Assassin's Creed (2016) ☆ 👁

(Justin Kurzel)

amerikai-angol-francia-hongkongi-kanadai-máltai-tajvani akciófilm, fantasy, kalandfilm, sci-fi

2,4

2018-02-18 09:22:47 dittike (4) #21

Érdekes ez a videójáték adaptáció dolog olyan újszerű kicsit nekem de a régi korok miatt különlegessé válik számomra amugy Fassbender messzemenően a legjobb benne

2017-07-25 12:13:53 Leo_Stotch (2) #20

Langyos. A zene és Fassbender jó, de az egész tétnélküli, nagy látvány és érzelmi csúcspontoktól mentes, unalmas film.

2017-05-23 11:10:08 lakatoszoltan01 (2) #19

Bazi nagy porfelhőben ugráló csuklyás alakok, akik már átélt élményeket élnek át újra. A valóság pedig, hogy egy laborban egy géppel "álmodnak". A keresett tárgy pedig pont ott van, ahol már rég megtalálták volna. Kolombusz sírját valószínű már többször felnyitották...
éééés (dobpergés): folytatásos...

2017-05-03 15:12:33 nejmed (1) #18

Értelem, lélek és ízlés nélküli valami, ami pont egy egészestés film hosszúságú.

2017-05-02 18:04:30 banana (2) #17

Nem tudom, hány ember lehet a nagyvilágban akit ez a film kizárólag csak a Cotillard, Fassbender, Irons trió miatt érdekelt. Köztük voltam. :)

2017-04-23 20:06:26 Rorschach (1) #16

Gyalázatosan gyenge szarkupac. Az a kategória, amit nézve csak arra tudsz gondolni, hogy a bánatba kapartak össze egy ilyen pitch-csel valahány száz millió dollárt.

Tudom én, hogy játékadaptáció, de a Kurzel-Fassbender-Cotillard triótól sokkal többet vártam a Macbeth után. Bár akkor még nem tudtam, hogy ez előbbi nem tud akciót rendezni, az utóbbi kettőnek meg nem írnak majd karaktert az AC-re. És ugye akkor arról még szó sem volt, hogy a Ubi pont azt tervezi a film gerincének, amit a játék legfanatikusabb imádói is rühellenek. Laikusoknak: a jelenbeli szál mind az összes játékban felesleges időrablás, de ott olyan 90-10% az arány. A filmben meg még át is billen.

Pocsék egy film, a Warcrafttal kézen fogva bizonyítja, hogy nem kell ahhoz eladni a jogokat, hogy dilettánsok megerőszakolják a híres címeket - megteszik azt a fejlesztők maguk is házon belül. Nem kéne erőltetni ezeket a játékadaptációkat, sosincs jó végük.

2017-04-18 22:20:04 Havierez (3) #15

Se füle se farka erőltetett katyvasz nem is értem miért sztárolják ezt a filmet és az alapjul szolgáló videojátékot amikor még a története is teljesen érthetetlen! :(

2017-04-15 13:51:38 Jason13 (2) #14

Egy újabb félresikerült játékadaptáció.
Nem igazán ismerem az Assassin's Creed világát, egyedül egy részel szórakoztam pár napig, viszont amiket hallottam róla, az alapján simán ki lehetett volna hozni belőle akár egy több részes mozi-szériát is.
Azonban az ígéretes gárda bicskája szépen beletört az alapanyagba. Ugyanis ez a film önállóan egyáltalán nem állja meg a helyét és ahogy észrevettem, a játék rajongói sem voltak igazán odáig érte.
Maga a történet még működőképes is lehetne ezzel az Éden almás sztorival, de ami végül kisül belőle, az egy nagy katyvasz. Ez kb. igaz az egész cselekményre is. Ahogy haladnak az események, úgy gyűlnek a logikai bakik és a levegőben lógó szálak, így aztán ez az egész nem más, mint egy súlytalan kaszabolás.
A nevesebb színészek sajnos csak árnyékai önmaguknak, de hát nem is állt rendelkezésükre erős forgatókönyv. Fassbender-t rég láttam már ennyire unottnak, Cotillard kisasszony pedig csak nagy szemeit rebesgeti. A mellékszereplők meg még ennyit se csinálnak, hiába, a semmiből Jeremy Irons és Brendan Gleeson sem tudnak várat építeni.
Ami a produkció nívóját legalább egy átlagos szintre feltornázhatta volna, az a látvány. Kár, hogy az akciók agyon vannak vágva, szinte egytől egyig követhetetlenek és ezen még az is súlyosbít, hogy a rendező előszeretettel helyezte a zúzásokat füstös és ködös helyszínekre.
Egyedüli pozitívumként a zenei aláfestést tudnám felhozni, az egész megkapóra sikeredett.
Úgy tűnik, Hollywoodban csak nem akar összejönni egy épkézláb játékadaptáció. Ez az Assassin's Creed is csak egy a sok félresikerült próbálkozás közül. Összecsapott, zagyva történet, gyenge karakterek, halovány színészi játékok és gyenge akciójelenetek, ennyit nyújt ez az alkotás.

