The Visit (2015) ☆ 👁

2020-06-01 18:01:33 kilépett felhasználó (?) #66

Nem.

előzmény: devidke (#65)

2020-06-01 17:15:06 devidke (1) #65

Nem igazán értem a kommentelők lelkesedését. Titeket nem zavartak az elképesztő logikai hibák, amiből 5 percenként kaptunk egyet?

2019-03-24 14:13:55 GothMan (4) #64

Anno az egyik legnagyobb Shyamalan fan voltam, még a Happening is tetszett a maga módján, de aztán én is lemondtam arról, hogy láthatok még tőle valami emlékezeteset. Talán ezért is tetszett annyira ez a "visszatérő" filmje, mert tényleg minőségi cucc, akármerről is nézem. Nem is bárgyúskodja el, mert bár szokás szerint van benne irónia, vígjátéknak véletlenül sem nevezhető, mert rendesen összefosatja az embert. Én személy szerint nem fedeztem fel benne egyébként a Shyamalanos vizuális védjegyeket, viszont a végkifejletben hozta önmagát - jó volt újra átélni ezt (a hányattatott múltú főhősök szembenéznek legbelsőbb félelmeikkel, és győzedelmeskednek). Az ezt követő Split-et már láttam korábban, az is tetszett, de ez a film minden szinten ütősebb volt.

2019-03-13 09:42:07 ChrisAdam (3) #63

Azt mondanám, hogy egy baromi jó sztori, baromi jó csavarral, és tényleg igazán benne van a lehetőség, hogy megérdemeljen minden jó szót.
De. Deviszont az a baja, hogy olyan alapvető dolgokon bukik el, amit nem lehet figyelmen kívül hagyni. Elsősorban a gyerek karakterek olyan szinten természetellenesen reagálnak a körülöttük történtekre, hogy képtelenség komolyan venni őket, és van, ahol el is száll a feszültség. Tehát miután 12 (?) évesen a mamámat látnám meztelenül kaparni a szomszéd szoba ajtófélfáját, majd egy nappal később késsel szaladgálni a házban és dörömbölni az ajtómon,minimum rohannék a legközelebbi házhoz, hogy segítséget kérjek, de igazából bármit, csak nem folytatnék nyugodtan bájcsevegést másnap velük. Ezentúl ott van az is, hogy ugyanígy a gyerekszínészek rendkívül túljátszák a szerepüket, de ez nem is az ő hibájuk: olyan mondatokat ad a forgatókönyv a szájukba, amit nem mond egy kis tizenéves. És az a probléma, hogy ez a természetellenesség totálisan gallyra vágja a film nagy részét. Az már pedig végképp az én ízlésem kérdése, hogy egyébként is idegesítőek voltak a gyerekek, szimpátiát nem ébresztett bennem a történetük. Nem izgultam értük, nem éreztem azt a nagy veszélyhelyzetet, és talán éppen azért, mert mintha ők sem.

Másodszor: a vlogging documentary forma szintén rendkívül sokat elvesz bizonyos jeleneteknél. Először is, ez is teszi a gyerekeket is természetellenessé, másodszor pedig nem eléggé bátor ebben a doku-stílusban, hogy tényleg hihető legyen. Persze ez félig-meddig szakmai ártalom is, mert képtelen vagyok elvonatkoztatni attól, hogy 12 éves gyerkőcök profi módon kezelik a Canon C300-ast, az interjúrészek gyönyörűen meg vannak komponálva képileg, de nem is folytatom, mert ez az én heppem. Viszont ott a másik oldal: a doku-stílussal számomra elveszett a hangulat is, pedig a környék igazán lehetőséget ad arra, hogy aztán beszippantson és ne engedjen, de valahogy az egész nem érkezik meg, a végére pedig nem marad más bennünk, csak az az érzés, hogy "egy újabb found footage, ami mehet a polc aljára".
Csak belegondolok, hogy micsoda film lehetett volna ebből, ha stabil kamerákkal, lassan, komótosan közelítettük volna meg a lápos-ködös helyet, a hideg téli napokon. Szinte fáj, hogy mennyi minden lenne ebben még.

