Legend (2015) ☆

Legenda

(Brian Helgeland)

angol-francia életrajzi film, krimi, thriller

3,3

2018-02-13 06:30:45 magichorze (3) #28

ez sajnos gyenge volt. Azért történet nélkül nehéz jó filmet csinálni :)

A film első harmada még egész rendben volt, de utána totális érdektelenségbe fulladt az egész. A gengszer/gengszterfeleség konfliktust ezerszer láttuk, ennél sokkal jobban kidolgozva. A főhősnőt játszó színész semmit mást nem csinál, csak bután bámul maga elé. Hardy nem rossz, de maximum közepes.

2017-11-15 20:35:09 slawter (4) #27

Végre igazán jól használták a művért, és jól is nézett ki.

2016-05-29 19:41:32 Leo_Stotch (3) #26

Puding ez a mozi..
Minden adott egy emlékezetes "ámokfutáshoz" de csak szüttyög. Nincs benne semmi rossz, de mindenből kevesebb, mint amit megérdemelt volna ez a történet. Igaz történet ugye, így nem lehet a végletekig fokozni, de ha van két ilyen jó Hardy-m, ilyen alapanyagom, ilyen hangulatú filmem,
akkor szabaduljon el a pokol. Legyen több meleg, aberrált party,utalás erre hogy ki lehet készíteni a gengszter életben a tárgyalópartnert, hogy tudja meg akarom dugni, több vér, erőszak, keménység....

Ha ezeket megkapom, repül az ötös. Így volt egy gyakorlatilag hiba nélküli, kis semmiség.....

2016-03-16 14:55:08 BonnyJohnny (3) #25

Szerintem Hardy nagyon erős benne
Ja, jól ki van gyúrva. :P
Amúgy viccen kívül, szerintem is ő tartja felszínen a filmet.

előzmény: miraculum (#24)

2016-03-16 14:05:02 miraculum (4) #24

Szerintem Hardy nagyon erős benne, de rajta kívül a film totál üres és érdektelen. Most így frissen egy nagyon gyenge négyest adok neki, de hosszútávon ez valószínűleg hármas lesz.

2016-03-05 11:16:34 noresz02 (2) #23

Én elhiszem hogy ez a Tom Hardy gyerek fasza csávó, jól néz ki, izmos, meg sármos mint az állat, de ő miatta nem kellene felértékelni ezt az iszonyatosan gyengécske gengszterkabarét, néhány pillanatban már úgy éreztem, mintha a Stohl Bucit nézném valamelyik magyar akciófilmben.

2016-02-23 09:24:21 kaamir (2) #22

Ilyenkor azért az ember szívesen megkérdezné a rendezőt, hogy mégis mi volt a cél? Felmondani az elmúlt 30-40 maffiafilmjeinek összes közhelyét langyos, unalmas, elcsépelt stílusban. Ha igen, akkor bravó, sikerült. Ha ezen kívül bármi más, akkor viszont súlyos kudarc. Ha már Legenda a film címe, legalább kiderülhetett volna, hogy mitől volt ez a két jóember ekkora király, London legrettegettebb gengszter párosa. Nem derül ki. És ez nagyjából minden történetszálra igaz: nem derül ki, miért olyan érdekes ez a házasság, nem derül ki mi szükség van a földöntúli, ostoba közhelyekkel operáló narrációra, de még a két testvér közötti dinamika is teljesen érdektelen. Ez utóbbi sajnos nem csak a forgatókönyv hibája. OK, nem segítettek Hardy-nak azzal, hogy mindkét fivért ennyire egysíkúra írták, akikben semmilyen változás nem zajlik le két óra alatt, de Hardy sajnos nagyon túl is játssza. Reggie-t csak egy kicsit, Ronnie-t viszont nagyon. Remek színész Hardy, imádom, de ezt elcseszerintette. És már az is kezd unalmas lenni, hogy egy szavát nem lehet érteni.

Egyszerűen minden hiányzik ebből a filmből, ami a nagy maffiafilmeket klasszikussá tette: a hitelesség, a történet, az emlékezetes karakterek, a nyers erőszak, a feszültség, a miliő-ábrázolás.

2016-02-18 10:00:02 nightrace (4) #21

Láttam a Nagymenőket, igen. De legyen bármekkora klasszikus is, rendesen ásítoztam rajta. Ez a film pedig lehet hogy nem feltétlenül arról szól, amiről kellene, de legalább végig fenn tartotta az érdeklődésemet, sőt helyenként humoros is volt.

