Empire of the Sun (1987) ☆ 👁

A nap birodalma

(Steven Spielberg)

amerikai dráma, történelmi film

2017-10-01 22:16:06 ryood (2) #8

spielbergnek könnyed szórakoztató filmeket (indiana sorozat, jurassic park) kellene csinálnia, abban tudott időnként egész jót, de amikor valami hősies történelmi téma kerül terítékre, vagy valami tragédia (schindler, ryan közlegény) , máris elárasztja az egészet valami édes cukormáz, giccs, pátosz és hatásvadászat.
csak bale jelenléte miatt nem karó.(az a mai napig talány, hogy tudott anno egy olyan zseniális filmet, mint a párbaj, készíteni.)

2011-06-12 17:27:45 csabaga (4) #7

3/4-re veszem vissza az osztályzatot.
A mozi második fele a rendezőtől sajnos gyakori giccses szentimentalizmusba csúszik,felesleges (alkalmanként kínosan nevetséges)jelenetekkel.
Bale gyerekként sem rossz,de egy ilyen hosszú film sok neki.Ráadásul a karaktere egyre kevésbé szimpatikus számomra.
Malkovich most is kiváló,hosszabb játékidőt érdemelne.

2011-05-15 15:59:19 csabaga (4) #6

Pedig ez az elmúlt 10 év terméséhez képest nem is rossz film.Nagyjából realista,nem szétszórt. Bale és Malkovich is jól játszik,talán csak túl hosszú.

előzmény: w.e.g.a. (#5)

2011-05-15 00:30:34 w.e.g.a. (2) #5

Újabb méretes csalódás Spielbergtől. Lassan nem lesz annyi ujjam, hogy megszámoljam hanyadik.

2010-04-09 19:15:55 gerbence (?) #4

+s

2010-04-09 19:14:58 gerbence (?) #3

4 perce nézem a filmet, Christian Bale épp magasabb hangon énekel, mint Rot Andrea és nem tudom, hogy képes leszek-e még valaha komoly szemmel tekinteni Bruce Wayne-re vagy John Connor-ra. :)

2010-03-16 16:04:04 Denny (3) #2

Többet ki lehetett volna hozni ebből a filmből szerintem. Bale játéka nagyon rendben van, de hatásosabb filmzene és hangulat erősebbé, maradandóbbá tehette volna a Nap birodalmát.

2009-09-09 08:28:44 walter gábor (3) #1

Nem igazán tetszett a film. Sokszor művészieskedő, hatásvadász és olyan "amerikás" is a történet.