A csavar királyahogy mondtam, a történetben igazán van potenciál. A kettestől pedig a finálé menti meg, azért a szobás-mamás rész igazán félelmetes, mint ahogy a konyhás jelenet is. Már-már elkönyveltem csalódásként, de az utolsó 20 perc azért szerencséjére megvillogtat pár igazán jó meglepetést. Úgyhogy ezért is a hármas. Összességében persze ez egy csalódás, mert Shyamalan visszatérésére vártam.

2018-02-18 12:14:30 Lacika83 (4) #62

Nem vagyok nagyon gondolkodós, nekem a filmek arra jók, hogy végre kikapcsoljanak, így hagyom a történéseket peregni, és nem gondolkodom túl a dolgokat, ezért legtöbbször meglepnek a filmek végén a fordulatok. És ezt imádom bennük. A rendező eddigi munkássága is azt súgta, hogy itt bonyolultabbak a miértek, ráadásul amikor idegenekről, és tóba hurcolt emberekről regélt a mutti, akkor azt hittem valami újabb természetfeletti történés lesz műsoron. Komolyan vártam, hogy szétnyíljon a nénje feje, és kibújjon belőle egy elfajzott E.T.-növendék. Pedig végig ott voltak az utalások a filmben - a két látogató, akik a nagyszülőket keresik; a "ne menjetek a pincébe" duma; az elrontott kamera a laptopon - de ugyebár ilyenkor ezeket ritkán veszem észre, csak nézem a filmet.

Nem mondom, hogy sok újat adott, de azt gondolom, hogy műfajában igenis nagyon jó.

2017-04-02 19:10:51 necksprain (4) #61

jó, ez igaz. én még valami természetfelettin is gondolkoztam az elején valamiféle félzombi cuccra. szerencsére nem az lett.

2017-04-02 17:04:32 BonnyJohnny (3) #60

Az, hogy valami nem okés, azért még elég sok lehetőséget rejt... :D
Én pl. valami kult dologra gyanakodtam az elején...

előzmény: necksprain (#59)

2017-04-02 16:57:09 necksprain (4) #59

hát azt azért mind a leírás, mind a trailer, mind a horror kategória sejteti, hogy valami nem okés a papával, mamával, nem kell ahhoz dramaturgiai zseninek lenni, hogy rájöjj.

előzmény: gebra (#58)

2017-04-02 14:08:02 gebra (2) #58

hát nem tudom. nem vagyok valami nagy dramaturgiai zseni, de nekem nagyon korán az elején összeállt, hogy a két öreg nem két nagyszülő.
nekem most ez egy lufi volt, ami hamar kipukkadt.

2017-03-04 23:56:44 kwzatz (4) #57

Először is beszállnék én is a szavazásba, ami itt már kialakult: Tény, hogy más a kettő, de egyértelműen jobban tetszett, mint a Babadook. :)
Van egy olyan érzésem egyébként, hogy Shyamalan úr egy Edgar Allan Poe novelláskötet olvasgatva találta ki a sztorit, mert az alapötlet erősen hasonlít a Dr. Kátrány és Toll professzor módszerére, csak ügyes változtatásokat hajtott rajta végre, hogy ne vegyük észre. Persze ez nem negatívum, csak eszembe jutott. Ügyesen ötvözte ezt a found footage technikával, szerintem passzolt az alapötlethez. A színészek is jók voltak, a nagyi igazán kitett magáért. :D Valahogy a "csavar" után nekem egy kicsit hiányérzetem támadt, pedig nem gondolom rossznak, nem igazán tudom megmagyarázni az okát. Egy gyenge négyest azért megérdemel a film, a műfajban meg szerintem a jobbak közé tartozik.

