Qu'est-ce qu'on a fait au Bon Dieu? (2014) ☆ 👁

(Philippe de Chauveron)

francia vígjáték

3,4

2019-10-18 20:16:05 The Cortez (5) #6

Eleve vicces alapsztori, valóban ütős poénok, kibaszott jó helyzet- és jellemkomikumok, szórakoztató, egyben szimpatikus karakterek ebben a PC-vel keményen szembemenő családi vígjátékban, ami végre nem a fehér keresztény embert állítja be a világ rasszista szarjának, ugyanis itt reálisan van érzékeltetve a Valóság: mindenki olt mindenkit, 1000-el röpködnek a sztereotípiák, ráadásul nincs letagadva az a tény sem, hogy ha a fajok közötti keveredés a téma, akkor aztán a más bőrszínű-kultúrájú tagok (főként szülők) is erősen előítéletekben gondolkodnak.
A vége felé haladva, a cselekményben befigyel egy teljesen felesleges, ötlettelen romkom klisé, a finálé pedig szintén kiszámítható, de ezeket leszámítva egy végigröhöghető, simán sokszor nézős alkotásról van szó, melyben talán Christian Clavier nyújtja a legparádésabb alakítást.
A túltolt nyelvi terror korában még több ilyen merész, a polkorrektségből, képmutatásból viccet csináló, a multikultit őszintén kritizáló, ám nem ellenségképgyártó komédiára lenne szükség.

2019-06-20 15:47:30 Alfie (2) #5

Számomra ez értékelhetetlen mint vígjáték, még csak meg sem mosolyogtatott. Bugyuta, felszínes, és nagyon fárasztó, egy két-jobb pillanata volt csak.
Kicsit sajnálom is, hogy végignéztem, és nem hagytam abba, amikor éreztem, hogy ez nem az én világom...

2015-12-14 09:11:36 schankox (5) #4

A Karácsony-esküvő páros adja a romantikát, a végig jelen lévő halovány rasszizmus a humort. Hihetetlenül jól eltalált arányokkal, nálam az év vígjátéka!

2015-11-26 18:40:28 kfiro (5) #3

Nevetni szerettem volna egy jót és így is történt :-)

Gagyi kis vígjátékra számítottam és egy jó kis komédiát kaptam kellemes és jó humorral, beszólásokkal.

A Franciák még mindig tudnak jó vígjátékokat csinálni, sokkal jobbat, mint az Amerikaiak.

Igazából 4-es, de ebben az évben eddig ez volt a legjobb vígjáték, amit láttam és nem is hiszem, hogy lesz még másik.

Aki szeretne egy könnyed jó hangulatú estét mindenképp nézze meg.

Jó szórakozást!

2015-09-02 21:23:33 angel (3) #2