Fasandræberne (2014) ☆ 👁

dán-német-svéd krimi, thriller

3,8

2023-08-08 08:06:56 Jereváni Rádió (4) #19

Pár logikai bakugrástól eltekintve
(1. Tine halálát követően a rendőrség a következő jelenetben rögtön felfedezi azt az elhagyatott vagont, amiben Kimmie meghúzta magát. Hogyan jöttek erre rá?
2. Kimmie hajléktalan, ha be is megy a fürdőbe lecsutakolni magát, honnan szerzett az alkatához illő esti koktélruhát, cipőt, meg szőke parókát? Lopta a fürdőből, ja, ilyen ruhákat meg parókákat szoktak a szekrényekben eltenni...
3. Kimmie szökését a börtönből már többen említették, de azt, hogy honnan tudta, hogy hol kell keresnie Pramot, az számomra rejtély. Ez egy hatalmas birtok, rajta egy sokszobás kastéllyal, ráadást ez a hely, ahol Morckot és Assadot fogvatartják, vagy a föld alatt van, vagy a birtok egy távoli részében, az biztos, hogy nem a nyilvánosságnak szánt részen. Honnan tudta, hogy hol kell keresnie Pramot? Hip-hop ott termett.)

egész jól összerakott krimi, én a magam részéről Kimmie drámáját hangsúlyoztam volna ki jobban a vége felé, mivel addigra már az összes csavart ellőtték. De nincs okom panaszra, ez egy stabil négyes.

2022-07-20 15:34:55 DevilTakeU (4) #18

Bevallom,engem Assad és Mørck második mozis kalandja ütött meg a legjobban a négyből - az új,Ulrich Thomsen-féle érát hagyjuk -,végtelenül kegyetlen,már-már szadizmusba hajló jelenetivel,Kimmie esetében az óriási,gazdag hülye p*csa per nincstelen,bújkáló koldus kontraszttal,a kezeket ökölbe szorító "a gazdagok bármikor,bárkivel,bármit megtehetnek"-attitűddel. Nem volt nehéz rájönni hogy Kimmie mit cipelt magával a kis szütyőjében,ugyanakkor döbbenetes volt szembesülni vele,ahogyan a telibe mutatott,aranylövés következményeit ábrázoló,halállal végződő borzalmasan naturalista megfulladásos jelenettel is (barátnőm kért is 5 perc szünetet). Pilou Asbæk Ditlev Pramja akkora önelégült szemétláda, amekkorát ritkán látni a gyöngyvásznon,hogy aztán ezt mennyire zseniálisan hozza az azóta - többek között - a Trónok harcát is megjárt színész,azt mi sem bizonyítja jobban,mint hogy nálam azonnal bekerült a kedvencek közé,és őszintén mondom,eddig nem okozott csalódást. Örömteli hogy a barátját,Ulrikot alakító David Dencik-re is felfigyelt Hollywood (a No Time to Die őrült tudósa,ugye,de ő volt Michail Gorbacsov is a Csernobil-miniben),csupán azt sajnálom hogy Danica Curic-ra (a felnőtt Kimmie) még várat a Noomi Rapace-szintű karrier. Megérdemelné.

Ismét kapunk időbeli ugrásokat - mivel egy egykoron lezárt ügyről van szó -,de ez cseppet sem zavaró,a hangulat kőkemény,a Q új kolleginája,Rose üde színfolt,így legalább már két oldalról kapja Carl a kéretlen optimizmust és jókedvet. Aki valóban beleéli magát a látottakba (valamint hajlandó pár esetlenség felett szemet hunyni),az egy bitang erős élménnyel gazdagodhat. A történetet lezáró 3 perc kőkemény,mégsem hatásvadász,egyenesen következik a látottakból,az utolsó perc pedig nagyobbat üt,mint bármi előtte - némán,egyetlen szó elhangzása nélkül.

Na,számomra ez a teljesítmény.

8.5/10

2020-03-22 13:10:42 Mizi (3) #17

Carl Kimmie-től kapta a tippet, hogy a kopasznál kéne kutakodni, ezért tudta, hol vannak.
Ettől függetlenül én is úgy gondolom, hogy a film vége összecsapott. Emellett pedig szerintem a bűneset(ek) története sem olyan érdekes, mint a Nyomtalanul vagy a 64-es betegnapló c. epizódokban.

előzmény: Modric (#14)

2019-04-01 10:05:39 KicsiPeti (3) #16

Nekem valahogy ez jobban tetszett mint a Nyomtalanul,nekem az túl egyszerű volt,és egy gyenge 3 élményt tudott számomra nyújtani.
A fácángyilkosok,már valamivel komplexebb történet,ami a film közepéig elég jól működik,de ez a hajléktalan szál,kicsit kimozdított a komfortzónából,a film vége ,pedig nagyon összecsapott,és túl gyors volt,de mindeképp nézhető film a fácángyilkosok.
Nekem ez egy jó erős 3 -as..65%

2017-05-13 23:41:04 hhgygy (3) #15

Szerintem is jobb volt a Nyomtalanul, ebben már mindent túltoltak, az erőszakot, a szadizmust, a csavarokat. Jöhet a Palackposta (bár látom, hogy megoszlanak a vélemények ott is).

