Suicide Squad (2016) ☆ 👁

(David Ayer)

amerikai-kanadai akciófilm, fantasy, kalandfilm

2,5

2023-11-04 15:34:08 bambula (2) #82

Ha a tévében megy ez a film,akkor lehet adni 12-es kategóriával?
(Értem,hogy lehet,hogy vágott verzió megy,ha van ebből egyáltalán ilyen,de akkor szerintem,nem biztos,hogy mindent lehet majd érteni.)

2021-08-18 12:22:52 Xuja (1) #81

Következetlen, átgondolatlan, idegesítő és szekunder szégyent kiváltó szarrakás. A karakterek - és a köztük levő kémia - gyakorlatilag nulla, ami azért is gáz, mert ugye nekik kéne összeállniuk egy csapattá. Egyedül Smith és Robbie az, akire írtak valamennyi szerepet, de előbbi szimplán csak unalmas, utóbbi pedig túlripacskodja az amúgy hálás szerepet. Jared Leto Jokere után pedig nehéz mit mondani.. Ez a film simán alulmúlja a Batman & Robint, az legalább szórakoztatóan volt rossz, ezen pedig maximum kínjában mosolyog az ember.

Ja és ha már akciófilm, miért csak egyetlen korrekt (az sem kimagasló, csak simán korrekt) "mészárlást" tudott ez a 130+ perc szállítani? Ebben a jelenetben van egyébként a film legjobb, valóban tökös, badass mozzanata, szintén beszédes, hogy EGYETLEN EGY akadt ebből, miközben a koncepciója szerint csak ilyenekből kellett volna, hogy álljon.

2019-04-08 13:37:53 LockkerDee (3) #80

Bárcsak azt a filmet kaptuk volna ami a Comin-Con tratilerben össze lett vágva. Az a sötét tónusú hangulat, atmoszféra engem módfelett megfogott. Rázott a hideg és megnéztem azt a trailert vagy 20x. Aztán, amit láttam az szöges ellentéte annak, amit az előzetes képvisel és ez borzasztóan szomorú, mert nagyon potenciál lett voln a sztoriban. Haragot érzek, hogy el kellett cseszni, mármint ahhoz képest, amit belebegtettek.

2017-11-08 10:20:38 terika (1) #79

Ha ez így van - már pedig így van - akkor ezt a filmet én bizony kétszer is megnéztem, csak nem emlékeztem rá. Komoly agysejtirtást végzett, mindenkit óva intek ettől!!!!!!

2017-11-08 10:13:56 BonnyJohnny (1) #78

Konkrétan ez a jelenet biztosan nem,mert Ben Affleck eddig csak egyszer játszotta el Batmant, és annak a filmnek a végén nem volt stáblista utáni jelenet. Utána ez a film következett, meg a Wonder Women. (aminek szintén nincs stáblista utáni jelenete.)

előzmény: terika (#77)

2017-11-08 10:09:28 terika (1) #77

Ez a jelent nem volt már valamelyik Batman film végén? Nekem olyan ismerős volt.

2017-11-08 10:04:02 BonnyJohnny (1) #76

Nem is tudtam, hogy volt after credit scene.
Ha valaki még volt olyan tudatlan, mint én: link

2017-10-29 13:47:38 terika (1) #75

Jaj. Jaj ez a film. Azt hittem nem lesz rossz, hiába a sok lehúzó kritika. Depedig ez a film szörnyű rossz. Erőtlen nulla az egész.

2017-09-03 17:28:36 The Cortez (1) #74

Már az alapötlet is úgy szar ahogy van: ellenségek csapatfilmet kapnak, amiben ők a jófiúk, meg a világ megmentői. Ez 1 baromság, de persze már a Suicide Squad képregényeket is ezen a hülye logika mentén kreálták.
Az előre beígért erőltetett komolykodás itt valahogy eltűnt. A Warner beijedt a Batman v Superman kritikai bukása, meg a nép haragja láttán, és inkább gyorsan lazára-poénkodósra vette a figurát. Hiába nem erről volt szó, meg hiába köpködtek állandóan a Marvelre, végül mégis a rivális stúdió stílusát kezdték el másolni. A végeredmény az lett, hogy csináltak 1 az A galaxis őrzői koppintást: antihősökből álló banda, régi zenék (itt csak nagyrészt), Groot-párhuzam, vicceskedés stb. A Marvel színes-szagos látványvilágát is leutánozták, de hozzákeverték a darkos tónust, ami igénytelenül giccses hatást eredményezett.
Valójában a trackeken és a sokat emlegetett bárban ülős jeleneten kívül, 1 értékelhető pontja sincs a filmnek. A vizualitást elcseszték, az akciókat szintén, a flashbackek szarok, a casting pedig 1 forintot nem ér. Harley Quinn lehetett volna a legérdekesebb karakter, ha nem Margot Robbie játssza, vagy ha csak simán nem tolja ennyire túl a szerepet. Ráadásul bemutatkozott minden idők eddigi legszarabb Jokere is. Nagy kár, hogy Jared Leto elvállalta.

2017-05-23 12:05:57 lakatoszoltan01 (1) #73

Mi volt a film lényege? És Joker minek is kellett bele? És amúgy kivel is kellene azonosulni a szereplők közül? És miért van az, hogy az összes DC szuperhős film a sötétben játszódik? (a Marvelesek meg nap közben)

2017-02-05 18:53:25 BonnyJohnny (1) #72

Most, hogy a Man of Steel topicjában megemlítettem, módosítom az érdemjegyet, a film érdemeinek megfelelően.

2016-12-17 21:01:57 gaga (2) #71

Laurence Leboeuf nem elég dögös Ivynak. Bár ugye Hathaway sem túlságosan az, úgyhogy ilyen alapon akár lehet is.

előzmény: Trashman (#70)

2016-12-16 11:22:29 Trashman (3) #70

Tényleg közeledik a Karácsony. Bárcsak minden kívánságom így teljesülne.
Lehet tudni ki, kit játszik? Gondolom Harley - Robbie, a cicanacit Hathaway
húzza fel, de 'Ivy? Laurence Leboeuf q'rva jó lenne.

