Le dernier loup (2015) ☆ 👁

(Jean-Jacques Annaud)

francia-kínai dráma, kalandfilm

3,4

2018-11-26 21:19:12 Ehun69 (3) #3

Szép felvételek, kicsit lassú folyású film, mint maga a szteppe...
Jól mutatja, hogy mit műveltek a Mongolok jelképével a saját földjükön. Ugyanezzel a recepttel irtották majdnem ki a kuvaszt és a szürkemarhát idehaza. Az elbutított nép saját gyökereit vágja el....

2016-12-04 23:40:27 kfiro (4) #2

Szép felvételekkel tarkított ez a film, mindenképp jó minőségben érdemes megnézni.

Mélyen szántó gondolatokat tartalmaz az ősi Mongól hagyományokról, a természet, a farkasok és az emberek közötti szoros kötelékről, ahol a farkas a sztyeppék egyensúlyának ugyan olyan része, mint mi emberek vagyunk.
Ha ezt megbolygatják, akkor minden felborulhat.

A színészek akik számomra ismeretlenek voltak, hitelesen játszottak, de legfőképp a főszerepet alakító Shaofeng Feng alakítása nagyszerű. A farkasok is nagyon jól játszanak :-) , nem lehetett könnyű ezeket a felvételeket elkészíteni.
Egyben egy nagyszerű természet filmnek is lehetünk szemtanúi, ahol az operatőr munkáját külön dicséret illeti.
Két órás hossza ellenére is végig lebilincselő volt a történet.

Jó szórakozást!

2016-03-14 22:59:04 zéel (4) #1

Természetfilm? Mesefilm? Kalandfilm? Társadalmi dráma?
Vad (belső) Mongólia!

A film "főszereplői", a farkasok, nem farkasnak álcázott kutyák, és nem is computer-remekművek, hanem hús-vér mongol farkasok.

szerk.
A történet ugyan Kínában játszódik, de Kína egyik tartományában, nevezetesen Belső-Mongóliában. (Amely földrajzilag Mongólia déli határán található.)