2017-04-14 20:35:12 Corso666 (2) #13

Bizony, baromira idegesítő ez a ködölés azokon a jeleneteken, ahol a kidolgozott tájnak kéne lennie, de inkább tolnak kis felhő,füst effektet és megvan occsóból. :) Sztori meg dögunalom. Pedig szeretni akartam. :(

előzmény: necksprain (#11)

2017-03-12 18:32:11 erahurka (2) #12

Olvastam, hogy nem lett valami jó, de arra számítottam, hogy nálam minimum egy korrekt ok/elmegy szintet hoz majd, de nem...

2017-03-11 20:35:16 necksprain (2) #11

még ha látványos lenne..

2017-03-11 16:42:08 Sántha Orsolya (2) #10

Mennyire vártam ezt! Mekkorát csalódtam! Unalmas, zagyva látványszemét.

2017-02-25 11:37:52 Gruden Gergo (2) #9

Haters gonna hate... :D

BTW, a film tényleg egy gané, de a játék jó. Volt. Régen

előzmény: kwzatz (#8)

2017-02-24 10:36:57 kwzatz (?) #8

Az meg játszhatatlan. :D

előzmény: kovi1970 (#7)

2017-02-24 08:23:36 kovi1970 (1) #7

Nézhetetlen. A játékot nem ismerem.

2016-12-31 11:07:42 Gasz András (3) #6

Szerintem se olyan rossz, mint ahogy lehordják, jónak se nevezhető persze. :) De pl a spanyol üldözős részek jól átadták a játék feelingjét. A fényképezés, a zene se volt olyan rossz hatású. A színészek is legalább valamit adtak ki magukból (más játékadaptációkhoz mérve) más kérdés messze voltak más filmjeikben látott színészi játékuktól.

Nagyon bevezető feelingje van mondjuk az egésznek.

A Fegyvertelen katona sokkal jobb választás volt, azt tegnap láttam moziban.

2016-12-30 22:00:11 VVega (1) #5

Nézhetetlen, dögunalmas szuperszemét.

2016-12-30 00:07:05 dikalosz (?) #4

Igen, sajnos ez így van. Kár, pedig egy teljesen más témájú filmet ugyanezzel a gárdával nagyon lelkesen néznék.

2016-12-30 00:03:14 critixx (?) #3

Egy újabb egykori független rendező, akit beszippantott a blockbuster-ipar.

2016-12-28 13:38:42 Tenebra (3) #2

Szerintem közel sem olyan rossz film, mint amennyire lehúzzák. Sőt szerintem az igényesebb játékadaptációk között van. Hű a játékok hangulatához és történetéhez is, és bár itt nagyobb hangsúlyt kap az Abstergo és a XXI. századi történet, de ez engem annyira nem zavart, mert a játékokkal ellentétben itt érdekesnek találtam az Animust. Viszont a középkori vonal nagyon összecsapott és elsikkad, akciójelenetekre redukálódik. De még így is elég "véres és mocskos" a XV. század végi spanyol inkvizíció. Ebben az AC I-II hangulatához áll közel ez a mozifilm.

Mint film egyébként egy erős Mátrix- és Da Vinci-kód koppintásnak tűnik, hasonló tétekkel és végkifejlettel, és az akciók sem túl erősek.

Justin Kurzel egyébként hozzáad sokat az AC-hez, szerintem egy szarabb rendező kezei között tényleg olyan szar film született volna, mint amilyennek jelenleg tartják. Kurzel pont úgy stilizál, ahogy a Macbethben, és megpróbálja a legtöbbet kihozni a sztoriból. Viszont pont emiatt hat úgy az akció néha, mintha összecsapott / teátrális lenne. A Macbethben sokszor csak árnyakat látunk totálban, belassított jelenetekkel - ez a stílus az AC-filmre is jellemző, de ennek egy sokkal konvencionálisabb filmnek kellett volna lennie, mivel a rajongók kb. ugyanazt várták dramaturgiailag a filmtől, mint a játékoktól.

Nekem igazából az fájt csak nagyon, hogy a spanyol inkvizíciós szálat elnagyolták, holott a játékokban éppen inkább az aktuális korszak és karakterei voltak igazán kidolgozottak, míg az Animus volt elnagyolt. Így persze legalább kiegészítik egymást a film és a játékok, de amit aktív játékosként elnézel, az passzív filmnézőként jobban feltűnik.

Nálam egy stabil közepest megérdemel, mert hangulatába ott van, és a jelenbeli történet engem érdekelt annak ellenére, hogy kliséi elordították, mi lesz ennek a vége. Viszont messze jobb film ez, mint a sokak által alaptalanul ajnározott WarCraft, melyben nemcsak a fanservice volt nagyon maníros és zavaró, de a történetet is kellőképp sikerült elcseszni, pedig azt ők készen kapták. Az Assassin's Creedben megpróbáltak egy új sztorit kitalálni, ami persze nagyon erősen idézi az első két játékot.

Én azt mondom, hogy DVD-n vagy BD-n a rajongóknak érdemes lesz beszerezni. A "laikusok"-nak ez egy átlagos akció-thriller lesz.

előzmény: dikalosz (#1)

2016-12-28 02:48:35 dikalosz (?) #1

Na ezt nehezen tudom mire vélni. Ilyen szereplőgárda. És a Snowtown rendezője. Assassin's Creed? Valakit megint elvitt a pénz szaga?