Cast Away (2000) ☆ 👁

Számkivetett

(Robert Zemeckis)

amerikai dráma, kalandfilm, szerelmi történet

4,0

2019-04-09 10:12:39 kaamir (4) #23

Amikor KAZ 2AY (cast away) rendszámú kocsijával száguldozik a világban, még nem sejti, hogy ez a valódi számkivetettség.

Ezt nagyon megkönnyeztem. Valószínűleg, mert én is hasonló helyzetben vagyok most az életemben.

2019-04-09 07:33:28 mimóza (5) #22

Nem tudom, melyik részével.
Az biztos, hogy szívből jött minden szó, ha ugyanis hajszál híján vége szakad az ember (lánya) életének, de mégsem, az azért elég maradandó élmény, s a tiszta lap is, amit ilyenkor őriz, és vigyáz, mit ír rá. :)
Cserébe kérlek, pillants rá a filmre!

előzmény: Kempesbaba (#20)

2019-04-09 07:28:16 mimóza (5) #21

Arra a szintre a KT közösségének sosem szabad leszállnia. Itt van egyéb eszköze a jelenlévőknek. Szavakká tudják formálni száguldó, töprengő, bukfencező gondolataikat. :) De köszönöm és örülök.

előzmény: oscarmániás (#19)

2019-04-08 20:28:50 Kempesbaba (?) #20

Megdobogtattad a szívemet

2019-04-08 20:07:24 oscarmániás (3) #19

Kár hogy nem lehet lájkolni a hozzászólásokat ... :)

2019-04-08 16:36:24 mimóza (5) #18

Amikor C. Noland (see no land) nem lát szárazföldet, épp megfelelő helyzetben van ahhoz, hogy rádöbbenjen, mi lenne a lényeg, amit oly sokáig szem elől tévesztett.
***
Annak a fekete Audinak nem emlékszem a rendszámára, ami nemrégiben 20 centi híján elcsapott egy zebrán. De felébresztett elég rendesen.
Arra viszont emlékszem, hogy hogyan szólt rám - pár nappal később - a Hervis áruházban maga Wilson. :D
A pénztár előtti sorban álldogálva kezembe vettem egy röplabdát. Egy véres kéz rajzolatát láttam rajta. Pfff, milyen morbid! - gondoltam magamban. Ő Wilson - szólalt meg mellettem valaki. Tágra nyílt szemmel néztem az eladóra, nem vettem észre, hogy mellettem áll. Láttad a filmet? - kérdezte rögtön. Nem... nem rémlik... - feleltem tétován, de már kicsit fényes szemmel forgattam a kezemben Wilsont. Számkivetett a címe, a főszereplője... jaj, hogy is hívják... aki a Forrest Gumpban is... - Tom Hanks. - Igen, ő! Ő az! Szóval ne felejtsd el, nézd meg! Ütős film!

Én kerültem sorra. Óvatosan letettem Wilsont. Még hátranéztem rá, és esküszöm, hogy rám kacsintott. ;)

Más vonalon jártam, időtlen idők óta fegyelmezetten feladatokat oldottam meg, minden óhaj, sóhaj, bánat, panasz, gond és baj orvoslásra került nálam... S akkor úgy gondolták valahol rólam, hogy ideje felébreszteni ezt az eltévedtet, mert valamit közben elmulaszt.
Ha nem sokkol a megjelenésével a szétcsúszott audis és a ravasz kis röplabda, ez a kis írás talán sosem születik meg.

Csóválod a fejed, és azt mormolod magad elé: "Na, ennél a csajnál is elmentek otthonról"?

Az lehet. De az sem lehetetlen, hogy NEKED IS érdemes kifaggatnod Wilsont. ;)

2015-11-22 20:06:30 Dió (5) #17

Újra leporolva a filmet nem tudok mást mondani, minthogy a Cast away az utóbbi 20 év továbbra is egyik legszebb és legérzékenyebb drámája.
Az, hogy az ember felnőtt férfiként kisgyerek módjára könnyezi meg az egyik főszereplő halálát, az egy kiemelkedő drámánál természetes. De amikor ez a főszereplő nem más, mint egy dobozából kirángatott röplabda, akkor az azt jelenti, hogy ez csak úgy lehetséges, hogy a sztorihoz nem más, mint a filmtörténelem egyik legnagyobb mesélője, Robert Zemeckis nyúlt. És így újranézve még talán a Contact nagyságához is felzárkózott a szememben az, ahogy ez a rendezőóriás egy puritán, a mai drámákra jellemző túlkapásokat három mérföldes rádiuszban elkerülő stílusban, brutálisra lassított ám a játékidőt mégis elrepítő tempóban meséli el a repülőgép-szerencsétlenséget szenvedő menedzser sztoriját. Ehhez jön a - hál'istennek - örök kollaborátor Silvestri szokásosan gyönyörű zenéje, Tom Hanks élete egyik legjobb(!) alakítása, az elképesztő helyszínek, és egy lógva hagyó, tökéletes lezárás. Nincs mást hozzátennem, 10/10. A film mindenholi kritikai értékelése pedig természetesen egy zsák hugy (excuse the language).

2015-08-22 20:50:37 Killjoy (5) #16

Emlékszem anno moziban néztük, és egyszercsak megbökött a haverom: "Te! Már egy ideje egy szót se szólt, csak a szél meg a tenger zúg!" És úgy néztük, mint akiket elvarázsoltak. Zemeckis és Hanks hatalmasat alkotott itt is.

