Pixels (2015) ☆ 👁

Pixel

(Chris Columbus)

amerikai-kanadai-kínai akciófilm, katasztrófafilm, sci-fi, vígjáték

2,3

2020-08-25 12:09:39 lakatoszoltan01 (4) #32

Mivel én Adam Sandler filmre számítottam, azt is kaptam, és nem volt alpári sem. Egy kimerítő nap utáni bámulós film, élvezhető szöveggel, klisés történettel. Szerncsére nem is veszi komolyan magát a film. Szóval én pont azt kaptam (ropogtatós, egyszer nézős könnyed film), amit vártam és nem is értem, hogy miért várt ettől többet bárki más...

2020-04-21 18:54:36 Sántha Orsolya (3) #31

Tök jól szórakoztam, egy nagy mesének indult az egész, ötletes volt, vicces. Kár, hogy ezt a Q'bert karaktert beletették. Attól kezdve szintet esett az egész. Aztán a végén ráadásulQ'bert Lady Lisává változott, meg aztán a kölykeik, na, az sok volt. Ahelyett, hogy mondjuk visszaküldik Lisát mint egy trófeát, vagy bármilyen, tényleg bármilyen más megoldás csak jobb lehetett volna.

2016-01-02 19:06:03 schankox (3) #30

Egy kis Wreck it Ralph utánérzés Sandler módra. A látvány jó lett, ezért kapott gyenge hármast.

2015-11-16 15:06:18 The man who laughs (1) #29

Nincs itt semmi látnivaló, Adam Sandler fogta a gamer szubkulturát és témát, majd pedig lerántotta a saját szintjére.

Más megvalósítással lehetett volna ebből egy új Szellemirtók vagy Szörnycsapat is, helyette azonban kaptunk egy tipikus Sandler filmet, amit csupán a valamennyire kreatív és tényleg jól sikerült látvány elemek - és Peter Dinklage - emelik ki a többi közül.

Ugyanazok az infantilis poénok, ugyanannyira sztereotip (minden gamer karakter loser, még ha elnök akkor is) és a szerelmi száll is pont olyan, mint bármelyik másik Sandler romkom-ban. Ráadásul a sztorit sem sikerült a saját világán belül konzisztensen és logikusan végig vinni. Még Sandleren is baromira látszik, hogy igazából már ő is unja az egészet, akkor pedig mit vár a nézőtől?

2015-11-01 13:19:08 BonnyJohnny (2) #28

Én bírom Clooneyt. Túlértékelt színésznek tartom, de megnyerő fickó, aki ugyan olyan jól mutat komédiában, mint drámában, romantikában mint thrillerben. Cary Grant (aki szerintem szintén túlértékelt színészileg... legtöbb filmjében "csak" nagyon charme-os) és Sean Connery utóda. (Akiket szintén kedvelek és természetesen jó színészek... csak szerintem nem ANNYIRA, mint sokan tartják.)

2015-11-01 13:05:02 tomside (2) #27

Én erről már elmondtam a magamét.
BonnyJohnny, már csak kíváncsiságból kérdem, 3/2 vagy 3/3 egyezik az "ízlésünk"? :)

2015-11-01 12:55:12 BonnyJohnny (2) #26

Amint írsz igaz, de ettől még szarul van megcsinálva. :)

előzmény: ifj. Ó. Posszum (#25)

2015-11-01 11:43:18 ifj. Ó. Posszum (3) #25

Pont nem a Férj és Férjre gondoltam, az annyira nem izgi, buzis film, pont, az rendben van, még, jó, hogy nem kezd el frontba uszítani a melegek ellen.
Inkább arra, maradva a topic témájánál, hogy a Pixel nagy videójátékosdijába belecsempészi az éppen válni készülő szülő és a válás közepén tengődő kisfiú karakterét. Jön főszereplő geekünk, aki videojátékbuzi, bizonyítani akar, összetalálkozik kisfiunkkal, aki szintén tolja vidójátékokat, elmenekülve a problémák elől, ráadásul a szülők is késztetik erre, hisz televágják fasza cuccokkal. Tehát geek és kisfiú, csak már teljesen más generáció, egymást tanítják, egymástól tanulnak, az egyik visszakapja életkedvét, a másik egy apa figurát, stb. Család meg beül a filmre, oszt tessék, hopp, hííj, hát ez van pont otthon is. Lehet, hogy a fiammal beszélni kéne erről, nem kompenzálni valami mással az egészet, stb, világbéke. Nos ezért jók ezek a filmek.
Azt meg ne felejtsük el, hogy az Addig jár a korsó tized annyi emberhez jutott el, mint a Férj és férj, nem mintaalap.

előzmény: Mizi (#24)

