Fasandræberne (2014) ☆ 👁

The Absent One

(Mikkel Nørgaard)

dán-német-svéd krimi, thriller

2020-03-22 13:10:42 Mizi (3) #17

Carl Kimmie-től kapta a tippet, hogy a kopasznál kéne kutakodni, ezért tudta, hol vannak.
Ettől függetlenül én is úgy gondolom, hogy a film vége összecsapott. Emellett pedig szerintem a bűneset(ek) története sem olyan érdekes, mint a Nyomtalanul vagy a 64-es betegnapló c. epizódokban.

előzmény: Modric (#14)

2019-04-01 10:05:39 KicsiPeti (3) #16

Nekem valahogy ez jobban tetszett mint a Nyomtalanul,nekem az túl egyszerű volt,és egy gyenge 3 élményt tudott számomra nyújtani.
A fácángyilkosok,már valamivel komplexebb történet,ami a film közepéig elég jól működik,de ez a hajléktalan szál,kicsit kimozdított a komfortzónából,a film vége ,pedig nagyon összecsapott,és túl gyors volt,de mindeképp nézhető film a fácángyilkosok.
Nekem ez egy jó erős 3 -as..65%

2017-05-13 23:41:04 hhgygy (3) #15

Szerintem is jobb volt a Nyomtalanul, ebben már mindent túltoltak, az erőszakot, a szadizmust, a csavarokat. Jöhet a Palackposta (bár látom, hogy megoszlanak a vélemények ott is).

2017-02-12 18:40:46 Modric (5) #14

Hozza azt a szintet, amit a Nyomtalanul nyújtott mint pl. hangulat és a színészi játék terén. A film nagyon is jól működik az első feléig,de a második fele már nem annyira jó.

Kimmie honnan tudta hogy Carl és Assad hol vannak? Ez nem derül ki a filmből. És a vége tényleg egy Cobra11 epizódhoz hasonlítható.

Igazából négyes lenne, de nem volt szívem azt adni, így gyenge ötöst kap.

2016-02-05 00:57:48 Proxyi (2) #13

Így-így. Nagyon vártam a filmet a Nyomtalanul után és legalább ennyire pofára estem. Az első fele többnyire hozza is a szintet, de a második fele elképesztően átmegy a már említett Cobra 11/zs-kategóriás akciófilm (thrillerről már rég szó nincs) jelenetekbe és sztorivezetésbe.
Óriási csalódás a filmben és a rendezőtől sem tudom, mit várjak ezek után... Bár a 3-as jelenti az elmegy kategóriát a fórumon, de 5-ös skálán nem tudok erre 3-ast adni.

előzmény: Enigma1978 (#5)

2015-04-16 10:34:41 tomside (4) #12

Masszívan távol tartják a filmet a zseniálistól az olyan szintű jelenetek, amelyektől kap ez a film egy Cobra 11-színezetet. Pl. hogy a nő lefejeli az őrt és ezzel már ki is kombózta magát az őrsről, 10 perc múlva pedig megmentőként lép színre.

2015-04-16 01:06:42 tomside (4) #11

Mit a nyitójelenetben? Az egész filmben! :)
Megint rajongunk az északiakért, megint tiszta szívből,
még a néhány furcsa folt vagy következetlenség ellenére is.

2015-04-15 23:02:57 tomside (4) #10

A perc, amikor befekszem megnézni a filmet, és Fares Faresen a nyitójelenetben ugyanolyan pulcsi van, mint rajtam. :)
A világ kicsi. És többnyire élvezhető hely.

2015-03-21 22:17:11 Ugor (4) #9

Bocsánat, storno. Én lelkesedős és ujjongós vagyok, feleségem inkább higgadtabb, megfontoltabb. És igaza van, azért elég sok gyenge szál és folt akadt ebben, belátom. De a négyes még eléggé indokolt.

2015-03-21 20:30:33 Ugor (4) #8

Némi tépelődés után tőlem is ötös. Bár határeset. Ötös alsó határa. De annyira összeszedte magát az utolsó negyedre a film, hogy nincs szívem, a csak jók közé sorolni. Az elismert hibái ellenére. Súlyos mélyvíz.

2015-03-13 17:14:53 ifj. Ó. Posszum (3) #7

Még, még, a többit is, de gyorsan!

2015-03-01 05:38:53 JohnnyJohnny (4) #6

Az első résznél egy fokkal összeszedettebb lett és még erősebben tudta hozni a skandináv atmoszférát.

2015-02-28 00:37:25 Enigma1978 (3) #5

nyomtalanul szerintem meg pont jobb ennél.

2015-02-26 12:18:26 ryood (4) #4

a nyomtalanul egy gyenge négyes, ez viszont egy nagyon erős, majdnem ötös!

2015-01-25 14:35:13 zetor (4) #3

Sokkal jobb, mint a Nyomtalanul.

2015-01-24 23:50:49 ryood (4) #2

csak nem bírtam megállni, hogy megnézzem (a márciusi premier túl messze van na!) és örülök, hogy így döntöttem! nagyon jól sikerült! a nyomtlanulnál már összetettebb, izgalmasabb film lett újfent zseniális alakításokkal (persze ez nem meglepő dán filmeknél). erős négyes, majdnem ötös..ha így megy tovább az idén készülő olsen adaptáció, a palackposta zseniális lesz, remélem legalábbis...a regény kiváló, szóval minden adva van hozzá. ajánlom olsent amúgy is, én most olvasom a 64-es betegnaplót, eddig remek az is!

2014-12-28 17:09:02 ryood (4) #1

hát ezt most nagyon várom! a nyomtalanul csak "egész jó" volt, viszont ennek már nikolaj arcel írta a szkriptjét, akinek a tetovált kányt is köszönhetjük többek között.. és olvasom a palacpostát olsentől, ami egészen kiváló pszicho-krimi, és idén készül már abból is a film arcel rendezésében! örülök nagyon!