Sicario (2015) ☆ 👁

Sicario - A bérgyilkos

(Denis Villeneuve)

amerikai-mexikói akciófilm, dráma, krimi, thriller

3,9

2020-01-21 16:24:17 Bubu (3) #77

Az egész filmből árad a reményvesztettség, ahogyan a különböző fegyveres erők hiábavalóan harcolnak a drogkartellek hidráival, akik minden csapást után még erősebben, még brutálisabban torolnak meg. Rendkívül demoralizáló helyzet ez, ami komplex karaktereket teremt.
Ehhez a hangulathoz mindent, amit csak lehetséges hozzátesz az operatőr, Roger Deakins és a néhai Jóhann Jóhannsson zeneszerző. A sivár, mégis életteli, gyönyörű képek, és a gyomron vágó, feszültséggel teli zene tökéletesen illik egymáshoz.
Ami talán megtévesztő volt számomra a trailer és az "akciófilm" címke. Igen, van benne akció de ez egy lassú folyású karakterdráma, ahol az idealizmus találkozik a dühvel, kétségbeeséssel és kilátástalansággal. Elmarad a filmben a katarzis, amit először nem tudtam hova tenni, de aztán rájöttem, itt nincs. A bosszú nem tisztítja meg a lelket a sok szennytől, amit kapott, az igazságra ráeszmélés pedig nem ad semmilyen elégtételt, sőt. Az igazság elpusztít. Viszont ahhoz, hogy a megfelelő karakterek ütközzenek össze a megfelelő módon, a történetben akadtak logikai bukfencek és volt olyan szál, amit feleslegesnek éreztem.
Annak ellenére, milyen vegyes érzelmekkel néztem végig a filmet, tagadhatatlan, hogy egy egyéni színfoltról van szó a palettán. Annyi tanácsot adnék annak, aki szeretné megnézni, hogy ne akkor kezdjen bele, mikor valami akciódús, pörgős mozira vágyik...

2019-08-04 17:30:49 saatonda (3) #76

jaj de kár hogy a színvonalas fényképezés, zene, színészek, akciójelenetek egy bárgyú és hamis történetbe ágyazottak mely ráadásul még komolyan is veszi magát.
érdemes megnézni, de kizárólag a külsőségekért.
pont úgy mint az összes többi Villeneuve-filmet

2018-12-24 10:14:48 caulfield (4) #75

Van ugyan egyfajta bántó átlagossága és sablonossága, viszont ennek ellenére, ha nem is stabilan, de mégis meg tud állni a maga szabta határon. Változatosak és színesek a karakterei, ütközetük ügyesen van (drámai) csúcsra járatva, az égiszük alatt zajló örök mérkőzés a pragmatizmus és az idealizmus között érdekfeszítő, sőt lebilincselő. Saját limesén végül szinte mind át is préselődik, elveszítve valamit, vagy valakit. Kivéve Brolin karakterét, aki a papucsban flangáló, unottan rágózó bohócot testesíti meg és Del Toro kegyetlen “farkasemberét” - ők már eleve veszettek. Blunt figurája azonban így egy gyenge pont, mert főszereplőnek van beállítva, de valójában csak asszisztál a szenvedésével. Epizodista, mint a két, utolsó vacsoráját költő ellenpont: a kvázi tisztességes családapaként élő drogbáró, illetve az ő tápláléklánc tekintetében vett tükörképe a csempész zsaru. Az FBI-ügynöknő áldozat, döntési helyzetben sosincs, választása is csak látszólag van, jelenléte a két antihős felvezetését szolgálja, így az ő sötét szélmalomharcuk tényleg kiált egy folytatásért.

2017-12-20 11:51:03 Ficus Cucis (4) #74

A CIA "elvileg" nem tevékenykedhet a határokon belül, ezért kellett valaki az FBI-tól. Emiatt nem lehet azzal érvelni, hogy miért nem hamisítottak oda valamit, hiszen számtalan kívülállóval, más állami szervvel kerültek kapcsolatba, azonnal kibukott volna a dolog. Ez egy FBI-os akció volt, amibe "baráti alapon" besegített a CIA. A filmben ez egy nagyon fontos momentum, a képmutatás magasiskolája: döngetjük a mellünket, hogy nálunk joguralom van, a CIA-ra is vonatkoznak a korlátozó törvények, aztán tessék, ennyit kell csak tenni, a törvényt betartjuk és megtartjuk, és mégis, ezzel a megoldással meg is kerültük az előírást és akciózhatunk az USÁ-ban.