2017-02-18 21:48:55 Mizi (3) #56

Fogalmazzunk úgy inkább, hogy nem egy maradandó élmény.

előzmény: purplerain (#55)

2017-02-18 21:44:05 purplerain (4) #55

Jaja akkor ez legalább jól derengett :) Akkor Mizi pont úgy látta a filmet mint én :D :D

előzmény: necksprain (#54)

2017-02-18 18:45:14 necksprain (4) #54

Van kutba dobas, az oreglany a sajat gyerekeit kutba dobta, azert kerult be a gyogyoba.

előzmény: Mizi (#52)

2017-02-18 18:16:23 purplerain (4) #53

Na, így már ok köszi! :)

előzmény: Mizi (#52)

2017-02-18 18:06:13 Mizi (3) #52

Kútba dobásra nem emlékszem. A nagyszülőknek hitt egyének elmebetegek, és igen, megszöktek a gyogyóból, ahol az igazi nagyszülők önkénteskedtek. Őket (vagyis ami maradt belőlük) a pinyóban találja meg a kislány a film végén.

előzmény: purplerain (#51)

2017-02-18 17:56:49 purplerain (4) #51

Nem tudtam teljes odaadással nézni a filmet (a gyerekkel játszottam közben) és maradt némi űr...

- ok a nőci gyerekeit kútba dobták vagy mi... ettől kattant be? Megszöktek valami elmegyógyintézetből vagy mi? Mert talált a lány valam kabátot a pincében...
- mi lett az igazi nagyszülőkkel?

Megannyi kérdés, de haladjunk sorrendben... :)

2017-01-28 12:50:54 dikalosz (?) #50

Naa, lehet egy helyen nezzuk?

előzmény: flake (#49)

2017-01-28 08:45:01 flake (4) #49

Éppen ma fog megtörténni :)

előzmény: whiteman 01 (#46)

2017-01-28 06:37:57 tomside (4) #48

Nincs még egy filmes oldal, ahol ezt a két filmet ennyit emlegették volna együtt! :D

2017-01-28 05:37:34 BonnyJohnny (3) #47

Hát, ezt ilyen egyértelműen nem lehet kijelenteni. :)
Akinek nem tetszett annyira a Babadock, akkor esetleg. De annak, aki szerint az legalább nagyon jó, annak kevésbé fog tetszeni a Split is.

előzmény: whiteman 01 (#46)

2017-01-28 03:46:38 whiteman 01 (4) #46

Lehet akkor félreértettem valamit, mindenesetre a Splitet nézd meg, mert az meg mindkettőnél jobb ;)

előzmény: flake (#45)

2017-01-27 20:45:15 flake (4) #45

Én nem így látom. Ez valóban nem vegytiszta horrorfilm, sőt én nem is tartom horrornak, creepy-nek elég creepy a cucc az biztos, de sem ez sem pedig a valóban ügyesen és stílusosan adagolt irónia nem fogja a The Babadook fölé emelni, igazából ezek a dolgok semmi fölé sem fogják emelni. Az én szemeben egy film sem lesz ettől jó, vagy rossz. ;) Ahogy az sem, ha egy kicsit szokatlan a set meg setting viszonyulása egymáshoz. Íze, hangulata lehet ettől, de semmi több.

Egyébként tök nem jó, hogy azt írtad: örülök, hogy pont ezt a 2 filmet hasonlítottad össze

Mert én nem is. Szerintem butaság ezt a két mozit összehasonlítani. Éppen erre szerettem volna felhívni a figyelmet. Úgy gondolom azért is felesleges, mert míg a The Visit egy tényleg jó, vicces, hangulatos szórakoztató mozi, ami elég ügyesen kitolja a fun factort a creepy eszközeivel, vagy még inkább azok használatával, addig a The Babadook egy precízen megírt és megrendezett mozi, valódi, élő karakterekkel és komoly tudatossággal. Igazi mélysége van.

