Per qualche dollaro in piu (1965) ☆ 👁

(Sergio Leone)

nyugat-német-olasz-spanyol dráma, western

4,4

2019-11-05 17:40:38 Mario Brothers (5) #27

Véleményem szerint ez a rész egy szinten van a Jó, a Rossz és a Csúffal. Sok emlékezetes jelenettel van tele és a zene csúcs. A zsebóra zenéjétől libabőrös leszek. "Ha véget ér a zene, próbálj megölni!" Az ilyen pillanatok miatt imádom a western filmeket!

2018-03-11 20:19:31 Lacika83 (4) #26

Jobban megfogott, mint a trilógia első része, és ehhez nagyban hozzájárult Lee van Cleef személye. Olyan könnyedén áll Mortimer szerepében (meg úgy általában a filmjeiben), hogy egymaga elvinné a játékidőt. Az elegáns, kimért fejvadász szerepe érte kiált. Clint Eastwood hozta a kötelezőt, tévedni vele nem lehet.

Volonté szerintem itt még gonoszabb, mint előzőleg Ramónként, a múltba révedő tekintete pedig szinte átszúrja a képernyőt.

Egyedül az ismétlést tudnám felhozni, mint gyengeséget. Az 'Egy maréknyi dollárért' egyik jelenetében Joe-t elkapják, és bucira verik, és ez most sem maradhatott ki, Mortimerrel egyetemben Monco
itt is megkapja a magáét, miután lebuknak. Oké, hogy a rosszfiúk se hülyék, de miközben csattantak a pofonok, a bandavezér meg vihogott, végig az rémlett, hogy ezt láttam már, pontosan ugyanebben a formában.

2017-04-23 09:27:14 Jereváni Rádió (5) #25

Az el paso-i bankrablás után feledhetetlenné válik minden képkockája.

2013-11-11 01:00:44 Xuja (4) #24

Szerintem Leone zseniális rendező, de ehhez persze az is hozzátartozik, hogy tudta, hogy Morricone zenéje kell az ő filmjeibe. A Volt egyszer egy Amerika anélkül is remekmű lenne, a többiben nem vagyok biztos.

2013-11-07 17:53:42 lonecoyote (4) #23

Xuja: "Leone" és "elviszi a hátán" egy mondatban?! Ezt hogy sikerült összehozni? Amúgy a legzseniálisabb filmzene is édeskevés önmagában egy jó filmhez. Szóval szerintem azért Leone van olyan kaliberű alkotó, mint Morricone.

2013-01-21 20:20:59 Xuja (4) #22

Ivós játék? Akárhányszor felcsendül a zene, mindenki iszik egy kört. Hamar taccsra vágná magát az ember :D

Amúgy a viccet félretéve: a zene viszi el a hátán Leone filmjeit. Szerintem messze gyengébb lenne az összkép, ha nem lenne benne ilyen sűrűn Morricone zseniális filmzenéje.

előzmény: Eglaronion (#21)

2013-01-20 21:57:04 Eglaronion (4) #21

Az előző jobb volt. Vagy lehet, hogy csak azért, mert azt láttam először, nem tudom. Rettenetesen hosszú, az első fele még lendületes, okos, de a végére nagyon leül az egész. Morricone zenéje... Ilyet még nem írtam, és soha többé nem is fogok, de amikor már 234. alkalommal zendül fel UGYAN AZ a taktus, már a falat kapartam, rettenetesen idegesítő volt. Talán egy ivós játékra jó lesz majd.
A film ezektől függetlenül még mindig jó, de az előző jobban tetszett.

2011-11-15 21:55:10 Tenebra (5) #20

Nekem is ez volt az érzésem, pedig mindenki ezt a filmet isteníti. Eastwood figurája túlságosan is háttérbe szorult, ha Mortimer ezredes kiváló is volt.
Szerintem egyébként egyvalami miatt zseniális a film: az utolsó párbaj. Nemcsak Morricone kurva jó, óracsengésre komponált zenéje miatt, hanem a képi komponálás is tökéletes. A sztoritól viszont nem hasaltam el.
Na, meg a csúcs nálam a 3. rész, vagyis A jó, a rossz és a csúf. :>

előzmény: Dynast Grausherra (#19)

2011-11-15 17:14:20 Dynast Grausherra (5) #19

Az első részhez képest én egy kicsit gyengébbnek érzem, az számomra közelebb állt a zseniálishoz. Viszont Lee Van Cleef Mortimer ezredese nagyszerű, szinte minden jelenete, de különösen a bemutatkozása és a film végi párbaj zseniális. Sinkovits Imre szinkronja ugyanilyen nagyszerű. Ha a film egésze miatt nem is, de Lee Van Cleef miatt szívesebben fogom újra nézni, mint az elsőt. Természetesen a többiekre sem lehet egy rossz szavam sem.