2017-11-22 06:22:10 jackbau33 (4) #73

Rossz a műfaji besorolás megtévesztő,IMDB-n és itt is.Azt feltételezné az ember hogy egy zúzós pörgős akciófilmet fog kapni,kapunk ugyan egy kevés akciót de semmikép nem mondanám akciófilmnek.Ez egy kőkemény bűnügyi krimi-filmdráma.Az elnyújtott snittek szintén krimikre jellemzőek,ettől függetlenül remekül felépített feszültséggel teli,a műfaj kedvelőinek kötelező darab.

2017-05-23 13:55:09 lakatoszoltan01 (3) #72

Hát jobb befejezést vártam. Vagy nagyobb sztorit. Ezt kaptam, de megérte megnézni. Egyszer.

2016-10-18 00:02:00 Hicks (4) #71

Tudom hogy majdnem egy eve irtam ide, de most megint erre tevedtem, es : eloszor is a kommentem felindulasbol szuletett, mert elegge vartam anno ezt a filmet, es a megtekintese soran sikerult elaludni...egy-ket jelenetenben Atjott a feszultsegerzes, az atmoszfera.A masik szamomra duhito dolog a "mindenhato bergyilkos" volt.

2016-08-31 09:03:15 unrealnoise (5) #70

Bomba zene, bomba fényképezés, bomba hangulat, bomba alakítások. Denis Villeneuve mehet mondjuk Richard Linklater mellé simán kortárs kedvenceket tekintve. 10/10

2016-06-11 02:15:10 erasto (3) #69

Vannak benne jo jelenetek, nehany tenyleg bravuros szekvencia, az ost kivalo, a harom foszereplo hozza a kotelezot, de mindezek nem mentik meg egy unalmas tucatfilmtol...

Csalodas...

2016-02-05 09:41:39 kaamir (4) #68

5-öst csak mesterművekre adok :)

előzmény: Ubul (#67)

2016-02-05 09:04:19 Ubul (4) #67

csak szőrszálhasogatás, de ha 9/10, az miért 4-es akkor? :D

előzmény: kaamir (#66)

2016-02-05 08:58:06 kaamir (4) #66

Az ilyen típusú filmekből kéne Hollywoodnak kidobnia évi egy tucattal, ehhez képest pár évente kapunk egy-egy ilyet. Igazi minőségi, felnőtteknek szánt akció/krimi. Okos forgatókönyv, komoly téma, osztályon felüli színészek, döbbenetes jelenetek és csontig hatoló feszültség. Amennyire haragudtam Villeneuve-re az elcseszett Fogságban miatt, most annyira tapsolnom kell neki. Még sok-sok hasonlót! 9/10

2016-02-03 19:16:02 goromba (3) #65

Én ezt nagyon untam.
Mexico szar hely, a környéke is.
Del Toro keménypersze, aki elhitte a végső leszámolást, annak szerintem az optimizmusa gránittal van körbebástyázva-elvileg nem így védik a víájpí gecókat. Sehol.Nodenemakarokszemélyeskedni., Blunt meg most nem tetszett, se így, se úgy.

2016-01-25 17:46:46 Leo_Stotch (4) #64

Majdnem 4, de ha a Fogságban majdnem 5, akkor ez annyival pont gyengébb. Hangulat ok, zene nagyon nagy ok, képek szintúgy, de valahogy nem éreztem azt a végén....

2016-01-25 12:00:23 BonnyJohnny (5) #63

Én Villeneuve előző filmjével voltam hasonlóan. :) De ez betalált. Nálam Villeneuve minden második filmje talál be, de azok nagyon... :D

előzmény: schankox (#62)

2016-01-25 10:18:41 schankox (3) #62

Szinte hihetetlen, milyen jól áll ez a film itt is, pedig nem volt egy nagy szám. Gyenge hármasból erős hármasba fordult a végére, de sokkal jobbra számítottam.

2016-01-16 23:31:43 pedroalvarez (4) #61

Az erősebbik fajta 4-es, tetszett. Meleg hely ez a Mehikó.

2016-01-13 20:01:42 iiglo (?) #60

Del Toro nem volt jó választás, végig alkalmatlannak tűnt a bosszúálló, precíz gyilkológép szerepére. Már amikor a repcsin találkozik a csajjal, már ott annyira színpadias a karakter... Del Toro Dr. Gonzó szerepében sokkal veszélyesebbnek tűnt mint itt.