Az tény, hogy a The Visit egy kicsit parádésabban, látványosabban használja a filmnyelvet, de semmiképpen sem szebben vagy jobban, mint a The Babadook. Persze ez csak egy vélemény.

előzmény: whiteman 01 (#44)

2017-01-27 03:37:36 whiteman 01 (4) #44

Pedig jobb ez, mint a Babadook:) Ez sem vegytiszta horrorfilm, de van egy sajátos creepy hangulata, ami miatt azt az érzést kelti, mintha egy klasszikus rémmesét látnánk, csak modern környezetben, nem kevés iróniával. Talán meglepő, de működőképes, és főleg nagyon... egyedi. Ez a babadookról nem mondható el, ami egy idézetgyűjtemény úgy, ahogy van( Rosemary gyermeke, Ördögűző stb.), plusz a zsánerzavart is éreztem, mert alapvetően dráma lenne, de annak szerintem elég felületes volt, a horror elemek meg nem voltak benne elég erősek, hogy domináljanak. Emlékszem, tavaly egymás után néztem meg őket, örülök, hogy pont ezt a 2 filmet hasonlítottad össze:) Főleg, hogy a Visit aktuális is, kitűnő előétel a Splithez, Shyamalan visszatérésével kapcsolatban pedig rávilágít, hogy nem egyszeri csodáról, vagy véletlenről van szó, annál inkább tudatos építkezésről.

előzmény: flake (#42)

2017-01-19 18:23:19 tomside (4) #43

az én szememmel

Ezzel a kacsintóssal. ;)

előzmény: flake (#42)

2017-01-19 17:06:49 flake (4) #42

Én sem kedvelem (és nem is nagyon értem), de messze nincs olyan jó, mint a The Babadook. :)

2017-01-19 16:53:48 dikalosz (?) #41

Hát most már kíváncsivá tettél. Főleg hogy még adok is az ízlésedre ugye.. :D Mindenesetre ha van olyan jó, akkor ennek is egy közepesen erős ötösnek kell lennie!

2017-01-19 15:19:46 tomside (4) #40

Ööö... nem kedvelem az ilyenfajta összehasonlításokat, de ez a film az én szememmel bizony van olyan jó, mint a The Babadook. :O

előzmény: dikalosz (#39)

2017-01-19 13:01:41 dikalosz (?) #39

Huhh.. Azért a Babadook-ot egy kalap alá venni az általad említett filmekkel és társaikkal, hát basszus, fáj ezt látni.
Szinte, hangsúlyozom szinte semmi közös nincs bennük, valamint a minőségbeli különbség is óriási.
Azt látatlanban kétlem, hogy jobb film lenne a The Visit mint az ausztrál mestermű, de ez már ízlés kérdése.
Mindenesetre a napokban sort kerítek a megnézésére, ha már a Split úgyis aktualitás. Aztán majd nyilatkozom.

előzmény: Xaos (#17)

2016-08-31 01:35:56 Mizi (3) #38

Az eleje unalmas, a közepe egész jó, tele feszültséggel, de a nagy csavar után szétesik. Egy egész ügyes horrorból kikerekedett egy gyenge thriller. A vége meg... nekem sem a csöpögős, sem a jópofáskodó nem tetszett, egyik sem illett volna oda, de a kettő együtt meg még úgy se.
Apropó a csavar sem az igazi, mármint meg tudott lepni, de jóval durvább lett volna a film nélküle, ha belegondol az ember!

2016-02-28 11:28:48 kaamir (4) #37

Ritka, hogy egy film ekkora hendikepekkel indulva (Shyamalan elmúlt filmjei, found footage) ekkora pozitív meglepetést okozzon. Ez egy nagyon groteszkül vicces, abszurd, ugyanakkor elég hiteles és a maga módján félelmetes kis filmecske. A két gyerekszínész aranyat ér, végtelenül szimpatikusak és kb. a hátukon viszik a filmet. Ugyanakkor vannak hibái:

A nagy twist után leül a forgatókönyv és meglehetősen kommersz a befejezés. Én vártam volna még valami csavart, gonosz viccet. Illett volna a film hangvételéhez.

