Anne of the Thousand Days (1969) ☆ 👁

(Charles Jarrott)

angol dráma, történelmi film

4,1

2020-09-04 04:25:02 Ugor (4) #5

Valami hiányzik ebből, hogy monumentális, nagy történelmi film legyen. Talán nem is annak szánták. Csak a história egyik epizódjából egy személyes szeletkének. Az ambíciók, a karakterek tulajdonságai eléggé maiak. VIII. Henrik történetét elég sokféleképpen látja az ember, ha sokat él, és sok filmet néz, de az közös következtetés, hogy egy tébolyult kretén volt. És ezzel együtt is a helyi egyház feje. Ez akkor most törvényszerű, üzenetértékű vagy sem? Hogy bír ki egy ilyen bigott baromászat, mint az európai egyházak és azok alfajai ezer éveket bukás nélkül, egy sorozat erkölcstelen elmebeteg által vezetve? Ezt soha nem fogjuk felfogni... azaz lehet, hogy más igen, én meg nem. Ez a 2000 év a tömény becstelenség panoptikuma és ebből VIII. Henrik története csak egy falatka volt. A film meg tényleg jó, de csak jó.

2018-10-28 07:34:03 dorothygale (4) #4

igen, igen , de mégis...

2018-10-26 17:17:57 csabaga (4) #3

Kicsit elkésve, ha ez a film végére vonatkozik, honnan tudta volna?

VIII: Henriknek végül született egy fia, de hat év uralkodás után, 15 évesen, gyerektelenül meghalt.
A későbbi I. Erzsébet trónra kerülésére nagyon kicsi volt az esély, hiszen még lánynak is csak második volt Mária után.

előzmény: dorothygale (#2)

2015-06-08 12:14:01 dorothygale (4) #2

Vajon Anna tényleg tudta, vagy csak az anyai szeretet, az ösztönök beszéltek belőle?

2009-02-12 17:14:01 puttancsospeti (5) #1

Nagyon ütős! Csodálatos film, kiváló színészekkel.