Captain America: Civil War (2016) ☆ 👁

Amerika Kapitány: Polgárháború

(Anthony Russo - Joe Russo)

amerikai-német akciófilm, kalandfilm, sci-fi, thriller

3,6

Tony Stark / Vasember: Szeretlek, apa! Tudom, mindent megtettetek...

Tony Stark / Vasember: Plusz: le vagytok égve! (Tanulóknak, előadáson)

Natasha Romanoff / Fekete Özvegy: Tony! Merőben szokatlan tőled, hogy nem hallatod a hangod!

Tony Stark / Vasember: Nem említették. Csak úgy... több ezerszer.

Tony Stark / Vasember: Néha átrendezném azt a csodás fogsorodat. (Amerika Kapitánynak)

Steve Rogers / Amerika Kapitány: Megvéditek? Te tényleg így látod?

Tony Stark / Vasember: Szent Ég! Te komolyan látsz ebben?!

Tony Stark / Vasember: Ez a mandzsúriai jelölt kikészít, tedd le azt a...

Tony Stark / Vasember: ...Különben le kéne tartóztatnom magam. Az meg sok papírmunkával jár.

T’Challa / Fekete Párduc: Felemésztette önt a bosszú.

Tony Stark / Vasember: Állj le, nem mondom többet!
Steve Rogers / Amerika Kapitány: Egész nap bírnám.

Tony Stark / Vasember: Az a pajzs nem a tiéd! Nem érdemled meg. Az apám készítette!

Steve Rogers / Amerika Kapitány: Ha kellek... Itt leszek!

Maria Stark: Kelj fel szívem! Búcsúzz el az apádtól!
Howard Stark: Ki ez a hajléktalan a kanapénkon?

Maria Stark: Légy vele kedves drágám! Ráhajtott a tanulásra.
Howard Stark: Meg persze a nőkre. Ki a legújabb?
Tony Stark/Vasember: Candice.

Howard Stark: Tegyél egy szívességet. Ne égesd porig a házat hétfőig.
Tony Stark / Vasember: Tehát hétfőig lesztek? Ezt jó tudni. Akkor majd úgy időzítem a tógás bulimat. Hová mentek?
Maria Stark: Elugrunk egy kicsit a Bahamákra. Üdülünk egyet.
Howard Stark: És talán tennünk kell egy kitérőt...
Tony Stark / Vasember: A Pentagonba, ugye?

Howard Stark (a fiának): Tudod, azt mondják, hogy a szarkazmus jól jelzi a tehetséget. Ha így van, egy nap nagy ember leszel.

Miriam: Azt mondják, összefüggés van a nagylelkűség és a bűntudat között. De ha van elég pénze, akármennyi hiba belefér, nemde?

Miriam: A külügyminisztériumnak dolgozom. Emberi erőforrások. Tudom, unalmas. Így viszont fel tudtam nevelni egy fiút. Büszke vagyok arra, milyen emberré vált.
(odavágja a fényképét Tony Starknak)
Miriam: Charlie Spencer volt a neve. Meggyilkolta. Sokoviában. Nem mintha magának ez számítana. Azt hiszi, hogy értünk harcol, pedig csak önmagáért. Ki áll majd bosszút a fiamért, Stark? Meghalt, és maga tehet róla.

Steve Rogers / Amerika Kapitány: Észre kellett volna vennem, hogy robbanómellény van rajta. Rumlow azt mondta, hogy Bucky, és hirtelen megint a 16 éves kölyök voltam Brooklynban.

Helmut Zemo (Igor Karpovnak): Jól tartja magát ezredes. Gratulálok!

Helmut Zemo: Én tapasztalt vagyok és türelmes. E két tulajdonsággal bármit el lehet érni.

Helmut Zemo (Karpovnak): A HYDRA megérdemli, hogy végleg elenyésszen, nem érdekel a maga halála. De a könyvhöz kéne folyamodnom, és egyéb véres módszerekhez, hogy elérjem a célom, és semmi kedvem hozzá. Miért akarna meghalni? A büszkesége miatt?

Tony Stark / Vasember: Ki önti le a kávézaccot a lefolyóba? Egy motorosbandát szállásoltam el?

Tony Stark / Vasember: Bemutatnám Charlie Spencert. Jó kölyök, informatikus diplomát szerzett, 4,5 volt az átlaga. El is helyezkedett. Ősztől az Intelnél lett volna. De szeretett volna tapasztalatot szerezni, mielőtt az íróasztal mögé ül. Világot látni, segíteni egy kicsit. Charlie nem Vegasba akart menni, mint ahogy én az ő korában, vagy Párizsba és Amszterdamba, pedig az menő. Ő úgy döntött, hogy egész nyáron házakat fog építeni a szegényeknek. Vajon hol? Sokoviában. Biztosan jót akart tenni, nem tudhatjuk, mert rádobtunk egy épületet, miközben zúztuk az ellenséget.

Tony Stark / Vasember: Egy pillanat! Bocs! Rosszul hallok, vagy tényleg az én pártomat fogod?
Natasha Romanoff / Fekete Özvegy: Már vissza is szívtam.
Tony Stark / Vasember: Már késő!