A found footage pedig teljesen indokolatlan, de gondolom nem mertek komolyabb, drágább technikát bízni Shyamalanra :)

Shyamalan neve mellett most két film is van készülőben az IMDB-n, mindkettőt írja és rendezi és mindkettő műfaja mystery / thriller (nem akció, nem sci-fi :D). Az egyikben ráadásul a jó öreg Bruce Willis a főszereplő. Én bizakodó vagyok.

2016-01-22 20:51:16 TomPowell (3) #36

Nem tudom. Személy szerint kifejezetten reálisnak tartottam a gyerekek érettségét, és ezt tapasztalatból mondom, mert az elmúlt évkben dolgoztam ezzel a korosztállyal, de ez nyilván sok változó függvénye.
Én múltkor kissé fáradtan néztem a haverokkal és egyszer se rezzentem össze, de a WTF csavar működött, pedig így belegondolva elég nyilvánvaló volthogy nem is az igazi nagyszülők, de tudjuk be a fáradságnak.
A kamera használatával se volt különösebb kivetni valóm, a Paranormal Activitykben idegesítőbb. Shyamalannek kétségtelenül jót tett, hogy ismét kis pénzből dolgozhatott, de ez csak az elmúlt 10 éves munkáihoz képest süvegelendő, az azt megelőzőknek a nyomába sem ér, de ha az elkövetkezendő filmjei (már ha egyáltalán) legalább ezt a színvonalat ütik meg, már azt díjazni fogom.

előzmény: goromba (#35)

2016-01-22 18:43:52 goromba (3) #35

Majdnem pontosan ez a véleményem.
Azzal a kiegészítéssel, hogyszámomra rohadtul értelmezhetetlen a gyerekek átlagon felüli érettsége-jó, értem én, az anyjuk nem az a mintaszülő, apjuk, meg még kevésbé, no, de akkor is, neveltem már gyereket, meg rokonságban is van pár, de azért, no, hagyjuk már, baszki, felnőttebbek(a lány az főleg ordas nagy túlzás), mint én valaha leszek(pedig már valószínűleg kevesebb van hátra, mint megvolt eddig)
Szóval, azt gondolom, majdnem ismét rendben van , de megint, nem kicsit túl lett írva(rendezve) a cucc.

2016-01-19 12:33:09 frogman (?) #34

ezt még nem láttam, de ja, ja, és anno még a Mátrix sem nagy pénzből jött össze. a folytatások igen.

2016-01-19 12:29:11 BonnyJohnny (3) #33

Nem tudom, én nem voltam hasra esve tőle.
Egyrészt megint a found footage filmek rákfenéje: a mindenhová cipelt, mindent felvevő kamera, ami veszi a nagy semmit is. Ami jelen esetben például tökre nem indokolt, ugyanis a film nem azt játssza, hogy ez egy megtalált felvétel (nem mintha ez a másfél évtizedes Blair Witch Project után bármikor is működöt volna), egyszerűen csak kézikamerás... mert az a divat (mint a tizenéves fiúk körében a reppelés...:P).
Megint egy unalmas első félóra, egy érdekesebb, mint izgalmas középső félóra, egy elmegy kategóriás utolsó félóra, WTF csavarral és feloldással az utolsó tíz percben.
Összességében valóban jobb, mint a többségében a nézhetetlen-rossz kategóriába tartozó társai, és Shyamalantól ez különösen kellemes meglepetés, elnézve a Signs óta eltelt évtized langyos munkásságát.
De ez így is kevés ahhoz, hogy csatlakozzam azokhoz, akik szerint Shyamalan visszatért. Én csak annyit mondanék, hogy még él.
De az biztos, hogy akárcsak Watchowskiéktól, tőle is megvonnám a nagy pénzt. Láthatóan jobban elemükben vannak nélküle.

