Straight Outta Compton (2015) ☆ 👁

Egyenesen Comptonból

(F. Gary Gray)

amerikai dráma, életrajzi film, zenés film

3,9

2017-03-23 10:19:42 paksiendre (4) #10

Nem ma néztem a filmet, de a Dre-Eazy beefet én is hiányoltam. A vége elég szépre sikeredett, a valóságban persze nem volt ilyen megható és szép Eazy halála és annak körülményei. Viszont az nagyon nagy pozitívum, hogy figyeltek az apróbb részletekre is, pl. egy 93-94es évek körüli jelenetben a Wu-Tang C.R.E.A.M.-je szól, ami akkoriban volt nagy sláger. Gondolom ilyenkor minden rap rajongó szíve nagyot dobbant azért. Az enyém legalábbis fix.
Én azért örültem, hogy nem ott lett vége mikor befutottak, nevetségesen vette volna ki magát az egész.
Az apróbb hibái, és a Hollywoodi szépítés ellenére egy erős négyes, remélem 2pac filmje is ütni fog idén.

előzmény: neurogrim (#7)

2016-08-02 14:24:30 sokol (4) #9

De ugyanaz az eset.

Megtörtént esetről van szó,egy Rodney King nevű taxisofőrt bántalmaztak a rendőrök.

előzmény: budaik (#8)

2016-05-26 18:59:52 budaik (4) #8

Érdekesség:
Amikor néztem, eszembe jutott, hogy a rendőri túlkapásos eset nem ugyanaz az eset, mint amiről az Amerikai História X-ben is vitatkoznak?

2016-02-13 01:36:06 neurogrim (3) #7

Végülis, egyszer elmegy, de Drétől meg Cube-tól, mint producerektől, azért enyhén szólva aljasság volt, hogy miután az önreflexió hiányában teljesen Easy-re kenték az NWA felbomlását, a film végén cinikusan az ő emlékének ajánlják a filmet. Ja, és inkább azt sem akarom érteni, ha volt 100 Miles and Runnin' meg No Vaseline, akkor a Real Muthaphuckkin G's miért is maradt le...

2016-01-27 21:46:48 noresz02 (3) #6

Jó volt viszontlátni a YO MTV RAP-ben látott arcokat meg hallani a zenéket, én sem vagyok se ismerője, se rajongója a műfajnak, ezért inkább adott pár nosztalgikus percet, ami után elkezdetem nem szeretni a filmet magát, a buta kliséivel együtt.

2016-01-26 23:37:43 carmine (5) #5

Hibái ellenére ez egy zseniálisan jó film, a műfaj egyik legnagyobb hatásairól. Az való igaz, hogy bőven maradtak ki részek, még olyan is, amik egyes előadókra rosszabb fényt vethettek volna. De 11 évet 2 és fél órában se lehet elmesélni, főleg ha ilyen sűrű és egy idő után szerteágazó. De szerintem jól mutatta be a dolgokat, még ha a második fele a filmnek valóban kicsit kapkodós is. Én külön örülök annak, hogy nem egy biopic-be bújtatott anti-rasszista filmet csináltak belőle, hanem egy rendes biopic, aminek része volt a rasszizmus is, így kihagyhatatlan is. A rendezés és a színészek is kitűnő munkát végeztek, bár az elején fura volt a sok ismeretlen (és a valód személyekhez nagyon hasonlító) arc között Giamatti. De azért ő sem okozott csalódást, ahogy máskor sem szokott.
A zenéről kár is beszélni, klasszikus és korszakos számok sorakoznak fel, amik ma is megállják a helyüket és jó volt nosztalgiázni.

Az előttem szólók kritikáival, meg nem érdemes foglalkozni és ezt nem bántásból mondom. De láthatóan nem szimpatizálnak se a zenével se a szubkultúrával. Amivel persze nincs is baj, ahogy azzal sem, hogy véleményezik a filmet. De aki szereti ezt a műfajt, annak tetszeni fog.

2016-01-22 13:12:02 zetor (2) #4

Nagggyon nagggyon buta!! :D Elképesztő!

Illetve nagyon nagyon káros is.

Az elején volt néhány fajin díszlet, Parliament lemez, a mendzser falán a Grand Funk Railroad plakát stb.

2016-01-04 21:50:21 Adam Taylor (4) #3

Nem éreztem olyan forradalminak, vagy különösebben átütőnek a film első felét sem, ugyanazokat a kötelezőket sorolták fel ott a rasszizmusról meg az erőszakról, mint később a zeneiparról meg a hírnévről. Ettől függetlenül jó filmnek tartom, a hossza ellenére feszes, baromi jól néz ki és nagyon jók a színészek. Nem vagyok tisztában a rap-alapokkal, de felkeltette az érdeklődésem, és hát jól is szórakoztam.

előzmény: Veres Szilárd (#1)

2015-09-26 23:30:10 BonnyJohnny (3) #2

Egyet értek. Az eleje még jó volt, mint a '80-as évek végi Compton, bűn és a rasszizmus bemutatása. A filmet úgy kellett volna megcsinálni, hogy a sikernél érjen véget, mert onnantól leül a film. A "jajj de sanyarú az undorítóan gazdag emberek sorsa" rész nem nagyon hatott meg, pedig a játékidőnek az a nagyobbik fele.
Meg hát... a csapat, és egyáltalán a zenéjük sem áll közel hozzám.

előzmény: Veres Szilárd (#1)

2015-08-29 22:01:05 Veres Szilárd (3) #1

Ott van benne egy kurvajó film a rendőri erőszakról és rasszizmusról, de helyette inkább marad az unalmas biopic kereteknél, és elkrónikálja, milyen sok pénzt kerestek, és milyen volt az, amikor már nem ment annyira az üzlet. Kár. A film első felében ott egy fasza film, csak mélyíteni kellett volna kapkodás helyett.