Blow (2001) ☆ 👁

Betépve

(Ted Demme)

amerikai dráma, életrajzi film, krimi

3,9

2014-08-16 20:09:10 acidphase (5) #35

lehet az öreg azóta visszatért a bizniszbe :-D

előzmény: deathcode (#32)

2014-08-16 20:07:15 deathcode (4) #34

Azt én honnan tudhatnám (a filmet is vagy 10 éve láttam), de egyesek nem felejtenek. Mindegy, költői kérdés volt.

előzmény: Bong (#33)

2014-08-16 17:43:33 Bong (?) #33

Miért tennék , és kik ? :D

előzmény: deathcode (#32)

2014-08-16 13:57:36 deathcode (4) #32

Vajon kinyírják?

előzmény: Tibcsaninja (#31)

2014-08-15 20:47:32 Tibcsaninja (4) #31

[link] csak érdekességképpen :-)

2012-10-28 21:22:11 deviant (2) #30

közhelyes, erőtlen alakítások, rossz sminkek, vicces parókák. antipatikus főhős.

2012-03-04 19:28:58 acidphase (5) #29

naon rendben van ez a film.

2012-02-09 21:09:23 Lil Martin (5) #28

a legjobb drogos film, ami valaha létezett.

2011-12-27 23:22:58 ChrisAdam (5) #27

Aztamindenit! Hogy én mennyire mást vártam! Egy bulizós, csajozós, durva vígjátékot (már csak a korhatározásából leszedve).
Nagyon erős film. Tökéletes színészek, Depp hozza az igazi énjét, Cruz keveset játszott benne, de azt jól adta.
Nagyon érdekes története van Jungnak. Szívhezszóló, izgalmas, ármányos és néha vicces. Nem akarok hosszabban írni, mert - igazán megérintett ez a film - inkább az elemzések fülecskébe firkantok.

2011-12-27 10:03:10 Victor Vance (5) #26

Bár nagyon tetszett, egy gyenge ötöst kap tőlem, nem akkora klasszikus mint pl. A sebhelyesarcú, ha már a témánál vagyunk. Johnny Depp uralja a filmet végig, nagyon jól hozza a piti dílerből lett nagymenőt, maga a történet is jól tükrözi a valóságot, egy idő után pedig elég depresszív lesz a sztori,

hiszen gondoljunk csak bele, George igazi nagyágyú lesz, megismerkedik a világ talán legnagyobb kokainbárójával, Pablo Escobar-al, milliókat keres, fényűző életet él, ám nem tudja kézben tartani a dolgokat, mindent elveszít, egyszobás lakásban kell élnie, majdhogynem földönfutóvá válik, ez a valóság-érzet gyakorlatilag földbedöngöli a nézőt, ez a való világban is így megy, s talán még emberünk szerencsés is volt hogy nem egy hat láb mély gödörben végezte.

Aki még tetszett az Jordi Molla volt, nagyon jól áll neki ez a szerep (be is lett skatulyázva elég rendesen), szívesen látnám még ilyesfajta filmekben, kicsit bántam is hogy az ő későbbi sorsáról nem esett szó, aztán utánaolvastam és láttam hogy őt is bevarrták jó 130 évre. Penelopé Cruz pedig egyenetlen színvonalú alakítást nyújt, de nekem nem volt különösebb bajom vele. A kor ábrázolása is nagyon jól sikerült, és a film is ütősen van befejezve,

az ember azt hinné hogy a főszereplő végül mégiscsak nyer valamiféle megbocsátást, aztán persze jön a hidegzuhany, a lány sosem látogatta meg, és szerintem az évek alatt George már kicsit be is golyózhatott. A végén kicsit megsajnáltam szegényt, de végülis bűnöző volt, ha nem is ölt meg senkit, bizony nagyban benne volt a kábítószer bizniszben, megérdemelte amit kapott, helyrehozhatatlanná vált az élete. Mindazonáltal nem mondanám pechesnek, mert az utolsó balhéján pont felültették, valószínűleg a sors akarhatta így, azok után amit tett, már nem nyerhetett semmilyen bocsánatot, sőt több mint lehetséges hogyha akkor sikerrel jár és eltud menni lányával Kaliforniába, rövid időn belül biztosan folytatta volna a bizniszt.

Ray Liotta is nagyon erőset alakít, a fiával való kapcsolata nagyon szépen van ábrázolva, s végtére is ő az egész cselekmény kulcsfigurája, hiszen George látván apját már gyerekkorában eldöntötte hogy ő bizony nem lesz szegény és nem fog nélkülözni, az hogy pont a kábítószer üzletben helyezkedett el, az már a dolgok pikantériája.

2011-08-28 22:24:14 asroma1899 (5) #25

Depp hatalmasat alakít,talán a legjobb filmje,jól áll neki ez a szerep.A film meg egyszerűen zseniális!

2011-05-28 14:55:17 Rorschach (5) #24

Ilyen sablonból ennyire jó filmet még nem forgattak.

