The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst (2015) ☆ 👁

(Andrew Jarecki)

amerikai dokumentumfilm, minisorozat

4,6

2021-03-01 20:03:54 oscarmániás (5) #5

Nos eltekintettem attól, hogy dokumentumfilmként nézzem: krimiként hatásos és szenzációs.
A spoileres véleményekkel maximálisan egyetértek, elképesztően bicskanyitogató az egész történet. A negyedik hozzászólás utolsó szavára bizonyítékot szolgáltat maga a főszereplő, érthetetlen, miért nem esik róla szó bővebben.

2017-02-12 14:38:48 noresz02 (4) #4

Szenzációs dokumentumfilm. Nálam az ötösről csak az elnyújtottsága miatt csúszott le. Az első 2 rész tökéletes, felvezetik, kibontják a sztorit. Aztán a 3.-4.-5. részben minimális új információ mellet nagyon sok az önismétlés még képileg is, a háromból egyet lehetett volna gyúrni. Például itt már az "eltűnt" feleség olyan rokonaival is interjúznak, aki nem is élt még az "eltűnésekor" vagyis nem ismerte. Persze értem én a műsoridő fontos. Nagyon jól voltak összeválogatva az ügyben résztvevő személyek, pl Jeanine Pirro ügyésznő roppant szimpatikus volt a vadászkutya mentalitásával, még ha karrierista is. (ahogy olvastam ő színészkedett is, ami meg is látszott a színpadiasságán, meg a szétplasztikázott arcán).
Néhány furcsa dolgot olvastam az üggyel kapcsolatban:
A bekapcsolt mikrofon által felvett beismerést állítólag csak 1,5 év múlva vették észre a filmesek és sikerült végre megvádolni Susan Berman meggyilkolásával.
Már 10 évesen orvosi szakvélemény állapította meg róla hogy skizofrén.

előzmény: HejjaX (#2)

2017-01-01 13:18:19 Koravén (5) #3

Zseniális, mert itt bukott le.

2016-11-12 21:37:13 HejjaX (5) #2

Bakker, ez nagyon kemény volt. Igaz történet, brutális lezárással. Nehezen hiszem, hogy sok dokumentumfilm készült, ami ilyen tökéletes ütemben sül el a végén. A valóság igen kegyes volt Jarecki-ékhez. Nyilván itt elsősorban a másik "BEVERLEY"-s levél felbukkanására célzok.
Mondjuk szerintem Robert Durst egyáltalán nem volt annyira intelligens ember, mint ahogyan emlegették. Elképesztő mennyiségű hibát vétett, köztük elemi hibákat. A legnagyobbat mégsem a gyilkosságokban, hanem akkor, amikor a dokumentumfilmre jelentkezett Jareckinél. Hogy ennyi éven át nem bukott le, azt inkább a mázlijának köszönheti, mint az eszének.

2016-08-31 08:56:18 unrealnoise (5) #1

Klasszikus. Legjobb általam eddig látott dokumentum-"film" ever. 10/10