The Best Years of Our Lives (1946) ☆ 👁

4,3

2017-07-20 10:40:02 bumbayo (4) #9

Fredric March egy zseni!

2013-04-08 22:46:38 Xuja (4) #8

Kicsit giccsbe hajló (mint a Wyler filmek általában), ennek ellenére remekül felépített film, mely hiteles korrajzot ad a háború utáni Amerika társadalmáról. Eleinte kicsit szkeptikus voltam, hogy a 3 szálat hogy hozzák majd össze, de a forgatókönyv kifejezetten okos, nem éreztem erőltetettnek a karakterek közti kapcsolatokat.

2012-09-23 13:21:55 zéel (4) #7

A háborúból visszatérő (amerikai) katona beilleszkedési, visszailleszkedési nehézségeiről - 1946-ból.
Tisztességes, szép film. Ma is időszerű probléma. (Ma is készülnek ilyen témájú filmek? Én nem nagyon találkoztam ilyenekkel. Pláne olyannal, amelyik az Oscarig is eljutott.)

2012-09-21 15:53:44 coles (4) #6

Nála olvastam az alábbit (e mozi kapcsán):

"Mindhárman /Capra, Stevens és Wyler/ részt vettünk a háborúban. Mindnyájunkra nagy hatással volt. Ha nem tettem volna szert némi tapasztalatra, nem tudtam volna úgy elkészíteni a filmet, ahogy elkészítettem. Megtanultuk, hogy a világot jobban meg kell értenünk... Tudom, hogy Georges Stevens megváltozott, amióta látta a holttesteket Dachauban. Kénytelenek vagyunk megállapítani, hogy Hollywood nemigen tükrözi vissza a világot s azt a kort, amelyben élünk."

Majdnem zseniális:

2011-03-21 17:55:54 HRicsi (?) #5

Nagyon szép és erőteljes dráma!
Egyébként Sidney Lumet top 10 listájának első helyezettje.

2010-04-18 14:50:12 BonnyJohnny (5) #4

Én zseniálisra értékeltem a filmet, de igazából egy kicsit haragszom rá, mert elhappolta az Oscarokat az It's a Wonderful Life elől.

2010-04-18 14:42:24 Hannibal Lecter (3) #3

Engem annyira nem fogott meg, többet vártam. A színészek jók, de a történetben nincsenek igazi tenyérizzasztó fordulópontok, a szerelmi szál tűrhető, de nem kiemelkedő - igazából csak Homer története az, ami szívvel-lélekkel készített, megható szekvenciája a filmnek.

2009-07-24 15:14:17 critixx (5) #2

Az Aranypolgár mellett ez volt André Bazin másik nagy példázat-filmje a "tilos a montázs" és a nagy mélységélesség mellett. Nem véletlen, hogy G. Toland fényképezte mindkettőt.

előzmény: Dougie (#1)

2008-06-13 09:58:48 Dougie (?) #1

persze tipikus amerikai film, de azért van itt dráma (mindhárom rétegből képviseltetett férfi (és családjaik) esetében)

a legjobb kép: az Aranypolgáros operatőr Gregg Toland tolmácsolásában: mikor Fred a végefelé a repülőtéri roncstelepen bemászik az egyik gépbe...