E.T. the Extra-Terrestrial (1982) ☆ 👁

E.T., a földönkívüli

(Steven Spielberg)

amerikai dráma, fantasy, kalandfilm, sci-fi

3,6

2024-01-03 09:56:50 Norbert Simon (4) #19

Én elsősorban nagyon aranyos kis kalandfilmnek látom. Tipikusan Spielberg féle mese, a saját elbeszélése mely felhívja a figyelmünket az emberi együttérzésre. Illetve emlékeztet minket a mozi örömére, bár visszanézve az én szememben megkopott a fénye, mégis (E.T. Haza.) annyira aranyos és megható pillanat mintha valamelyik Star Wars filmet nézném. Vagy valamelyik Indiana Jones filmet nézném...Vagy Jurassic Park részt venném elő. Bár nem olyan sűrűn veszem elő ezt mint ezeket a filmeket, ha megnézem az E.t-t utána előveszem azonnal valamelyiket a felsoroltak közül.

2023-01-03 04:37:58 dittike (?) #18

A szív világító ereje vigyázzon minden kis és nagy gyermekre, mert ebben a történetben hinni lehet.

2018-05-28 11:43:43 terika (2) #17

Eddig kimaradt ez a film az életemből. Ez valami rettenetes volt.

2017-07-26 16:39:21 BalaKovesi (4) #16

Nem tudom hogy csinálja Spielberg, de nála el tudom viselni a giccset. Sőt, itt még bája is van. Aranyos kis film, Spielberg igazi mesemondó, ért ehhez. Nagyon szeretem az ilyen kertvárosi-feelingű filmeket, kár hogy nem gyerekkoromban láttam. Ilyeneket kéne adni a gyerekeknek a TV-ben, nem a mostani hülyeségeket... Egyébként hasonlít az Iron Giantre, és bár ez készült előbb, nekem az jobban tetszik. Ez egy négyes. :)

2012-12-28 15:59:05 csabaga (4) #15

Spielberg sokáig mellőzi a giccset,mégis működik a mese.Mikor jönnek az ügynökök,E.T.és a kisfiú kórházba kerül,akkor veszít a nívójából az alkotás,a végére némileg magára talál.Most nézve,kár ezekért a részekért.

A három gyerekből messze a kislány a legjobb.Nemcsak a "szövegei" miatt,hanem a természetes játéka is tetszett.
Érdemes megnézni azt a voltaképpen elbakizott jelenetet,mikor ki akar menni a lakásból,de mindig rossz irányba indul és nekimegy az anyukáját játszó színésznőnek.:)

2012-08-13 16:25:43 kobretti88 (5) #14

meg a Szárnyas Fejvadásznak is :(

előzmény: slawter (#10)

2012-07-14 22:29:43 somogyireka (3) #13

Ezek szerint létezik egy bolygó, ahol látva látszik, ami van, és még világít is, piros fénnyel. Ez kell az én érzékeny-érzelgős lényemnek, ráadásul 11 éves fiammal az ölemben.. Aztán ezt a rubintosan csillogó valamit itt a bordák alatt jól becsomagolták egy édes-bárgyú történetbe, s hiába múlnak az évtizedek erejéből e film nem veszít.

2012-02-29 16:19:59 ChrisAdam (3) #12

Aranyos kis mese, Spielberg pedig ért a gyönyörű mesék elmeséléséhez. E.T. alakja és lénye fantasztikusan van megformálva, az egyik legjobban szerethető figura a filmtörténelemben. A kis srác néha túlságosan is jó akar lenni, így lesz rossz. Viszont a film egyik nagy arca (és szája) Drew Barrymore, aki egyszerűen zseniális. A legjobb beszólások tőle születnek. :)
Rengeteg Star Wars utalás - még egy pillanatra fel is csendül Yoda témája, mikor találkoznak a jelmezes csávóval, aki a Jedi mesternek öltözött be, meg persze a Landos és Bobás figurák. A zene lenyűgöző, próbáltam elvonatkoztatni attól, amit az előző hszólásomban írtam. Williams méltó volt a szobrocskához. A film tehát rendkívül élvezetes, szerethető - én csak a vége miatt nem adok rá ötöst. Spielberg nagyon szereti nyitni a csapot - bár engem nem tudott meghatni, mert ismerem Spielberget. Sok filmjében működik a giccs - mint ahogy itt is valamennyire, de azért nem kellett volna ennyire eláztatni a vásznat.
Örömmel néztem, hogy milyen nagyszerű, éppen nem félelmetes horrorelemeket tett bele Stev, viszont az nem tetszett, hogy a film stúdiós volt. :( Így nem lehetettem 'ott' a filmben. De mindenesetre nagy alkotás. Épp hogy lecsúszik az ötösről. Kár érte, de aztán lehet, hogy majd egy újranézéskor felemelkedik az ötösre...