2011-06-26 21:54:01 Bruce94 (5) #18

Végre bepótoltam az egyetlen hiányzó részt a nagyszerű Dollár trilógiából. Vitatkozom azzal az elmélettel ,hogy a következő rész mindig jobb, szerintem nem így van: Mindhárom egyformán hibátlan alapmű.[Bár személyes kedvencem akkor is az Egy maréknyi dollárért marad. :) Eastwood, és Lee Van Cleef szenzációsak, de Gian Maria Volonté még rajtuk is túl tesz. A forgatókönyv remek: ugyan hosszabb, mint elődje, de így is: semmi felesleges nincs benne. Az eredeti szinkron: [Szakácsi Sándor, Sinkovits Imre, Kézdy György], pedig a legszebb szinkronos időket idézi.

2011-02-27 19:53:03 BonnyJohnny (5) #17

Nagyszerű film. Többedik megtekintésre sem találtam hosszúnak, laposnak, unalmasnak, de még csak azt sem érzem, hogy veszítenének az erejükből. Minden megtekintés után csak jobbnak érzem. Vagy ugyanolyan jónak. Persze kell hozzá, hogy szeressük ezt a stílust, átadjuk magunkat a hangulatnak, és hagyjuk, hogy elandalítson a zene. Innen már nagyon nem lehetne elrontani. De szerintem egy az előzőnél sokkal jobb és bonyolultabb történettel, zseniális karakterekkel nagyszerű színészi alakításokkal garantált a siker. Ahogy Olórin is mondja, mindegyik rész jobb az előzőnél.

2010-12-25 20:03:43 Hannibal Lecter (3) #16

Hát nekem meg az első rész tetszett jobban. Nem lenne rossz ez se, csak én ezt a 2 órát valahogy indokolatlanul hosszúnak éreztem. Gian Maria Volonté persze most is gonoszabb a gonosznál, Eastwood szúrós szempárja ugyanúgy delejezi a nyakig sáros haramiákat, ahogy eddig, de félúton szétesik, ellaposodik a sztori. Elnyújtott ötletbörze az egész árulásokkal, forgószínpadszerűen változó szerepekkel, Morricone sivár tájképek alá dolgozó epikus zenéjével. De semmi több. Persze a befejezés simán fantasztikus így is. Akárcsak Volonté, amint
kéjsóváran csüszköli a kiszolgáltatott nőt.

2010-03-02 20:24:34 wayage (5) #15

Most, hogy végre láttam Dollár-trilógia középső részét egyet értek veled. Tényleg ritkaság az olyan trilógia melynek mindegyik része remek, s a folytatások felül is múlják az előzőeket. Sergio Leone meg trilógia után a Volt egyszer egy Vadnyugattal még magasabbra emelte a lécet. Olyan magasra melyet már nem is tudott átugorni, mert azt már lehetetlen lett volna, persze csak szigorúan szerintem:)

2010-02-02 17:57:49 Gasz András (4) #14

Pár dollárral többért:

Leone úgymond kibővítette ebben a részben már vadnyugati univerzumát. Mind térségben mind karakterekben mind lehetőségekben. De talán néhol kicsit túl lőtt a célon és elég vontatott lett az a 131 perc. Viszont Lee Van Cleef, Gian Maria Volonté és az egyébként most kicsit háttérbe szoruló Clint Eastwood nagyon erős karakterek lettek. A ZENE pedig megint Morricone isteni sugallata. Mi több kell még? Ja egy érdekes bankrablás, újabb átverések és egy csodás, és elég trükkös Eastwood-Lee van Cleef szövetség. Visszatér az előző részből is ismert sírásónk, hogy megint hozzon egy kis humort Leonének. (egyébként még a Monarchiában született és Ausztriában halt meg). Ötletesek a felvezetések egy egy párbajra illetve megismerkedésre. (pl az első Eastwood van Cleef találka). Spanyolország tájai és a gyengébb díszletek, viszont kicsit még mindig illúziórombolók számomra, a Hét mesterlövész és a Volt egyszer egy Vadnyugat mellett.
Összességében azért jobban tetszett az előző filmnél, de még mindig nem ötös.

2009-04-21 19:38:35 Hazafi (5) #13

Ha a 3 részből választani kellene, akkor ez a befutó az biztos.