T’Challa / Fekete Párduc: A legutóbbi Capitol Hill-i látogatása arra enged következtetni, hogy nem érzi majd jól magát köztünk.
Natasha Romanoff / Fekete Özvegy: Hát nem is.
T’Challa / Fekete Párduc: És már emiatt is örülök, hogy itt van, Miss Romanoff.
Natasha Romanoff / Fekete Özvegy: Miért, talán nem támogatja ezt?
T’Challa / Fekete Párduc: Az Egyezményt igen, de a politikát nem. Két ember egy szobában többet elérhet, mint száz ember.
T'Chaka: Kivéve, ha zongorát kell cipelni.

Sharon Carter: Itt az elismervény a ruhádért.
Sam Wilson / Sólyom: Madárjelmez? Ne már!
Sharon Carter: Nem én írtam.

Natasha Romanoff / Fekete Özvegy: Mondd, hogy itt van a ruhád!
Tony Stark / Vasember: Persze, itt van rajtam ez a kétgombos öltöny. Éppen parkolópályán vagyok.

Vízió: Ha ezt megteszed, továbbra is félni fognak tőled.
Wanda Maximoff / Skarlát Boszorkány: Csak a saját félelmemet irányíthatom.

Peter Parker / Pókember: Azok a szárnyak karbonszálasak?
Sam Wilson / Sólyom: Ez a cucc belőled jön ki?
Peter Parker / Pókember: Az megmagyarázná a rugalmasságát, ami őszintén szólva állati!
Sam Wilson / Sólyom: Nem tudom, harcoltál-e már, de nem szoktunk ennyit dumálni.
Peter Parker / Pókember: Bocsesz, az én hibám.

Peter Parker / Pókember: Srácok, maradnék még, de egyszerre egy dologra futja, úgyhogy most le kell nyűgöznöm Mr. Starkot, szóval nagyon sajnálom.

James 'Bucky' Barnes / a Tél Katonája: Ez nem ment volna az előbb?
Sam Wilson / Sólyom: Gyűlöllek.

Scott Lang / Hangya: El kéne vinned szerelőhöz a szerkót.
Tony Stark / Vasember: Ki beszél?
Scott Lang / Hangya: A lelkiismereted. Rég nem beszéltünk!

Peter Parker / Pókember: Srácok! Láttatok azt az ősrégi filmet? A Birodalom visszavágot?
James Rhodes / Hadigép: Jézusom, Tony, hány éves ez a kölyök?
Tony Stark / Vasember: Nem tudom, nem végeztem rajta szénizotópos vizsgálatot, még fiatal.

Tony Stark / Vasember: A mi oldalunkon van valaki, aki eltitkolt egy ütős és észveszejtő képességet, amit szeretne bemutatni? Nyitott vagyok a javaslatokra.

Natasha Romanoff / Fekete Özvegy: Azt mondtam, hogy segítek megtalálni, nem azt, hogy elkapni. Nem ugyanaz.

Tony Stark / Vasember: Bizalmatlannak tűnsz.
Steve Rogers / Amerika Kapitány: Hosszú napunk volt.

Helmut Zemo: Ugyan Kapitány! A szovjetek úgy építették meg ezt a kamrát, hogy kibírja az UF-100-as rakétacsapást is.

Steve Rogers / Amerika Kapitány: Maga sokoviai. Erről lenne szó?
Helmut Zemo: Sokovia már azelőtt elbukott, hogy maguk rászabadították a poklot. Nem. Azért vagyok itt, mert ígéretet tettem.
Steve Rogers / Amerika Kapitány: Meghalt valakije.
Helmut Zemo: Mindenkit elvesztettem. És maga is elfog.

Helmut Zemo: Egy kívülről megbontott birodalom újra feltámadhat, de amelyik belülről omlik össze, annak örökre vége.

T’Challa / Fekete Párduc: Majdnem rossz embert öltem meg.
Helmut Zemo: Azért ő sem ártatlan.

Sam Wilson / Sólyom: Szóval csíped a cicákat?
Steve Rogers / Amerika Kapitány: Sam!
Sam Wilson / Sólyom: Mi az? Macskának volt öltözve, nem is érdekel, hogy miért?

Everett K. Ross: Maguk irodát kapnak cella helyett. Ha lehet, akkor ne hagyják el!

Steve Rogers / Amerika Kapitány: Pepper itt van? Nem láttam.
Tony Stark / Vasember: Ő most... Voltaképpen... Nem is voltaképpen...
Steve Rogers / Amerika Kapitány: Terhes?
Tony Stark / Vasember: Nem, biztosan nem. Szünetelünk. Így alakult.
Steve Rogers / Amerika Kapitány: Nagyon sajnálom, Tony. Nem tudtam.
Tony Stark / Vasember: Néhány éve majdnem meghalt, szóval bezúztam a páncéljaimat. Később meg jött a HYDRA, aztán Ultron, az én hibámból. Aztán... aztán... aztán... Sohasem lett vége. Mert nem is akartam, hogy vége legyen. Nem akartam elveszíteni sem. Gondoltam, az Egyezmény megoldás lehet. Védelmére szóljon, nehéz eset vagyok. Apa is idegesítő volt, de mégis kijöttek anyával.