2011-02-14 23:12:36 szigiri (4) #23

közepesnél jobb gengszterfilm, a zene egész jó volt. Bár lehet egy héten az American Gangster-rel kicsit sok volt. Mind a kokain, mind a heroin piacra betörésének története a fejemben van.

2011-02-03 12:18:52 Prüstü (5) #22

Szerintem nagyon jó film. Emocionális jelenetekben bővelkedik, másrészt mondanivalója is van. Az tény, hogy én is érzékeltem, hogy kicsit "jónak" akarják beállítani George-ot, de van rá esély, hogy utólag valóban így értékeli már az életét az sitten, és konkrétan érzi azt, hogy mekkorát veszített, és hogy az ő története igazából sajnálni való.

2009-10-11 20:15:26 insano (4) #21

Jó, már már kezdtem volna megsajnálni George Jungot hiszen szerintem erre megy ki a játék (erre is) hogy egy alapvetően rossz karakterről higyük azt hogy ő nem is rossz és jaj szegény :)

2009-01-12 15:23:56 cikus (3) #20

szerintem kritikán aluli Penelopé Cruz-nak ez a szerep.

2008-12-21 17:59:01 cucu (3) #19

Pedig a kód alapján mindkét esetben rosszul használtátok. ;-) Javítva.

2008-12-21 17:33:44 DrSzolon (4) #18

Eddig semmi gondom nem akadt vele.

előzmény: whiteman 01 (#17)

2008-12-21 02:36:48 whiteman 01 (4) #17

úgy tettem, nézd csak meg a 13-ast:)

előzmény: Tray (#16)

2008-12-20 22:17:04 Tray (5) #16

Mert a két spoiler felirat közé kell írni a szöveget, nem pedig utána. :)

előzmény: whiteman 01 (#15)

2008-12-20 21:01:32 whiteman 01 (4) #15

Jaja:). Egyébként vicces dolog ez a spoiler funkció. Valamikor az egész szöveget letakarja, itt lent nálad meg nálam is pedig csak kiírja a szöveg elé. Vigyázni kell ezzel:)

előzmény: DrSzolon (#14)

2008-12-20 20:49:09 DrSzolon (4) #14

Ez igaz.
Drogbáró volt, lehet, hogy sok embernek a halálát okozta, de ha egyvalakinek meg kell látogatnia, az a lánya.
Elismerem:)
Az utolsó kommentemben van egy spoiler, elnézést kérek, nem vettem észre.

előzmény: whiteman 01 (#13)

2008-12-13 21:53:51 whiteman 01 (4) #13

Nem azért kéne sajnálni, mert lecsukták, hanem azért, mert a lánya egyszer sem látogatta meg.

előzmény: DrSzolon (#12)

2008-12-13 21:13:26 DrSzolon (4) #12

Azt, hogy Johnny Depp nagyon jól játszott nem is vontuk kétségbe. Csak úgy állították be, mintha sajnálni kéne, hogy lecsukták.

előzmény: whiteman 01 (#11)

2008-12-11 19:28:35 whiteman 01 (4) #11

Én nagyon is sajnáltam őt, pedig nem vagyok aza "megkönnyezős" típus. Mert a film legfőbb erénye az alakításokban rejlik, azok közül is magasan kiemelkedik Johnny Depp, ha nem a legjobb alakítása, akkor is benne van a TOP 3-ban. Szóval ezért nagyon jó film , legalábbis én ezért szeretem annyira.

2008-12-11 16:32:25 DrSzolon (4) #10

Amikor végignéztem a filmet, nekem is pont ez ugrott be elsőnek: Nekem most sajnálnom kéne őt?

előzmény: Ivan/ (#9)

2008-11-27 23:37:07 Ivan/ (4) #9

Johnny Depp tényleg nagyot alakít, bár nekem egy picit csalódás volt ez a film. Baromira nem tetszett benne ugyanis, hogy George Jungot úgy próbálta meg bemutatni a film, mintha valami piszok jó ember lett volna.

2008-09-27 19:03:49 a1fakher (5) #8

Hatalmas film, ajánlom mindenkinek.
TÉNYLEG NE HAGYJÁTOK KI!!! Nem bánjátok meg!

