Snatch (2000) ☆ 👁

(Guy Ritchie)

amerikai-angol krimi, thriller, vígjáték

4,4

- Mi a faszt csinálsz?
Golyófogú Tony: Vezetek miközben Te vagy a visszapillantó tükröm.

(rablás közben)
Sol: Jól vagy, Vincent?
Vincent: Jól lennék, ha nem szólítanál a nevemen!

Avi kuzin: Tony, nyisd ki a kutyát!

Mickey O'Neil: Kuláznom kell dilo.

Brick: You’re always gonna have problems liftin’ a body in one piece. Appariently the best thing to do is cut up a corpse into six pieces and pill it all together.
Vinny: Would someone mind telling me who are you?
Brick: And when you got your six pieces you gotta get rid of them, because it’s no good leaving it in the deep freeze for your mum to discover, now is it? Then I hear the best thing to do is feed them to pigs. You got starve the pigs for a few days, then the sight of chopped-up body will look like curry to a pisshead. You gotta shave the heads of your victims, and pull the teeth out for the sakie of the piggies digestion. You could do this afterwards, of course, but you dont want to go sievin through pig shit, now do you? They will go through bone like butter. You need at least sixteen pigs to finish the job in one sitting, so be wary of any man who keeps a pig farm. They will go through a body that weights 200 pounds in about eight minutes. Hence the expression “as greedy as a pig”.

Brick: Do you know, what Nemesis means? A righteous infliction of retribution manifested by an appropriate agent. Personified in this case by an ‘orrible cunt...me.

Török: You take sugar?
Brick: No, thank you Turkish. I’m sweet enough.

Avi kuzin: 86 karát!
Rózsabimbó: Hol?
Avi kuzin: London
Rózsabimbó: London?
Avi kuzin: London
Rózsabimbó: London?
Avi kuzin: Igen, London. Tudod, hal, chips, délutáni tea, rossz kaja, még rosszabb idő, kibaszott Mary Poppins...LONDON!

Vinny: Bazmeg! Miért mentél neki annak a furgonnak?
Tyrone: Nem vettem észre!
Vinny: Nehéz összetéveszteni egy zacskó szotyival, ugye?
Tyrone: Furcsa szögben állt.
Vinny: Ha hátrafelé mész, a dolgok hátulról jönnek!

Sol: Mi ez?
Vinny: Ez egy flinta öcsikém!
Sol: Nem! Ez egy kibaszott légvédelmi ágyú!

Avi kuzin: Hogyan hívhatlak? Golyó? Fog?
Golyófogú Tony: Hívhatsz Susannak is, ha ez boldoggá tesz.

Tommy: Elvesztettük George Babát.
Brick: Shhh. Ismételd meg!
Tommy: Elvesztettük George Babát.
Brick: Nos, hol hagytad el? Nem egy rohadt kulccsomó, hogy elhagyd! És nem az a kis faszpörgettyű vagy tévednék?

- Sose becsüld alá az emberi hülyeség hatalmát!

Török: Hogy állsz azzal a kolbásszal?
fickó: Öt perc és kész!
Török: Két percet mondtál öt percel ezelőtt!

Fej: Aaaviii!
Avi kuzin: Fogd be a pofád és ülj le te bőrhajú pöcs! Nem szívesen hagyom el az otthonomat, és nem szívesen utazom olyan vidékre, ahol nem süt a nap, nincsenek meleg homokos strandok, finom koktélok kacskaringós szívószállal!
Fej: Van homokos strandunk!
Avi kuzin: Na és ki a fasz kíváncsi rá?

Tommy: Akkor most ki baszhatja?

Brick: Húzd ki a nyelved a seggemből Gery aranyom! Nem vagy te kutya...nem vagy az az ugatós fajta.

Brick: Tudjátok mit jelent az hogy Nemezis...? Az érintett erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetést illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... Én.

Golyófogú Tony: Szóval, ha nem tévedek, te vagy a főfasz. És azok ott kétoldalt a golyóid. Kétféle golyó létezik, a bátor bikagolyó, és a löttyedt kis buzigolyó. A farok, mint olyan célratörő, és tisztán látó. Csak nincs agya. Amint punci szagot érez, rögtön akciózni akar. Téged is megcsapott a jó öreg punciszag, és hozzád csapódtak a csökött kis golyóid, hogy egy jót bulizzatok. De te összekeverted a szezont, a fazonnal. Itt bizony nincs punci. Csak azt fogod kívánni, bárcsak puncid lenne. És akár egy pöcs, elkezdesz tökölni. Lankad az érdeklődésed. A két kis golyód veled együtt megy össze. Továbbá az a tény, hogy másolat van a pisztolyodra vésve, és az, hogy Sivatagi Sas 0.50 van az enyémre vésve, sajnos további összehúzóddásra készteti a díszes golyóállományodat. Hát akkor. Kapjátok be!

Török (a lepusztult lakókocsit látva): Nézd, milyen patinás bizalomgerjesztő objektum.

Mickey O'Neil: Fogd be a szád, ke' kuraftyumbuj! Figyeljé'! Anci imádja a tetővilágítást, kedvenc színe a babakék, távelvunétoszárecignesávrengibugyogá, és fűzöld legyen a plüsskanapé! Ja, és kérjél még hozzá egy fasza kis hableányos szökőkutat. Na minden világos csávókáim?

Török:Ő penge Borisz, vagy másnéven golyóálló Borisz. Ferde akár a szovjet sarló, és kemény mint a keresztbetett kalapács.

Penge Borisz:A súly a megbízhatóság jele.

Török: Minden akciót reakció követ. És a dzsipó reakció kurva félelmetes akció.

(telefonbeszélgetés A török és Bunkó között)
Török: Csak akkor hajlandó boxolni ha kap egy új lakókocsit, maga viszont lenyúlta a zsöcinket.
Brick: Szűz Mária repedt sarkára mondom: Nem értem?
Török: Egy makacs barommal van dolgunk, folyton azzal jön, hogy az anutája a mindene.
Brick: Magadnál vagy, fiam?
Török: Nincs mit tenni, mégse kényszerítetem rá, nemde!?
Brick: Bebizonyítottad, hogy nem sokat érsz nekem élve.
(lecsapja a telefonkagylót)
Brick: Szemétre való ez a kis szarházi! Azt akarom, hogy megbüntesd! Elintézzük, hogy a cigus bunyózzon!

- Helyes, akkor ezzel is időt spórolunk.

Golyófogú Tony: Neked annyi, haver!