Me and Earl and the Dying Girl (2015) ☆ 👁

Én, Earl és a csaj, aki meg fog halni

(Alfonso Gomez-Rejon)

amerikai dráma, vígjáték

3,9

2018-04-15 16:24:52 mimóza (4) #8

Életszerű, érzékeny, okos film, szépen árnyalt jellem- és kapcsolatábrázolással. NEM csak 18 éveseknek!
Azt hiszem, legtöbben 40 évesen is ugyanilyen suták és bizonytalanok - hogy ne mondjam, esetlenek - vagyunk/lennénk, ha a szeretteink közül bárkiről kiderül/-ne, hogy elmenni készül közülünk. Aztán valahogy megkapjuk a szikrát, és felnövünk a "kísérés" feladatához, de korántsem egyszerű ez... Sőt. Eszeveszetten nehéz. "Okos" ez a film, írtam, abból a szempontból is, hogy kibontja a buktatók, zsákutcák szövevényeit, ahová ilyenkor betévedhetünk.
De kell. Kell, hogy legyen valaki, akit kísérhetünk, s viszont: aki bennünket is kísér, végig, a kapuig.

(Ui.: A jávorszarvasos animációs bevágásokon könnyesre nevettem magam ötödjére is.)

2018-02-10 22:57:33 pedroalvarez (4) #7

Nagyon kellemes csalódás, amcsi film lévén abszolút túlteljesítette az elé támasztott elvárásaimat. Ritka az, amikor kábé az összes karakterrel tudok azonosulni, és bár végig féltem, hogy az érzékeny témaválasztást el fogják barmolni a tipik amcsiskodással, nem ez történt. Nyugodt szívvel ajánlom.

2017-01-03 15:41:30 kaamir (3) #6

Sajnos ez az indie-stílus is ugyanúgy kánonná kövült mára, mint a mainstream stílus. Ebben a filmben is minden pont ugyanúgy történik, ahogy az elmúlt évek összes független filmjében. Olivia Cooke bája elviszi a filmet, és azért a Csillagainkban a hibánál nagyságrendekkel jobb.

2016-06-25 15:16:32 nygaben (3) #5

A filmes utalások sokat dobnak rajta, amúgy nekem tipikus középszerű indie-film, csillogó-villogó filmnyelvvel, de felületesen megírt karakterekkel és nagyon szétkent, a végére borzasztóan giccses tartalommal.

2016-04-21 17:48:30 Lanie (5) #4

Az utóbbi időben ez volt az a film amin a legjobban szórakoztam volna (eltekintve az egyébként komor alaptémát).

2016-01-12 10:45:51 humble narrator (4) #3

Nagyon kellemes csalódás volt. Egyedi hangvételű, és tele van filmes utalásokkal.

2015-11-20 11:14:11 BonnyJohnny (4) #2

Szerintem pontosan azért jobb film ez amannál, mert giccs nélkül (sőt, humorral) meséli ezt ugyanazt.

előzmény: GeryFlash (#1)

2015-11-20 10:18:03 GeryFlash (4) #1

Nálam év filmje (igaz az idei nem volt vmi erős) esélyes, vígjátékok (ha lehet annak nevezni, valahol a dráma és a komédia mezsgyéjén mozog, de nem is igazán black comedy) terén teljesen új hullámúnak mondható, állatira egyedi humora van filmnek. Zenéje is kiváló.
Sztori sokban hasonlít a Csillagainkban a hiba, és noha nekem az egy paraszthajszállal jobb film azért dicsérendő , hogy egy ilyen témát sokkal kevesebb giccsel is el lehet mesélni