2017-02-12 18:40:46 Modric (5) #14

Hozza azt a szintet, amit a Nyomtalanul nyújtott mint pl. hangulat és a színészi játék terén. A film nagyon is jól működik az első feléig,de a második fele már nem annyira jó.

Kimmie honnan tudta hogy Carl és Assad hol vannak? Ez nem derül ki a filmből. És a vége tényleg egy Cobra11 epizódhoz hasonlítható.

Igazából négyes lenne, de nem volt szívem azt adni, így gyenge ötöst kap.

2016-02-05 00:57:48 Proxyi (2) #13

Így-így. Nagyon vártam a filmet a Nyomtalanul után és legalább ennyire pofára estem. Az első fele többnyire hozza is a szintet, de a második fele elképesztően átmegy a már említett Cobra 11/zs-kategóriás akciófilm (thrillerről már rég szó nincs) jelenetekbe és sztorivezetésbe.
Óriási csalódás a filmben és a rendezőtől sem tudom, mit várjak ezek után... Bár a 3-as jelenti az elmegy kategóriát a fórumon, de 5-ös skálán nem tudok erre 3-ast adni.

előzmény: Enigma1978 (#5)

2015-04-16 10:34:41 tomside (4) #12

Masszívan távol tartják a filmet a zseniálistól az olyan szintű jelenetek, amelyektől kap ez a film egy Cobra 11-színezetet. Pl. hogy a nő lefejeli az őrt és ezzel már ki is kombózta magát az őrsről, 10 perc múlva pedig megmentőként lép színre.

2015-04-16 01:06:42 tomside (4) #11

Mit a nyitójelenetben? Az egész filmben! :)
Megint rajongunk az északiakért, megint tiszta szívből,
még a néhány furcsa folt vagy következetlenség ellenére is.

2015-04-15 23:02:57 tomside (4) #10

A perc, amikor befekszem megnézni a filmet, és Fares Faresen a nyitójelenetben ugyanolyan pulcsi van, mint rajtam. :)
A világ kicsi. És többnyire élvezhető hely.

2015-03-21 22:17:11 Ugor (4) #9

Bocsánat, storno. Én lelkesedős és ujjongós vagyok, feleségem inkább higgadtabb, megfontoltabb. És igaza van, azért elég sok gyenge szál és folt akadt ebben, belátom. De a négyes még eléggé indokolt.

2015-03-21 20:30:33 Ugor (4) #8

Némi tépelődés után tőlem is ötös. Bár határeset. Ötös alsó határa. De annyira összeszedte magát az utolsó negyedre a film, hogy nincs szívem, a csak jók közé sorolni. Az elismert hibái ellenére. Súlyos mélyvíz.

2015-03-13 17:14:53 ifj. Ó. Posszum (3) #7

Még, még, a többit is, de gyorsan!

2015-03-01 05:38:53 JohnnyJohnny (4) #6

Az első résznél egy fokkal összeszedettebb lett és még erősebben tudta hozni a skandináv atmoszférát.

2015-02-28 00:37:25 Enigma1978 (3) #5

nyomtalanul szerintem meg pont jobb ennél.

2015-02-26 12:18:26 ryood (4) #4

a nyomtalanul egy gyenge négyes, ez viszont egy nagyon erős, majdnem ötös!

2015-01-25 14:35:13 zetor (4) #3

Sokkal jobb, mint a Nyomtalanul.

2015-01-24 23:50:49 ryood (4) #2

csak nem bírtam megállni, hogy megnézzem (a márciusi premier túl messze van na!) és örülök, hogy így döntöttem! nagyon jól sikerült! a nyomtlanulnál már összetettebb, izgalmasabb film lett újfent zseniális alakításokkal (persze ez nem meglepő dán filmeknél). erős négyes, majdnem ötös..ha így megy tovább az idén készülő olsen adaptáció, a palackposta zseniális lesz, remélem legalábbis...a regény kiváló, szóval minden adva van hozzá. ajánlom olsent amúgy is, én most olvasom a 64-es betegnaplót, eddig remek az is!

2014-12-28 17:09:02 ryood (4) #1

hát ezt most nagyon várom! a nyomtalanul csak "egész jó" volt, viszont ennek már nikolaj arcel írta a szkriptjét, akinek a tetovált kányt is köszönhetjük többek között.. és olvasom a palacpostát olsentől, ami egészen kiváló pszicho-krimi, és idén készül már abból is a film arcel rendezésében! örülök nagyon!