Blow (2001) ☆ 👁

Betépve

(Ted Demme)

amerikai dráma, életrajzi film, krimi

3,9
Blow (2001)

A hetvenes években a kokain egy viszonylag ismeretlen illegális szerből olyan több százmilliárd dolláros üzletet jelentő nemzetközi árucikké nőtte ki magát, amely egész nemzetek sorsát képes meghatározni. A legtöbben azt hiszik, hogy a kokain robbanásszerű elterjedése mögött a hatalmas kolumbiai drogkartellek álltak, akik mindenáron világméretű üzletet akartak csinálni. Kevesen tudják, hogy egy amerikai volt az, aki lehetővé tette a kolumbiai drogbárók számára, hogy betörjenek a piacra. George Jung, egy átlagos kisvárosi srác volt, aki elhatározta, hogy az amerikai álmot a maga sajátos módján valósítja meg. Meglátta a nagy üzletet a kokainban és elkezdte nagy mennyiségben importálni a szert az Egyesült Államokba, amely kollégista diákoktól egyetemi professzorokon keresztül hollywoodi hírességekig rengeteg embert juttatott újfajta, izgalmas kábulathoz. Jung hamarosan óriási vagyonra tett szert, azt tehette, amit csak akart. Olyan életet élt, amilyenről nagyon sok ember álmodozik. De bármit is tett, amire a legjobban vágyott, azt nem kapta meg. Olyan szerelmet, amelyet senki nem vehet el az embertől.

Bemutató

• 2001. augusztus 30.

Szavazatok összes > összes v

Ki akarja megnézni? összes > összes v

Ajánlott filmek

Film Átlag
The Wolf of Wall Street (2013)
A Wall Street farkasa
4,1
Goodfellas (1990)
Nagymenők
4,4
Catch Me If You Can (2002)
Kapj el, ha tudsz
4,2
The Basketball Diaries (1995)
Egy kosaras naplója
3,8