The Little Prince (2015) ☆ 👁

(Mark Osborne)

amerikai-angol-francia animáció, dráma, fantasy

3,9

2019-06-30 20:20:00 lakatoszoltan01 (5) #10

Csodálatosan megvalósított mese. Szerintem a papírmasé figurák tökéletesen adják vissza a Könyv rajzait. Az aktuális sztoriba ágyazás jól sikerült.

Természetesen ez a mese sem kisgyerekeknek szól, ahogy a könyv sem érthető meg gyerekként. De ez közelebb áll egy gyerekhez és a képi világát is könnyen lehet értelmezni.

Csak ajánlani tudom!

2017-10-18 20:36:09 yahooboi (?) #9

Remélem a gyerekeim érteni fogják, ha nem akkor elmagyarázom nekik, sokkal fontosabb lenne, mint a Verdák 3 "tanulságai".

előzmény: dorothygale (#8)

2017-03-18 18:23:54 dorothygale (4) #8

Nagyon szeretem ezt a könyvet, de nem
Gyerekeknek való, ahogy a film sem. Nem èrtik egy bizonyos kor alatt. A film nèhol giccses, tùlmegy egy hatàron, amit a könyv nem tesz meg. Ezert a 4 pont.

2015-12-20 16:25:07 Mizi (5) #7

Vagyis: Ennél a filmnél pont sikerült úgy megőrizni a tökéletességet, hogy hozzá adtak a történethez, és egyben aktuálissá is tették az amúgy örök érvényű mondanivalót.

előzmény: Mizi (#5)

2015-12-20 15:37:18 Ubul (4) #6

"Amúgy csak én érzem úgy, hogy mr.eddy látatlanban osztályoz?"

már nekem is feltűnt jópár esetben.

előzmény: Mizi (#5)

2015-12-20 15:05:30 Mizi (5) #5

Én pont, hogy még gyerekként szerettem meg, többször is olvastam, pedig nagyon rossz olvasó voltam, a legtöbb könyvet, ha el is kezdtem, gyorsan félbehagytam. Megkérdezhetem, szerinted mi "helytelen" a mondanivalójában számodra?
Szerintem nagyon jó kis adaptáció lett ez, ami egyben remek továbbgondolása a sztorinak.
A tökéletesség nem az, amihez nincs mit hozzátenni, hanem amiből nincs mit elvenni. Ennél a filmnél viszont sikerült úgy megőrizni a tökéletességet, hogy hozzá is adtak a történethez, és egyben aktuálissá is tették az amúgy örök érvényű mondanivalót.

Amúgy csak én érzem úgy, hogy mr.eddy látatlanban osztályoz?

előzmény: ZoLeEe (#4)

2015-12-20 12:31:38 ZoLeEe (5) #4

Burkoltan erre céloztam. Gyerekként unalmas és értelmetlen, "felnőtt"-ként giccses és helytelen a mögöttes tartalom(számomra). Lehet majd még nyugdíjasként elolvasom harmadszor is, de addig marad a legrosszabb könyvélmények kategóriájában.
Bocs,tudom hogy kultkönyv meg minden és kb értem hogy mások mit látnak benne de én nem abba az irányba nézek.

előzmény: Mizi (#3)

2015-12-20 11:55:20 Mizi (5) #3

Ugye ezzel nem azt akarod mondani, hogy szerinted a könyv "szar"?

előzmény: ZoLeEe (#2)

2015-12-20 11:30:12 ZoLeEe (5) #2

Élő példa rá hogy szarból várat építeni márpedig lehetséges.

2015-07-16 13:09:21 Ágó (4) #1

Ha jól látom, ennek sem lesz bemutatója augusztusban. :)