2007-10-30 13:27:41 sartana (5) #12

Ja, egyébként helló Jill.Én vagyok az:a Danyi
nick-nevű fórumozó a filmkatalogus.hu-ról.

2007-10-30 13:26:52 sartana (5) #11

Zseniális.Akárcsak a többi Leone-film.
Ha várunk egy kicsit talán mi is kapunk egy
tisztességes DVD-kiadást.

2007-09-09 12:47:09 Jill (5) #10

Én megvettem Ausztriában, gyönyörű papírtokos, mint a Volt egyszer egy Vadnbyugat, belül meg nem műanyag, hanem "Gyűrűk Ura-stílusú" széthajtogatható.

Angol hang, angol felirat (német is van, de az nem érdekel), nekem ennyi elég... úgyis kívülről tudom a dumákat, meg értek is angolul.

Anno, mikor a retekklub leadta az egész trilógiát, ez tetszett legjobban, de csak nemrég, mikor beszereztem és újranéztem, döbbentem rá, hogy Indio milyen remek pasi. :)
Na meg Clint cool, Lee cool, a mellékszereplők hihetetlen arcok... a zene istenkirály, Leone zseni :)

2007-08-24 20:33:17 k3pl3r (?) #9

magyar vonatkozás se nagyon van rajta

Ez azt jelenti, hogy nincs hozzá felirat se, ugye? Azt azért szeretnék rá, ha már nincs szinkron. Külföldről egyébként nem nagyon szeretek rendelni… Hát igen, elég problémás vagyok. :)

2007-08-24 19:50:49 Ivan/ (4) #8

egybe gondoltam, hátha van valami extra karácsonyi kiadás. :)

Ha nem zavar, hogy külföldről kell rendelni és magyar vonatkozás se nagyon van rajta, itt van egy "egybe csomag".

2007-08-24 19:34:18 k3pl3r (?) #7

Köszi az infot! Külön-külön én is be tudom szerezni, csak egybe gondoltam, hátha van valami extra karácsonyi kiadás. :)

előzmény: Oscee (#6)

2007-08-24 17:17:59 Oscee (5) #6

HMV-nél jó áron kaphatók külön-külön, 2 DVD-s extra kiadásban (1, 2, 3).
Darabja 6 font, vagyis ~2.200 HUF. (plusz postaköltség, ami szívás, mert HMV termékeknként külön számolja). Az elsőn nincs magyar felirat, a többin van.

2007-08-24 15:15:45 Ivan/ (4) #5

"Nem is gondoltam volna, hogy hasonló problémák is felmerülhetnek"

Ez itt Magyarország:) Csomó széria ugyanezért nem fog az életbe se megjeleni diszdobozban (pl. Hellraiser, Hegylakó stb.) nálunk.

előzmény: k3pl3r (#4)

2007-08-24 14:15:39 k3pl3r (?) #4

Ohh… Akkor ezt úgy látszik, buktam. Köszönöm a gyors a választ!
„az első részt az Oliza adta ki a másodikat az intercom”. Nem is gondoltam volna, hogy hasonló problémák is felmerülhetnek!

2007-08-24 09:06:53 Ivan/ (4) #3

"van-e mind a 3 részt tartalmazó DVD kiadás"

Külföldön van többféle is (magyar vonatkozás nélkül). Náluk nincs mert a harmadik rész nem is jött ki idehaza (+ az első részt az Oliza adta ki a másodikat az intercom).

2007-08-24 08:32:48 Olórin (5) #2

Azt hiszem, ez az egyetlen trilógia, amelyiknek minden része jobb az előzőnél.

2007-08-24 02:26:39 k3pl3r (?) #1

Manapság sorra jönnek a filmek folytatásai, de csak nagyon ritkán szárnyalják túl az előző rész(ek) színvonalát. Érdekes, régebben általában sikerült! Mint például itt is. Az előző rész is jó volt, de ez zseniális! A hangulata, a zenéje, a helyszínek, a díszletek, a karakterek… stb. Mind, mind zseniálisak! Clint Eastwood - Monco karakterét már majdnem annyira kedvelem mint Johnny Depp - Jack Sparrow-ját! És a 3 rész közül ezt látták a legkevesebben! (Bár a harmadik részt még nem láttam) Nem is tudom ez, vagy a „Volt egyszer egy vadnyugat” a jobb. Talán ez kevésbé vontatott…

Nem tudja valaki, hogy van-e mind a 3 részt tartalmazó DVD kiadás, és ha van hol kapható? Mondjuk Ivan/? Ha jól tudom, te mindig naprakész vagy DVD ügyben! ;-)