2012-02-27 16:18:29 ChrisAdam (3) #11

Ez sajnos így van, csak az a baj, hogy amikor klasszíkus zenét hallgatok, mindig eszmbe jutnak a Williams fordulatok, lezárások. Például van egy Liszt szimfónikus költemény, aminek 1 percét teljesen kiszedte és áttette a Star Wars III. soundtrackjébe. De nem foglalkozok vele.
A film pedig holnap este lesz műsoron - az én tévémen. :)

2011-09-28 16:24:18 slawter (?) #10

Jól betett ez a E.T. a The Thing-nek sajnos :P.

2011-06-18 11:43:37 largo (4) #9

Hogy honnan merít azt ismerem, de a lopás és merítés nem ugyanaz. Arra vagyok kíváncsi, hogy az E.T.-ben mi szólal meg. Ha ezt tudod vevő vagyok az infóra:)

2011-06-16 23:05:09 BonnyJohnny (4) #8

Van. :(
De, mint mondtam, teszek rá. :)

2011-06-16 22:42:12 limupei (4) #7

Hallgass Vivaldit, Puccinit, Wagnert és húzd a strigulákat:)

2011-06-16 22:05:30 largo (4) #6

"Teszek rá, honnan lopkodta össze jelen szerzeményének darabjait" - Van infó ezen kijelentés mögött?

2011-06-16 21:45:16 BonnyJohnny (4) #5

Ez egy nagyon szép film, nagyon hangulatos, és kicsit megható. (Azért kicsit, mert nagyon akar hatni, és olyankor általában kicsit sikerül.) A filmen nagyon sokat dob John Williams zenéje. Teszek rá, honnan lopkodta össze jelen szerzeményének darabjait.
A főszereplő srác néha irritál, de a hat éves Drew Barrymore mindig, minden helyzetben nagyon aranyos. :)
A film jól bánik a karakterekkel, még a mellékszereplőkkel is. Valahogy megszerettet mindenkit. Még a film nagyobb részében baljós kulcscsomós embert is.
Nem Spielberg legnagyobb filmje, az biztos, de én nem tudom nem szeretni. :)

2011-05-05 18:15:29 Veres Szilárd (2) #4

gyerekkent sem szerettem, es most se, sajnalom :P

2010-12-18 14:15:15 w.e.g.a. (3) #3

Nincs ebben semmi meglepő, Magyarországon is így van ez, annyi különbséggel, hogy itt nem biosz óra keretében csinálják:)

előzmény: Rituska (#1)

2010-12-18 13:22:23 [: Azuroo andrew :] (4) #2

A film legjobb jelenete szerintem : amikor E.T-t álcázva kivizik az éppen Halloween lázban lévő gyerekek közé, E.T. ekkor megpillantja Jodát és az mondja "Home, home"

2010-12-18 12:05:20 Rituska (4) #1

Az első hálivúdi hatásvadász sikerfilm, ami megérintette a lelkemet. Tisztán emlékszem, ahogyan az unokatesóimmal videózunk a Lajos bácsiéknál, és életemben először a takaró alá bújtam, hátha ott megmenekülök a szívemet marcangoló fájdalomtól, hogy E.T. haldoklik. Sírtam, de nem is kicsit. Több, mint húsz év után ma újranéztem. És még mindig elvarázsol.... Mintha tegnap lett volna, hogy megkönnyeztem a cuki kis szörnyecskét, de azóta több évtized telt el. Az eredmény azonban ugyanaz, mint akkor, a történelem ismétli önmagát, és én ma ugyanúgy bőgök E.T.-ért, mint akkor....
Azt hiszem kortalan és időtálló alkotás ez Spielbergtől, egy olyan klasszikus darab, ami etalonként kell hogy álljon a kissé nyálas, de szerethető családi filmek gyártói előtt. Van benne valami báj, ami a manapság készült gyerekfilmekből (tisztelet a kivételnek) hiányzik.Bár ez lehet, hogy rosszindulatú megjegyzés volt tőlem, hisz ritkán nézek amerikai 12-es karikás filmeket. Műfajában mindenképp alapmű.
Érdekes momentumra bukkantam a filmben, ami kissé megdöbbentett. Az usában az ált.sulis gyerekek tényleg békákat nyírnak ki és boncolnak fel biosz-órán, vagy ez csak egy fikciós jelenet?