The Sand Pebbles (1966) ☆ 👁

(Robert Wise)

amerikai dráma, háborús film

4,3

2014-07-31 22:59:30 acidphase (5) #9

naon jó film ! ugy tünik a kevés szavazatok alapján h nálunk kevésbé ismert alkotás, holott 8 oscarra is jelölték..

Wise-nek pedig nem okozott gondot több féle stilusban is kiemelkedöket alkotni, sok jó filmje van!

2012-05-23 16:48:45 csabaga (4) #8

Újranéztem pár év után,és az osztályzat négyesről négyes fölére kúszott.

Az egyik legjobb háborús,de háborúellenes film,bár néha egy kicsit túl dagályos.A főhős barátja szerelmi szálára gondolok.Ennek hiánya nem sokat változtatott volna a filmen.
A korabeli furcsa történelmi helyzet megismerésére is jó ez az alkotás.
McQueenben én sem vagyok biztos.A szerepei többségét befolyásolta,hogy nem szeretett szöveget tanulni,így általában "szótlan" figura.
Tetszett,hogy a film nem foglal állást egyik irányba sem,mindenkinek igaza van kisebb-nagyobb mértékben.
A szereposztás jól sikerült,pedig a kezdő Candice Bergen szinte véletlenül került be a filmbe.Jó volt látni Attenborought színészként,akárcsak Richard Crenna-t,aki most is egy méltósággal rendelkező figurát alakít.

2009-10-17 23:05:41 limupei (4) #7

Igen, ezek pontosan olyan dolgok, amik miatt szeretem a filmet. És semmi nagyobb bajom nincs vele, csak kérted hogy nyissunk vitát, így leírtam, hogy mi az a pici:)

előzmény: Cesare Gonzago (#6)

2009-10-17 22:55:56 Cesare Gonzago (5) #6

McQueen hatalmas meglepetést szerzett nekem Holeman szerepével. Amikor lelövi a megkínzott kulit, és a végkifejlet... Nos, szerintem lehengerlő volt ezúttal is.

2009-10-17 22:53:38 limupei (4) #5

Nem állítom, csak egy gondolat. De talán azért, mert Newman cinikusabb lett volna. Szerintem az jót tett volna a filmnek. Más lett volna, de az én szám ízének megfelelőbb.

2009-10-17 22:33:40 Cesare Gonzago (5) #4

Érdekes gondolat! De miért is állítod ezt?

2009-10-17 22:32:11 acidphase (5) #3

talan hogyha ilyen filmeket vetitenek a tv-be akkor jobb esellyel tobben latnank es igy tobben tudnank ertekelni..

2009-10-17 22:25:33 limupei (4) #2

Már nagyon régen megvettem, és nagyon szeretem csak egy dolog nem hagy nyugodni sohasem: az, hogy milyen tökéletes lett volna ez Paul Newmannel. Egyáltalán semmi bajom McQueennel, de ez a karakter Newmanért kiált.

2009-10-17 20:41:08 Cesare Gonzago (5) #1

Nyissunk vitát e nagyszerű filmről! Ma délután ismét megnéztem, és a hatás lehengerlőbb, mint első alkalommal... Nagyszerű mestermunka. Elgondolkodtató, hogy mindössze kilencen értékeltük.

10*/10