2016-01-11 18:45:13 Killjoy (4) #32

Shyamalan újra a ringben. Az mostmár teljesen egyértelmű, hogy nem szabad nagy pénzeket a kezébe adni, mert azzal együtt a stúdiók elvárják azt is, hogy nagyban igazodjon az elvárásaikhoz. Sötétben, fejhallgatóval néztem, hát volt pár jelenet, amikor az ütő is megállt bennem. Nagyon szépen vitt a vakvágányok között, hogy a végén egy olyan végkifejlet legyen, ami azért volt meglepő, mert logikus volt és nem volt benne semmi igazi misztikum, amire a film utolsó 10 percéig végig készült az ember, különösen a sütős utalások után. Tökéletesen követte azokat az instrukciókat, amiket a lány is elmond a filmje készítése közben, és ez nálam most nagyon betalált. Utoljára a 2010-es Ördög tetszett Shyamalan művei közül, még akkor is, ha ott csak írói szerepben volt köze a történethez, de most végre újra jó alkotást hozott tető alá.

2016-01-10 19:22:05 carmine (4) #31

Végre egy jó film Shyamalan-től, talán a Jelek óta a legjobb. Ugyan nem kevés logikátlan cselekmény van a filmben, azonban képes fenntartani a feszültséget és a szokásos fordulatot is egész jól titkolja. Remélem marad ezen a vonalon a rendező és hanyagolja, a léghajlító-féle borzalmakat.

2016-01-09 00:26:38 Loretta (5) #30

Röhögőgörcsöt kapni a sötétben, miközben rettegsz. Ilyen hatással van a film. Betegen zseniális, zseniálisan beteg... Utálom a horrort, ha tudtam volna, hogy ez az, esélyt sem kapott volna... :)

2016-01-07 22:57:21 miraculum (3) #29

Nem egy nagy durranás, de az elmúlt évek 'nagy' horrorsikereinek a szintjét bőven hozza.

2016-01-07 20:34:01 HejjaX (4) #28

Igen, a fordulat után, az utolsó percekre sikerült elcseszni a filmet. Kár érte, de ettől még megcsillant a fény Shyamalan alagútja végén.

előzmény: Jason13 (#27)

2016-01-07 20:29:24 Jason13 (3) #27

Shyamalan tényleg visszatért?
Ha nem is lett olyan emlékezetes film a The Visit, mint a direktor korai alkotásai, attól még egy nézhető, sőt, szórakoztató darab, ami magasan felülmúlja a rendező legutóbbi celluloidszörnyeit.
Ugyan nem igazán vagyok oda a found-footage horrorokért, de itt egész ügyesen lettek csatasorba állítva a műfaj alapvető elemei. A felvezetés szokás szerint kissé terjengős, de köszönhetően az érdekes történetnek és a szimpatikus gyerekszínészeknek, egyáltalán nem válik unalmassá. A hangulatépítés is több szerepet kap, mint azt általában megszokhattuk manapság, így az ijesztgetések is egész működőképesek.
Aztán kapunk egy fordulatot is, ami nagyjából kiszámítható, de mégis nagyszerűen van felvezetve.
De akkor miért átlagos a végeredmény? Sajnos, miután lelepleződnek a dolgok, onnantól egy teljesen átlagos finálét kapunk, amit én inkább erőltetettnek tartottam, mint feszültnek és izgalmasnak. A lezárást pedig sikerült eléggé elhúzni, 5 percet kiollózhattak volna az utolsó 10 percből az illetékesek.
Mindent összevetve, egész kellemes kis horror ez, ami eleinte ügyesen építkezik a már jól ismert elemekből, de a végére kifogy belőle a szufla. Sebaj, azért örültem, hogy Shyamalan végre képes volt elkészíteni egy épkézláb alkotást. Remélem, a jövőben ennél már nem ad lejjebb és akkor sikerülhet majd elfelejtenünk az Utolsó léghajlítót és a Föld után-t.