2016-01-11 23:20:03 ender1112 (4) #59

De egy ember egy kartellfőnök teljes testőrsége ellen? Milyen esélye lenne ennek a valóságban? A törvényességet meg már úgyis átlépték az alagútbeli harcnál, hiszen az félig Mexikóban kellett, hogy legyen; már persze ha átlépték.

előzmény: zetor (#58)

2016-01-11 19:22:49 zetor (3) #58

Nem valami olyasmi miatt, ami miatt a csajt be kellett venni a csapatba? Hogy látszólag törvényes legyen? Szerintem az nem logikatlansag, hogy egy állam katonái nem maszkalhatnak csak ugy fel-alá egy masik állam területén, annak polgárait gyilkolaszva.

előzmény: ender1112 (#57)

2016-01-11 18:27:42 ender1112 (4) #57

És miért ment egyedül, miért nem vitte magával az amcsi kommandót? Ezek szimpla hatásvadász logikátlanságok.

előzmény: szam42 (#56)

2016-01-09 12:10:16 szam42 (4) #56

Tetszett, de annak mi jelentősége volt, hogy Del Toro az alagútas akció során menjen Mexikóba? Ha tudták Diaz tartózkodási helyét, miért nem kapcsolta le egy benzinkúton például? Azt nyilván nem tudhatta előre, hogy pont ott lesz egy rendőr az alagút végén, aki kapóra fog neki jönni.

2016-01-01 18:55:59 ender1112 (4) #55

Hát azzal azért számolniuk kellett volna induláskor, hogy az aláírós rész miatt ne kelljen aggódniuk a végén, amikor már minden mást megtettek. Ezért érthetetlen egy ilyen idealista törvénytisztelő FBI-os kiválasztása erre a célra.

előzmény: Ubul (#54)

2016-01-01 09:48:38 Ubul (4) #54

az alapfeltevés az volt, hogy
ha mindent túlélt idáig, ezt a menetet is remélhetőleg túl fogja - hisz kellett az egész procedúra végéig palinak a csaj. A többivel - kérdéseddel is - nem hiszem hogy számoltak volna

előzmény: ender1112 (#53)

2016-01-01 02:48:36 ender1112 (4) #53

Akkor már csak az a kérdés ez ügyben, hogy miért nem olyan valakit választanak erre a célra, akiről tudják, hogy simán megteszi, amit kérnek tőle? Mert ugye mi van, ha nem írja alá a végén? Lelövik? Ugyan.

2015-12-29 22:06:00 THE (2) #52

Szétuntam magam rajta.

2015-12-29 14:09:27 ilozka (5) #51

Íme egy iskolapélda, hogyan lehet egy sablonos sztoriból lebilincselő filmet faragni.

2015-12-29 13:17:41 ifj. Ó. Posszum (5) #50

"Abszurd valóság abszurd lenyomata" igen, ennyi, és ez kiterjeszthető az egész filmre.

2015-12-29 12:59:44 BonnyJohnny (5) #49

Szerintem nem is allegória, egyszerűen az abszurd valóság egy abszurd lenyomata.
Egyébként nem azt mondom, hogy magamtól nem kételkednék a dologban, de teljesen hihetőnek tartom, hogy ennyi erőt fektetnek a látszat dolgokba, mikor ennél sokkal elemibb, és amúgy nehezebben eltusolható szabályokat is áthágnak.

előzmény: MicaHiro (#48)

2015-12-29 12:55:32 MicaHiro (3) #48

Lehet, de nekem nagyon nem jött át, hogy allegóriáról lenne szó.

előzmény: ifj. Ó. Posszum (#45)

2015-12-29 12:54:54 MicaHiro (3) #47

Lehet amúgy az a baj, hogy a Sicario előtt hallottam a Making a murderer c. sorozatról, és ezért vagyok kicsit szkeptikus azzal kapcsolatban, mi derül ki és mi nem.

2015-12-29 12:46:29 BonnyJohnny (5) #46

Szerintem elég hamar kiderül, hogy az aki aláírta, hogy ott volt, az valóban ott volt-e. De, ha az nem is, az, hogy valahol máshol volt, biztos, hogy kiderülne.
Hiszen ne felejtsük el, hogy jelenléte pont a kirakatba kell. Ha aláírja, úgy, hogy nincs a kirakatban, az pont a lényegét venné el. Ezzel elérkeztünk ahhoz a ponthoz, amit te is írtál. :) De szerintem kiderülne.
Könyörgöm, egy csomó bűnözőt felmentenek, mert nem olvasták fel a jogaikat. Az ilyen drága ügyvédes rosszfiúk könnyen megfúrhatják az egészet azzal, hogy nem volt valami szabályos, aztán dobhatják a kukába a munkát, meg az áldozatokat.

