Il racconto dei racconti (2015) ☆ 👁

(Matteo Garrone)

angol-francia-olasz dráma, fantasy, horror

3,7

2017-09-30 21:22:23 MicaHiro (2) #8

Vannak benne érdekes ötletek és szép képek, de összességében nagyon unalmas és széteső.

2016-02-28 14:47:20 ryood (4) #7

érdekelne, melyik német tv filmnek van olyen minőségű képi világa, mint garrone filmjének..
ez a látvány, fényképezés, ami itt látható ebben a filmben, a mozifilmek között is kimagasló.

2016-02-28 13:05:23 BonnyJohnny (4) #6

Két ismert színész? Nem tudom eltalálni melyik kettő lehet az. :) Illetve valószínű, hogy Salma Hayek az egyik. A másik Cassel, Reilly, vagy Jones?

előzmény: noresz02 (#5)

2016-02-28 12:31:21 noresz02 (3) #5

Nem tudom miért vagytok tőle sokan elájulva, nekem kb olyan volt mint egy Grimm mese német TV film változata, csak a két ismert színész miatt szántam rá magam, hogy megnézzem, de csalódás volt, a több mint két órás vonatott játékidőről már nem is beszélve.

2016-02-12 01:11:04 qanic (4) #4

Elképesztő fényképezés és zene. A hozott anyag miatt van benne sok rész, ami számomra élvezhetetlen: pl. bolha. Ha ezeket sikerült volna valamivel kevésbé meseszerűre átírni, akkor járna az ötös, de így sokszor legszívesebben beletekertem volna. Ennek ellenére megéri megnézni, mert maradandó élmény.

2016-02-07 11:18:24 berto (4) #3

Giambattista Basile Pentameron (a teljes mű, amely Boccaccio Dekameronjának, vagy Navarrai Margit Heptameronjának hatására keretbe foglalja a történeteket, teljes magyar fordításban csak 2014-ben jelent meg a pozsonyi Kalligram kiadó gondozásában) című XVII. századi gyűjteményének három meséjét vitte filmre az olasz rendező ismert sztárokkal, köztük van a szépséges Salma Hayek is. Senkit ne tévesszen meg a mese, mint műfajmegjelölés, mert ezek a történetek nem gyerekeknek szólnak, bár később Charles Perrault és a Grimm testvérek átdolgozott formában bőven merítettek belőle. Igazi, látványos fantasy adaptáció született, amelynek bő két órás játékideje teljes mértékben elvarázsolja a nézőt. Kiemelkedő érdeme a filmnek a pazar operatőri munka és a fantáziadús jelmezek kavalkádja. A horrorisztikus részletek gyakorisága miatt csak felnőtteknek ajánlható, de számukra minden bizonnyal emlékezetes élményt nyújt.

2015-09-26 21:39:11 The man who laughs (4) #2

Kissé lassú, de baromi hangulatos felnőtt mese film remek szinészekkel, szemkápráztatóan szép fényképezéssel és roppant kellemes zenével. Néhol szürreráilis, néhol horrorisztikus, legtöbbször pedig kifejezetten tragikus. Az idei év egyik legegyedibb és legérdekesebb filmje.

4,5/5 Bővebb kritika: http://kulton.hu/blog/2015/09/22/tale-of-tales-kritika/

2015-09-03 01:59:19 ZoLeEe (5) #1

nyers,mesés,kiszámíthatatlan....és zseniális.

Viszont kár volt a végén összehozni a szálakat...inkább simán ráhúzhattak volna +1 órát, fért még volna bele cselekmény(talán idén ennél éreztem csak ezt a "jaj nelegyen még vége" feelinget)