2016-12-16 09:19:34 Ubul (2) #69

"Remélem egyszer filmre viszik a Gotham City Sirens-t is."
Tegnap már be is jelentették

előzmény: Trashman (#68)

2016-12-16 07:22:44 Trashman (3) #68

Vagdoshatják ezt akárhogy, a "crazy expendables" fősodor történeténél minden más érdekesebb
a filmben. Az emo-s Joker nekem szimpla drogosnak tűnik, hiányoznak a cinikus/morbid poénok,
ami adna valami kontrasztot és mélységet ennek az őrületnek. Valahogy úgy, ahogy ez sikerült
Harley-nél. Miatta (és csak miatta) jár a három pont.
Remélem egyszer filmre viszik a Gotham City Sirens-t is.

2016-12-08 18:26:50 Vitelotte (3) #67

Felháborító volt a fantasztikusan kidolgozott modern Joker mellékszereplővé tétele, lényegében csak HQ flashbackjeiből ismerhettük meg, pedig én is beleszerettem volna :( A másik meg hogy f@szért kaptak spotlightot a "mindent eltaláló" (wow) Will Smith, és a drunkard ausztrál hogyishívják? Az indiai "mindentmegmászó" meg egyenesen röhejes volt, még jó hogy hamar offolták, de a japán kardhozbeszélős csaj se érdemelt volna több screentimeot. Nem vagyok ellene a nők overszexualizálásának, sőt, imádom, de Harley lelkizős része sokkal jobban ütött. Azért vöröspont. Izzadó tenyérrel várom hogy saját filmet kapjon a xerelmespár, rengeteg potenciált tartogatnak. Ah, majdnem elfelejtettem a boszorkányt. Általános iskola szintű volt, bocsi :/ Ennyire könnyen offolható bosst még életemben nem láttam, pedig nagyon izgultam előtte hogy fog mindenkit kinyírni a gecibe Cara Delevingne.

2016-12-04 13:49:05 Reaper (3) #66

Nem tudom hová tenni ezt a filmet... annyira semmilyen. Semmi maradandó nincs benne, csak a két fiatal hölgy. Csak azért végignéztem, mert a szöszi egyszerűen pazar, kényezteti az ember szemét, a varázslónő pedig úgy ringatja a csípőjét, hogy nem lehet nem arra figyelni.
Maga a film... ott már vannak gondok... minek kellett bele ez a bumeráng gyerek? És nem tudom hogy vagytok vele, de nekem egy kicsit sok volt benne Will Smith. Túlságosan rá fókuszál a film.
Csak a popsi és a csípőtánc miatt lett 3/5 :)

2016-12-03 12:10:32 Fatupi (1) #65

Mikor teltházas moziban néztük, konkrétan a nézőközönség fapofával ülte végig az egész filmet. :D

2016-12-03 11:50:09 BonnyJohnny (1) #64

Na ez az. A Marvel laza vicceskedését akarták utánozni (függetlenül, hogy az kinek mennyire jön be, vagy mennyire unja), de csak baromkodásra futotta.
Kiváncsi vagyok, a Justice League film hangvétele mennyit őriz meg a Man of Steel és BvS stílusából.

2016-12-03 11:45:57 critixx (?) #63

Amennyire tudom, konkrétan (a két trailer közötti időszakban) a film egy jelentős hányadát újraforgatták, pont azért, mert a stúdió "komoly" akciófilm helyett baromkodást akart.

A Bohemian Rhapsody-t így megszentségteleníteni pedig... hááát...

2016-12-02 23:54:31 ChrisAdam (1) #62

Az az érdekes, hogy a két trailer között totális stílusváltás van. A Comic-Conos First Look egy komolyabb sötétebb tónusú trailer, amibe csak minimális "humor" jelentkezett, a hivatalos trailer pedig már mintha teljes mértékben átalakult volna egy véresen könnyed akciómoziba.

A film pedig egy óriási kavalkád és már az elején őszinte leszek: nem néztem végig. Talán a 15-20. percig jutottam, ilyenkor még nem szoktam osztályozni, de ez olyan szinten borzalom volt, hogy egyrészt tudom, sose fogom végignézni, másrészt eleget mutatott ebből a stílusból, hogy tudjam, a borzalom nem ér véget itt az elején.

Mintha egy részegesen rossz paródiát, több videoklipet, töménytelen színt és effektet összekevertek volna, turmixolták volna, felrázták volna, aztán kiborították volna a sodródeszkafelé menet a padlóra. Onnan összeszedték, piszkosan, mocskosan, beletuszkolták a tálba, aztán úgy hiányosan, darabosan, maszatosan a deszkára öntötték volna, amikor a készítők észrevették, hogy hoppá: nincs sodrófa, amivel kilapíthatnánk, kiegyengethetnénk a hibákat, na nem baj, nincs idő leszaladni a spejzba, így aztán egy az egyben ment a sütőbe.

Nagyon alja munka, a Fury és az End of Watch rendezőjét lekötözték, bepeckelték, miközben valaki kontár rendezett vagy tényleg ő tette ezt?
Joker? Heath Ledger forog a sírjában. Batman? Bale és Nolan remélem nem nézték meg, sírva fakadtak volna.

De jól esik neki karót adni.

2016-12-02 22:09:58 BonnyJohnny (1) #61

A Bohemian Rhapsody-s trailer is jó. Az indította el a hype-ot. De amúgy szerintem is a Comic-Conos a legjobb. A kettőben együtt több Joker jelenet van, mint a filmben. :D

2016-12-02 22:08:07 ChrisAdam (1) #60

De azokból is csak a Comic-Con First Look, ott még egy teljesen más filmet harangoznak be... Egészen más film, mintha közben új rendezőt kapott volna. Érthetetlen. :)

2016-12-02 22:02:10 BonnyJohnny (1) #59

Nézd újra a trailert! :) Az pergős, vicces és látványos, egy ígéretes Jokerrel... minden, ami a film nem. :P

2016-12-02 21:53:55 ChrisAdam (1) #58

Nincs olyan kivonat, amiben csak Margot Robbie jelenetei vannak?

