The Life Aquatic with Steve Zissou (2004) ☆ 👁

(Wes Anderson)

amerikai dráma, kalandfilm, vígjáték

3,5

2023-06-25 15:33:04 Joeker81 (3) #21

Anderson kommentemig elkészült filmjeit figyelembe véve messze nem egy zseniális darabja filmográfiájának az Édes vízi élet. Tenenbaum, a háziátok esszenciáját próbálta meg átültetni azonban a forgatókönyv nem túl erős, ezért a legtöbb karakter csak úgy lóg a levegőben, valamint a különböző kapcsolatok kibontása sem erénye a filmnek, bele-belekap aztán elengedi, hogy egy újabb kapcsolatot mutasson be, közben pedig a cselekmény is ott van, hogy megzavarja ezt az egészet. Ebben a filmben érdekes módon inkább a nem annyira színpadias Aderson-jelenetek működtek jobban nálam. Bill Murray uralja a filmet, megkerülhetetlen a jelenléte minden egyes jelenetben. Ami még kiemelkedő, hogy Anderson úgy drámázik, hogy közben simán lekerekíti annak éleit humorral, vagy helyzetkomikummal, ettől kap ez a film is egyfajta mesebeli varázslatot, amiben a szereplők drámái ugyan mélyek, mint a tenger, de mégis, mintha a Hófehérke hét törpéjének menetelését látnánk egy mesebeli világban.

2020-10-15 22:01:46 MicaHiro (3) #20

És annak mi köze ehhez? :D (Azt hiszem, költői kérdés...)

előzmény: Jereváni Rádió (#19)

2020-10-15 21:49:31 Jereváni Rádió (3) #19

Nyilván a La dolce vita-t akarták összehozni valahogy a tengerrel.

előzmény: MicaHiro (#18)

2020-10-15 21:38:49 MicaHiro (3) #18

Ez milyen logika alapján kapta kis hazánkban az Édes vízi élet címet? Édesnek szerintem nem nevezhető a film, a tenger meg ugye sós... Vagy minden mindegy, csak szóvicc legyen? XD

2020-04-21 22:45:04 Jereváni Rádió (3) #17

Az első húsz perc fantasztikusan hangulatos, de aztán a történet valahogy kicsúszik a remdező kezei közül, nem esik szét, de már nem olyan elsöprő, mint például az Okostojásban vagy pláne a Holdfény királyságban.

Ami fantasztikus, az a Bill Murray által játszott karakter. Szenzációsan jól meg van írva, kár hogy a többi szereplőről ez nem mondható el.

Ami viszont végleg bebizonyosodott nálam: Wes Anderson ízig-vérig európai rendező. Egyszerűen nem tudom elképzelni hogy nőhetett fel Amerikában.

2017-01-12 09:58:07 Lakat Barnabás (3) #16

Nagyon Bírom Wes Anderson filmjeit, az Édes vízi életben pedig elvileg minden adott ahhoz, hogy ez váljon tőle a kedvencemmé.
- Bill Murray a főszereplő
- Tele van David Bowie dalokkal
- Maga a miliő és a főhajtás Jacques Cousteau munkássága előtt
- Akciójelenetek Anderson módra
- Bájos stop motion animációk, amikért ráadásul Henry Selick volt a felelős
Ennek ellenére valahogy mégsem működik igazán a dolog. Pár év szünet beiktatásával most néztem meg másodszor a filmet - és mondjuk jobban tetszett mint elsőre - , de valahogy nem éreztem azt a magával ragadó élményt, amit várnék egy Anderson filmtől. Vannak benne nagyon jó jelenetek, amik külön-külön zseniálisak, de mintha hiányozna a koherencia. Ennek pedig talán az lehet az oka, hogy a film túl hosszú. szerintem úgy 20 percet simán ki lehetne ollózni belőle és így, feszesebben talán jobban működne. De tutira teszek majd még vele egy próbát valamikor, hátha az idő előrehaladtával nemesedik a szememben.

2015-10-16 18:33:50 pasztellkék (4) #15

Elragadó film, Bill Murray és Jeff Goldblum pedig imádnivaló. Viszont csalódott vagyok, mégpedig azért mert a film első fele viszonylag gyengére sikeredett a második feléhez képest. A film végére kapott csak el igazán a hangulata, így nem tudok rá ötöst adni.

2013-07-24 21:32:38 cucu (4) #14

Ez a film bebizonyította, hogy nem tudok elég jól angolul. Eleanor mondja Jane-nek, hogy
Zissou shoots blanks.
Amit én úgy értettem, hogy
Zissou vaktölténnyel lő.
Ami egyébként tényleg ezt (is) jelenti, és még a film szempontjából is lett volna némi értelme:
Hogy az egész kalózos, elrablós dolog meg van rendezve.
Aztán a Wikipediának hála megtudtam, hogy
Zissou a... hogyismondjam... egy bizonyos testrészével lő vaktöltényeket, vagyis nemzőképtelen.
Amiből viszont sokkal fontosabb dolog következik:
Ned egészen biztosan nem a fia.

(Ez minden bizonnyal az egyik legértelmetlenebbül megspoilerezett komment. Aki nem akarja lelőni, annak a spoileren kívül hagyott félmondatok sem mondanak semmit, aki meg igen, az kénytelen az egészet kijelölni. :-))

A film egyébként bejött. Ugyanaz a "stílusos melankólia" van benne, mint pl a Tenenbaums-ban (ami nagy kedvencem). Érdekes módon sokkal inkább rá tudtam hangolódni, mint a pár napja látott, sok szempontból hasonló About Schmidt-re.

