La isla mínima (2014) ☆ 👁

Marshland

(Alberto Rodríguez)

spanyol krimi, thriller

2020-10-15 23:41:06 sleepingdancer (3) #10

Jobbra számítottam. Jó atmoszféra, de gyenge, kifulladó sztori és fura, semmibe futó befejezés. Valójában elég unalmas. 5,5/10

2018-07-02 17:54:30 csabaga (4) #9

Túl sok mindent zsúfoltak bele ebbe a filmbe.

Brutális gyilkosságok, "gyerekkereskedelem", gyerekpornográfia, kábítószer kereskedelem, elhagyott ház, sáros múltú rendőr, a Franco rendszer verőlegénye, eltűnt, de valahogy senkinek sem hiányzó kamaszok, hallgató emberek, politikai szál, zugfirkász stb.

Ha az "erdész" vissza nem tér a szállóból, Sevillából és nem öl meg két lányt és találnak rá a holttestükre a kábítószeresek segítségével, akiknek az az érdekük, eltűnjenek a rendőrök, akkor minden megy tovább? Két újabb kamasszal kevesebb, elmentek szerencsét próbálni, amúgy is könnyűvérűek voltak...

2017-10-14 00:03:14 Szaki (3) #8

Annyit hozzátennék a leírtakhoz, hogy egyéb érdemei mellett a film a Franco rendszer után ébrezedő spanyol demokrácia viszonyait is igyekszik megmutatni. Ettől lehet igazán érdekes a film realista jellege, és a hangulat, amit kialakít.

2017-06-13 17:12:12 Tetovaltlany (4) #7

True detective kedveloknek bejohet a film.Ahogy masok is irtak nincsenek nagy filozofiai beszelgetesek de teljesen hasonloan mukodik a film.A nyomozok jok,emberiek,s a sztori is izgalmas.Igaz nem annyira borzongato dolgok tortennek de akar meg is tortenhetnek az ilyenek,szoval az valosagban sokkal parabb lenne.
ja az is tetszett hogy a 70es evekben jatszodik.

2015-08-09 20:15:45 erahurka (4) #6

Nekem egy kicsit nehezen volt követhető, megszoktam hogy az angol nyelvű filmeknél csak segítségként átfutom a feliratot, de itt teljesen figyelni kellett volna. Szinkronnal adok neki majd még egy esélyt, mert a rendezés, fényképezés, ahol pedig kellett a feszültségkeltés működött.

2015-07-19 11:02:37 The man who laughs (4) #5

Roppant precíz, és gyönyörüen fényképezett thriller. A True Detective-vel inkább külsőségeiben mutat hasonlóságot [2 nyomozó+mocsaras tájak (tényleg elképesztően szép film)]. A színészek is teljesen rendben vannak, bár nincsennek olyan erős párbeszédek köztük, mint a fent említett soroaztaban (és ahhoz hasonló filozofálásokra sem számítsunk, helyette a diktaturák és a "rendszerváltás" természetébe nyerünk bepillantást. A nyomozás kissé átlagos, de remekül vannak benne elhelyzve a kifejezetten izgalmas csúcspontok, és a finálé különösen torokszorító. Igazából, amit fel lehet hozni ellene, az az, hogy hiába egy szinte tökéletesen összerakott film, hiányzik belőle az a plusz, amitől több lesz, mint egy kiválló thriller. Több ilyet szeretnék a hazai mozikba, ha kérhetném.

2015-06-04 10:34:47 Mizi (3) #4

Kár érte...
Először is kezdjük ott, hogy színészek és karakterek tekintetében nyomában sem ér a már mások által emlegetett True Detective-nek. A fiatalabb csávó konkrétan egy arccal nyomja végig a filmet.
Viszont nagyon profin lett megcsinálva az egész. A történet sem rossz, bár lehetett volna kicsit hátborzongatóbb, ezenkívül operálhattak volna kicsit több karakterrel is. A realizmusért persze jár a dicséret, de a vége mégsem elég merész, így nem kellett keresnem az államat, mert a helyén maradt.
A fényképezés viszont valóban gyönyörű.

2015-05-15 17:28:31 Rorschach (5) #3

A spanyol True Detective. Ezzel a lényeget el is mondtam, minden további dicséret puszta szószaporítás lenne.

Kurva jó film.

2015-04-01 19:35:03 VVega (4) #2

Gyönyörűen fényképezett, remek hangulatú spanyol thriller nagyon erős alakításokkal. Mindenkinek ajánlom, nekem még az utóbbi időkben kijött skandináv krimiknél is jobban tetszett.

2015-03-09 03:32:07 HejjaX (4) #1

Hangulatos kis spanyol thriller, mely nyomokban tartalmaz némi True Detective utánérzést.