Escape from Alcatraz (1979) ☆ 👁

(Don Siegel)

amerikai dráma, krimi, thriller

3,9

2023-05-27 14:07:31 Jereváni Rádió (4) #5

Ehhez a témához úgy kellett Eastwood szúrós tekintete és Siegel szikár, száraz, sallangmentes rendezése, mint egy falat kenyér. Mégis: ha a karaktereket egy kicsit jobban árnyalják, mélyítik, akkor simán meglenne az ötös. Így viszont marad egy nagyon erős négyes.

2021-05-23 13:52:45 kaamir (4) #4

A fő karaktereken lett volna még mit csiszolni. Jó, nyilván nem Eastwoodon, ő így jó, szótlanul, titokzatosan, ahogy van. Viszont pl. az Anglin fivérek eléggé lógnak a levegőben, két jellemvonást nem tudunk meg róluk. Ettől az a furcsa dolog alakul ki, hogy a mellékszereplők valahogy mind érdekesebbek, mint a kvázi főszereplők.

Ezen kívül viszont izgalmas, feszült és intelligens börtönös kalandfilm. Nem annyira a börtönlét viszontagságaira van kihegyezve, de azért nem is hazudja el a kegyetlenségét. Az külön tetszett, hogy az őrök és az igazgató nem elsősorban testi fenyítéssel, hanem ocsmány kis pszichológiai játszmákkal próbálják megtörni a rabokat.

2013-01-22 18:28:45 taxilovearsenal (4) #3

Erős film. A zseniálistól távol áll,de mindenképpen érdemes megtekinteni.
Lassú, de a végletekig izgalmas.

2009-07-21 08:41:30 acidphase (5) #2

rohadt komoly bortonos film, kar h sokan csak jóra értékelték.. szamomra tobbszor megnezos kategoria :)

2008-04-21 09:22:27 osi (4) #1

Jó film, de a remény rabjai és a nagy szökés magasságaiba nem érhet. A receptből csak egy dolog hiányzik, az emlékezetes, tartalmas karakterek. Minden más megvan: sötétzárkában sínylődés, rabok közötti ellentétek, verekedések, gonosz őrök/kedves őrök, brilliáns szökési terv, eszközök furfangos beszerzése, de a karakterek nem bontakoznak ki, nem ismerjük meg őket. Nem igazán tudjuk, hogy Morris miért is került be, mi lett Doc-cal miután levágta az ujjait, nem derül ki, hogy sikerült-e a szökés, a könyvtárossal, a farkassal és lakmusszal sem nagyon tudunk azonosulni. Mindennek talán a viszonylag rövid játékidő szab határt. Kár érte, így csak egy szimpla jó film, plussz egy kihagyott lehetőség.