Grimsby (2016) ☆ 👁

(Louis Leterrier)

amerikai-angol akciófilm, vígjáték

2,8

2021-01-11 17:47:21 pointless (3) #21

A borzalmas magyar cím azért valamennyire ráillik Sacha Baron Cohen személyére és munkásságára. Az elborult, botrányos poénok között azért tud ő nagyszerű társadalomkritikát is megfogalmazni. Csak nem ebben a filmben, merthogy itt az agyas részét otthon felejtette. A poénok közt sok jó és sok rossz is van, kapunk cohenes végletes polgárpukkasztást is, ami itt sajnos tök céltalan. Meh...

2017-05-23 13:28:47 lakatoszoltan01 (4) #20

Ha valaki nem egy béna, abszurd és olykor már-már vállalhatatlan humorral átszőtt filmet keres, akkor hagyja ki. Amúgy meg nagyon jókat lehet rajta hahotázni, mert tele van alpári poénnal. Ennél többre senki ne számítson.

2016-12-23 21:16:02 kocz (3) #19

Nehezen tudtam eldönteni, hogy mi alapján pontozzam a filmet, ugyanis ha mint a filmet kellene értékelnem és azonos skálán belőnöm, mint egy Tarantino mozit, akkor ez egy 1-2 környéki fos. De (és szégyellem bevallani) én nagyon jól szórakoztam rajta :O Az elefántos jelenet lehetett volna rövidebb, amikor jön a hím elefánt ott egy vágás és már a kádban ülnek...úgy is átjött volna a poén, de ez Cohen gyengéje hogy direkt megbotránkoztasson. Egyébként volt rengeteg olyan poén ami nagyon ült és szakadtam rajta. A fenti indokok miatt én inkább Cohen munkásságának skáláján fogom elhelyezni ami 3-4 közé rakná....maradjunk a 3-asnál, de akinek tetszettek az eddigi filmjei az ezt is szeretni fogja.

2016-08-27 15:39:30 BonnyJohnny (2) #18

Akkor a többi Cohen is tetszeni fog. :)

2016-08-27 13:43:57 tomside (4) #17

Magamat lepem meg a legjobban, azt hiszem, de nekem ez tetszett. A tesó-kém témával vonzott be, és most realizálom, hogy gyakorlatilag az első Cohen-filmem. (Eddig csak mellékszerepben láttam.) Nem is igazán nézek soha vígjátékokat, de ez a maga abszurditásával és túlzásaival együtt egy tök szerethető film a családról.

2016-08-08 10:01:04 schankox (3) #16

Végre egy film, amin (majdnem) végig felszabadultan tudtam röhögni! Sajnos azonban két jelenet (hernyóméreg, elefánt) még nálam is túlment azon a határon, ami még jól esik. Ezért 1-1 osztályzatot kénytelen vagyok levonni. Azok nélkül simán zseniális lenne. Pörgős, tapló humor minden mennyiségben és rengeteg kikacsintás a filmből.
85% (de ebből le kell vonni két osztályzatot)

2016-07-28 23:23:56 Havierez (4) #15

Nagyon tetszett a film vegeig fetrengtem a rohogestol!!! :D

2016-07-27 22:31:02 kfiro (4) #14

Valóban nagyon megosztó ez a film.

Én idén még nem röhögtem ilyen jókat, ezért adtam neki négyest, bár szerintem is rendesen gusztustalan részek vannak benne.

No de egy Cohen film milyen legyen? ...........ezért szeretjük, mert már betegesen humoros.............. már aki szereti. :-)

Szóval Cohen rajongók HAJRÁ, másnak meg nem ajánlom.

Jó szórakozást!

2016-07-26 23:13:02 Adam Taylor (4) #13

Két célja volt a filmnek: hogy a nézők egy részét teljesen megbotránkoztassa, a másikuk meg jót röhögjön rajta. Alant olvasható, hogy igazából mindkettőt elérte.

2016-07-23 10:37:59 bambula (2) #12

A szinkronhoz hozzászólva Báthory Orsolyát eltilthatnák már a szinkronrendezéstől.Cohen-Nagypál Gábor,Strong-Király Attila?Ha kisérletezgetni akar szinkronhangokkal akkor azt miért nem valami ADS által megjelentett no name filmnél teszi,vagy egy tévéfilmnél ahol annyira nem zavarja az embert,hogy ki kinek a szinkronhangja.

2016-07-23 10:24:48 Corso666 (5) #11

Könyörgöm ,aki nem szereti ezt a fajta humort, ne nézze meg és pláne ne kommentelgessen hülyeségeket. Cohen hozta a formáját. :)

2016-07-14 14:07:05 Xuja (4) #10

Cohen nem százas, és valóban párszor átesik a ló túlsó oldalára, de ettől függetlenül remek vígjáték. A főszereplő páros egy tökéletes alapanyag ehhez az alpári állatkodáshoz. A társadalomkritikus vonal ezúttal háttérbe szorul (nem egy Borat), de a gyenge négyest kiérdemelte nálam.

