Self/less (2015) ☆ 👁

Önkívület

(Tarsem Singh)

amerikai akciófilm, dráma, sci-fi, thriller

3,1

2017-01-30 14:25:36 kaamir (2) #14

Egy jó alapötlet, amit - szokás szerint - elpazaroltak néhány olcsó közhelyre és fáradt akciójelenere. Igazából az első emlék-bevillanás után a teljes film 100%-ban kitalálható, úgyhogy a stílusnak és a színészeknek kéne elvinni a hátán a dolgot. De a stílus stílustalan, a színészek pedig...Ryan Reynolds...meh.

2016-03-05 14:32:33 Leo_Stotch (3) #13

Halovány hármas, de sztem kettest nem érdemelne.
Az alapötlet még jó is lenne, csordogál is a film előre, de semmi nem venne rá az újrázásra. Mondjuk értelme se lenne, elég egyértelmű a vékonyka történet.
De haragudni se lehet rá.
Azért a lent felsorolt filmek mindegyike jobb egy kicsivel...

2015-12-28 16:51:11 ifj. Ó. Posszum (3) #12

Okos, de elég direkt trash a gyászról. Sajnálom, hogy Tarsem Singh nem küzd tovább... lehet azért tetszett neki a sztori, mert így könnyebben fel tudta dolgozni az egyénisége elvesztését. Pénz/fless.

2015-12-20 22:12:46 GabN (1) #11

A mélyrepülés folytatódik :( Azt hiszem, hogy véglegesen el kell engednem a rendezőt.
Jason13 minden szavával egyetértek. Olyan szinten lett középszerű és minden egyediséget nélkülöző az alkotás, hogy a film felétől semmilyen szinten nem tudta fenntartani az érdeklődésemet.
Good bye vizuális orgiák :(
(még most is van 10 perc lehet, hogy ki is kapcsolom...)

előzmény: Jason13 (#7)

2015-12-11 17:30:19 Leppard (4) #10

Örülök annak, hogy a rendező végre egy emészthető filmet készített, mert korábbi munkáival (enyhén szólva) nem nagyon tudtam mit kezdeni.

2015-11-30 21:16:28 tomasso (3) #9

Egy ötven évvel korábban készült remekmű jutott eszembe az elején, a Seconds azonban sokkal kimértebb, következetesebb. Nagy ziccert szalasztott el a rendező, mert a téma bizarr és érdekfeszítő, de inkább a hatásvadászat felé billent a mérleg. Felszínes kibontás, értelmezhetetlen motivációk sodorják a filmet a totális középszerbe, és tartják is ott a végéig. Már az egyharmadánál sejthető a vége, sajnos onnan nem tartogatott több meglepetést. Szokásos amerikai utóérzés.

2015-11-29 21:26:11 nightrace (4) #8

Csavaros és eredeti. Nagyon tetszett!

2015-11-29 17:27:25 Jason13 (2) #7

Tarsem Singh filmjeit én elsősorban látványviláguk miatt szerettem. Elképesztően erős hangulatot tud teremteni a fickó, pusztán a gyönyörű képek és az egyedi helyszínek segítségével.
Kár, hogy az Önkívület erejéig levetkőzte magáról érdekes vizuális megközelítését, így sikerült egy olyan szösszenetet letennie az asztalra, amit bárki el tudott volna készíteni.
Pedig az alapötlet adta volna magát egy Sejthez hasonló, elvont alkotáshoz, de ehelyett inkább csinált egy teljesen jellegtelen thrillert.
Persze, lehet az volt a célja, hogy most egy letisztult mozival lepje meg a közönséget, viszont akkor legalább a történet lett volna épkézláb módon kidolgozva.
Sajnos a sci-fi szál rendkívül elnagyolt, a thrilleres fordulatok már kilométerekkel előre láthatóak, a dráma pedig szimplán nem működik. Egyedül az akciójelenetek érnek valamit, bár azok se nyújtanak semmi emlékezeteset, de legalább átláthatóak.
A színészek is teljesen közepesek, bár ezért szerintem a forgatókönyv a ludas. Ilyen jellegtelen figurákból nehéz lehetett volna többet kihozni. Talán Ben Kingsley járt a legjobban, mivel ő 10 percnél többet nem tölt a vásznon. Reynolds barátunkat viszont sajnálom, hiszen én tehetségesnek tartom a srácot, itt azonban ez nem derül ki.
Összességében ez egy rendkívül felszínes és lapos popcorn-thriller,aminek kihagyásával semmit nem veszít az ember. Remélem ezek után a direktor visszatér a saját stílusához, mert ennél a steril, néhol tévéfilmeket megidéző matinénál azért többet tud.

2015-09-15 11:59:37 BonnyJohnny (3) #6

Na, nekem a felsoroltak egyike sem tetszett eléggé a négyeshez. :)

előzmény: Mikkey (#5)

2015-09-14 21:15:05 Mikkey (4) #5

tetszett, szeretem az ilyen tudományba oltott finom thriller vonalat, mint pl ez meg csúcshatás, sorsügynökség, lopott idő, stb.. valahogy magával ragadnak

2015-09-02 10:17:48 dabo (2) #4

Tarsem filmjei történetük szempontjából mindig is középszerűek voltak, amiért eddig legalább vizualitásuk kárpótolt. Ez innen sajnos hiányzott, maradt tehát egy minden kreativitástól mentes forgatókönyv

2015-09-01 09:40:14 od.gszal (4) #3

Jó volt, és leginkább Emberi.

2015-08-29 13:56:44 BonnyJohnny (3) #2

Ebben a filmben sokkal több lehetett volna. De minden téren középszerű marad.

előzmény: lizardking (#1)

2015-07-26 14:40:47 lizardking (4) #1

A trailer alapján valami misztikusabb, thrilleresebb filmre számítottam, de tulajdonképpen jól szórakoztam. Könnyedebb, "popcornosabb" fajta, némi akcióval fűszerezve, amik nincsenek agyon vágva, jól néznek ki. Elég következetes a történetet illetően - 1-2 butaságot leszámítva - ami, ha nem is üdítően friss, mégis egész eredetien van tálalva. A csavarok nem túl meglepőek, de ízlésesen vannak előadva. Ryan Reynolds nem egy színész zseni, mégis jól megbirkózik az érzelgősebb jelenetekkel is, amik szerintem működnek. Nem lesz sikerfilm, de aki befizet rá, szerintem egy viszonylag eredeti történetet talál minőségi, de egyszerű, mégis kellemes csomagolásban. Tarsem Singh kilépett a vizuális orgiák világából és egészen jól sikerült a nyitány.