2016-12-02 16:33:22 Poleon (2) #57

Margot Robbie segge az egyetlen jó dolog ebben a kuytulék szarban.

2016-12-01 17:47:16 ZoLeEe (3) #56

mivel kevesebb szar jelenet fért bele ezért lehet,hogy sokkal jobb.

előzmény: slawter (#55)

2016-12-01 17:34:31 slawter (3) #55

Ha a bővített verzió a közepes alja... Milyen lehet a mozis verzió? Brrr...

2016-11-30 00:01:49 Adam Taylor (2) #54

Azon, hogy szar a forgatókönyv, nincs dramaturgia, és az egész film azt a hatást kelti, mintha a készítők láttak volna pár képregényfilmet, ezért le tudják utánozni a látottakat, csak épp azt nem értik mi-miért történik és mi a dolgok funkciója... szóval hogy ezen túl tudok lépni. De hogy Joker ennyire irritáló és impotens legyen, ezt nem tudom megbocsátani. Persze, Leto első ránézésre remekül hozza a figurát, de ahogy egyre többször tűnik fel (az extended edition-t láttam), úgy lóg ki a lóláb - a remekből szép lassan Ledger-epigon lesz, majd a végén már minden pillanatban az volt az érzésem hogy túltolja.
Ez viszont még mindig csak a színész játék. Maga a karakter a legrosszabb az egészben - nem tudom eredetileg milyennek szánták, de amit én láttam, az egy félrecsúszott femme fatal, egy maníros melodrámakirály, aki néha átrohan a képen fegyverekkel meg néhány egyenarcú kommandóssal. De nem úgy, mint egy fékeveszett őrült, nem látványosan vagy tökösen - minde meggyőződés nélkül, mint egy frissen lobotomizált szegény szerencsétlen aki maga sem tudja, mit keres ott.

2016-11-29 20:43:26 Edwest12 (2) #53

A megtekintés után elég sok dolog nem állt össze nekem. Biztos vagyok benne, hogy ez a film nem képes meghaladni az értelmi képességeimet, így csak két verzió maradt: annyira rossz volt a történetvezetés, hogy valóban érthetetlen az események egymásutánisága, vagy... annyira rossz volt a történet vezetése, hogy halálra untam magam, elkalandozott a figyelmem, és lemaradtam bizonyos mozzanatokról. Amúgy a film legnagyobb baja éppen az, ami manapság az ilyen látványosnak tervezett produkcióknál gyakori: nevezetesen, hogy a verekedés/lövés/robbanás jelenetek mögé elfelejtettek történetet álmodni, illetve annyira satnyát sikerült, hogy azt talán jobb lett volna megtartani a fiók mélyén. Legzavaróbb talán az volt, hogy a főszereplők egészen karakteridegen módon viselkednek. Jared Leto meg nem tudom, hogyan készült fel a szerepre, merthogy a viselkedése még csak nem is emlékeztetett Jokerére. Semmiképp nem ártott volna, ha például nevet néha. Értem én, hogy meg akarta alkotni a maga Joker értelmezését, de ez nagyon nem sikerült.

2016-11-28 22:48:06 Fatupi (1) #52

Na egy kicsit újrázva se változott a véleményem, egyszerűen minden aspektusában rettenetes ez a film. Az Acélember még úgy ahogy tetszett, a BvS szódával elmegy, de remélem, hogy ez a DC univerzum mélypontja.
A történetvezetés kapkodós, összecsapott, legfőképpen a karakterek bemutatásának besűrítése húsz percben, amivel a film egy helyben toporog. Érthetetlen, miként akarták a csapat tagjainak szinte teljes háttértörténetét az elején ledarálni, ráadásul egyszer az egyikből mutattak valamit, egyszer a másikból. Ja, és ezt megfűszerezve egy percenként váltakozó slágerekkel, ami elég gyorsan az ember agyára tud menni.
A film behozza az Igazság hajnalában már emlegetett metahumán szálat is, de arra nem kapunk épkézláb magyarázatot, hogy miért válik valaki emberevő szörnnyé. Me' csak úgy nem nézhet így ki.
Letudva a bemutatásokat (azt nem tudtuk meg mi szüksége van bárkinek bumeránghajigáló bankrablókra), hőseink megindulnak CGI masszákat kaszabolni az utcára, ahol az út végén fogadja őket a kommandós bácsi barátnője egy septében rittyentett hastáncbemutatóval, ami egy bevett rituálé kicsiny glóbuszunk elpusztításához, mert végülis mi célja lehetne még egy főgonosznak. És hagyjuk, tegye csak meg, úgyse tett a világ értünk soha semmit.
Sajnos az a fránya olló teljesen eltávolította azokat a részeket, melyekből kiderül hogyan is lesz Harleyékból egy család (például a hasonló típusú Galaxis őrzőiben ez sokkal hitelesebb volt). A szereplők egyenenként se működnek, Deadshot dilemmája nagyon sablonos, Harley látványra jó, de borzasztó idegesítő a viselkedése, a többiek szinte szót sem érdemelnek. Valamint a kupac tetején ott ül egy indokolatlan Joker, aki... Te jó ég.

2016-11-24 20:42:22 unfamous (1) #51

Giccses, ***** sz@r! még a duck tv-n is magasabb szintű konverzációkat folyatnak, mint ebben a filmben! az egész világot minősiti, hogy ezzel a szeméttel ennyi pénzt lehet keresni. Jared Leto a legszarabb Joker akit a 33 évem alatt láttam, még az orf 1-en sugárzott gagyi jelmezes Batman sorozat Jokere 1991-ből is hitelesebb volt ennél a gyűrűjét csókolgattató ripacsnál. 0-pont, teljes időpocsékolás a megtekintése!!! Valaki állítsa már le a DC comicsnál azt az idiótát aki ezeket a hulladékokat menedzseli.