Steve Rogers / Amerika Kapitány: Miért hozták nyilvánosságra a fotót?
Sharon Carter: Hogy bevonjunk másokat, és még többen keressék.
Steve Rogers / Amerika Kapitány: Igen. Így könnyű előcsalni valakit. Egy robbantás, majd ott van a fotó. Hétmilliárdan keresték a Tél Katonáját.
Sharon Carter: Bemártották, hogy így találják meg?
Sam Wilson / Sólyom: Steve, két évig hiába kerestük.
Steve Rogers / Amerika Kapitány: De mi nem robbantottunk. Arra felfigyelnek.
Sharon Carter: Ha bemártják is, akkor sem máshoz, hanem hozzánk kerülne.

Steve Rogers / Amerika Kapitány: Ki maga? Mit akar?
Helmut Zemo: Látni egy birodalom bukását.

Tony Stark / Vasember: Azta! Mi van itt? Retrókütyük? Adománybolt? Üdvhadsereg?
Peter Parker / Pókember: A szemétből szedtem ki.
Tony Stark / Vasember: Szóval kukázol.

Tony Stark / Vasember: Szóval... Te vagy a Pici Pók. Vagy Bűnüldöző Pók? A Pókfiú?
Peter Parker / Pókember: Pókember.
Tony Stark / Vasember: Abban a pizsamában ugyan nem.
Peter Parker / Pókember: Az nem pizsama.

Peter Parker / Pókember: Ezt el sem hiszem! Pedig ez a nap jól alakult, Mr. Stark. Nem késtem le a vonatot. Találtam egy működő DVD-lejátszót, és a matek dolgozatom jól sikerült.

Tony Stark / Vasember: Tud még róla valaki? Bárki?
Peter Parker / Pókember: Senki.
Tony Stark / Vasember: Szóval még a tízpontos nénikéd sem?

Tony Stark / Vasember: Van útleveled?
Peter Parker / Pókember: Nincs. Még jogsim sincs.
Tony Stark / Vasember: Jártál már Németországban?
Peter Parker / Pókember: Nem.
Tony Stark / Vasember: Imádni fogod!
Peter Parker / Pókember: Nem mehetek oda!
Tony Stark / Vasember: Miért?
Peter Parker / Pókember: Mert nincs kész a házim.
Tony Stark / Vasember: Ezt meg sem hallottam!

Clint Barton / Sólyomszem: Kopognom kellett volna.
Wanda Maximoff / Skarlát Boszorkány: Te jó ég! Mit csinálsz itt?
Clint Barton / Sólyomszem: Elhanyagolom a kölykeimet.

Vízió: Clint! Nem kellene itt lenned.
Clint Barton / Sólyomszem: Tényleg? Mikor is vonultam vissza? Úgy öt perce? Máris minden elszaródott.

Clint Barton / Sólyomszem: Erre megyünk.
Wanda Maximoff / Skarlát Boszorkány: Így is elég gondot okoztam.
Clint Barton / Sólyomszem: Ne csináld már, Wanda! Ha emóskodni akarsz, menj suliba. De ha segítenél, akkor ne lazsálj!

Steve Rogers / Amerika Kapitány: Újabb szívességgel tartozom.
Sharon Carter: Írd a többihez... Az a fickó meg akart ölni.
Steve Rogers / Amerika Kapitány: Bocs, ezt is hozzáírom.

Tony Stark / Vasember: Szép munka, kölyök!
Peter Parker / Pókember: Kösz! A landolás lehetett volna jobb is, de ez az új ruha... Nem azért mondom, Mr. Stark! Príma a cucc, köszönöm!
Tony Stark / Vasember: Most inkább ne fecséreljük rá a szót!
Peter Parker / Pókember: Oké, Kapitány! Csipázom magát, Pókembernek hívnak.
Tony Stark / Vasember: Ezt hagyd most...

Scott Lang / Hangya: Figyi, nem akarlak bántani.
Natasha Romanoff / Fekete Özvegy: Ezen ne rugózz!

James 'Bucky' Barnes / a Tél Katonája: Az meg mi a jó franc volt?
Sam Wilson / Sólyom: Már mindenkinek van valami trükkje.

Vízió: Rogers kapitány, tudom, úgy véli, hogy helyesen cselekszik, de a közjó érdekében most meg kell adnia magát.

Natasha Romanoff / Fekete Özvegy: Azért még barátok vagyunk?
Clint Barton / Sólyomszem: Attól függ, milyen keményen ütsz.

Clint Barton / Sólyomszem: Készen állsz?
Scott Lang / Hangya: Ja, asszem'. Kész vagyok, Legolas.

Tony Stark / Vasember: Menj haza, vagy beköplek May nénikédnek! Te itt végeztél.
Peter Parker / Pókember: Mr. Stark, várjon! Én még nem végeztem... Oké, mégis végeztem. Kész vagyok.