Remember (2015) ☆ 👁

(Atom Egoyan)

dél-afrikai-kanadai-mexikói-német dráma, thriller

3,9

2017-01-12 00:09:53 ChrisAdam (4) #10

Egész komoly kis dráma, sőt, eléggé nyomot hagyott bennem, elgondolkodtatott. Sajnos az ötös szintjét csak egy-egy rövid jelenetig éri el. Christopher Plummer előtt le a kalappal, ilyen idősen is viszi a hátán a filmet, a többiek sem különbek, a hangulata nyomasztó, rendesen rászáll az emberre.
A bajom a fináléval van, sajnos. Kicsit eszembe jutott egyébként A halál és a lányka, persze más film, de hasonló eszközökkel éri el a hatást. De ott nem akart egy percig sem hatásvadászkodni, sajnos itt az utolsó jelenet feleslegesen drámai volt, persze hirtelen nem jut eszembe ütősebb lezárás. A film a maga egyszerű medrében kellett volna maradjon.

Ajánlom. 60% Gyenge négyes.

2016-11-11 17:37:35 noresz02 (3) #9

Azért ott volt valami olyasmi, hogy a nácivadász Simon Wiesenthal központ a név mellett nézte az életkort is és úgy már alaposan leszűkül a kör.

2016-11-11 17:22:34 csabaga (4) #8

És az összes ezen a néven élő ember vagy náci,vagy német katona,vagy haláltáborban volt fogoly.A Martin Landau által játszott karakter minden ellenére ritka aljas figura.

2016-11-11 00:21:25 csabaga (4) #7

A vége nagyot üt,de belegondolva,az első kommentelővel értek egyet és mindez tudtommal orvosi szempontból is képtelenség.

2016-11-10 16:20:04 noresz02 (3) #6

Az elején azt hittem, hogy egy bakancslistás nyuggerfilm lesz belőle, de szerencsére annál azért jobb. Nagyon sok volt a túltolt jelenet benne pl a náci rendőrnél haláltáborra emlékeztető szirénák és németjuhász ugatás hosszú percekig, köszönjük megértettük a párhuzamot, vagy a demencia Memento formájára történő beültetése . Egy hármast megérdemel, volt már hasonló film rosszabb meg jobb is ennél.

2016-10-09 19:28:43 Reaper (3) #5

A finálé üt! De addig... fájdalom!!! Alig vártam már a végét, annyira lassú, és vontatott minden, mint a főszereplő maga. Csak a vége miatt kapott 3 pontot, egyébként max. 2 pontot ér, annyira unalmas!

2016-09-12 19:17:27 Dió (5) #4

Majdnem rácsattantottam az ötöst, mert amilyen lassan indul be (azt az első egy órát ennél százszor feszesebbre kellett volna írni), olyan nagyon üt a fináléval - amire nem számítottam. Bár van benne pár megmosolyogtató húzás (300+ milliós ország, de Amerika utolsó maroknyi auschwitzi túlélőiből kettőt mégis sikerül egyazon öregotthonba zárni; több hetes keresés után Zev apja pont akkor akad rá a fiára; stb.)és egyéb gyengeségei élét veszik az erejének, de a finálé ettől függetlenül nem kicsit szól.

2016-07-19 10:23:52 Kalevala (2) #3

Lehet, hogy sokan most szívesen megköveznének, de vállalom, majd behúzom a fejem:

Úgy látszik, manapság divatba jött az Alzheimer-kór a mozikban. Ilyen mozinak megítélve elég jól is sikeredett, Plummer kiválóan alakítja az árnyékba boruló emberi elmét. DE! Most már egy szenilis öregembert küldenek nácivadászatra, aki már a saját múltjára sem emlékszik?? Ha úgyis trendi az Alzheimer, miért ne lehetne a holokausztra is alkalmazni – gondolhatta Atom Egoyan, a rendező. A holokauszt feldolgozásának új dimenziója?
Szerintem szánalmas kísérlet egy abszurd meglepetéssel a végén.

2016-07-17 22:59:08 hhgygy (4) #2

A vége engem meg tudott lepni, de aztán az ember rögtön keresgélni kezdi, hogy nincs-e itt valami plothole, összeáll-e az egész, de fogjuk rá. Maga a koncepció szerintem eredeti, de tényleg lehet, hogy kicsit túlspilázták, így első nézésre nem tudom eldönteni. Vasárnap esti szórakozásnak kitűnő volt, elég sok minden elgondolkodtató benne.

2016-07-17 10:20:27 slozi (4) #1

Érdekes pszichológiai kérdés, hogy vajon hogyan lehet feldolgozni olyan ember elleni bűnöket, amiket valaki haláltáborokban követhetett (és követett) el. Atom Egoyan filmjének válasza nagyjából az, hogy sehogy. Egyébként erős dráma a Remember, kifogásom vele szemben mindösszesen annyi, hogy jobban tudnám szeretni (és jobban is állt volna neki), ha cselekményében végig következetesen megtartja a rá nagy részében jellemző egyszerűséget és nem próbál felesleges bűvészmutatványokkal hatást fokozni. Sajnos ez a befejezés többet vett el, mint amennyit adott.