Alice Through the Looking Glass (2016) ☆ 👁

(James Bobin)

amerikai-angol fantasy, kalandfilm

2,9

2020-10-12 09:33:57 JohnnyJohnny (4) #7

Bugyuta történet, de ha úgy nézzük, hogy egy gyerekmese és több mondanivalója van, mint az első résznek, akkor egészen szórakoztató. Ha az elsőre 3-at adtam akkor ez egyel jobb pontszámú.

2017-03-01 20:45:56 Havierez (4) #6

Tetszett ez a film Johnny Depp jól játszotta kalapost ismételten. A sztori kicsit gyengébb volt mint az előző epizódé de a látvány itt meg színesebb és nem olyan pasztelles. Tehát fifty-fitfy mindkettő film egy szinten van körülbelül.

2016-11-20 16:33:30 noresz02 (2) #5

Előtte kellett volna dobni egy biciklis hoffmannt, akkor talán élvezhető lett volna.

2016-10-15 09:49:49 ifj. Ó. Posszum (3) #4

Ez egy sokkal komolyabb, látványosabb, de egyben viccesebb, összeszedettebb Alice sztori, nagyon jót tett a kalandfilm műfajának hangsúlyosabb megjelenése, az emancipancsi kiemelése. Hármast a hisztéria vonal és az intézetes jelenet elbagatellizálása miatt nyomtam rá, mert annak rövidsége mégis kissé zavarossá teszi, nagyon megkavarja az értelmezést, meg lett volna nélküle is ez a bátor, nincs lehetetlen kapitlány. Persze, a tükör metafora miatt adott ez a pszichoanalitikus, őrültes vonal, de összességében nem ad hozzá. De még úgyis agyalok rajta, és lehet második megtekintés után felcsúszik négyesre. A gusztustalan első részhez képest viszont egy frenetikus nagy ötös ez a film.

2016-10-03 07:45:35 Trashman (3) #3

Meglepően jó film volt ez, tetszett is, sokkal jobban, mint az Alice Csodaországban.
Csak azért nem négyessel osztályzom, mert szinte már CGI az egész és nálam ez
sokat ront a film élményen. Igenis meg kell építeni azt a díszletet és ki kell menni
valódi külső helyszínekre forgatni. Ez így nagyon műanyag.

2016-06-09 11:07:42 Robobá (4) #2

Meglepően intelligens és elgondolkodtató, mégis könnyed és szórakoztató kis film, aminek a hangulata igazán varázslatos. :)

2016-06-03 05:53:05 dorothygale (?) #1

Engem kifejezetten zavar már, hogy Depp csak ilyen limonádé, vagy meseszerű filmekben szerepel. Nem értem miért vette fel ezt a "cirkuszi bohóc" profilt....pedig a normális filmekben olyan jól szerepel, pl: Gilbert Grape, Donnie Brasco, Don Juan de Marco, Rumnapló, Fekete mise. Persze mindíg elvont karaktereket vitt, de ezek a " mesék" és meseszerű figurák a bemázolt arcával kiborítanak...