The Cotton Club (1984) ☆ 👁

(Francis Ford Coppola)

amerikai dráma, zenés film

3,4

2019-12-02 18:30:00 critixx (2) #4

Állítólag Coppola mostanság akar kiadni belőle egy rendezői változatot.

2019-12-02 18:16:17 csabaga (2) #3

Talán ha nem mostanában látok két Gere filmet is ( Megszólít az éjszaka, Jenkik), vagy ha elfogadom, hogy ez az alkotás a zenéről szól és nincsen igazi meséje, ha jazz rajongó vagyok, ha nem emlékeztet az egész valahogy a Chicago c. filmre szintén Richard Gere-rel, ha Coppolától nem várok jobbat...

2019-08-28 18:41:47 Bogár Bence (4) #2

Alapvetően jóféle gengsztermozi, remek alakításokkal. Coppola két legjobb maffiaeposzához (Godfather 1-2 of course) nem érhet fel, de egyébként ügyes kis film: szépen rendezett, nagyon hangulatos, remek színészekkel. A korhangulatot pazarul adja át. Kicsit hosszúnak éreztem, lehetett volna valahol vágni belőle, de egyébként jó alkotás, érdemes megnézni. 75%

2017-08-25 18:10:00 zéel (5) #1

A Cotton Club nem csak, sőt, elsősorban nem a gengszterek klubja volt, hanem a 20-as, 30-as évek leghíresebb New York-i jazz zenészeinek, táncosainak klubja.
A filmet nézve szinte magunk is részesei lehetünk a klub szenzációs esti műsorainak. Ahova, ahogy film magyar címe is ígéri, gengszterek is szívesen jártak. Esetenként egy kis leszámolásra is. (Leszámolás alatt a műsor zavartalanul folytatódik: show must go on!)