It (1990) ☆

(Tommy Lee Wallace)

amerikai-kanadai horror, minisorozat

3,3

2018-02-18 21:23:07 Norbert Simon (3) #18

Már eléggé régen láttam ezt a változatot. Most ,hogy megnéztem az új film után ezt is. Felfrissültek az emlékeim. Tim Curry is szerintem nagyon jól játssza el a Pennywise-ot. ( A mostani Pennywise a Bill Skarsgard féle viszont jobb lett.) De én szerintem korántsem olyan félelmetes ez a változat mint a mostani. Én nekem egész bejött ez a változat is. Megijedni annyira szerintem nem kell tőle. A gyerekek karakterei szerintem itt is jól sikerültek. (A Seth Greent azt bírtam benne nagyon.) A felnőtt karaktereket már kevésbé kedveltem. De azért nem voltak ők sem olyan rosszak. Itt ami nekem nagyon nagyon tetszett az a jellegzetes humora. Azt csíptem benne főleg.

2017-06-07 12:38:15 Dangar (4) #17

A csalódást keltően gagyi bossfight-ot leszámítva kifejezetten erős.

2016-12-12 11:27:44 Dezsmant (3) #16

Hát könyvben 10-szer jobb a könyv nagyon jó, de sajnos így filmen hát nem egy remény rabjai vagy egy ragyogás.

2010-09-17 18:53:33 Prüstü (3) #15

Ez szerintem méltan nevezhető kult-horrornak, és ebben is jó kis nyomasztó kietlen hangulat van. Igazi King classic.

2010-09-11 18:26:22 Gasz András (3) #14

Tim Curry a Bohóc bocsánat eleve őrá jobban is illik mint Tim Rothra talán. :)

2010-09-09 20:56:30 Gasz András (3) #13

Stephen King : Az

King jó hosszú története elevenedett meg szemem előtt egy jó hosszú 3 órás tv-s délutánon.
Azt hittem egy ötletes másfél órás horrort kapok, erre kaptam egy elnyújtott átlagos tv-s B filmes elemeket is magában hordozó horrort.
Meg kell hagyni ebbe na filmben pont King története és ereje adja el a 3 órás film végignézését.
A színészek gyenge teljesítménye, a gyatra CGI és bábtechnika, a furcsa rendezés és vágás mind-mind elősegíti azt hogy ne ezt a maratoni hosszúságú filmet vegyük ki a tékából pl.
Viszont King története főleg a film első fele a visszaemlékezések adják sava borsát a filmnek, előjön az az érzés amit azt hiszem sokunk érzett régi kedves barátai társaságában amikor kint 'bandáztunk' jót játszottunk, az egyik fán pl házikót építettünk vagy bunkert a csapatnak. Előjöttek azok a bizonyos fiatalkori emlékek nálam is ahogy a film szereplőinél igaz ott más köntösben egy-egy ijesztő alkalmat is felidézve. Tim Roth bohóca is igazán csak a film első felében félelmetes utána megszokjuk és inkább vicces kezd lenni már mint félelmetes. Főleg mikor a konklúzióban kiderül igazából mi is ő. Hát azon nagyot röhögtem így elbaltázni a regényben gondolom sokkal jobban vizuálható.
A zene amolyan semmilyen, szinte nincs is néha van egy két dallam és az apróbb ijesztgetésekhez készült átlag munka.
A felnőtt színészeket már vállon veregetés illeti, de néha gondolom rendezői utasításra szinte egyik pillanatról a másikra debilbe mennek át az egész jó alakításból. A gyerekszínészek közül sürgősen menesztettem volna a Végtelen történet 2. iszonyat ingerlő 'színészpalántáját'.
Az erős hangulat mellett a vágás azon részét emelném ki, amikor a két idősík a múlt és a jelent összekötik egy-két hirtelen visszatért emlék kapcsán, a többi része fura a vágásoknak pl amikor az ijesztgetős részek jönnek kis szünettel párosítva.
Egyszeri nézésre ajánlott, de nem ér fel a Frank Darabont-i klasszikus King adaptációkhoz pl.

2009-10-10 09:19:37 Rorschach (3) #12

Hááát, a film ugye két részre van osztva, és az első fele (mikor gyerekek) tetszett, viszont a második... Túljátszott, nevetséges, erre még jöttek az effektek, amiket egy majd' 20 éves filmnél megbocsátanék, ha nagyon muszáj, de hogy a végén mennyire öncélú és gagyi az egész...

2008-07-25 19:38:00 terika (4) #11

Tinikorom félelme. A könyvet is "lassan" olvastam anno még vagy 10éve. A filmet később láttam. Jobb is volt, h nem azonnal néztem meg, mert kerestem volna könyvbéli történéseket. Ütős a movie, eléri a kellő hatást.

2008-07-10 22:21:59 Trissieke (5) #10

Én először láttem a filmet és csak utána olvastam el a könyvet a film hatására, mert annyira megfogott. Igazából nem hasonlítható össze a két mű. A vége ugyan elég érdekesre sikeredett a filmnek, de alapvetően nagyon jó. És nem érdemes hasonlítgatni a könyvhöz, mert véleményem szerint két külön műfaj =))

2008-07-01 21:13:04 Rea (4) #9

Detto. Nem is tudom, talán 2000 (nem vagyok benne biztos) körül adták a tv-ben, akkor néztem meg, és azóta se láttam többször. Egyszer valahol megemlítettem a filmet, erre vki meg berakta a képet a bohócról (Para 1000-rel, előjöttek az emlékek, hogy mennyire féltem a film alatt). A bohócokkal semmi bajom, de ettől nagyon berezeltem. Magával Curry-vel sincsen semmi bajom, de ahányszor meglátom egy filmben, tudom, hogy ő volt AZ. Huh, még a hideg is kirázott.

előzmény: GothMan (#6)

2008-04-22 14:08:33 wayage (4) #8

Én a regényt olvastam először nagy kedvenc). A filmet meg pár év múlva láttam. A könyvet nem múlja felül, de azért jó filmnek tartom. Tim Curry nagyon félelmetes.

2008-04-22 13:49:10 Ágó (4) #7

Tökéletesen egyetértek. Kamaszként nekem is félelmetes volt, azóta nem annyira. Az első élményt pontoztam.

előzmény: GothMan (#6)

2008-04-22 11:12:34 GothMan (4) #6

Én is összesz*rtam magam rajta anno. Az persze más kérdés, hogy aki a regény elolvasása után nézi meg, annak csalódás lehet. De nem így van ez az esetek nagytöbbségében? És vajon ez levon valamit is a film értékéből?

2008-04-22 10:08:31 [: Azuroo andrew :] (4) #5

az... szóval tényleg félelmetes annak ellenére hogy több szempontból is b vonalas az IT

2008-04-22 10:06:26 Mikkey (5) #4

nagyon eltér a véleményem. szerintem az 1ik legfélelmetesebb adaptáció a king filmek közül.. zseniális!

2008-04-07 21:06:52 emőke (2) #3

És aki nem fél a bohócoktól, annak még az sem. :p

2008-04-07 20:47:10 oscarmániás (2) #2

Egyedül csak a bohóc tekinthető ijesztőnek.

2008-04-07 20:10:01 allegra (2) #1

Számomra a legóriásibb csalódás a King-(és talán egyéb regény-)adaptációk sorában, még a legelemibb feltevése sem valósult meg a könyvnek: hogy mindenkinek a saját gyerekkori félelme válik valóra és pusztítja el. Arról nem beszélve, hogy a karakterek és történeteik eredetileg egészen irodalmiak, a film viszont egy huszadrangú thriller lett.