2012-07-10 16:07:31 reting1111 (2) #13

Hát, ez nem az a humor, amit végig lehet nézni. Nem is néztem végig. Kb. az utolsó negyed óra hiányzott, de inkább passzoltam. Nem rossz film, de én még mindig nem értem Owen Wilson mit keres Hollywoodban.

2012-07-02 08:59:53 zéel (4) #12

Wes Anderson, kétségtelen (és hál' isten!) nem a megszokott sémákkal dolgozik. Filmjei tele vannak flúgos alakokkal és flúgos futamokkal.
Vagy megragad vagy idegesít. Engem a Holdfény királysággal vett meg. Az viszont annyira elbűvölő, annyira zseniális, hogy hozzá képest ez "csak" nagyon jó.

2010-10-15 11:01:01 desmond (5) #11

A kedvenc Wes Anderson filmem. Szerintem jobb a Tenenbaumnál és a Rushmore-nál, bár mind a három nagyon egyéni darab.

2009-11-22 12:52:03 Ágó (3) #10

Eddig azt gondoltam magamról, van humorérzékem. Úgy látszik másmilyen, mint ami ehhez a filmhez kéne. :)

előzmény: beelzeboss (#9)

2009-10-17 21:45:56 beelzeboss (4) #9

Le a kalappal a rendező előtt. Nem a legjobb filmje, de minden elismerést megérdemel. Személy szerint fetrengtem a röhögéstől miközben néztem. Különc stílusa van, de ha vevő rá az ember akkor teli találat. A színészek pedig örültek hogy játszanak benne. Lehet szarozni meg lehúzogatni a filmet annak, aki egy szokásos amcsi marhulást várt vígjáték gyanánt, mert akinek nincs humorérzéke az csalódni fog.

2008-10-01 17:22:54 vadPINGvin (3) #8

Különleges mozi, az biztos.
Úgy humoros, hogy közben egy pillanatra sem sikerült mosolyognom. A színészek nagyon el lettek találva, talán Owen Wilsont kivéve, de neki alapból utálom a képét, úgyhogy nem is vártam mást.
A rendezőt nem tudom hová tenni. Ha ilyen a többi filmje is, akkor nem hiszem hogy meg lesznek valaha nézve. Nagyon profi amit csinál, de nem nekem csinálja.
Viszont a fura tengeri élővilág nagyon tetszett, lehetett volna belőle több. :)

2008-09-13 00:20:23 ThomYerk (5) #7

szerintem minimum 3 megnézés kell, hogy ráérezzen az ember, pedig mint WA imádó mondom, nekem is eléggé nehezen ment, de sikerült :D imádom ezt a filmet, talán a kedvenc azért a rushmore marad. 10/9

2007-05-25 23:51:39 Semprini (1) #6

Túlzás nélkül állíthatom, hogy kevés ennél rosszabb filmet láttam életemben! Unalmas, a tenger lenyűgöző élővilágát barbár módon meghamísító, elképesztően gagyi film, amin az illusztris szereplőgárda sem tud segíteni, mivel szerepeik nem igazán vannak jól megírva. Így visszagondolva nem is értem, hogy bírtam egyáltalán végignézni!

2006-04-19 08:46:46 Dió (3) #5

Ezekkel nagyjából egyetértek, annyi még hozzá hogy az a banalitás ami árad egyes jelenetekből, valóban nem az a fajta ami egy rossz filmből árad. Ezen látszik, hogy vmi célja van ott, bár még én sem értem mi... a vége mindenesete felemelő, a találkozás a hallal gyönyörűen lett megcsinálva. És nem tudom feltűnt e nektek abban a jelenetben, hogy az alatta szóló Sigur Rós zene egy "kicsit" szintén felemelő :)

2006-04-19 07:59:01 Daemiaen (3) #4

Sokak szerint nem árt, ha az ember tisztában van Cousteau munkásságával, és úgy ül le nézni a filmet. Úgyhogy - bár én sem rajongok érte - szerintem nem szabad elítélni holmi "gyengézéssel" a produkciót.

2006-04-18 21:44:38 Olórin (2) #3

Mijafeneez? Zavarbaejtő egy film, az biztos. Akad benne néhány jó poén, vannak benne jó ötletek, érezhető rajta, hogy valami "hűdeeredeti" dolgot akartak csinálni, de talán pont az erre való baromi nagy törekvésben veszik el maga a film. Attól, hogy valami eredeti hangvételű, furcsa és bizarr, még nem lesz automatikusan jó is.

2006-01-05 01:21:31 Ágó (3) #2

A film sajnos igencsak elrontott, a gyenge rendezésen, és a még gyengébb forgatókönyvön még ez a kisebb sztárparádé sem segít. Az egész "anyag" keres valamit, és mire tényleg megtalálja, vége a filmnek. Nagy kár érte!

2005-03-24 09:43:36 Ivan/ (1) #1

Borzalmasan gyenge! Van ugyan talán 2 jó póén az egész filmben, de ez nem mentette meg attól, hogy állatíra idegesítsen és legközeleb újra kisérletezek vele.