2008-08-14 00:44:10 Fuller (5) #7

Ennyi érzelmet, mint ami most kavarog bennem, még egyetlen film se váltott ki. Az elején féltem megnézni, mert nem szeretem a drogos filmeket, de ez nem is arról szólt. Inkább a pénzt raknám előtérbe, hisz az miatt vesztett el mindent. Nagyon tetszett a megvalósítás, hogy az elején nagy és gyors léptekben -számomra- vicces formában mutatta be a csúcsra jutást, majd miután már kezd komolyabbra fordulni a helyzet és kezd leereszkedni már a film is drámaiabban hat. Külön pont, hogy ügyeltek a részletekre: az örgedés jelei, meghízás ill. George orrában a "törés" miután megverték. A narrálásnak is plussz egy pont. Szeretem, ha a főszereplő lelkébe is belelátunk. Egyedül a "sok" üzlettársat kifogásolom, néha azt se tudtam melyik melyik. Ám ez lehet csak nálam zavart be. Az apa-fiú kapcsolat kivitelezése tökéletes volt. A vége szíven döfött. Mindenre számítottam, csak erre nem. Szívbemarkoló volt.
Külön kiemelnék pár jelenetet, amik a kedvenceim lettek: Az egyik amikor a házukból vittél el George-t és az apjára nézett az "elárultál" nézéssel és megszólalt az anyja, hogy ő volt. A másik a magnófelvétel, valamint amikor a kislánya otthagyja a börtön "beszélgetőablakánál" és George felnéz Mirthára. És természetesen a vég is könnyfakasztó volt. Meg amikor elárulják a barátai és ő csak ott ül, mert tudja, hogy a lányát árulta el.A színészek is kifogástalanok voltak.

2008-07-04 16:44:19 ronin07 (?) #6

Jeölöd ki a spoileres szövegrészt, majd klikkelj rá a Spoiler gombra. A keret tartalma pedig jobb klikkel, a Mindent kijelöl funkcióval válik láthatóvá.

előzmény: Scarface (#5)

2008-07-04 16:30:09 Scarface (5) #5

Bocsána az ilyen ostoba hozzászólásokért de még mindig nem jöttem rá hogy kell használi a SPOILER funkciót.Valaki segítene?Előre is köszönöm.

előzmény: Scarface (#4)

2008-07-04 16:29:23 Scarface (5) #4

Johnnnnny deppp

2008-07-04 16:28:43 Scarface (5) #3

Szerintem Johnny Depp pályafutásának legjobb filmje.Egy fiú története aki nem akart felnőtt korába olyan lenni mint apja és anyja.Pontosabban nem akart szegény lenni.A film kezdete is szívszorító,én egyébként is bőgős filmnéző vagyok már ott is potyogtak valamennyire a könnyeim de akkor Ray Liotta szívszorító alakítása miatt ami az egész filmen át kitart.George Jung szerethető gyerek,aki látván szüleit rossz útra tért.Be akarta mutatni hogy jobb pénzzel élni.Johnny Depp tökéletes alakít,Ray Liottával a hátukon viszik az egész filmet.Penelopé Cruz ugye Arany málna jelölést kapott az máig rejtély hogy miért ugyanis tökéletes eljátszotta karakterét.Az ilyen életrajzi filmeknél fontos hogy nagyon pontosan ábrázolják a életképeket mert különben követhetetlenné és elcseszetté válik az egész.Nos Ted Demm filmje teljesen követhető pedig 42 évet ábrázol!!!Az operatőr valóban remek munkát végzett,a film valóban tiszta 70es évek.A zene emlékeztetett a legendás Scarface Push it to the limitre amit annak idején Golden Globera jelöltek.És az amit soha nem fogok elfejteni a vég.SPOILER! Ahogy Johnny Depp a film végén beszél az ember szíve megfájdul és közbe kedve támad sírni.Vagy a legvége ahol George elképzeli hogy meglátogatja a már szinte felnőtt lánya és a legvégén megadják a nézőnek a kegyelemdöfést és látjuk a képernyőn hogy George Jung gyereke soha nem látogatta meg. Ez egy teljesen egyedi film,egyedi befejezéssel aminek kegyetlenségét máig nem tudta egy rendező se felülmúlni.Ez nem happy end hanem egy drogcsempész igaz története, a szomorú valóság.Kötelező darab!

2008-03-24 12:46:43 k3pl3r (?) #2

Fantasztikus film. Depp piszok jó. Ennyi elég is lesz, nézze meg mindenki!

2007-12-18 10:57:00 ronin07 (?) #1

Máig kőkeményen tartja magát az a nézet, hogy az amerikai filmek műfajai egy kaptafára épülnek, és valamennyi műfaj ugyanazon az ösvényen nyújtja ezredjére is azt, amit már láttunk. Ha a biopicekeket pátosszal és a "neves történelmi alak" görcsös pajzsra emelésével vádolják, akkor a Betépve kiváló ellenpélda. Csak a főszereplőre figyelnek, személyiségének alakulása fontosabb mindennél, az erkölcstelenséghez vezető indítékok bemutatása abszolúte hiteles. Jung bukása pedig torokszorító a szó legszorosabb értelmében. Ted Demme - in memoriam - zseniális műfajismereti kézségről tesz bizonyságot, limitált számú emberen keresztül MEGTEREMTI A HETVENES ÉVEKET - pompás operatőri munkával, fenomenálisan vezeti a színészeit, akik közül Johnny Depp uralja a filmet, és bizonyítja, hogy nem feltételül kell szegénynek lenni ahhoz, hogy egy egyéni sorstragédia kanonizált legyen. És ebben a kis George-ot játszó gyerekszínésznek (Jesse James), valamint a családi közeg bemutatásának óriási a szerepe. Egyedül a vég giccses kissé, épp ezért: 90%. Senki ne hallgasson az ellentáborra!!!