Hercules (1997) ☆

Herkules

(John Musker - Ron Clements)

amerikai animáció, fantasy, kalandfilm, musical, szerelmi történet, vígjáték

3,9

2018-04-15 20:29:08 LockkerDee (5) #21

Ez a mese az, amely minden klisétől mentes olyan értelemben, hogy egyszerűen és a gyerekek számára közérthetően mondja el, hogy a nem a fizikai erő, az izom számít, hanem a szív, az érzelmek és, hogy miképpen tudunk dönteni egyes helyzetekben. Klisé persze, hogy: Nem az erő számít, hanem a szív. De olyan kontextusba van helyezve az egész tanmese, hogy ezáltal válik annyira meghatározóvá és zseniálissá. Végig követhetjük a hős odüsszeia jellegű utazását, ahogy identitását és önmagát keresi, próbál megfelelni másoknak de végül rájön mi is számít igazából. Emellett a felnőtteknek is ugyanúgy szórakoztató mint a gyerekeknek, tele van poénokkal.

2011-04-10 19:05:20 slawter (5) #20

Magyarul Hádész hangja miatt hihetetlenül megéri megnézni, fantasztikus! :)

2010-08-20 00:10:52 Rocky (?) #19

Nem kell összevetni egyiket sem a másikkal!A Pinokkió és a Hófehérke 70 évesek,ugyanúgy zseniálisak mint a 96-os Notre Dame-i toronyőr.Egykutya.Mindegyik más,mindegyik szuper. Oroszlánkirály? Hát persze, az is ott van az általam említett 10+ legjobb között. DE a Kis Hableánynál nincs szívet-lelket melengetőbb! DE, nincs értelme rangsorolni őket,ezek szent darabok.

2010-08-18 22:07:24 Hannibal Lecter (4) #18

Érdekes az összehasonlítási alapod. A Csipkerózsika egy 60 éves klasszikus. :P A Pocahontasszal és a Kis hableánnyal már összevethető a Hercules, de ha kortárs remekmű, én távolról sem ezt a hármat említeném, hanem az Oroszlánkirályt. Ezek "csak" bájosak és szórakoztatók, de a Disney 1994-es csodadarabja egy szívet-lelket melengető, kortalan mestermű. Persze minden viszonylagos. Összetenném a két kezem, ha a mai Disney-darabok megütnék mondjuk ennek a rajzfilmnek a színvonalát. Látatlanban is örülök viszont A hercegnő és a béka klasszicizáló tendenciájának - ha csak egyszeri is.

előzmény: Rocky (#17)

2010-08-17 21:16:25 Rocky (?) #17

Doktor Úr,már hogyne lenne remekmű?! Műfaján belül extraklasszis!- ilyen minőségű és mennyiségű humor egy disneyben sincs. Van kb. 10 Disney rajzfilm ami bámulatosan bájos,kezdve a Kis Hableánnyal,Csipkerózsikával,Pocahontassal és majd az összes régivel. Lehetetlen őket pontozni...gyönyörűek.

2010-08-17 18:46:18 Hannibal Lecter (4) #16

Számomra egyike az utolsó minőségi Disney-animációknak (ezt követően talán már csak a Tarzan és az Atlantisz tetszett igazán), persze nem remekmű, de bájos, szórakoztató, szellemes, szívvel-lélekkel készített darab aranyos karakterekkel.

2010-08-17 17:55:26 Bubu (5) #15

Igazi üde színfolt a Disney palettáján :) A dalok, főleg a múzsák dalai nagyon el lettek találva. Iszonyat nagy poénok, brillíroztak az írók :)

2010-08-09 21:02:16 Rocky (?) #14

,,Mindig fitt , gyúrni sose rest,
Lesd meg este mert a teste istenien fest!''
Rólam csinálták ezt a filmet, mestermunka:)

2009-10-27 01:11:28 nandras (4) #13

kevés nézhető disney film van - ez az egyik.
hádész figurája mindent visz!

2009-02-13 21:12:29 -senki- (5) #12

tényleg jó! ;)

2009-02-13 19:18:52 kulcsar03 (4) #11

"Te vagy a legnagyobb sztár, mióta Prométeusz kihúzta a gyufát." Ez valami hatalmas :D Egyébként maga a történet elég lapos, de a poénok télleg zseniálisak, valamint a zene is jobb az átlagnál.

2008-07-25 11:32:52 Ágó (5) #10

Miután annak idején kijött VHS-en, óriási kedvencemmé vált. Napjában kétszer is megnéztem. Aztán 6-7 év múlva, egy újbóli megtekintés alkalmával már nem tetszett annyira, ugyanaz volt a bajom vele, mint az Eszeveszett birodalommal. Túl hamar megunható, korosztályos szórakozás. Aztán most nemrég kapott még egy esélyt: A poénok többsége hatalmasat üt, a dalok szerintem fenomenálisan jók és mindenek tetejébe annyi ötlet van benne, hogy 53. megnézésre is simán fedeztem fel újdonságokat. Már nagyon várom a következő évet, amikor a rendezőpáros újabb alkotással rukkol elő. Addig pedig megpróbálom megszerezni valahonnan a Great Mouse Detective című filmjüket, de valószínűleg nem járok sikerrel...

2008-06-12 22:58:29 Magnificat (5) #9

legjobb rajzfilmek egyike...

2008-03-24 13:48:30 sucre (5) #8

örök gyerekkori kedvenc#1

2007-12-12 18:26:18 Ivan/ (2) #7

Próba gyanánt a Mackótestvér 2. nekem elég is volt:)

előzmény: k3pl3r (#6)

2007-12-12 14:57:45 k3pl3r (?) #6

Pedig te lehet értékelnéd őket. :) Egy próbát megér, nem? :)

előzmény: Ivan/ (#5)

2007-12-12 14:10:36 Ivan/ (2) #5

Azokat már meg se néztem:)

Hiába a trash rajzfilmek nem az én világom:)

előzmény: Semprini (#4)

2007-12-12 14:02:06 Semprini (5) #4

A legalja??? Na ne vicceljünk már! És akkor a sok sz@r, gagyi, videóra készült, összecsapott Disnmey-rajzfilm folytatásra milyen jelzőt mondjunk? (Notre Dame-2, Atlantis 2, Szépség és Szörnyeteg karácsonya, hogy tovább ne soroljam...:-P)

előzmény: Ivan/ (#3)

2007-12-12 13:47:49 Ivan/ (2) #3

Szerintem a Disney filmek legalja. Idegesítő karakterek, gyenge zene és a történet is elég sovány szerintem.

2007-12-12 13:45:48 Semprini (5) #2

A gospel-es dalok tényleg nagyon jók...és a sztorit is jól átszabták amolyan "Disney-stílusúra"! Nekem Hádész (Kulka János hangjával) és a két ügyefogyott famulusa, Pech és Pánik voltak a kedvenceim, de minden figura nagyon ötletes, karakteres.

előzmény: k3pl3r (#1)

2007-12-11 23:25:49 k3pl3r (?) #1

Ez pont a Pocahontas ellentettje. Ott a zene tetszett kevésbé, itt meg pont az volt jó, meg a poénok. A történet viszont elég gyengus lett és talán itt vannak a főhősnek a legérdektelenebb bajtársai, a Disney filmek közül. Viszont a humora és a zene miatt még a 4-esen is gondolkozom.