2013-09-21 11:44:16 Lili0811 (5) #15

Fantasztikus film! Sokadjára néztem újra, de még mindig lebilincselő.

2013-07-08 21:45:05 hhgygy (5) #14

Emlékezetből 4-est adtam neki, de most felfelé javítom, nagyon jó film volt. Eszméletlen jól megcsinálták a természetbe vetett magányos ember történetét. Minden hollywoodi klisé ellenére megéri a 9/10-et.
Kedvenc jelenetem, ami örökre megmarad bennem, már a sok évvel ezelőtti, első nézés óta is kiválóan emlékeztem rá:

Amikor a fájós fogától próbál megszabadulni a jégkorcsolyával, az mindent vitt.

2012-12-25 07:50:22 ChrisAdam (5) #13

Olyan film, amit nem lehet nem szeretni. Akármilyen amerikai, szinte elröppen az a két óra tíz perc...! Tom Hanks nagyon jól viszi a filmet, már megint egy remek karaktert kapott.
Ami pedig nagyon tetszett (és majdnem ezért megadtam neki az ötöst...), az a vége! Szenzációsan van befejezve, nem is erre vártam.

2012-02-04 19:56:08 manuva (3) #12

Ez mondjuk pozitív.

2010-08-30 22:57:04 van zan (5) #11

Nagyon szeretem ezt a filmet, hihetetlen hatásos, lebilincselő képek, olyan snittek vannak benne... ...és tom hanks is zseniális.

2010-01-12 19:56:10 verdeleth (4) #10

Rlolvastam a Halálsoron kritikát Érdekes Most már érdekelne, hogy szerinte mi nem giccs Mert mindenre azt írja

2010-01-12 14:41:02 ronin07 (?) #9

Emberek, Mátyás tanitott engem tavaly Hitchcock-ra, film noir-ra, német expresszionizmusra. Decens ember, ám néha tett és irt olyan kijelentéseket bizonyos filmekről, amelyeket nem tudtam hová tenni. Ennek ellenére semmi bajom sincs vele, a burkolt vagy nyilt (utóbbi többséget élvezett) negativ véleményei, illetőleg alapvetően jó benyomásai nyomán egy szubjektiv nézőpontként fogadtam el a gondolatait.

2010-01-12 14:37:22 Ágó (5) #8

Ön nyert!

előzmény: verdeleth (#6)

2010-01-12 13:46:40 critixx (3) #7

Mátyás Péter még életében soha nem írt pozitív kritikát. Én külön poénnak tartom elolvasni az írásait. A Halálsoron-t a Jézus-történet profanizált, giccsesített változataként alázta le annak idején. :DDDD

A Számkivetett egyáltalán nem rossz film, lehet ha újra megnézném egy 4est megérne.

előzmény: verdeleth (#6)

2010-01-12 12:33:46 verdeleth (4) #6

véletlenül nem Mátyás Péter írta a kritikát, és a folyóirat F betűvel kezdődik? Mert ha igen, az tényleg egy szánalmas kritika Szűklátókörű, leegyszerűsítő és ostoba

előzmény: Ágó (#1)

2009-02-23 00:53:54 tractorking (4) #5

Tom Hanks ismét bebizonyitotta,képtelen zseniális szinvonal alatt játszani.

2008-02-23 21:44:27 Ágó (5) #4

Bocsánat, hogy már megint akadékoskodom, de egyik nagy kedvencem, ezért muszáj... :-)
Az elemzés érdekes módon rendkívül sokat merít pont abból a kritikából, amelyet legalul említek, (néhány mondat szó szerint van átvéve) rendkívül embertpróbáló volt beleolvasni. Viszont így arra sarkall, hogy firkáljak én is valami hasonlót. Ismerve magam erre záros határidőn belül nem kerül sor, de a remény örök! Amint azt a film is gyönyörűen aláhúzza.

2006-03-01 23:19:01 Ágó (5) #3

Dió lő! GÓL!

2006-02-26 00:34:41 Dió (5) #2

Így van!! Olyan gondossággal van elkészítve a film, és az egészről témáját és előadásmódját tekintve olyan brutális érzelmi mélységek árulkodnak, hogy az ma már egészen példa nélküli! Egyszerűen tökéletes, az elmúlt évek egyik legjobbja sztem is.

2006-02-25 20:52:33 Ágó (5) #1

Azt kell mondjam, az elmúlt évek egyik leginkább alulértékelt filmje. Kevesen ismerték fel erényeit, gondolatainak jelentőségét. Az egyik - szándékosan nem nevezem meg - filmes folyóirat olyan kritikát fogalmazott meg Zemeckis remekművével kapcsolatban, hogy azóta se vettem a kezembe azt a ...-t. Évtizedek óta ez volt az első olyan filmalkotás, melyre bátran el mertük cipelni a mozik világától meglehetősen idegenkedő édesanyámat - nagyon tetszett neki. Liberális, túlzottan érzelmes hajlamúak, szerelem és nem családközpontúak nem szokták szeretni a Számkivetett végét, de nagyon örülök neki, hogy végre volt egy amerikai film, mely bátran szembe mert menni az oly divatos: "Hallgass a szíved szavára, az majd megmutatja az utat!" -szlogennel.
Kívácsian várjuk Zemeckis 2007-ben elkészülő új drámáját!