2015-11-01 11:17:17 Mizi (?) #24

Amiről te beszélsz, az nem csak Sandlerre jellemző. Ott van pl Az Addig jár a korsó a kútra... című fergeteges francia vígjáték, ami ugyanúgy a homoszexualitás "problémájával" foglalkozik (tehát komoly témát feszeget), akárcsak a Férj és férj. Azzal a különbséggel, hogy az a film jó, míg Sandler végterméke botrányosan rossz.
Attól még, hogy cirka 50 filmjéből 5 nem olyan rossz, Sandler igenis rossz színész és filmes.

előzmény: ifj. Ó. Posszum (#23)

2015-11-01 10:41:48 ifj. Ó. Posszum (3) #23

Általánosságban tapasztalom, hogy, ha valaki kiejti egy társaságban a száján, hogy "én kedvelem Adam Sandlert", máris el van könyvelve bugris plázaparasztnak, kinek az agya a fingós szarós viccekig és a popcorn-kóláig tart.
Én kifejezetten csípem a Sandler típusú filmek felépítését: idióta poénok közé csempésszünk komolyabb témákat, olyanokat, ami épp a törzsközönségünket foglalkoztathatja. (Jó, a Nagyfiúkkal vallatni lehetne, de bizonyos szinten ez is lefutja ezen köröket).
Trivialitás igaz, de Átlagnéző nem akar Bergmant nézni, miért is nézne, szórakozni vágyik, nem felvágni az ereit. Viszont két Sandler hasraesés közben találkozik olyan problémákkal, amik nap, mint nap szembejönnek vele az utcán, vagy a családban, balabla. Akarva-akaratlanul is összeütközik velük, szembesül és ez jó.
Másik pedig, hogy ezek a filmek általában a mesék alapján készülnek, általános történetek, ahol alapmotívumokat mozgatnak és kevernek egy adott szituációban. Ahogy a Pixel is teszi. Egyszerű, szórakoztatni akaró estimesék, egy kiskirályfival, aki megküzd a gonosz sárkánnyal, legyen az egy nyálas, gazdag ügyvéd, aki rárabol az aktuális királykisasszonyra, a gyámügy, aki el akarja venni a gyereket vagy épp Donkey Kong.
És lehet, ezen okok miatt elfogult vagyok, de legyen, vállalom... Én kedvelem Adam Sandlert :)

2015-11-01 08:28:49 BonnyJohnny (2) #22

Én 10 éve még kifejezetten kedveltem Sandlert. Nászok ásza nálam kisebb kultfilmnek számít. 2003 és 2005 között készített filmjei pedig jók, de legalábbis közepesek nálam (ami osztályzat közelében nálam a Cipőbűvölőig nem járt Sandler). De hát, ha azóta szar, akkor szar.
Kb. 12 évvel ezelőttől 8 évvel ezelőttig konkrétan az egyik kedvencem volt Johnny Depp. De, ha egyszer azóta szar, akkor azóta szar. Nem divatból utálom. Sőt, egyáltalán nem utálom, amit érzek, az inkább a csalódás. Várom is nagyon a Black Masst, hogy nyolc ínséges év után végre színészkedni lássam egykori kedvencemet.

előzmény: ifj. Ó. Posszum (#20)

2015-11-01 06:32:11 tomside (2) #21

Ezt a "divatot" kb. 10-12 éve űzhetem. Lehet, hogy mégsem divat?

előzmény: ifj. Ó. Posszum (#20)

2015-11-01 00:04:16 ifj. Ó. Posszum (3) #20

Kár, hogy ennyire nagy divat szidni Adam Sandlert, hisz az efféle hullámok vért kívánnak, hol nincsenek kegyeltek. Szegény Pixel, kiszenvedett ő is, kár érte, pedig nem volt rossz menet, az aprót simán megérte. Max Kevin James, de, fogjuk fel pixelhibának.

2015-10-24 12:29:00 tomside (2) #19

Na, megnéztem életem második filmjét Adam Sandlerrel, mert a téma érdekelt. Továbbra is az egyik legtaszítóbb hollywoody figurának tartom ezt az embert; középszer, középszer, középszer.
A filmről szólva: rengeteg lehetőség mellett mentek el, 1-2 langyos poén, és az izgalmas látvány hozza fel erős kettesre. Ha valakit érdekel a téma, a néhány év előtti Rontó Ralph százszor jobb film, mint ez.