2016-11-19 10:19:50 Zsoca87 (2) #50

Hát ez valami borzalom. Minden szar benne (a zenén kívül), a szarnak csak "árnyalatait" véltem felfedezni benne.
Történet, főgonosz, Joker (!! anyám), karakterek és az ő motivációik. Az ún. fordulatok.
Borzalom, hogy milyen alacsonyra került a nívó.

2016-11-17 14:04:58 dwalker666 (2) #49

Nagyon gyenge, klisés, a végére már nyálas. Egyes "szuperhősök" jelentéktelenek a csapatban. Joker megformálása pedig szörnyű.

2016-11-06 19:31:42 noresz02 (4) #48

Kcsit kapkodó és szétszórt a történet, ami szinte végig zavaró, azonban mégis a superhősös blockbusterek között felső közép kategóriás. Minden benne volt ami kell, csak kicsit töményen, sok az elfecsérelt kihagyott jellemkibontás, de majd biztos bepótolják.

2016-10-17 13:45:56 TheDriver (2) #47

Én azért Quinn és Deadshot karaktere miatt adok rá egy kettest, azok egész jól mûködtek, de a többirôl ne is beszéljünk...

2016-10-17 07:44:38 kaamir (1) #46

Két óra non-stop ripacskodás és jópofának szánt arcoskodás. Egy vajas-zsemlében több értelem, tartalom, izgalom és humor van, mint ebben a szutyokban.

A rosszfiúk legelvetemültebb húzása, hogy betörnek egy kirakatot. Hát, ejnye-bejnye.

Jared Leto pedig csak örüljön, hogy a jelenetei nagy részét (állítása szerint) kivágták, mert így is toronymagasan övég a legkínosabb alakítás. Ami ebben a mezőnyben nem kis szám.

2016-10-16 14:39:45 Rorschach (1) #45

Soha nem csináltam még ilyet, de a Suicide Squad annyira felkúrt megrázott, hogy terápiás célzattal írtam róla egy szép terjengős kritikát.

Ha az volt a cél, hogy erős érzelmeket váltsanak ki a nézőből, sikerült.

2016-08-22 10:16:09 tomside (3) #44

Nagyon jó Margot Robbie, kiváló Joker, nem meglepő: ütősek párban is. Will Smith hozza a kötelezőt, a tüzes fickóban is óriási potenciál volt - belőle lehetett volna még több. Boomerang uram viszont teljesen felesleges, és a krokodil is csak egy fokkal jobb a szuperhős-univerzum hasonló karaktereinél. Már a legutóbbi fimben is dicsértem, ahogyan egy-egy jelenet erejéig beléptetik a többi karaktert, ez itt is a zseniálisba húz. (Flash, Aquaman, ráutalás Supermanre.) Ben Affleck egészen jó Bruce Wayne, de tényleg, viszont Batman ebben a fejezetben kicsit sótlan. A zenei világát nehéz visszaidéznem, pedig nem vagyok botfülű, tehát lehetett volna karakteresebb. Kicsit fegyelmezettebb vonalvezetéssel, és 1-2 teljesen sablonos "fordulat" elhagyásával simán négyesbe tettem volna a filmet, de - és tényleg nem utal a számlámra a DC (, sem a Marvel, zárójel: bezár - én nem bántam meg a mozit.

2016-08-22 00:37:24 tomside (3) #43

Nem kizárt egy gyenge négyes sem. Végre nem Snyder... Ilyen is, meg olyan is volt benne. Tudnék írni 10 rossz dolgot, meg 10 jót, de az összkép egyáltalán nem kukázandó.

2016-08-18 11:38:08 bali113 (2) #42

Hatalmasak voltak az elvárásaim, de már a VIP moziba való beülésem előtt tudtam, hogy nem kellene beülnöm rá, szóval a pultnál gondoskodtam róla, hogy ne fájjon annyira. A tetszetős alapötlet, meg a csinos trailerek után, amit kaptunk, azt nem tettük zsebre... Harmatgyenge, de ezen már meg sem lepődünk. Nincs sztori, nincsenek szerethető karakterek, nincs semmi, csak egy érthetetlen katyvasz, ami az alapanyag alapján érthetetlen. Ezt ezek a szerencsétlen készítők úgy probálták kivédeni, hogy NEM VOLT ELÉG IDEJÜK A FORGATÓKÖNYVRE???? Hat hét nem elég egy tisztességes szkript megvalósításához... Mert gondolom az lehetetlen... Nézzük meg! van 175 millió dollárunk. Földönfutók vagyunk... Így már értem! (...) Fogom és 0 IQ-val felcsapom mind a 6 szereplő képregény, mese stb. részeit. Nem hiszem el, hogy 1, az-az 1 darab karakternek nem lehetet volna ez alapján összehozni egy tisztességes visszaemlékezést, ami alapján a motivációit láthatnánk a filmben. Csak egy Will Smith - Deadshot parádét kapunk, amit előzetesen kézpénzért lezsírozott. A kivitelezést meg inkább nem is értékelem... Ebből is sok lehetett volna, nem lett semmi. Megy a lecsóba a többi mellé.

2016-08-15 11:24:04 Fatupi (1) #41

Slipknot szerepe volt a leghálásabb. Hogyan herdáljunk el egy karaktert 2 perc alatt. Tanítani lehetne! :D

2016-08-13 13:54:17 Ficus Cucis (4) #40

Őrjítő egy katyvasz, az kétségtelen, de inkább ezt választom, mint a steril, lélektelen, egyszer-nézős marvel-csacsiságokat...

2016-08-12 21:03:44 Havierez (3) #39

Nagyon rossz film volt. Egyedül az volt benne jó ahogyan az első fel órában bemutatták benne a szereploket! Az összes többi jelenet csapnivaló volt!