A nem hivatalos (gyakran a lényegi) dolgoknál ilyesmire nincs szükség... abszurd, de így van. :)

előzmény: MicaHiro (#44)

2015-12-29 12:27:26 ifj. Ó. Posszum (5) #45

Én értem, pont ez adja az egésznek az iróniáját és abszurditását, illegális fenegyerekeknek is hurcolniuk kell magukkal a törvényt, Blunt egy allegória, a bürokrácia még a gerillákat is sújtja.

előzmény: MicaHiro (#38)

2015-12-29 12:25:34 MicaHiro (3) #44

Szerintem az ilyesmire pont az a jellemző, hogy nem derül ki olyan könnyen. Pláne, ha kicsit a befolyásukat is latba vetik egyesek...

2015-12-29 12:08:31 BonnyJohnny (5) #43

Szerintem biztosan kiderült volna, ha csak falból írja alá valaki (egyetemen is kiderült, ha figyelték :D). Kellett a nő. Ezért vitték magukkal.

előzmény: MicaHiro (#42)

2015-12-29 12:03:53 MicaHiro (3) #42

Szerintem még mindig nem érted, amit mondani akarok.
Azt értem, hogy az számít, hogy papíron minden rendben legyen. De ezt miért nem tudták simán meghamisítani? Miért kellett ténylegesen magukkal vinni a nőt?

2015-12-29 11:54:45 BonnyJohnny (5) #41

Közigazgatásban dolgozom, és két év tapasztalat után azt mondhatom, hogy a formális szabályok számítanak CSAK. A "fontosabb" szabályok (magyarán a hogyan) SENKIT nem érdekel (senki nem is akarja tudni). Csak az a lényeg, hogy fölfelé szabályosan és eredményesen legyen elkönyvelve... akkor is, ha valójában nem az.
A film ebből a szempontból teljes mértékben hiteles.

Másik jó példa rá a Bridge of Spies: kell a szabályos, "igazságos" tárgyalás, mert az amerikaiak demokratikus nép... de a végén legyen kivégezve... koncepciós per a "demokrácia (állítólagos) fellegvárában".

előzmény: MicaHiro (#40)

2015-12-29 11:47:35 MicaHiro (3) #40

Igen, de olyan nagy dolog lett volna nekik, ha magukkal sem viszik, hanem simán utólag aláírnak valamit helyette?

Magyarul ami zavar, hogy a simán áthágható formális szabályokat úgy néz ki, nem szegik meg olyan simán, mint sok más, sokkal fontosabb szabályt.

2015-12-29 11:34:08 BonnyJohnny (5) #39

Nem értem, mit nem értesz. Az ügy hivatalos szabályosságához kell a nő. Amit nem hivatalosan csinálnak, ahhoz nem kell. Távol is tartják az olyan dolgoktól.

előzmény: MicaHiro (#38)

2015-12-29 10:16:33 MicaHiro (3) #38

Az csak nekem tűnik nagy hülyeségnek, hogy
A filmnek pont az a lényege, hogy Kate egy teljesen szabályokat felülírva játszó akcióba kerül be, aminek a két fő szervezője például az emberkínzástól sem riad vissza. Ehhez képest viszont az ő funkciója az, hogy valami szabálynak megfeleljen az akció. Szóval jól értem, hogy kínzást meg emberölést bevállalnak simán, de más előírások betartásának céljából külön elhoznak egy embert magukkal? És szintén ezeknek a törvénytisztelő embereknek a végén nagyon fontos lesz, nehogy vmi papír ne legyen általa aláírva az akció szabályosságáról...

2015-12-27 23:45:44 ifj. Ó. Posszum (5) #37

Nem is picit, hülye hirtelenfelindulás, de legalább volt értelme, építő hozzászólás - szeressük egymást gyerekek, peace, love, a macskát meg bennehagytam a mikróban - mindegy, bocs, sláh.
De a lényeg: A film eszméletlen... rideg, kimért, már maguk a képek elegek lennének ahhoz, hogy fél percig kimerevítve üvöltsek: suspense, a Blunt-Del Toro-Brolin trió zseniális, Kate Macer az egyik kedvenc egyenruhás női karakterem lesz, a cigarettázó Blunt pedig retinába égő pillanat.

előzmény: Singularity8 (#36)

2015-12-27 13:05:30 Singularity8 (5) #36

Picit félreértettél. Egy percig sem minősítettem ezzel Hickst. Felvázoltam egy lehetséges körülményt, ami miatt ennyire negatív észlelet jöhet létre a filmről, nem azt mondtam, hogy ő így nézte, hanem hogy ez egy lehetséges magyarázat. Te belső, én külső körülményekről beszéltem, utóbbiak pedig sokkal kevésbé szubjektívek (pl Jóhann Jóhannsson zenéje senkiben nem fog úgy dübörögni alacsony hangerőn), és sokkal könnyebben alakíthatók.