2015-10-23 18:13:38 Killjoy (3) #18

Az első 5 perc olyan nosztalgiafaktorral bírt, hogy csak na. Defender, Asteroid, Pac-Man, Centipede, Frogger, Space Invaders, Galaga, Donkey Kong... Igaz, hogy nem játékteremben, de Commodore 64-en nyomtuk anno mindegyiket. Azután a 7. perc környékén megtört egy picit a varázs a szinkronnak köszönhetően, amikor is Dan Aykroyd megemlíti, hogy a bongyor srác a "Galaga Százlábú" világbajnoka... Gondolom ez eredetileg két játék, a Galaga és a Centipede akart lenni, de a fordító nagyon képben volt.

Azután jött Kevin James, mint Mr. President. Na ez már jelezte, hogy baj van. Technikailag egész jó lett volna a film, a pixelekre széteső tárgyak és emberek egész tetszetősek voltak és Michelle Monaghan még mindig naggggyon jó csaj. Sokan szidták Sandlert, hogy unott a filmben. Szerintem annyira nem, egyszerűen csak ilyen így 50 évesen.

Összességében nem volt ez olyan rossz, csak messze nem használta ki azokat a lehetőségeket, amiket ki lehetett volna. Azért volt benne pár jó mondat ("Rájöttem, hogy történt a Kennedy-gyilkosság! Kennedy lőtt először!") és nem nézhetetlen, de érdemes ezt negyvenes apukáknak 14-15 év alatti gyerekekkel nézni és mosolyogni, mikor a gyerek rácsodálkozik azokra a játékokra, amikkel gyerekként mi játszottunk.

Egyébként érdemes megnézni az eredetit, plusz még ezt is.

2015-08-15 11:29:22 BonnyJohnny (2) #17

Bár szerintem is rossz film, nem az a nézhetetlen hulladék, ami az utóbbi években Adam Sandler nevéhez kötődik. Sőt, az utóbbi filmjeit elnézve talán túljutott karrierje fél évtizedes mélypontján, és elkezd stabilan rossz filmeket gyártani... oké... az sem egy magasztos színvonal, de legalább nézhető. És szerintem ez a film is az.

2015-08-13 04:33:48 Vitelotte (4) #16

Nem értem miért szarozzátok ennyire, szerintem annak ellenére hogy tényleg felbukkantak benne gyenge poénok, volt sok felnevetés is amiért már megérte beülni rá, szóval nekem simán négyes.

2015-08-06 14:47:54 henisz (1) #15

Nekem meg a film nézése közben volt olyan érzésem, hogy bárcsak kinyírna valaki, hogy beültem erre .... :S

2015-07-30 21:36:12 Zalaba Ferenc (1) #14

Hát, végig olyan fejet vág benne, mint aki azt kívánja, bárcsak meghalna.

2015-07-30 21:18:02 ChrisAdam (?) #13

Legalább Sean Bean meghal benne?

2015-07-30 11:35:35 Ubul (1) #12

első lett :D

2015-07-28 20:56:56 ChrisAdam (?) #11

(Annak vettem. :( Mehet szerintem amúgy az OFF-ba.)

2015-07-28 20:48:06 Ugor (?) #10

Vedd elkeseredésnek.

2015-07-28 20:47:16 ChrisAdam (?) #9

Ezt vegyem fenyegetésnek? :D

2015-07-28 20:43:06 Ugor (?) #8

Ragozzátok még?

2015-07-28 20:39:03 ChrisAdam (?) #7

Basszus ez most elég kétélű vélemény.
Azt-a-kurva... de nagy mocsoládé undormányság.
Azt-a-kurva... de nagy klasszikus lesz ebből.

A pontok alapján az elsőre tippelek. :D Meg a trailer alapján. De csak Tyrion miatt megnézném.

előzmény: Zalaba Ferenc (#5)

2015-07-28 20:35:12 BonnyJohnny (2) #6

Szeretem az ilyen blikkfangos figyelemfelkeltőket, de csak akkor, ha bővebb vélemény is van mögöttük. :P Érdekelne. :)

előzmény: Zalaba Ferenc (#5)

2015-07-28 20:24:54 Zalaba Ferenc (1) #5

Azt-a-kurva.

2015-07-24 17:36:24 ChrisAdam (?) #4

Ha nem hal meg, akkor nem is létezik ez a film.

2015-07-24 17:34:31 BonnyJohnny (2) #3

Hát, Hill tizedes tipikusan olyannak hangzik, mint a Star Trekben a mindenkori Gomez zászlós. :D

előzmény: Anonnim (#2)

2015-07-24 17:01:10 Anonnim (2) #2

Vajon Sean Bean ebben a filmben is meghal-e?

2015-07-24 11:29:41 Ubul (1) #1

ínnye, elég durvák az imdb és rotten értékelések...bár várható volt, kár volt Adam Sandlerrel elb**ni ezt a filmet...még nagyobb baj volt elkészíteni az egészet