Tom Hardy pedig eszméletlen nagyot alakított.

előzmény: dwalker666 (#20)

2016-02-18 09:51:18 dwalker666 (2) #20

Látta már valaki a Nagymenők-et?:) Az gengszterfilm, storyval, feszültséggel, balhéval, kiváló alakításokkal. Ez a nyomába se ér. Hiába életrajzi filmnek van írva, pont a lényeg, a birodalmuk felépítésének lépései, ami a story alapja lenne, hiányzott.

2016-02-14 08:41:59 ifj. Ó. Posszum (4) #19

Fura ez a Tom Hardy gyerek... nem tetszett most sem, mégis veszettül élveztem amit csinál.

2016-02-08 07:07:22 Ubul (?) #18

pont így voltam tegnap este én is (meg barátnőm is). 20 perc kb, utána kikapcs, érdektelen volt.

Hogy egyes -e? Ezzel már én se értek egyet, hisz attól, hogy kikapcsoltuk és nem érdekelt, még lehet "jó" film. Majd talán később, mikor nincs mit nézni, ránézek újra. Még is csak Tom Hardy-ról van szó :D

Emily Browningért kár. Nem nagyon akar / tud kitörni (Lemony Snicket, Uninvited, Sucker Punch,Pompeji...lett volna rá lehetősége :/)

előzmény: Bbazsa (#12)

2016-02-06 21:17:08 Leo_Stotch (3) #17

Szerintem nem kéne jelzővel illetni az osztályzatot, a számot. ( Nézhetetlen,rossz, stb) Egyes és kész, nagyon nem tetszett neki, egyes a legkisebb, így azt adta.
De ehhez is végig kell nézni... Sose hagytam még félbe filmet. Még az egyest se...

2016-02-06 17:54:08 nony_15 (3) #16

Volt már olyan tagunk is, akinek több ezer 1-es osztályzata volt. Azt mondta, hogy ha egy film őt nem érdekli, az akkor egyes, függetlenül attól hogy belenézett-e.. :)

előzmény: Bong (#15)

2016-02-06 15:06:12 Bong (?) #15

Nem biztos, hogy szó szerint kéne értelmezni azt a gombot, de oké. Akkor sem lehet 20 perc után kijelenteni, hogy valami egyes az ötös skálán, és ez tuttibiztos! :)

2016-02-06 15:00:05 BonnyJohnny (3) #14

Nézhetetlente osztályozta, mert nem bírta (végig)nézni. Ez elég egyértelmű eset szerintem. :D

előzmény: Bong (#13)

2016-02-06 14:57:51 Bong (?) #13

Miért osztályoztad, ha nem is láttad a filmet? Ez nem fair, se a filmmel, se a felhasználókkal.

előzmény: Bbazsa (#12)

2016-02-06 13:23:09 Bbazsa (1) #12

Ritkán szoktam ilyet írni, de ezt a filmet 20 perc után kikapcsoltam... már akkor láttam ezt a 2 órát én végig nem nézem.

2016-01-21 18:06:27 noir (3) #11

A Star Wars mellett ezt a filmet vártam a legjobban, kár volt. Tom Hardy zseniális, de az Emily Browning karakterével való kapcsolatát annyira túltolták, hogy ilyen a világon nincs. Pedig az első 20-25 perc egész jó, úgy körülbelül a leszámolásos kiborulásig, azután számomra teljesen érdektelen lett. :\

2015-12-08 17:06:37 goromba (3) #10

Kissé unalmas film.Hardy Reggie-ként jó, Ronnie-t kissé túltolja.

2015-12-05 16:20:13 Singularity8 (3) #9

Pontosan :D

2015-12-05 16:14:07 BonnyJohnny (3) #8

Szerintem a hármas adók fele így érez. :D

előzmény: schatutanitvany (#7)

2015-12-05 15:09:53 schatutanitvany (3) #7

Nem tudok rosszabbat adni 3-asnál Tom Hardy miatt, pedig nagyon, nagyon szeretnék. Annyira lapos és érdektelen, halálra untam magam....pedig TOM HARDY az istenért!.... És ennyire rossz rendezésben, szerencsétlen..kárba veszett az a rengeteg munkája amit az egyébként állati jó alakításába fektetett. Pedig annyit vártam ettől a filmtől főleg a trailer alapján. Ahogy lentebb írják, tényleg lehetett volna ebből klasszikus, ilyen alakítással, meg díszletekkel,.... de ha semmi történet nincs, illetve ilyen rosszul van elmesélve, akkor az atyaúristen, de még Tom Hardy sem menti meg a filmet a középszerűségtől....... :(

2015-10-18 12:24:32 The man who laughs (3) #6

Legenda (Legend r.:Brian Helgeland - 2015)

