Les rivières pourpres (2000) ☆ 👁

(Mathieu Kassovitz)

francia krimi, thriller

3,6

2023-06-01 08:31:07 kaamir (2) #16

Teljesen jól indul, az első negyven percben felépíti a hangulatot és egy izgalmas történet alapjait. Aztán Vincent Cassel bemegy a nácikhoz, előadnak valami Mátrix paródia verekedést, a film pedig zuhanórepülésbe kezd. A végére már teljesen zavaros, logikátlan és B-kategóriás. Nem kis teljesítmény, hogy a forgatókönyv képtelen tisztázni olyan alap dolgokat, mint hogy ki mikor mit és miért csinált.

A karakterábrázolás amúgy kimerül annyiban, hogy Jean Reno melankolikus (azta!), Cassel pedig egyfolytában dühös és kiabál. Pedig ilyen színészekkel ebben több lett volna.

2020-05-31 18:08:52 Doc (4) #15

Szerintem csak egyszerűen úgy voltak vele, hogy az egypetéjű ikrek tökegyformák, biztos az ujjlenyomatuk is az.
Aztán, hogy nem tudták hogy nem így van, vagy nem törődtek vele az igazából mindegy.
De mint mondtam, sokat nem rontott az élményen, csak mivel véletlenül tudtam, így zavart.

előzmény: HejjaX (#14)

2020-05-31 18:02:27 HejjaX (4) #14

Régen láttam, ennyire már nem emlékszem, azt hittem, azt írod, hogy a filmben nem egyforma az ujjlenyomatuk és ez hiba. De így okés.
Mondjuk az lehet, hogy nem voltak elég alaposak a nyomozók, mert egyébként nagyon könnyen összetéveszthetőek, ha nem végeznek precíz munkát.

előzmény: Doc (#13)

2020-05-31 17:55:55 Doc (4) #13

Pont ez a hiba benne!
Megtalálják a fegyveren azt az ujjlenyomatot, ami a levágott ujjon volt. Akkor ennek az ikertestvértől kellene jönnie - de onnan nem jöhet.

előzmény: HejjaX (#12)

2020-05-31 17:53:49 HejjaX (4) #12

Az a "hiba" nem hiba, ugyanis az egypetéjű ikreknek tényleg nem egyforma az ujjlenyomatuk. Bár sokkal jobban hasonlít, mint pl. a kétpetéjű ikreknek, de akkor sem egyforma.

előzmény: Doc (#11)

2020-05-31 17:34:29 Doc (4) #11

Remek nyomozós film, szuper hangulat.
Újra megnéztem, fenntartom a 4-est.
Az egyetlen kicsit zavaró hiba az, hogy az egypetéjű ikreknek nem egyforma az ujjlenyomatuk. De ez igazából apróság, nem rontja érdemben az élményt.
A végét valóban cizellálhatták volna - ha az jó lenne, megérné az 5-öst is.

2014-11-06 14:25:40 katoband (4) #10

Az eleje nagyon ütős...Feszült hangulat,érdekes figurák....Sajnos később leül az egész film,és igazából az értelmét is nehéz kibogozni.

2014-08-08 14:06:11 betti (3) #9

Kétszer láttam, a logikai bakik zavarnak leginkább. De az is bosszant, hogy amikor a két nyomozó összekerül, Jean Reno esélyt sem ad a fiatalnak, hogy beszámoljon a saját nyomozásáról, és kiderülhessen, a kettő összefügg. És ennek igazából semmilyen megnevezhető oka nincsen...

2013-08-30 07:09:33 Simpleton Larry (3) #8

A vége összecsapott, a hangulat a kezdeti erősségből fokozatosan veszít, a filmben rejlő lehetőségek majd' mind kiaknázatlanok, a végén hiányzik még pár összetűzés, az intézmény sorsa nincs megvilágítva, vagy akár a főszereplőké (az intézmény hatalmának függvényében), stb., stb.
Pedig benne volt egy Hetedik-szintű thriller lehetősége bőven.

2012-02-05 16:19:59 Leppard (3) #7

Csak a hangulata miatt 3-as, a többi nem ér annyit.

2010-12-31 02:22:06 Rorschach (5) #6

Hát persze, hogy nem hordozza a géneket, azért kell összeházasítani egy vérfertőzött árjával. Én egyébként magát a végét nem értem, az ikres dolgot...Nem mintha eddig sikerült volna egyszer is úgy megnéznem, hogy a teljes figyelmem neki szenteljem :D

előzmény: Sógorod (#5)

2010-03-08 06:56:02 Sógorod (3) #5

Valamit nem értek, de azt legalább nagyon...Az, hogy a szülészeten elcserélik a babákat, miért eugenetika? Hiszen a cseregyerek nem az egyetemi oktató szülők genetikai utódja, hanem az "átlagos" falusi szüleié. Következésképpen nem hordozza ugyan a belterjességből eredő génhibákat, de a "zsenigéneket" sem. És ezen az sem változtat, hogy kit ki mellé ültetnek a könyvtárban... Ez így elég zavaros katyvasznak tűnik. Vagy tényleg csúnyán félreértettem valamit?

2009-09-21 09:26:58 Rituska (3) #4

Harmadszori nézésre egyre kiábrándítóbb ez a film. Le is pontoztam hármasra. Amikor legelőször megtekintettem nagyon tetszett, már nem tiszta, hogy miért. Többet nem nézem meg, mert végül kettes lesz belőle....

2008-10-24 19:15:56 wory (4) #3

Kicsit összecsapottnak tűnt a vége...

2008-09-24 23:58:31 morcosmedve (4) #2

Igen, ott lohadt le 4-esre.

2008-04-02 18:29:20 ichi (4) #1

Nagyon jó film! A befejezésével viszont nem vagyok kibékülve!