Desierto (2015) ☆ 👁

(Jonás Cuarón)

francia-mexikói dráma, thriller

3,3

2018-05-06 19:36:20 Leo_Stotch (3) #10

Csalódás picit. Szeretem azokat a filmeket, amik ezen a vidéken játszódnak, de ez most kicsit lapos volt.
A kutyát is fejbe lehetett volna vágni egy kővel, meg az egészből hiányzott egyfajta feszültség. A bujkálás, akkor a kaktuszos jelenet, mikor meghal a kutya és ordít a férfi, hogy halott vagy! Basszus, eddig is kivégzett mindenkit azonnal.

2018-01-20 20:42:59 Lacika83 (2) #9

Nagyon vártam már, de sajnos csalódást okozott. Az idegesítő hibáktól kezdve a cikk-cakkban futó embert simán lelövi, de a főszereplőt három alkalommal sem találja el amikor az mozdulatlan az egysíkú üldözgetésig (mintha már ezerszer látott volna ilyet az ember), komoly unalomba fullad. Még egy film a listámon, aminek jó az alapötlete, de a megvalósítása szegényes.

2017-11-20 21:26:57 Edwest12 (3) #8

Rég szerettem volna már megnézni a filmet, de sajnos azt kell mondjam, csalódás volt. Pedig nem voltak különösebb elvárásaim, így ezzel nem magyarázható a csalódottságom. Vannak filmek rövidebb játékidővel, amik jobbak. Vannak filmek kevesebb cselekménnyel, amik jobbak. Látszólag kapunk egy teljes történetet: van eleje, közepe és vége, mégis úgy éreztem, mintha mondjuk egy sorozat egy akciódúsabb epizódját néztem volna meg. Kapunk valamiféle adalékot mindegyik főszereplőről, de ezek is érdektelenek, csak lógnak a levegőben mindenféle funkció vagy többlettartalom nélkül. Kb. annyit érnek, mintha mindegyikük elmondta volna a film egy adott pontján, mi a kedvenc színe. Nehéz megfogalmazni, mi is a baj ezzel a filmmel. Talán úgy tudnám leginkább leírni, hogy a cselekményt nem sikerült megtölteni tartalommal.

2017-11-18 23:00:19 pedroalvarez (4) #7

A film, amiben a mexikói bevándorló rohan a határőr autója után.

2017-04-23 21:48:11 paksiendre (3) #6

Hát én a kutyát és a gazdit sajnáltam a legjobban.

2017-04-18 10:19:51 Mizi (?) #5

Jeffrey D. Morgan a szegény ember Javier Bardem-je?

2017-03-14 20:35:43 Ágó (4) #4

Április 20-án bemutatják a magyar mozikban is. Jobb később mint soha. :)

2017-03-01 15:51:12 necksprain (4) #3

én is úgy álltam neki, hogy nem sokat vártam tőle, ennek ellenére kifejezetten izgalmas kergetőzés kerekedett belőle. szerintem nem volt gáz, hogy nem ismertük meg a karaktereket, ez az arctalanság pont hogy jót tett a filmnek, a white trash szemében a mexikóiak nem voltak többek, mint vágóhídi marhák, így jobban átjött az érzés. kutyától ennyire még nem paráztam, zseniális volt a habzó pofájával, talán az ő jelenetei voltak a legjobbak.

2017-02-28 10:08:25 Mikkey (4) #2

tegnap megadtam a módját, előtte egy fél kiló csípős, kentucky csirkeszárny az arcba,
aztán indult a vadászat :) bátor darab ez a mexikói filmestől, kíváncsi lennék hogy kommunikálta le a filmet, milyen visszhangot kaphatott ez odakint a sajtóban

2017-02-21 23:24:20 Dió (4) #1

Az Ember gyermeke van akkora kedvenc, hogy kíváncsi legyek, mire futotta Cuarón papa gyermekének a rendezői székben - csak emiatt adtam neki egy esélyt a közepes kritikák ellenére is, és meglepetésemre nem olyan rossz film ez. Igen feszült macska-egér harc, ami nagy ívben sz.rja le a karaktereket (ami sajnos egyáltalán nem bók, ám itt most annyira talán nem is gáz), egy erős fináléra kifuttatva azt. Sajnos az utolsó snittet elszúrták, de egyszeri szórakozásnak így sem rossz.