előzmény: ifj. Ó. Posszum (#34)

2015-12-27 13:04:04 Ubul (4) #35

barátnőmmel néztük tegnap, bár a laptop igaz volt ,a többi nem...feszült jelenetekkel teli film, bár néha túltolták az adott jeleneteket (sokáig mutatták a légi felvételeket,stb), ettől függetlenül jó filmnek tartom. Csak másra számítottam, origo meg index eléggé Emily Blunt központú filmmé írta a kritikát (meg hogy mennyire badass a csaj), miközben meg közel se volt hozzá...bár legalább volt pozitív csalódás :D

előzmény: Singularity8 (#33)

2015-12-27 12:18:50 ifj. Ó. Posszum (5) #34

Tényleg a filmet, ne egymást, ez nagyon nem okés.
"Kíváncsi vagyok, milyen gyakran fordul elő, hogy az embereknek emiatt kell lejjebb osztályozniuk filmeket..."
A filmet magam miatt nézem, engem szórakoztasson, nekem legyen tőle jobb kedvem, vagy engem daráljon szét. Rólam szól, engem szórakoztasson, így ebből kiindulva a kritika is inkább énközpontú: amire vágytam, megkaptam-e; abban a lelkiállapotban - amiben éppen voltam - kielégítette-e vagy sem; elveimmel, értékrendemmel, gondolkodásommal szembe mente-e vagy sem. Szóval a kérdésre a válasz, majdhogynem mindig. Még, ha nem is vagy tudatában. Ez ilyen.

előzmény: Singularity8 (#33)

2015-12-27 11:45:42 Singularity8 (5) #33

Lehet laptopról nézte, füles nélkül, alacsony hangerőn, közben ropogott a nachos, néha kiment wc-re. Ebben az esetben teljesen érthető. Vannak filmek, amikhez különösen kellenek az ideális körülmények, szerintem ez is ilyen. Kíváncsi vagyok, milyen gyakran fordul elő, hogy az embereknek emiatt kell lejjebb osztályozniuk filmeket...

2015-12-27 07:26:33 whiteman 01 (4) #32

Dögunalom a legkevésbé sem, profin elkészített, jó tempójú, feszült, hangulatos kis dolgozat, csak éppen egy mákszemnyi eredetiség, vagy merészség nincs benne.

2015-12-27 02:31:37 ChrisAdam (5) #31

Oszt mér?

előzmény: Hicks (#30)

2015-12-27 02:27:26 Hicks (4) #30

Dögunalom ez a film

2015-12-26 17:33:14 ender1112 (4) #29

Azért tényleg kissé naivra vették mind a főszereplőt, mind a történet lefolyását; bár lehet, hogy ez együtt jár a mozis megvalósítással, ahol gyorsan kell elmondani mindent úgy, hogy bárki megértse; lásd pl a tévéből a Narcost, ami többé-kevésbé ugyanez a téma, de nélkülöz minden szükségtelen naivitást.

2015-11-16 21:08:25 The man who laughs (5) #28

Mondjuk én is arra számítottam, hogy a kormány még "mocskosabb" eszközöket vett be, de szerintem így volt jó az arány. Mert ha túldémonizálják a jó fiúkat is, akkor az könyenn eröltetteé, hiteltelené válik. Ezt pedig még éppen eltudom képzelni, hogy a CIA tényleg csinál ilyeneket.

De mondjuk az 5-s értékelés inkább egy 4,5 nálam. (Csak nekem kevés az ötös skála?)

előzmény: budaik (#27)

2015-11-16 20:26:41 budaik (4) #27

Számomra talán a vége volt kicsit fura. Én meredekebbre hoztam volna a sztorit

előzmény: The man who laughs (#26)

2015-11-16 20:22:48 The man who laughs (5) #26

Az egyik kedvencem az idei évből: Minimalizmussa ellenére is elképesztően erős hangulata van (Deakins hozza a szokásoso kiváló formáját + a zene valami elemei erejű feszültséggel tölti meg a jeleneteket), kiváló szinészek és izgalmas cselekmény. Remekül építi a rejtélyt és a végső csavart, miközben illuzíók nélkül mutatja be a drog elleni háború kvázi haszontalanságát , és hogy mint minden háborúnak ennek is az átlagember a legnagyobb vesztese (a kezdetben fölöslegsnek tünő rendröi száll végül remekül kapcsolodtt a történetbe).

