondjuk az én koromban, családi állapotomban ez majdnem nem is faktor, de, hát mégis csak...).
De, hogy ekkora ripacskodást A-kategóriásnak szánt filmben régen láttam, azzal szerintem többen is egyet tudnak érteni.
A film maga egy betonközepes(esetleg attól picivel jobb is) romantikus cucc lehetne, ha nem Clarke tombolná végig.
Nem adok rá nézhetetlent, mert volt mostanában a TV-ben egy-egy újabb kori Seagal, Van Damme-film, és azért azok odavernek rendesen, meg Charles Dance-et is kímélném(egyébként a producerek is tehetnék ezt).

2017-01-02 11:34:36 ChrisAdam (2) #12

Aranyos kis film lehetne, remek hangulattal, jó drámával, de valahogy a film minden egyes összetevője vagy túl kevés, vagy túl sok. Emilia Clarke például egy hektárnyival több, mint amennyinek kéne lennie, egyszerűen túl sok, sokszor idegesítő a játéka, minden grimasza, megmozdulása akkor lenne jó, ha színházból néznénk a 34. sorból.
A srác ennek ellenére jó, de mégsem eléggé egyedi és mégsem eléggé különleges a karaktere, hogy a végén akár egy könnycseppet is elhullassunk érte, pedig ez az a film, aminek elvileg a végén kötelező lenne törölgetni a szemet. A rendezés gyenge volt, jellegtelen, a történetvezetés sokszor összeszedetlen, sokkal szebb és hatásosabb ívet lehetett volna adni ennek a történetnek. A humorforrás olykor jól betalál, a zenék viszont elképesztő giccsesek, nem beszélve a fináléról, ami tényleg a könnyforrások csapolásáért küzd, minden erővel, de valahogy mégis kettőt pislogva kapcsoljuk ki, amint elindul a stáblista.

Kevés vagy talán éppen ennyi fért ebbe bele. 40% Rossz ómen ilyen gyenge filmmel kezdeni az évet.

2016-10-26 15:06:18 random117 (4) #11

Kedves Mizi nyugodtan kiírhattad volna, hogy a GoT nem más mint a nagysikerű Trónok harca című sorozat. Sokan nem ismerik Emilia Clarkot, pedig talán ebben sorozatban vált világszerte ismertté. Hátha ezekután kedvet kap pár ember, hogy belepillantson néhány epizódba.
Ebben a filmben nyújtott alakítása egészen más, igazán szerethető. Romantikus filmekben nem vagyok járatos, talán azért, mert nagyon nehéz úgy megcsinálni, hogy a bevált sablonokkal ne legyen telerakva. Itt is volt bőven, de a színészi játék tudta feledtettni nagy részét.
Bugyuta karakter ellenére egész eszes meglátásai voltak Louisának.
Szórakoztató, egyszer nézős, 75%.

2016-10-20 00:18:52 angel (4) #10

Én semmiben nem láttam még Emilia Clarke-ot, sem a férfi főszereplőt. Nagyon tetszettek!

2016-10-15 17:16:20 Mizi (?) #9

Én egy interjút láttam vele nemrég, ahol összevissza grimaszolt meg majomkodott. A kommentekből az derült ki, hogy az emberek többsége szerint ez a viselkedés "übercuki". Szerintem meg csak kajla ripacskodás. Szerencsére a GoT-ban azért visszafogja magát.

előzmény: SentryD (#8)

2016-10-15 17:01:15 SentryD (4) #8

Az az arcmimika szerintem inkább irritáló és idegesítő, de egyébként a film nem volt rossz.

2016-10-09 13:41:33 kfiro (3) #7

Emilia Clarke arcmimikája szenzációs és bűbájos, még Jim Carrey-t is lepipálja. Azok a szemöldökök és amit azzal művel............... :-)

Jó szórakozást!

2016-10-04 16:56:43 Bubu (4) #6

Nekem nagyon tetszett a film, bár Lou kicsit túlzottan butácskának van beállítva a filmben, és az ő karaktere nem elég mély Willel összehasonlítva. A könyv egyik leglényegesebb jelenete hiányzik, amiből kiderül, miért öltözködik és viselkedik Lou. Csak nekem tűnik úgy, hogy a Louisa Clark név, mintha Lois Lane és Clark Kent neve lenne összegyúrva?

2016-10-03 20:41:51 ZoLeEe (4) #5

ugggyanmáááár, Clarke még másnaposan egy ganédomb tetején ülve,borotválatlan hónaljjal is bőven belefér a szép/bájos kategóriába...

Itt meg ezekben a infantilis öltözetekben egyszerűen elbűvölő.

előzmény: Sántha Orsolya (#4)

2016-10-03 18:59:37 Sántha Orsolya (2) #4

Pont olyan rossz, mint a könyv. Nem is tudom mit vártam. Ráadásul nem hittem, hogy Emilia Clarke lehet csúnya, de lehet.

2016-09-20 21:13:54 noresz02 (5) #3

Igen persze a történet már ismerős "valahonnan" és igen sokszor nagyon közhelyes is, de felettébb szerethető. Biztos számított, hogy hölgy társaságában tekintettem meg és ilyenkor a férfiember is könnyebben áldozatává válik a romantikus felütéseknek. Mindent egybevetve megérdemli a gyenge ötösöcskét.

2016-09-19 21:50:17 hedike (5) #2

nemtudom miért, de pozitívan csalódtam a filmben. bájos, de mégis komoly.
persze nyilván kell hozzá a megfelelő hangulat is..
..valamint Sam Claflin, mint ahogy a Love, Rosie c filmben is :)

2016-08-21 19:31:17 kaamir (5) #1

Számomra eddig ez durván az év meglepetése. A legjobb brit romkom hagyományokat felelevenítő, maximálisan szerethető, vicces és okos kis film. Számomra mindkét színész teljesen ismeretlen volt eddig, mindkettőtől leesett az állam: Emilia Clarke maga a bűbáj, mintha egy Disney-karakter elevenedett volna meg. Sam Claflin pedig tökéletes ellentéte, mesterien savanyú és arrogáns. Kettejük között valami olyasmi jön létre, ami rendkívül ritka a mai steril, kilúgozott filmek világában. Ennek a filmnek szíve és lelke van, meg kell becsülni.

(És végre egy olyan film, ami nem lövi el egymilliomodik alkalommal is a banális közhelyet, hogy kerekesszékben is lehet teljes életet élni, nem áll meg az élet, bla,bla,bla,bla...)