2016-01-07 15:17:33 adikaland (4) #26

Áhh köszi ez elkerülte a figyelmem..

2016-01-06 09:20:26 tomside (4) #25

A földszinten volt vezetékes net. Ez el is hangzik. Mindig lent skype-oltak, fentről, éjjel ezért nem tudták hívni anyukát.

előzmény: adikaland (#24)

2016-01-06 08:57:23 adikaland (4) #24

Ha annyira hangsúlyozták, hogy nincs Wifi,akkor azért a Skype-ot megmagyarázhattak volna
Egyébként Kedves film volt. Az öreglány pedig zseni.

2016-01-05 20:17:41 Dió (4) #23

Igen a társasos jelenetre gondoltam pont én is, amikor azt mondtam, hogy magasra dobott labdákat nem üt le végül a finálé. Abban az egy jelenetben több feszültség volt (lehetett volna), mint az idei horrorok többségében.

előzmény: Xaos (#22)

2016-01-05 19:50:54 Xaos (4) #22

...tehát a társasos jelenetben több 'drámát' vártam a 2 gyerektől..

2016-01-05 19:38:56 Xaos (4) #21

Én nem teszem, pedig gondolkodtam rajt. A 2 kölyök szerepe túlzottan is mesterkélt, életszerűtlen volt. Nem hiszem el, hogy egy sírógörcsöt vagy pánikrohamot ne játszhattak volna el az akasztott nő láttán, vagy a sütős jelenetnél, de nem, nyugodtan leültek játszani a nagyszülőkkel. Meg a valóságban nem fognak ennyi idősen olyan szavakkal dobálózni, hogy "skizofrén"..
Szóval szerintem a 2 színészgyerek valójában a korukhoz képest nagyon is érett, de ez akkor sem általános, a filmben ez már nagyon mű volt. :))

2016-01-04 21:59:29 tomside (4) #20

Közel vagyok ahhoz, hogy felpontozzam ötösre.

2016-01-02 22:47:17 Majvaldo (5) #19

Mestermű! ;)

2016-01-02 10:12:30 tomside (4) #18

Egyetértek abban, hogy jobb a felsoroltaknál. (Bár a PA-t nem láttam.) A kiscsajban még nem láttam a nőt, de a jelenséget értem, más esetben én is voltam már így. :)

előzmény: Xaos (#17)

2016-01-02 01:14:52 Xaos (4) #17

Ahhoz képest eléggé lepontozták a 'rohadtparadicsomon' meg az imdb-n, pedig 8-at simán megér a 10-ből, persze a Hatodik érzéket nem fogja lekörözni, erre ne is számítson senki!
De akkor is, ez a film jobb mint a Babadook, Insidous, Paranormal Activity és társai. Szerintem.
Noha nem mindegyiknek Shyamalan a rendezője...
Olivia De Jonge akkor is gyönyörű... :)

2016-01-02 01:07:39 tomside (4) #16

Ez az.
Ne adjunk ennek az embernek pénzt meg CGI-t a kezébe, mert akkor rendre elbaszcsizza.
Kamerát a kezébe, azt hadd menjen, ez a film egy tisztességes négyes. Nagyon örülök neki!

