Mænd & høns (2015) ☆

(Anders Thomas Jensen)

dán-német dráma, sci-fi, vígjáték

3,7

2017-08-13 09:04:16 ryood (5) #18

azért nem is kell..teljesen...

előzmény: tomeew (#17)

2017-08-13 00:53:12 tomeew (3) #17

Én ennél betegebb filmet még életemben nem láttam. Semmiképpen nem vígjáték.
És számomra ez a legnagyobb baja. Ha nem kéne komolyan venni, zseniális lenne

2016-10-31 07:46:33 goromba (5) #16

Jensen egy genyó, mert mindig van egy 3-at 4-et érő ötlete, aztán felvív pár színészzsenit(mellékszerepekre is).És kész az ötös.
Mikkelsen-nek meg ugyan, adjanak már egy Oszit, csak úgy, alanyi jogon, mert járna.

2016-07-29 21:46:13 erahurka (4) #15

Ha valakinek kimaradt moziban, a hetifilm.hu-n hétfőig még tuti megnézheti.

2016-02-28 20:12:41 ryood (5) #14

a következő munkája a sötét torony forgatókönyve lesz (amit amúgy négyen írnak) és egy dán rendező, nikolaj arcel fogja rendezni, de amúgy angol nyelvű lesz a film. hát engem stephen king nem különösebben izgat, de ezt lehet megnézerm majd.

előzmény: Kalevala (#13)

2016-02-28 20:03:24 Kalevala (5) #13

Én inkább már most a következő filmjére lennék kiváncsi. Vajon mit fog kitalálni nekünk, egy kis őrültségre éhes hétköznapi embereknek.

2016-02-28 19:47:00 ryood (5) #12

komolyan megnéznék egy folytatást, ahogy már
civilizáltan élik együtt hétköznapjaikat a tesók békében, szeretetben :PP

előzmény: Kalevala (#11)

2016-02-28 19:35:07 Kalevala (5) #11

Nem a nemzésükre gondoltam, hanem a végén a nagycsaládos idillre :) A nemzésük nem okozott meglepetést, valahogy ilyesmit is vártam.

2016-02-28 19:03:32 ryood (5) #10

mint nézőnek, nem volt annyira csavar, viszont a testvérek szemszögéből nézve szerintem elég megdöbbentő, amire a végén fény derül.
a bibliából felolvasós rész nálam is tuti ott a top3 jelenetben. még, ami mély nyomot hagyott, elias és gabriel dialógja az eleje táján, mikor utaznak a szigetre, és einsteinről, és a nobel díjáról elmélkednek..
"1921-ben, a fizika leggázabb évében" :DDDDDD

előzmény: Kalevala (#9)

2016-02-28 18:45:36 Kalevala (5) #9

Jensen egy zseni!
Lehetett volna a film egy undort keltő gusztustalan valami, de Jensen ebből a képtelen alapötletből is zseniálisat alkotott, és a végén legszívesebben megsimogattam volna a testvérek fejét és magamhoz öleltem volna őket. Nem tudom, honnan veszi ezt a képességét, hogy a legkisebb szerepbe is lelket tud lehelni, minden karakter él,önálló élete van, pedig minden olyan bizarr és hihetetlen, de mégis. Amit ebbe a filmbe belepakolt, minden helyzetkomikum, minden párbeszéd a helyén volt, ki volt dolgozva, sehol semmi lapos poénkodás vagy erőltetett hatásvadász bohóckodás.
Magas szinten ment itt a paranoia!
Nem tudnám eldönteni, melyik jelenet tetszett a legjobban, talán ahol a bibliából olvasnak fel, de nem, nem tudnék dönteni, a film minden percét élveztem. A végére talán én is egy csavart vártam volna, de hát Istenem, megbocsátható.

2016-02-12 14:21:27 Tenebra (5) #8

Egyszerűen zseniálisak ezek a skandináv népek. Ez a fura, mégis hétköznapi és reális karakterekkel teli, fekete, féktelen humorral operáló vígjáték-dráma nagyon bejön nekem. És Anders Thomas Jensen ezúttal is remekelt. Na, meg persze Mads Mikkelsen is. Az ő tehetsége itt mutatkozott meg ismét: nemcsak fapofa, hűvös fickókat tud alakítani, hanem ilyen harsány, beteges idiótákat is kiválóan megformál.

Legjobb jelenet: mikor megérkezik Elias és Gabriel, és a "féltestvéreik" nekik rontanak mindennel, ami csak van a házban. Majd Elias egy sodrófával, a ház ura, Franz pedig egy kitömött papagállyal rontanak egymásnak. :D :D :D :D :D :D Zseniálisan abszurd jelenet volt, folyt a könnyem a röhögéstől, és még az utcán is eszembe jutott, a film után, s nem bírtam ki röhögés nélkül.

A második felére kicsit leül persze, de aztán a fordulat megint felpörgeti, és eldobtam az agyam. Egyedül a vége nagyon rossz, didaktikus, ócska, nem tudom, mi volt Jensen célja ezzel...

2016-01-30 23:13:45 sztich (4) #7

A 34. percig azt hittem, Elias a legbetegebb karakter a filmben. De nem. :)

2015-12-30 14:57:35 GeryFlash (3) #6

Megmagyarázom: black comedy és dán film fan vagyok, azon belül is Mads Mikkelsen-Jensen a kedvencem. Úgy ültem le, hogy a mester esetleg összedobott még egy Ádám almái klasszikust. Nos azt nem. Inkább egy gagyibb Addams Familyt.
Hiába olyan morbid a film, mint a Zöldhentesek, sajnos a poénok kevésbé ütnek. Pedig aztán a magyar felirat sokat dobott rajta, jóval jobb dumák vannak mint amit eredetileg mondanak (angol felirathoz képest).
Sajnos inkább undorító lett a film mint vicces, ettől függetlenül nem élvezhetetlen vagy rossz a film, csak a korábbi 3 black comedy-je Jensennek mind jobb volt érzésem szerint.

2015-08-24 22:15:06 ryood (5) #5

én megértem az egyest is, viszont a hármast nem.

2015-08-24 22:12:23 ryood (5) #4

egyetértek, kivéve azzal, hogy öncélú volna a film..
azt a bizonyos "réteget" ugyanis teljes mértékben kiszolgálja, szórakoztatja, és még szarkasztikus is helyenként.
mondjuk tény, hogy nagyon specifikus réteg jensen rajongó tábora, dehát ő egy kompromisszumokat nem ismerő alkotóművész.

előzmény: od.gszal (#3)

2015-08-24 19:54:12 od.gszal (4) #3

Nagyon beteg és öncélú alkotás a testvéri szeretetről(?). Minden pontozást megértek, a kettestől az ötösig.

2015-08-12 10:33:51 ryood (5) #2

na, hamar meggondoltam magam..
dehát annyira erőteljes a végkifejlet, és utána a "kedves konzekvencia", hogy nem tudok rá nem zseniálisat adni!

2015-08-12 10:02:40 ryood (5) #1

még gondolkozom az ötösön. így elsőre kissé kaotikus és zavaró volt helyenként, de közben elképesztően vicces, groteszk és egyedi. nagyon jensenes! szóval nagyon közel a zseniálishoz..
ülepednie kell kicsit, hogy bővebben írhassak róla..
a rendező kedveőinek kötelező alkotás!