La loi du marché (2015) ☆ 👁

The Measure of a Man

(Stéphane Brizé)

francia dráma

2020-10-18 14:22:00 zéel (5) #6

Újra elérhető. Újra ajánlom!
ITT okt. 25-ig
Ez szinkronizált. Én eredeti nyelven láttam. Remélem, nem tucat.munka a szinkron, mert ez egy nagyon értékes és fontos, megrendítő film.

2020-03-23 12:10:38 zéel (5) #5

Elérhető március 30-ig!
Az emberiség utat vesztett. Ez a járvány figyelmeztetés. A nyakló nélküli gazdasági növekedés, az önzés és a mohóság kultúrája át kell hogy adja helyét egy igazságos, fenntartható fejlődésnek, aminek színtere az egész földi világ. Németh László, ha élne, azt mondaná, hogy nincs más választás, mint a minőség forradalma. (Csepeli György)

2016-03-10 22:36:33 hhgygy (4) #4

Az eredeti címet se feledjük el a magyar meg az angol mellett: A piac törvénye. Annyit érsz, amennyid van. Ha nincs semmid, akkor annyit is érsz. (Ismerős duma egy öltönyös g-c-től.)

2016-03-06 12:13:18 Ágó (4) #3

Sajnos egyelőre igen. Pedig valóban nagyon fontos film.

2016-03-06 12:04:04 zéel (5) #2

Ez a tipikus mai történet aligha fogja nézők sokaságát érdekelni.
Na, de azért itt, a KT-en is csupán 3 nézőnél/szavazónál tartunk!?

2016-03-04 17:02:44 zéel (5) #1

A piac törvénye avagy Mennyit ér egy ember?

A film főhőse egy 50 év körüli, családos férfi. Munkanélküli. Megalázó, kiszolgáltatott helyzetek sokasága. De nem adja fel.
Ez a tipikus mai történet aligha fogja nézők sokaságát érdekelni. (Igaz, az érintetteken kívül az sem érdekelt sokakat, amikor a rendszerváltás elkezdődött másfél millió munkanélkülivel. Pedig az nem mozi volt.)
Pedig ez a mozi jó, sőt nagyon jó. (Hajlok az ötösre.)
Teljesen hiteles.
"A stáb kicsi volt, a kamera diszkrét – szinte el is felejtettem, hogy filmet forgatok" - mondta a film férfi főszereplője, Vincent Lindon. Aki megérdemelten vihette haza Cannes legjobb férfi színésze címét 2015-ben.