2016-07-02 13:24:48 noresz02 (4) #9

Király volt. Hardcore elefántos jelenet az egyedüli aminél figyelni kell, hogy végig humornak tudjuk venni, különben undorító lehet, egyébként fantasztikusan megkomponált és vicces ez is. Kicsit sokat forog a film a férfi végbélnyílás témája körül, de ezt tudjuk be Baron ízlésének.

2016-06-12 00:37:45 petiinek (2) #8

Ehhez a filmhez kell minimum két pálinka vagy bármilyen más tudatmódosító szer, és egy jóbarát aki hasonló cuccokat fogyasztott. Még így is nagyon rossz lesz, de az utolsó két perc úgymond kárpótol mindenért. Rég röhögtem ennyire egy poénon, igazi rekeszizom szaggató vadbaromság. Összességében (nem) ajánlott kategória.

2016-06-11 09:58:31 BonnyJohnny (2) #7

Mindkét véleménnyel egyet tudok érteni. Mert ez tényleg egy jó kis tahó akcióvígjáték lenne... de SBC szerintem is túltolta.

2016-06-10 10:49:06 goromba (4) #6

Majdnem adtam rá egy ötöst, de ahhoz kissé még nekem is erős.
És én kifejezettem jófejnek tartom azt a pár neves színészt, akik vállaltak ebben bármiféle szerepet.
Minden esetre megint kiderült, Isla Fisher-nek nem lehet egyszerű otthon, bár gondolom, ennyi idő alatt már hozzáhülyült az emberhez.

2016-06-10 07:36:10 bambula (2) #5

Cohen most tényleg túltolta ebben a filmben a kreténséget.Pedig én nagyon kedvelem őt,de egy pár színész helyében(McShane,Strong,Cruz) én biztos nem adtam volna a nevemet ehez a filmhez.

2016-03-05 21:52:54 henisz (4) #4

Hát én leszek az ellenpont, mert én nagyon jól szórakoztam ezen a filmen. Persze nem a széplelkű mozinézőknek való, de aki szereti Cohen munkásságát annak szerintem ez is tetszeni fog.

2016-03-05 19:24:55 Ubul (?) #3

és még ez is bő lére van eresztve :D

előzmény: Killjoy (#2)

2016-03-05 13:08:34 Killjoy (1) #2

Méghogy az alkohol öli az agysejteket! Eddig legtöbbször bő lére eresztettem a véleményezéseimet, de erről a filmről képtelen vagyok értelmes mondatokat írni. Én azt hittem, hogy a mozizós klubunk történetében a Krampuszt soha semmi nem múlhatja alul. ÉS DE...

Egyrészről kikérem magamnak, hogy ez a film egyáltalán elkészült, másrészről én kérek elnézést a film készítőinek nevében minden jóérzésű filmrajongótól.

Csak egy spoiler, hogy érezzétek, mit szenvedtünk végig: A filmben elhangzik egy TV-ből, hogy a nőstény elefánt nemi szerve mennyire tágulékony. Később a két főszereplő menekül az őket üldözők elől, és nincs hova rejtőzni, csak a kies szavanna és egy csorda elefánt... Én már itt kezdtem nyöszörögni, hogy nem akarom, de amikor már azt hittem, hogy vége a jelenetnek, akkor még mielőtt előjöhettek volna a rejtekhelyükről, jött egy hím elefánt... Majd még egy... És még egy... A kamera pedig végig a szereplőket és a közvetlen környezetüket mutatta...

Épp tegnap írtam a Hétköznapi vámpírokról, hogy nagyon szépen egyensúlyoztak a készítők azon a vékony határon, ami a pont elég és a túl sok közt húzódik. Erre ma jött ez a film, ami nemhogy átesett a túl sok oldalára, de el is repült egészen a túlsó végéig...

Konklúzió: KIZÁRÓLAG SASHA BARON COHEN RAJONGÓKNAK, DE LEHET, HOGY EZ MÉG NÁLUK IS KIVERHETI A BIZTOSÍTÉKOT, ÉS NYUGODT SZÍVVEL AZOKNAK AKIKNEK A NAGYFATER ELSZABADUL IS MENTÁLIS ORGAZMUST IDÉZETT ELŐ!

2016-03-03 17:14:50 carmine (2) #1

Ennél azért jobbra számítottam, annak ellenére, hogy voltak benne nagyon eltalált poénok, nem is egy. Viszont annyira erőltetetten túl van tolva a gusztustalan poénok, hogy az már fárasztó és ezek nélkül jobban is működött volna a film. Mindezen javíthattak volna az akciójelenetek, főleg az előzetesben látható FPS felvételek. Azonban ezek is rendkívül gyengék és 10 perc a film után már nem emlékszem egyre sem.
Sajnos a film élvezeti értéken nem segített Cohen szinkronhangja sem, aki ezúttal nem Scherer Péter volt sajnos. Viszont ha jól érzem az első szerepe Cohennek, ahol nem kellett akcentust használni.