2016-08-09 17:24:32 Olórin (2) #38

Ha megteszik Jokert a csapat tagjává, annak semmi értelme nem lett volna (bár ki tudja, pont ezzel a sótlan semmi-Jokerrel még talán meg is lehetett volna lépni). Ha meg ő a főellenség, az ugye egy teljesen más sztori. De nyilván eleve abból indultak ki, hogy nem ő a főellenség, viszont valahol útközben rájöttek, hogy a szélesebb közönség számára ő az egyetlen eladható karakter az egész bagázsból, ezért nem árt belerakni - nem véletlen, hogy a jelenetei kb. fele benne van az előzetesekben.

Amúgy igen, Ayer eredeti verziója elvileg elég más hangulatú lett volna, a queenes trailer népszerűsége, aztán meg a BvS-reakciók miatt döntött úgy a stúdió, hogy ide móka kell (mert a BvS azért szar, mert sötét és komor, nem pedig azért, mert fosul van megírva, ugyebár...) és utóforgatásokkal, szanaszétvágásokkal kicsinálták a filmet. Persze Ayer külső segítség nélkül is tud szart csinálni, úgyhogy semmi garancia nincs rá, hogy az ő elképzelése jobb lett volna. Amúgy ha emlékeztek még a tavalyi Comic-Conon levetített legelső trailerre, hát az elég más hangulatú, mint a film és a későbbi előzetesek: https://www.youtube.com/watch?v=WI3hecGO_04

2016-08-09 16:51:46 BonnyJohnny (1) #37

Snyder nem akart humoros filmet csinálni. A stúdió akart. Ők azért, mert azt hitték, hogy a filmjeiknek az a baja, hogy sötétek. Pedig azzal nem lenne baj, csak sajnos az íróik is sötétek.
Ez nem változott. És most már Snydert sem lehet mentegetni a rossz forgatókönyvvel, mert azt is ő jegyzi.

Amúgy továbbra sem értem, hogy a Warner miért nem alkalmaz jó írókat. Az írók nevével nem reklámoznak (ami magyarázat lehet rossz színészekre és rendezőkre). Bárki lehetne. Az meg nem lehet, hogy nem látják, hogy a mostaniak rosszak. Így csak megint ott tartunk, hogy nem érdekli őket, szarnak a nézőkre, és még ők kérik ki a kritikát... Hát basszák meg!
Már bocsánat!

2016-08-09 15:52:22 Tenebra (1) #36

Emiatt is azt mondom, hogy Jokerrel két dolgot kellett volna tenni, hogy a film legalább "szódával elmegy" kategória legyen:

1. vagy Jokert is a csapat részévé teszik lezuhanása után valamilyen módon,
2. vagy maga Joker kellett volna, hogy legyen a főellenség.

Ez utóbbi esetben azért is működött volna jobban a főkoncepció, mert egyfelől ez a trailer alapján egy vicces film kellett volna, hogy legyen, nem egy epikus marhaság, ami az X-Men: Apokalipszisre emlékeztet inkább, mintsem a Deadpoolra, másfelől pedig nem kellett volna tök hiteltelen módon ezeket a főgonoszokat antihőssé lágyítani. Rossz a még rosszabb ellen - ez kellett volna, hogy legyen a sztori. Ehelyett megcsinálták ugyanazt az ötszázezredik szuperhősfilmet, amit akár a Marvel is legyárthatott volna, vagy amin most a DC próbál nagyon döcögősen ügyködni az Igazság Ligája-sorozattal. Öngól. Az meg tényleg mindennek az alja, hogy az egyik legfaszább, ugyanakkor leginkább túlreprezentált DC-gonoszt, Jokert így elszarták. Őt még a gagyi 1966-os Batman-paródiában sem sikerült, mert hagytak elég teret Cesar Romeronak. Bár szerintem David Ayerrel volt a baj, ő egy humortalan rendező. Nem is értem, miért akart humoros filmet csinálni...

2016-08-09 15:08:20 BonnyJohnny (1) #35

De pont ez a baj, hogy ebben a filmben szinte minden felesleges töltelék.
Hülyén hangzik, pedig így van.

Olórin: Igen, nem volt pontos a kérdés. Helyesen úgy fogalmaznám meg, hogy Joker jelenetei miért lettek töltelékek és kihagyottak, ahelyett, hogy szerepet adnak neki?

előzmény: MicaHiro (#34)

2016-08-09 14:24:43 MicaHiro (2) #34

De pont ez a baj, hogy ebben a filmben szinte minden felesleges töltelék. A főellenség úgy gáz ahogy van, az egyéni "drámai" szálak alig működnek, a szerelmi szálak meg szinte sehogy. Egyedül Deadshot és Harley az, akikbe valamicske karakter szorult.

2016-08-09 13:50:34 Olórin (2) #33

Gondolom, azért hagyták ki Joker többi jelenetét, mert a meglévők is csak felesleges töltelékek (leszámítva a flashbackeket, amik Harley-hoz kellenek).

2016-08-09 12:58:29 BonnyJohnny (1) #32

Egy kérdés: Ha a Warner tudta, hogy a film ellenségei olyan kínosak, hogy kihagyták őket a marketingből... miért tették bele őket a filmbe?
Ha tudták, hogy Joker jól működne, és ezért kezdetektől a marketing fő témája volt (az utóbbi időkben Harley Quinn mellett... de ő is Jokerhez kötődik)... akkor miért hagyták ki a filmből?

Ha jól értem, a Warnernek nincsenek olyan jó forgatókönyvírói, mint marketingesei. :P

Ez csak azért is jutott eszembe, mert Jared Leto nyilatkozta, hogy szomorú, hogy kihagyták a filmből jelenetei többségét... mi is... :P

2016-08-08 21:11:05 BonnyJohnny (1) #31

Szokásos csalódás a Warner/DC-től: ígéretes marketing után borzalmas, összecsapott, logikátlan és tartalmatlan történet, amiből mind a humor, mind az izgalom hiányzik (bár mindkettővel próbálkoznak). Papírvékony és/vagy elpazarolt (egyes esetekben kifejezetten elrontott) karakterek, akik között nem akar működni az erőltetett kémia és dráma. Gyengén koreografált, sötétben (nem)mutatott, agyon CGI-osított, többségében súlytalan akciók. És bár ez a film karakterek és humor dolgában kicsit jobban működik, konkrétan unalmas. Viszont kevésbé idegesített, mint a BvS. :)

2016-08-08 08:35:24 goromba (2) #30

Hát ez majdnem karó.
Nem végtelenül ócska, de számomra ez a történet valahogy annyira alibi volt, hogy ihaj!
Nem vagyok Marvel-bérenc, de ez egyelőre tényleg nem ér fel még ahhoz a szinthez sem.
Én a magam részéről azt sem értem, miért is kéne elájulni Harley Quinn karakterétől.