Emily Blunt karakterét én sem nevezném naivnak. Különösen dicsérendő, hogy annak ellenére, hogy a főhős legtöbbször inkább csak sodrodik az árral és nem mindig érti, hogy mi történik körülötte, mégis egy kompetens, azonosulható és normálisan megalkotott karakter. (Nám ártott volna ha a Wachowski tesók látják ezt a filmet, mert nekik a Jupiternél pontosan sikerült ennek a karakternek az ellentétét megcsinálni: egy életreképtelen héj, akire nincs is hatással az amin keresztül megy).

Igazából nem tudok mondani semmit, ami nem tetszett a filmben.

2015-11-03 21:17:49 miraculum (4) #25

A sztoriban ami klasszikus értelemben morális és helyes döntésnek számítana az egyén szempontjából tehát letartóztatni mindenkit, kit ezért kit azért az a közösség szempontjából katasztrófa lenne hiszen ezért is lépnek közbe, mert a helyzet kezelhetetlenné válik (vagy inkább egyre inkább bántja Amerikát). A nagy letartóztatásokkal a piac újrafelosztása indulna meg, kiszámíthatatlan és feltérképezetlen szereplők kiszámíthatatlan tetteivel, aminek ugyanúgy az átlagpolgár issza meg a levét. Tehát ami itt valóban immorális cselekedet volt aláírni a papírt, elengedni Del Torot az valójában a helyzet stabilizálását szolgálja. egyetlen rosszfiú fogja irányítani az egész drogbizniszt, aki ráadásul a félig a hatóságok jóváhagyásával dolgozhat és hajlandó a kooperációra. Azért neveztem idealistának vagy naívnak a hősnőt mert egy percig sem látja ennek az igazságát. Illetve az, hogy ilyen közegbe került, az a kiválasztóinak is a hibája, miért nem egy belátóbb ügynököt küldtek erre a melóra, miért ezt az 'eminens' hölgyet.

2015-11-03 19:22:04 BonnyJohnny (5) #24

Idealista/naív? Én úgy mondanám morális/helyes. Azzal egyetértek, hogy nem volt a film által bemutatott közegbe való... de az a bemutatott közeg "hibája".

előzmény: miraculum (#23)

2015-11-03 19:01:49 miraculum (4) #23

Szerintem gyenge négyes. Tényleg elég feszes a történetmesélés és erős az atmoszférája is, a színészek is rutinból hozzák a szokásos karaktereiket. Viszont Emily Blunttal egy pillanatig sem tudtam azonosulni, az a fajta idealista/naív hozzáállás amit képvisel a filmben nemcsak hogy eltávolítja tőlem a karakterét, hanem egyben nem is értem, hogy mit keres ott, olyan formában a filmben. Egy ideig azt hittem, hogy a sodródó, gyenge figura, akit hoz valamilyen jellemfejlődésen megy át (megjegyzem az első része a filmnek nem ilyen karaktert sugallt), de egyszerűen csak úgy marad, és nem értem, a nézőnek együtt kellene vele éreznie legalább morálisan? Volt néhány plothole is, ez is zavart, noha meg lehet magyarázni, hogy egy szuperextratitkos akció során nem minden részletet kell értenie mindenkinek. Összességében érdemes megnézni, de lehetett volna több is.

2015-10-29 16:48:28 ChrisAdam (5) #22

Zseniális a soundtrack, nagyon jó hangulata van.

2015-10-25 23:13:48 ChrisAdam (5) #21

Nagyon jó film. Feszes, érdekes, rendkívül hangulatos, elgondolkoztató, gyönyörűen fényképezett, tökéletesen illő zene, Emily Blunt is egész jó, Del Toro és Brolin szenzációs, főleg az előbbi. Nagyon precízen megkomponált, később erősen kulttá válható jelenetek, egyedi perspektívák, ötletek... egyszóval Villeneuve számomra negyedszerre is bizonyította, hogy zseni.
Persze nem tökéletes, néhol kicsit talán leül, egy-két pillanat erejéig, valamint a végén levő jelenetsorokból hiányoltam valamit.

2015-10-23 15:19:42 Singularity8 (5) #20

Valahogy így kell ábrázolni azt a hangulatot, amit egy drogháború teremthet. A film minden eleme ezt erősíti, gyönyörűen végigvitték az egészet. A fényképezést és a zenét/hangokat muszáj külön kiemelni, mindent tökéletesen átadnak, szavak sem kellenének melléjük.

