Mistress America (2015) ☆ 👁

(Noah Baumbach)

amerikai vígjáték

3,1

2017-06-04 23:27:23 Killjoy (2) #5

Egyszerűen feladtam, az utolsó húsz percnél kinyomtam. Látom benne a potenciált, de ahogy Kaamir is írta, gyakorlatilag tényleg nem szólt ez az egy óra másról, mint hogy egy rakás mondvacsinált problémán vergődik két elég idegesítő p*csa. Ehhez a "harmincasok nyervogása" témához én már 42 évesen azt hiszem öreg vagyok :) És a vígjátéki besorolás meg pláne erős... Inkább tragikomédia...

2016-10-31 11:45:41 noresz02 (3) #4

Greta Gerwig számomra egy rendkívül irritáló személyiség, de el kell ismernem, hogy nem szemét amit csinál. Legnagyobb gyengéje az, ami az erőssége is: mindig minden filmjében ugyanolyan. Tőlem távol áll, de mégis érződik a tehetsége. Ahogy nézegettem ezt a filmjét - meg még néhányat- ő írta, de néhol még rendezte is saját magát. Valahogy úgy képzelem el, hogy a belső New York-i fiatal zsidó filmes-művész szcéna oszlopos tagja lehet, és ebből a belső zárt körből képtelen messzebb is látni.

2016-07-27 14:36:51 Adam Taylor (4) #3

A legjobban pont ez az önironikus hipszter sznobéria tetszett a film elején, ami sokaknak inkább irritálónak, mint önironikusnak tetszhetett. Rövidsége ellenére néha leül, és Greta Gerwig-et sem sikerült megkedvelnem ezúttal, de jól ábrázolja a kapuzárásba átcsúszó kapunyitási pánikot, na meg ezt az egész new yorki értelmiségi réteget - legalábbis sejtem, én csak turistaként jártam ott. Mert ugye Amerikában mindent lehet(ne), de mégis leginkább aki teheti, a tétlenséget választja.

2016-07-26 16:28:39 kaamir (1) #2

Legnagyobb erénye, hogy mindössze 84 perc, de az is bőven sok ebből a végtelenül ostoba, irritáló, sekélyes, felszínes, humortalan izéből. Gyakorlatilag két hülye p*csa másfél órás érdektelen, bárgyú gagyogása, mű-életekkel, mű-konfliktusokkal, mű-mindennel. A koronát a színészek totál amatőr játéka teszi fel. Talán a New York-i sznob, ál-értelmiségi hipsztereknek tetszhet, mindenki más meneküljön, amerre lát.

2015-11-09 20:11:17 Veres Szilárd (2) #1

Szavazhatóvá lehetne tenni? VOD szolgáltatásokban elérhető, és nem hiszem, hogy itthon be fogják mutatni.