2016-08-07 22:34:02 Singularity8 (?) #29

Nem gondoltam volna, hogy lehet ezt még fokozni, de most megjelentek a "rekordbevétel minket igazol" / "rekordbevétel-->csak jó film lehet-->a kritikusok hülyébbek, mint gondoltuk" típusú kommentek. Szép.

2016-08-07 15:56:38 marvelista95 (5) #28

Nem lett volna egyszerűbb zombiboyt alkalmazni El Diablonak? O.o rajta már alapból vannak tetkók :'D
Egyébként a film fantasztikus volt

2016-08-06 14:37:22 Gergely Gergő (2) #27

Lehet élveznék !

2016-08-06 12:44:30 critixx (?) #26

Az alkotókkal büntetésképp végig kéne hallgattatni egy 30 Seconds to Mars albumot. Mondjuk, lehet ez már túl nagy kegyetlenség lenne.

2016-08-06 10:20:12 Tenebra (1) #25

Ja, Jared Leto Jokerét nem is említettem - a film egyik nagy csalódásai között van. Pedig vihetett volna új színt a karakterbe, vagy, ha már beletuszkolták a filmbe, adhattak volna neki nagyobb teret. Bár kétlem, hogy Leto többet, jobbat kihoz belőle, ha nem mellékkarakter csupán. Alapvetően volt elcseszve az egész karakter, mert nem lett elég féktelen elemebeteg. Pedig, ahogy a Harley Quinn-szerep, úgy a Joker-figura is jutalom mind az íróknak, mind a színészeknek, hiszen harsány jellemvonásokkal kell ellátni őket, nem kell mély jellemábrázolással nyüsszögni. Ehhez képest Ayerék még ezt is képesek voltak elcseszni. Nem is értem egyébként, hogy mondjuk miért nem Joker volt a főgonosz, sokkal drámaibb és viccesebb lett volna az egész, ha a szívszerelmét arra kényszerítik, hogy levadássza őt. Sokkal jobban érdekelt volna, mint ez a Rick Flag vs. Enchantress konfliktus, ami amúgy is lagymatag volt, mert őket max. a keményvonalas képegényrajongók ismerik. Én nem vagyok az, én a Batman: Arkham-játékokkal játszottam, és onnan azért ismertem Harley és Joker kapcsolatát, valami hasonló beteges dolgot vártam volna. Nem ezt kaptam.

előzmény: bambula (#22)

2016-08-05 23:57:12 Ubul (2) #24

nálam Kinnaman inkább sorozatszínész, The Killingben nagyot szólt...itt nem :) nem láttam trailert, úgy ültem be ma megnézni a filmet, de számomra - elnézést hogy így írom - de bűnrossz volt. Szinkron nagyon rossz, aki teheti, feliratosan nézze...poénok zöme 0, mondhatni még elmosolyodni se sikerült. Történet nem egy nagy szám, fordulatoktól mentes mondhatni. 3D megint 0 volt számomra. Papírmasé figurák.

Mindezt úgy írom, hogy szerintem, és jobb pillanatomban sikerült a filmet elkapni

2016-08-05 20:36:25 Killjoy (4) #23

Na, egy újabb megosztó DC film :) Ami nekem megint bejött a maga darkosabb módján. Egyáltalán nem bántam, hogy Joker, Batman és Flash sem kapott komolyabb szerepet. Ez egy csapatépítő film volt, és két karaktert nagyon szépen építettek is (Harley és Deadshot), meg egy harmadikat kicsit (Diablo), és tény, hogy itt is érezhető volt, hogy ez bizony majd egy Ultimate Cut vagy hasonló verzióban lesz teljes, de én szinte végig élveztem a filmet, de hozzáteszem, hogy én vagyok az az idióta, akinek az Ang Lee-féle Hulk is tetszett pont azért, mert nem akart színes-szagos vattacukrot adni a hősök mellé. Plusz akármennyire is kedvelem Peller kisasszonyt sok más teljesítményéért, Harley Quinn-hez most ő sajnos nagyon-nagyon kevés volt, mint szinkronhang.

És ami megint rohadtul zavart, az a rühes 3D erőltetése. Ebben a hónapban ez volt a második nagyobb film, aminél az ideg szétvetett, hogy egy csomó jelenetet alig lehet látni a rohadt szemüveg sötétített lencséje miatt. ÉS MIÉRT KELLETT, MERT A BESZÉLGETÉS ELŐTERÉBEN SZÁLLINGÓZIK A HÓ??? Hát hagyjuk már!

2016-08-05 16:21:35 bambula (2) #22

Hát szidhatják a kritikusokat a filmet ért lehúzó kritikákért,de azért annyira nem löttek mellé.
Mondjuk én azt továbbra sem értem,hogy miért mérgelődik valaki ,ha egy kritikus leírja a filmmel kapcsolatos érzéseit,hiszen ő nem azt mondja,hogy ne nézd meg,hanem azt,hogy neki speciel nem tetszett.

Nem mondom,hogy annyira jó vagy rossz lett volna a film,de legalább a moziból kijövet nem volt olyan érzésem,mint egyes filmekkel kapcsolatban,hogy vissza a pénzemet.
Nem értem,hogy máskor olyan szívesen foglalkoztatnak 4-5 írót is egy filmel kapcsolatban,most meg hagyták,hogy Ayer egyedül figyeljen oda minden egyes részletre,karakterre.Elfért volna még az asztalnál mellette még 1-2 ember a forgatókönyírásnál szerintem.

