Kurt Cobain: Montage of Heck (2015) ☆ 👁

(Brett Morgen)

amerikai dokumentumfilm

3,9

2016-01-07 09:35:48 Veres Szilárd (4) #6

"nekem Kurt inkább a Nirvanat jelenti, mintsem a lányát és a felesége melleit"
erről szólt a film. nagyon találó volt, amikor Kurt arról beszélt, a halálát kívánják, mert ez a klasszik rocksztár narratíva.

előzmény: zetor (#3)

2015-08-11 20:51:18 zetor (3) #5

Hopp, és még egy dolog: amikor a fürdőszobában szórakoznak Courtney-val, az már biztosan 91 után van, ugyanis az Outshined című Soundgarden számot énekli a Badmotorfinger albumról. Egyébként a négy nagy közül csak velük volt kibékülve, a Pearl Jam-et és az Alice In Chains-t nem bírta.

2015-08-11 20:40:39 zetor (3) #4

Máskülönben ha érdekel valakit, feltöltöttem még régebben soundcloudra a Fecal Matter demot, amit már csak King Buzzo miatt is érdemes meghallgatni. Bár inkább csemege ínyenceknek, mint jó.

Fecal Matter - Illiteracy Will Prevail demo

2015-08-11 20:34:00 zetor (3) #3

Nem volt rossz, tényleg szépek a grafikák is, csak aránylag kevés embert szólaltattak meg. Nagyjából az jön le, hogy volt Novoselic meg Kurt meg a dobgép. Gondolom Grohlnak már a farka kivan ezzel, de Channinget szívesen hallgattam volna, erre még említés sem esett róla. Értem én, hogy Kurt-ről szólt, de nekem Kurt inkább a Nirvanat jelenti, mintsem a lányát és a felesége melleit.

2015-06-18 15:57:31 Wamzer (4) #2

Egyet értek.
Tetszettek a gyönyörű grafikájú animációs jelenetek, és külön örültem annak, hogy Kurt alkotásai is többször megjelentek.
Bár,nekem Charles R. Cross - A mennyeknél súlyosabb című könyvével volt igazán teljes a film.

2015-06-01 18:14:25 Timon (4) #1

Minden Nirvana rajongónak must-see. A régi koncert- és Super 8-as felvételeknek, az animációs betéteknek, a rengeteg személyes naplóbejegyzésnek és az egykori családtagok/barátok visszaemlékezéseinek köszönhetően talán ebből a filmből tudunk meg Kurtről a legtöbbet.