Ahol egyedül más végkifejletet vártam, az Alejandro és Kate utolsó találkozása, de még nem tudom, hogy bármelyik jobb lett-e volna.

És majdnem elkezdtem, hogy ugyan Deakins kapjon már végre Oscart, aztán eszembe jutott, hogy Chivo valószínűleg idén is valami fenomenálisat alkotott.

2015-10-23 10:31:29 Jason13 (5) #19

Villeneuve most sem okozott csalódást!
Míg a 2013-ban bemutatott Fogságban című film esetében a thriller műfaját gyúrta egybe a drámával, majd azt a realitás talajára helyezte, addig a Sicario esetében az akció zsáneréről hámozza le a hatásvadászatot, hogy végül egy elképesztően sötét és szikár alkotást tárjon elénk.
Az Emily Blunt által alakított figurával mi, Nézők együtt szállunk alá a drogháború poklába, ahol eltűnnek a határok jó és rossz oldal között és valójában senki sem az, akinek látszik.
Pedig a történet első ránézésre rendkívül egyszerű, de ahogy halad előre a cselekmény, úgy kezdenek el bonyolódni a szálak, hogy aztán a fináléra világossá váljon: ennek a harcnak sosem lesz vége.
Elsősorban nálam emiatt működött a film. Igencsak földhözragadt módon ragadta meg ezt a témát és ahogy fentebb már írtam, minden sallangot nélkülöz. Itt nincsenek hősök, akik hazafias zenére gyalogolnak bele a naplementébe, miután móresre tanították a rossz fiúkat.
Sőt, igazi fordulat sincs, hiszen már a kezdetektől sejthető, hogy nem mindenki az, akinek mutatja magát. De pont emiatt működik a film. A rendező nagyon precízen vezeti végig a cselekményt és ugyan a tempó sokszor lassú és kimért, mégse fullad unalomba a mozi.
Ez annak is köszönhető, hogy szinte az összes jelenet át van itatva feszültséggel, amely a befejezés után is ott marad a nézőben. Néhány rövidebb akció ugyan akad, de ezek nem arra szolgálnak, hogy kiengedjük a gőzt, inkább csak ráerősítenek a nyomasztó atmoszférára.
Jóhann Jóhannsson vérfagyasztó zenei aláfestése pedig ügyesen táplálja a kilátástalan hangulatot. Letisztult, minimalista, de mégis, az ember bőre alá bekúszó dallamai remekül idomulnak a látottakhoz.
És akkor még Roger Deakins operatőri munkájáról nem is ejtettem szót! A szikár tájat és Mexikó utcáin zajló brutális nyomort gyönyörűen komponált képekben tárja elénk.
Amit még kiemelnék, az a színészi játék. Blunt nagyszerű a sebezhető kommandós nő szerepében, de az igazi ász Benicio Del Toro. Titokzatos és csendes figurája mindig uralja a vásznat, hogy aztán a karakteréből áradó feszültség kitörjön az utolsó fél órában.
Mindent összevetve, a Sicario egy realisztikus, letisztult és elképesztően brutális alkotás, melyet zsigerig hatoló atmoszférája és feszült jelenetei még súlyosabbá tesznek. Nálam bérelt helye van az idei év legjobbjai között.

2015-10-18 13:43:04 BonnyJohnny (5) #18

Moziban nézve hihetetlen erős képi- és hangvilágot nyújtott. A történet nem igazán összetett, vagy fordulatos (nem mintha az lenne a jó történet ismérve), de szépen végigvitt, és végig leköt (ez már inkább ismérve a jó történetnek), amire a rendezés csak rátett egy lapáttal. Ha Villeneuve nem megy el "művészfilmes" irányba, akkor nálam mindig betalál.

2015-10-17 00:52:41 Rorschach (4) #17

Aludtam rá párat, és már nem gondolom, hogy fel fog kúszni ötösre. Így utólag azt mondom, hogy két dolog kifejezetten zavart.Az egyik a mehikói korrupt rendőr szála. Aláírom, hogy a beszédből egy sort nem értettem, de az üzenet legjava nonverbálisan is átjött, és kicsit feleslegesnek tartom, azt hittem, nagyobb durranás lesz a végén, de elég erőtlen lett a végkifejlete.

A második pedig a fő szál vége. Aszittem, hogy Villeneuve amolyan Prisoners-esen fogja lezárni, mondjuk ott, hogy Del Toro Blunt állához nyomja a fegyvert, és döntésre készteti, vagy épp ott, amikor Blunt már az erkélyről szegezi a fegyvert a másikra, és farkasszem közben vacilál. De nem, véget ért mindkét jelenet. Nekem jobban tetszett volna máshogy, de gondolom, a rendező úr sem szerette volna megint ellőni ugyanazt.
Mindettől függetlenül marhajó film a Sicario, az OST-jét meg végre megtaláltam a neten, úgyhogy szarrá hallgathatom, ezaz!