Az eleje a filmnek számomra olybá tűnt,mintha egy hosszúra nyúlt filmelőzetest néznék.Ha végig ezt folytatta volna,biz isten kimentem volna a moziteremből.Később szerencsére már nézhetőbbé vált a film.
Nem értem,hogy miért volt muszáj beletenni az indián fickót és a katanás csajt,számomra ez a két karakter teljesen felesleges volt,és ráadásul róluk valahogy kevesebbet is tudtunk meg film közben(vagy semmit).

A főellenség számomra is szar volt,plusz Leto Jokere is harmatgyenge/semmilyen volt.

2016-08-05 10:59:05 Tenebra (1) #21

David Ayer két helyen cseszte el:

1. túl komolyan vette a sztorit - kevés volt a fekete humor - nem mert elég merész lenni. Ezt Deadpoolosan kellett volna megcsinálni.

2. Szar volt a "főellenség". Én vagy szuperhősök vagy Joker ellen küldtem volna a csapatot, viccesebb lett volna.

Így egy nézhetetlen, generic, sematikus és ócska akciószar az egész. David Ayertől többet vártam. Bár e beképzelt nyilatkozata alapján lehet, meg is érdemli, hogy Zsák Snájder-szinten kezeljük őt.

2016-08-05 08:55:12 Umberto (2) #20

Két év múlva a Film+-on látjuk viszont ezt a gagyiságot...

2016-08-05 07:29:09 BonnyJohnny (1) #19

Ez nem csak DC. Alex Proyas is ezt mondta, meg Kevin Smith is. Mindketten elfelejtkezve róla, hogy volt nekik kultfilmjük is.

2016-08-05 03:07:23 Olórin (2) #18

Ez már komplett stratégia lehet a DC-nél, mert Snyder pár hónapja ugyanezt mondta a Batman V Superman után. Kár, hogy a filmjeiket még ennyire se gondolják át.

2016-08-04 19:03:57 Jason13 (5) #17

Negatív kritikák ide vagy oda, én lelkesen ültem be a filmre, hiszen bíztam a készítőkben és a jól lehúzott BvS-től is remek moziélményt kaptam.
Végül nem is kellett csalódnom, szinte teljes mértékben azt kaptam, amire számítottam: egy rendkívül pörgős akciófilmet, remek poénokkal és kifejezetten jó alakításokkal.
Maga a történet jóval egyszerűbb, mint a DC előző két produkciójában, de ide nem is kellett több. De ez így is szenzációs móka volt!
A karakterek bemutatását ugyan gyorsan letudja a film, szinte készen kapjuk őket, de így is kellő információt kaphat róluk az egyszerű néző.
A tempó emiatt őrült iramot diktál, jönnek a jobbnál jobb poénok és az ütős akciók. Külön örültem annak, hogy Ayer jó szokásához híven viszonylag földhözragadt zúzásokat álmodott a vászonra. Ennek ellenére a CGI-effektekkel sincs semmi probléma.
A színészekre se tudnék rosszat mondani. Leto Jokerét ugyan sok kritika érte és az tényleg igaz, hogy keveset tölt a vásznon. Viszont amikor megjelenik, akkor tényleg a jó öreg bohócot láthatjuk. Itt úgymond egy ügyes felvezetést kap a figura, akivel remélem még sokszor találkozhatunk a jövőben.
Az én személyes kedvencem Will Smith és Margot Robbie volt, kiválóan testesítették meg a rájuk osztott szerepet. De a legnagyobb meglepetés Jai Courtney részéről ért. Az egyik legrosszabb és legunszimpatikusabb színésznek tartom a tagot, de itt (tényleg fáj leírnom) egész jól alakított.
A betétdalokra se lehet panasz, számtalan fülbemászó dal csendül fel a játékidő alatt. A Steven Price által komponált dallamok is nagyszerűek, tételei remekül működnek a képsorok alatt.
Összegezve a dolgokat, én egyáltalán nem csalódtam ebben az alkotásban. Sőt, egy igazán szórakoztató és pörgős akciómókát kaptam tőle, amely egy-két jövőbeli DC-mozinak is ügyesen ágyaz meg.

U.i: Jöhetnek a kövek:)
De nyugi, hiába jött be a film, nem kezdem el levadászni azokat a kritikusokat, akik negatívan nyilatkoztak róla:D

2016-08-04 18:44:26 critixx (?) #16

Jajjj... Ez globális jelenség és sajnos nem csak a nézők, de egyre gyakrabban a filmesek részéről is. Ayer már meg is mondta a tutit, miszerint a kritikusok alapjáraton nem szeretik a szuperhősös filmeket, ő pedig nem a kritikusoknak, hanem a moziba járó, filmeket szerető embereknek csinálja a filmjeit. (Ezzel hivatalosan is ő lett az amerikai Árpa Attila...)

2016-08-04 18:29:35 MicaHiro (2) #15

Úgy érzem, ide kapcsolódik:http://www.origo.hu/filmklub/blog/hir/20160804-a-rajongok-nem-birjak-feldolgozni-hogy-rossz-lett-a-suicide-squad-rotten-tomatoes-peticio-will.html

Megdöbbentő azért, mennyire nem tudják feldolgozni az emberek az eltérő véleményt.

A film meg tényleg rossz, nem egyszer csak nevetni tudtam a teljesen komolynak szánt dolgokon is. Nem is tudom, lesz-e kedvem bővebben írni róla, egyszerűen nem ér annyit, és nem is tudom, hol kéne kezdeni a szidást.

2016-08-04 15:43:17 Singularity8 (?) #14

Gyönyörű összefoglaló! Most origon volt egy olyan, hogy azért húzza le a kritikus, mert a csaja biztos jobban ráizgult a filmre, mint a magára a kritikusra. Komplex gondolatmenet, s elég újkeletű, gondolom ezért nem írtad bele.