2016-01-01 21:54:00 Xaos (4) #15

Micsoda jó nő lesz ebből a Dejongéből egy 5-6 év múlva... :)

2015-12-29 19:47:51 deniro2 (4) #14

Ebben a műfajban a 6.3 már a figyelemreméltó kategória...

előzmény: Xaos (#12)

2015-12-29 19:08:28 McCl@ne (4) #13

Szerintem erős 7-es! Egyrészt annak is jó, ami: ugyan felvonultatja a műfaj kötelező elemeit, de nem azokra épít, azok csak ott vannak. A jumpscare-ek, a nyikorgó ajtók, meg a többi szar csak töltőanyag, a gyerekek és szüleik, nagyszüleik története az igazán érdekes, és ezt szépen felszínre hozza a feszültség! A gyerekszínészek nagyon jók, szórakoztatók, viccesek és kialakul némi érzelmi kötődés is irányukba, ami szerintem ritka, mert általában az ilyen gyerek karakterek nagyon gyengén vannak megírva. Itt ez szerencsére nagyon nem így van, már csak miattuk megéri megnézni a filmet!

előzmény: Xaos (#12)

2015-12-29 17:19:24 Xaos (4) #12

IMDB-n mindössze 6.3. Az nem sok. Tényleg "ennyit" ér a film?

2015-12-28 01:41:01 Dió (4) #11

Persze, küldök egyet hamarosan privátban.

előzmény: cucu (#10)

2015-12-27 21:12:00 cucu (?) #10

Irsz egy jobbat? Lecserelem arra.

2015-12-27 19:35:34 Dió (4) #9

A főoldali bemutatkozó két sor viszont félre lett fordítva imdb-ről (nem vádlásként mondom, elvégre a plot ismerete nélkül nehéz), a vígjáték kulcsszót pedig kivenném a besorolásból, mert ez most tényleg nem az.

2015-12-27 19:34:08 Dió (4) #8

Bár egyes dolgok miatt megérdemelné a gyengébb osztályzatot, a minimál-elvárások tükrében ez nekem egy meglepően erős élmény volt... mondhatni (egy kis túlzással): Shyamalan is back!
A film első felében nem fog szétvetni az izgalom, de a para sem. A második felében, ahogy beindul, ott bizony lesz miért markolászni a karfát. És végül - amire a legkevésbé sem számítottam - jön a már védjegyezett Shyamalan csavar, ami nyilván nem egy 6th sense méretű twist, és nem is annyira kiszámíthatatlan, de engem ott és akkor fejre állított. Innentől kész lenne a recept egy gyomorba vágó fináléra, de végül olyan labdákat is feldob a film, amiket végül nem üt le... összességében, mégis pozitív. Egyben pedig remélem, egy javuló tendencia kezdete azok számára, akiknek anno egyik kedvenc rendezőjük volt a mester.

2015-11-21 16:39:31 bambula (2) #7

Köszi.Akkor gondolom a Jemet erőltetik azért akarja bemutatni a UIP,máskülönben csak észre vennék,hogy méretes bukta.

előzmény: The Hungarian (#6)

2015-11-21 16:32:36 The Hungarian (4) #6

Leginkább a Universal/Paramount szokott erőltetni vagy nem erőltetni. Amúgy igen, a UIP-é.

előzmény: bambula (#5)

2015-11-21 12:06:57 bambula (2) #5

Ez igaz sajnos,de most itt leginkább az ADS felesleges erőlködései jutottak eszembe.Egyébként ez a film nálunk független forgalmazóé lenne vagy a Jem és a Hologrammot erőltető UIP-é?

előzmény: The Hungarian (#4)

2015-11-21 12:00:11 The Hungarian (4) #4

Sikerfilm és selejt nem feltétlenül ellentétes fogalmak. ;)

előzmény: bambula (#3)

2015-11-21 10:39:52 bambula (2) #3

Állati jó,hogy sikerfilmek nem kerülhetnek moziba,a selejt viszont egyre többször.Köszi a választ.

2015-11-21 07:38:49 The Hungarian (4) #2

Moziba biztosan nem. :/ DVD-n tán azért csak sikerül.

előzmény: bambula (#1)

2015-11-21 06:36:39 bambula (2) #1

Ezt a filmet nem akarja behozni valamelyik forgalmazó végre?