2015-10-16 09:24:31 Zalaba Ferenc (4) #16

Lesz, igen.

előzmény: Singularity8 (#14)

2015-10-16 06:44:47 The Hungarian (5) #15

Szerintem lesz, lévén a sajtóvetítés feliratos volt.

előzmény: Singularity8 (#14)

2015-10-16 00:48:16 Singularity8 (5) #14

Azt nem tudod esetleg, hogy lesz-e belőle feliratos kópia? Mert ha nem, akkor nem várok vele premierig.

előzmény: The Hungarian (#12)

2015-10-16 00:44:40 BonnyJohnny (5) #13

Így van. Nem tudom, hogy mi az a főoldalon látható 22-i premierdátum, de nekem 17-re már meg is van a jegyem.

előzmény: The Hungarian (#12)

2015-10-15 18:32:46 The Hungarian (5) #12

Viszont ezt ma már vetítik premier előtt, úgyhogy lehet rá ismét.

előzmény: Singularity8 (#11)

2015-10-15 16:43:59 Singularity8 (5) #11

Most lett újra bevezetve, hogy még be nem mutatott, de bemutatódátummal rendelkező filmre nem lehet szavazni, ők pedig még ez előtt szavaztak.

előzmény: Gruden Gergo (#10)

2015-10-15 16:23:20 Gruden Gergo (4) #10

Kicsit akció-dúsabbra számitottam, mint amit kaptam, de azért oké volt...
Amikor jöttek vissza Juarez-ből, a határnál azért lehetett volna egy jó kis lövöldözést rendezni :D

U.I. Ti hogy tudtátok értékelni? Engem nem enged... bár lehet, hogy jobb igy neki :)

2015-10-12 21:52:36 Rorschach (4) #9

Nagyjából 8-10, és volt köztük kulcsjelenet, bizony. Jelenleg lengyel testvéreinknél vagyok egy fél évig, szóval igen bátor húzás volt részemről, hogy be mertem ülni egy drogháborúról szóló filmre spanyol és lengyel nyelvtudás nélkül, abban a reményben, hogy "hát csak nem beszélnek benne olyan sokat spanyolul" :D

2015-10-12 18:55:20 Dió (4) #8

Megkerdezhetem, a film kb hany szazaleka volt spanyolul, es hogy azok kulcsjelenetek voltak -e?

2015-10-12 18:27:01 Rorschach (4) #7

Baromi feszült film. Villeneuve nagyon érti a dolgát, Deakins továbbra sem tud hibázni, a zene is valami isteni. Tippre páran nem lesznek kibékülve Blunt karakterével, de nekem szerintem felkúszik ez még ötösre, majd ha másodszor megnézem, és mindent felfogok belőle (a spanyol részekből egy büdös szót nem értettem).

2015-09-21 11:17:25 gringo (5) #6

Hát, ez erős lett. Rég nem volt ilyen intenzív moziélményem.

2015-06-20 12:14:36 Ubul (4) #5

najah, még mák, hogy meghagyták...Sicario-ra lehet feleannyi ember se ül be, mint alcímmel együtt. Pedig valószínűleg ez a film megint megfogja érdemelni a nagyfokú nézettséget az (itthoni) mozikban.

Mondjuk a trailer nem fogott meg annyira, ha nem Emily Blunt lenne benne, lehet meg se nézném rögtön...de így lehet első napos lesz, mikor itthon is levetítik

2015-06-19 15:42:53 Singularity8 (5) #4

A eseti magyar mozinézőnek kell valami fogódzkodó, az eredeti címmel nem tudna mit kezdeni. Én inkább örülök, hogy csak alcím lett belőle, és meghagyták főnek az eredetit.

előzmény: pertwillaby (#3)

2015-06-19 15:21:31 pertwillaby (5) #3

Ok, de az eredeti cím sem Sicario - The Hitman.

előzmény: Singularity8 (#2)

2015-06-19 14:21:14 Singularity8 (5) #2

Ezt jelenti a szó magyarul. :) Tény, hogy spanyolul menőbben hangzik.

előzmény: pertwillaby (#1)

2015-06-19 14:08:14 pertwillaby (5) #1

Mi ez a béna magyar alcím? Látom, az új Bond filmnek is kitalált valami röhejes alcímet a magyar forgalmazó...