2016-08-04 15:28:56 Olórin (2) #13

Hibátlan:)
(Bár azt kihagytad, hogy a Marvel lefizeti a kritikusokat.)

2016-08-04 15:11:16 BonnyJohnny (1) #12

Mivel már nincs dühöngő topic, ide írom:

Most jöttem moziból, és bizony nagyon szórakoztató film. Az a baj, hogy a kritikusok egy része már alapból lehúzza, mert a Warner DC adaptáció, ahogy tették azt a BvS esetében is (ami pedig szintén egy nagyon jó film volt). És végre valami más, mint a Disney féle Marvel feldolgozások, amiket persze alapból istenítenek, mert azokat divat imádni, és nem is lehet róluk rosszat mondani, mert akkor már kevésbé tűnik „szakértőnek” valaki. És itt el is érkeztünk a kritikusok másik részéhez, akik úgy húzzák le a filmet, hogy nem is látták, csak azért írnak róla rossz kritikát, mert nem akarnak eltérni a többség véleményétől. A kritikának nevezett agyszüleményeiken is látszik, hogy nincs saját véleményük, csak külföldi kritikákat ismételnek, és semmitmondó frázisokat puffogtatnak (amiket valószínűleg már jól előre megírtak), aztán előadják a mai blogger társadalomra jellemző „fotelből ülve megmondom a frankót” mentalitással. Különösen látszik ez a geekzes cikkeken, amik, mióta a 444-ra kerültek, azóta az üres lazáskodás, és sorba beállás mintapéldái lettek… nem is olvasom őket. Amúgy is tök hiteltelen, hogy ilyen Rusznyák szerű nímandokat beengednek sajtóvetítésekre, nem még meghívják. Majd akkor kritizáljon valamit, ha majd letesz az asztalra egy jobb filmet. Addig csak rosszindulatú kibic marad. Szerintem az egész kritikus „szakmát” be kéne tiltani. Rosszindulatú seggfejek siserehada, akik tönkreteszik mások szórakozását. Meg különben se alkossanak véleményt helyettem, majd én megnézem és eldöntöm milyen. Egyébként is jellemező, hogy, ha a geekz valamit lehúz, akkor az egy nagyon jó film, mint a BvS, vagy éppen annak idején a Man of Steel, ellenben amit jónak találnak, az szar: csak az utóbbi időből ilyen a kifejezetten ZS kategóriás Green Room, a dögunalmas Invitation, illetve a Witch, ami még horrornak is nehezen nevezhető. De persze felhozhatnám példának a Civil Wart is, de nem, mert az Marvel féle szent egér. Egyébként a végén már csak azt kérdezném azoktól, akik lehúzzák a filmet, hogy azok mégis mit vártak? Ez nem egy Tarr Béla féle köldöknézegetős „művészfilm” (amikre amúgy senki sem kíváncsi, mégis viszik az adófizetők pénzét), hanem egy szórakoztató szuperprodukció, ami a bevételi adatok alapján TÉNYLEG érdekli az embereket.

2016-08-04 11:17:34 Korben (?) #11

Szerencsére a mozik vetítik eredeti-feliratos verzióban is.

előzmény: ChYga (#10)

2016-08-03 22:56:04 ChYga (1) #10

legrosszabb szinkron evör.

2016-08-03 20:49:19 Dió (2) #9

Ok, a sztárparádéval túllőttem, bár azért vannak erős nevek (utólag mondjuk be kell látnom, Joel Kinnaman nem egy nagyágyú - de én érte odavagyok a Snabba cash óta), egyben pedig arra is céloztam a lentebbivel, hogy kettőnek közülük nem kis kiugrást rejt a szerep.
Ayer kezei közül jött már ki ez is meg az is, de pl. az End of watch (és a végét leszámítva a Fury is) szerintem abszolút korrekt filmek, plusz összességében több a jó, mint a rossz filmje, úgyhogy én szeretném a megbízhatóbbak közé sorolni. De persze meglátjuk, ez is átmegy -e a rostán.

2016-08-02 21:37:54 BonnyJohnny (1) #8

Ayer is bizonyított már,
Meg az ellenkezőjét is. Hasonló, mint Fuqua.

2016-08-02 20:59:46 TheDriver (2) #7

Hatalmas sztárparádénak azért erős túlzás nevezni, Leto jó színész, de azért nem olyan nagy név szélesebb körökben, Margot Robbie feltörekvőben van, Will Smith meg már egy ideje nem vonzza az embereket a moziba. A többi szereplő mellettük, meg még messziről sem A-kategóriás sztár...

2016-08-02 20:55:59 Dió (2) #6

A legelső trailert én rongyosra néztem, szerintem hatalmas volt. Emellett Ayer is bizonyított már, a színészek közül Robbienak és Letonak nem kis kiugrást rejt a szerep de a többit elnézve is hatalmas sztárparádé az egész, szerintem egy erősen működőképes film ígérete van (még ne legyen múlt idő) benne.

előzmény: TheDriver (#5)

2016-08-02 20:30:11 TheDriver (2) #5

Engem nem ért meglepetésként a negatív fogadtatás...a trailer alapján már éreztem, hogy ez nem lesz nagy szám. Majd blu-rayen megnézem, addig bőven ráér...

2016-08-02 20:28:18 Havierez (3) #4

Na ne kulfoldi oldalakon ugy szidják ezt a filmet mint a bokrot. Lehet hetvegen inkabb mast nezek meg!!

2016-08-02 20:12:38 Dió (2) #3

Katasztrofálisan rossz első kritikák :(((((

2016-08-02 19:49:46 BonnyJohnny (1) #2

Szerintem ez is tipikusan egy olyan film, amit vétek szinkronnal nézni.

előzmény: bambula (#1)

2016-08-02 19:22:14 bambula (2) #1

Azért szerintem még így látatlanban(hallatlanban is szerintem eléggé félre ment Jared Leto szinkronhang választása.Már ha tényleg Gáspár András lesz az.