Korrekt és szórakoztató, de inkább átlagos, mint jó gengsztereposz. Kivéve Tom Hardy-t, aki már-már zseniális a Kray fivérek szerepében. Két teljesen eltérő habitusú embert sikerül ugyanolyan intenzitással megformálnia. Ezen felül még a hangulat is rendben van, viszont ezen túl semmi olyat nem tud felmutatni a film, amit ne láttunk már ennél jobb gengszter filmekben. A legnagyobb hibája - ami ennél a műfajnál nem ritka -, hogy ez a sztori egyszerűen túl sok egy két órás filmnek, így nagyon vázlatosnak érződik. Tom Hardy-nak hála nagyon jól megismerjük a fivéreket, de arról már alig tudunk meg valamit, hogy miért is lettek Legendák. Ugyanis a forgatókönyv író nem tudta eldönteni, hogy mire fokuszáljon a film: a testvérek magánéletére, a felemelkedésükre, vagy arra amikor már a csúcson voltak. Mindent próbál egyenlő mértékben bemutatni, de pont emiatt egyikből sem láttunk eleget. Még a fő szállnak szánt romantikus kapcsolat is elég felszínes, de a gengszter ügyletekről még ennyit sem tudunk meg. Rengeteg lényeges pontot (pl.: rivalizálás a másik bandával, Reggie börtönben töltött időszaka) egy-két jelenettel elintéznek.

Azért nem egy kifejezetten rossz film, és köszönhetően Hardy-nak ( a többi színész is jó, bár nagyrészt háttérbe vannak szorítva), a 60-as éveket jól megidéző atmoszférának sikerült végig elszórakoztatnia, viszont nem tudok szabadulni az érzéstől, hogy egy jobb/fokuszált forgatókönyvvel és rutinosabb rendezővel ebből akár egy új klasszikus is lehetet volna.

6,5

2015-10-16 09:40:01 nightrace (4) #5

Veszettül jól szórakoztam ezen a filmen!
Tom Hardy zseniálisan játszott.

2015-10-11 11:45:06 BonnyJohnny (3) #4

Hasonlóan láttam én is, csak szerintem az eleje egy gyenge Guy Ritchie utánzat, a második fele pedig egy gyenge Scorsese utánzat. És mivel még untam is... egyelőre nálam gyenge hármas. Ami mindenképpen menti a kettestől, az a színészek... mindegyik... de persze főleg Hardy.

előzmény: erahurka (#3)

2015-10-10 22:54:13 erahurka (4) #3

Én az elején úgy éreztem egy Guy Richie filmbe csöppentem. Folyamatosan menő zenék, laza, viccesnek szánt jelenetek. Egyszerre tetszett, és kicsit furcsa volt, hisz nem ezt várná az ember egy gengszter filmtől. A második fele pedig, ahogy te is írtad, a Scorsese filmek sablonjára épül. Házasság, eltávolodó pár, válás, és végül a főhős bukása.

2015-10-09 15:56:39 dorothygale (4) #2

Fura egy film, nem tudom igazán hova tenni....az elöttem szólónak mindenben igaza van... a szerelmi szál nem átütő, viszont Tom nagyon jó volt.

2015-10-07 00:17:32 Tenebra (4) #1

Nem rossz, nem rossz, de azért Brian Helgeland nem lesz az új Scorsese. Mert nyilvánvalóan őt próbálta ebben imitálni, de elég modoros lett néhol.

Nekem a narrátor sem tetszett, ahogy a Frances nevű csaj karaktere sem. Gyengus és nem éreztem semmi szükségét a sokszor didaktikus kommentárnak. Azért ne menjünk már vissza a harmincas évek elejére, mikor szájába kellett rágni a népnek, hogy "a gengszterizmus bűn!!!444".

Viszont Tom Hardy "ikerpárosa" remek volt szerintem, ráadásul még a Bronsont is megidézték a filmben (nem tudom, ez mennyire volt szándékos - mindenesetre Hardy-t itt is összeverik a fegyőrök, akiken jól bosszút is áll utána - mint a Bronsonban, ami végülis szinte csak erről szól :D). Talán Ronnie lehetett volna még féktelenebb, elviseltem volna pár abszurd gyilkosságot vagy verést tőle, de nyilván az alkotó ragaszkodott azért a valósághoz, nem akart nagyon elrugaszkodni a Kray-fivérek élettörténetétől.

Kicsit olyan volt ez amúgy, mint a Wall Street farkasa. De valahogy hiányzott belőle az egyediség, és az erő. Talán, ha az amúgy gyenge szerelmi szálra kevésbé koncentrálnak... Vagy nem tudom. Mindenesetre nekem Frances karaktere nagyon sántított végig, és Reggie és az ő viszonya egyáltalán nem volt hiteles szerintem.

Összességében egy jó kis gengszterfilm ez, kevés lövöldözéssel és brutalitással, több poénos / drámai jelenettel és sajnos okoskodással.